Revival

Revival https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290380/bmid_revival-coW-290380.jpg 4 816 187

Sú sily, ktorým neunikneme. James Morton mal šesť rokov, keď k nim do farnosti prišiel mladý sympatický reverend Charles Jacobs. Priviedol si krásnu manželku, malého synčeka a deti vo farnosti zabával milými elektrickými vynálezmi. Tragédia však reverenda pripravila o milovanú rodinu a jeho zármutok sa zmenil na vzburu proti Bohu. Po kázni, v ktorej verejne odvrhol svoju vieru, musel z fary odísť. Odvtedy prešlo veľa rokov. James Morton je dospelý, živí ho rocková hudba a zabíja ho závislosť od heroínu. Je na dne, keď sa opäť stretne s Charlesom Jacobsom – a objaví tajomný, nebezpečný svet, o akom dosiaľ netušil. Reverend je totiž posadnutý predstavou všemocnej božskej elektriny, jeho vynálezy však vedia rovnako pomôcť, ako drasticky uškodiť. Muž, ktorý kedysi slúžil dobru, dnes kladie na oltár svojej novej modly celý život – aj životy iných ľudí. James Morton sa nechtiac stáva jeho spoločníkom.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

Revival , 2014

michterhel
10.03.2019 3 z 5

Souhlasím s Doloresitou.

Doloresita
24.02.2019 3 z 5

Tak toto bola slabšia kniha od Kinga. A koniec nuda.

luksky
20.01.2019 1 z 5

Tak todle byla pěkná nuda..škoda

danny_21
12.01.2019 3 z 5

Bohužel musím říct, že mě Frankensteinovsko-Lovecraftový námět Revivalu příliš neohromil, stejně jako hlavní konfrontace postav padlého a elekřinou posedlého kněze Jacobse a muzikantského bohéma. Celý příběh je tentokrát nevýrazný, včetně samotné zápletky a podivného, slabého zakončení - Stevie prostě umí většinou lépe než takto, tentokrát docela zklamání - 60 %

Rainbow_Owl
11.01.2019 5 z 5

King je môj najobľúbenejší autor, kniha ma nesklamala. Téma náboženstva ma mimoriadne bavila, kňaz posadnutý elektrinou, ktorý prešiel úplným prerodom svojich názorov a osobnosti, kvôli tragickej udalosti bol vykreslený bravúrne.

martina.culik
01.01.2019 3 z 5

Kniha mě nebavila tolik jako jiné Kingovy knihy. Jsem zvyklá na rozvinutější (delší) a temnější knihy od tohoto autora.

João M
26.12.2018 2 z 5

Nuda nuda, kus vykradený od Lovecrafta a zase nuda

BStone
20.12.2018 4 z 5

Mě to chytlo. V knize jsou některé zdlouhlavější pasáže, ale v Kingově pojetí to rozhodně neznamená nudné. Kniha obsahuje některé naprosto úžasné kapitoly a u mne rozhodně i body za skvělý námět. Svým vyzněním temná pecka mistra temných příběhů. Moc se mi to líbilo.

TomTomis
23.11.2018 3 z 5

Tento King prostě nebyl to pravé ořechové. Knihu jsem dočetl, ale nějak mě to příliš nebavilo. Výlety do muziky určité éry, která mi nic neříká, příběh se mi zdál poněkud jednoduchý. Místy se objevily záblesky Kingova talentu.

AntikvářPraha4
19.11.2018 5 z 5

Přečetl jsem skoro všechno od Kinga a tahle kniha je pro mě jedna z nejlepších. Jednak rád přemýšlím o náboženství, a za druhý můj pohled na něj je podobný jako v této knize. Že závěr trochu zůstal za očekáváním, je už taková Kingova tradice. On nemá kdovíjak geniální příběhy, spíš vyniká psychologií postav, vtipem a sem tam hodí jednotlivé velmi chytré myšlenky.

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Psychologická stránka postav, to King opravdu umí a tenhle um naprosto zbožňuji. V Revivalu je vidět, kam až můžete sklouznout, když přijdete o to nejdražší, co máte a kam až může dospět jinak obyčejný koníček.

Sice jsem knihu četla s napětím a očekáváním, co se bude dít dál, ale zároveň jsem se nudila. Stephen King píše velmi čtivě, miluji jeho knihy, ale Revival mě naprosto nechytl. Samotné rozuzlení se mi prostě nelíbilo.

opic 12
14.11.2018 2 z 5

Ačkoliv...
...jsem se na Revival celkem nažhavil.Obrazně řečeno se čtenářova rtut v bance postupně během soustředění začala nestydatě klesat.Ani za usilovného zahřívání k závěru se nepodařilo na stupnici měřidla změnit aktuální stav.
Těšil jsem se na další reálnější vypravěčův román.Vše nasvědčovalo,že ho dostanu...
Začátek příběhu v pohodě celkem klasika seznamka vše na co tak nějak je u K. každý zvyklý a očekává.Pak se však cosi zvrtne a autor značně vaří (protahuje) a tahá kravku za cecík,třeba z ní ještě cosi ukápne.Namotává klišé a roubuje atmošku jak se dá.Jenže jsem to tentokrát mistrovy nepapal.
Hlavní postava začíná řešit příliš své kytarové party a co se neděje spadne do drogové pasti.Zatímco hříšník padre se vyrovnává se ztrátou a bohem.Tady se autor rozhodl pro úhybný manévr a měkne takže žádný program pro přeživší se nekoná.Nevyužitý potencionál a jak to má King s vírou o tom by se dalo jistě polemizovat :) Upadá celé do takové všednosti a letargie.To by ani nevadilo.Chybělo tam to oblíbené psycho a lepší rozkreslení postav.To co tak většinou rozsekává a nepustí pozornost.Tak snad,že by závěr to napravil ?
Nestalo se.
Samozvaný doktor Frankenstein s jeho hrátky.Chvílemi to vyznívalo jako parodie.Celková zápletka neudržela pozornost a na zajímavosti bohužel ztrácela.
Zklamání.Mám to s S.Kingem jako na houpačce.Nepatřím určitě ke čtenářům kteří velebí každé jeho dílo ve smyslu co kniha tak pomník.Spíše šahám k jeho pozdější reál tvorbě.Přesvědčil mě několikrát na výbornou.Prostě umí líp a několikrát to dokázal,jen pokaždý to nevyjde.Jsou tam myšlenky,hlášky,něco z Kinga samotnýho,přesto to nevyšlo což zamrzí.
Někdy to jednoduše netáhne tak jako občas není slina.Fanoušci budou jistě spokojeni.
Příště už to zase u mě bude doufám lepší :) Zase dozajista uhrane a nepustí.

DriftBooks
01.11.2018 4 z 5

Kniha rozhodně má většinu těch „kingovských“ atributů, které mám rád. Přesto musím konstatovat, že jsem byl zklamán. A to u Kinga píšu zřejmě poprvé za těch třicet let, co ho čtu. Tipoval bych, že King tahá ze šuplíku všelijakou veteš, co kdysi načal a následně odložil. Trochu to přibarví, přepíše, dopíše, zaretušuje, vybarví, seškrtá a voilà … nová kniha je na světě.

Číst se to dá. King je z toho samozřejmě cítit. Ale co nás čeká v závěru knihy je víceméně už od poloviny jasné. Chybí překvapení, napětí, a vlastně chybí i jakýkoliv pocit strachu, který umí jeho knihy navodit. Revival – variace na Dr. Frankenstaina. Proč ne, ale finále, které mívá King většinou velkolepé, je v této knize tím největším propadákem. Neříkám to rád, ale možná je někdy opravdu lepší odejít v tom nejlepším. Mám na mysli to, že než každý rok ještě mermomocí vydat cokoliv, bylo by lepší nevydat nic, a zůstat tak v myslích svých fanoušků „kingem“.

Odečti si jednu hvězdičku, pokud nejsi skalním fanouškem...

slepyce
12.10.2018 5 z 5

Knížku jsem dostala darem, nevěděla jsem co čekat. Přečetla jsem ji v podtatě jedním dechem. Vyhovovalo mi stupňující se tempo a napětí. A ten závěr - znáte ten pocit kdy vám myšlenka zůstane v hlavě a vy nemůžete 3 dny číst a jen nad tím přemýšlíte?

Martial
27.09.2018 5 z 5

Až z toho temna mrazí.... mě teda určitě...

Daduška
09.09.2018 3 z 5

Téma mě moc neoslovilo, výsledkem je jedna ze slabších knih S. Kinga. Velice rychle ji zapomenu, chybět mi nebude.

Mooneylan
04.06.2018 2 z 5

Ach Stephene... proč? Téma je velice nosné, ale příběh mě nijak neoslovil. Škoda..

Andynka
25.04.2018 3 z 5

Slabší Kingovka, ale i tak ten styl psaní zbožňuji.

stafbul
17.04.2018 2 z 5

Jedna ze slabších knih S. Kinga.....která mne sice provedla dějem, ale kromě pár stránek z doby dětství hlavní postavy ve mne nezanechala žádný hlubší prožitek.

Gabi.K
03.04.2018 5 z 5

Tak knihu vřele doporučuji , byla jsem naprosto unešená, nadšená.
Knihu jsem přečetla během 4 dnů (dobře byla jsem na dovolené, ale stejně).
Příběh o muži, knězi, kterému ze všeho nejvíce záleželo na třech věcech, na rodině , Bohu a ... elektřině. Když mu žena se synem zemřeli při strašné nehodě, muž zanevřel na Boha a zbyla mu pouze elektřina, tajná elektřina, díky níž dokázal léčit lidi a jeho celoživotní experiment se raději neměl dokončit.
Musím uznat, že jsem o elektřině, takto nikdy nepřemýšlela, vlastně jsem o ní nikdy moc nerozmýšlela, ale přečtení jsem začala už to není jen cvak na vypínač a hele světlo.

horory

Stephen King