Supernova

Supernova https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438010/bmid_supernova-Xaf-438010.jpg 5 484 111

Renegáti série

< 3. díl

Nova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady… a dělení na padouchy a hrdiny už dávno není tak snadné. Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Supernova , 2019

Kaya77911
09.04.2021 5 z 5

Renegáti se mi sice líbili, ale jako nic extra. Protivníci byli naprosto dokonalí, takže jsem Supernovu číst musela. V tomto díle byl mou oblíbenou postavou Adrian, protože se tady vytasil se svými strašně super schopnostmi a roztomilou povahou. Novu mám pořád ráda, ale v předchozích dílech jsem ji měla trochu radši. Dále jsem si strašně zamilovala Oscara a Ruby, protože tihle dva jsou prostě super dvojka. Danna mi taky byla více sympatická než předtím, ale pořád nic moc. Bylo to plné akce a hrdiny jsem si zamilovala natolik, že jsem se o ně strašně bála (a měla jsem dobrý důvod, protože všichni víme co Marissa provedla na konci Bez srdce). Jednu věc bych knize ale vytkla a to to, že Renegáti jsou všichni strašně naivní (teda asi až na Dannu). Konec byl ale naprosto doko a já jsem o svoje zlatíčka měla opravdu strach. Skončilo to úplně jinak, než jsem očekávala, a i když si myslím, že Nightmare se tam moc nepředvedla (na rozdíl od Adriana) tak jsem byla hrozně dojatá, že jsem se málem rozbrečela.

Fortuna7
01.04.2021 5 z 5

Naprosto skvělé zakončení série. Miluji autorčin styl psaní a její humor. Ani nevím jak tuto knihu vynachválit, protože je opravdu skvělá, čtivá, no prostě dokonalá... Adrian a Nova jsou prostě k sežrání a v tomto díle mě strašně bavily jejich dialogy. Posledních cca 200 stran to je obrovská jízda a já to dočetla za 1 den.
Chtěla bych pochválit autorčinu kreativitu s vymýšlením superschopností, protože ty jsou naprosto dokonalé.
Tuto sérii vám mohu jen a jen doporučit a prosím vás, přečtěte si ji!❤❤❤

Karoli282
31.03.2021 5 z 5

Skvělé zakončení. Až do posledních stran jsem byla napjatá a vůbec netušila, jak příběh dopadne. Hodně věcí mě překvapilo, hodně věcí se vyjasnilo.
Adrian byl stejně skvělý, jako v předchozích dílech. Opravdu jsem si ho oblíbila, stejně jako jeho celý tým a rodinu. Noviny důvody pro pomstu jsem stále moc nechápala a její chování často také ne, ale naštěstí vše dopadlo jakžtakž dobře.
Na konci bych ale ještě uvítala aspoň jednu kapitolu navíc, kde by měly více prostoru všechny hlavní postavy a kde bychom se dočkali nějaké jejich závěrečné promluvy.
Epilog mě překvapil, proto doufám, že se někdy v budoucnu autorka rozhodne pro pokračování.
Všem tuto sérii určitě doporučuji!

elis1ě
30.03.2021 4 z 5

(SPOILER) V popisech knih této série se často mluvilo o "temném světě". Souhlasím, že když si to člověk zrekapituluje v hlavě, je děsivý, ale autorka ho podává tak nějak... citlivě. Nevyžívá se v nechutných ani drsných scénách. Prostě popisuje morální dilemata hlavních hrdinů a čas od času odhalí nějaké to tajemství. Líbili se mi hlavní hrdinové i příběh samotný, věřila jsem jim jejich myšlenkové pochody i jednání.
(+ SPOILER) S koncem Supernovy a celou sérií bych byla naprosto spokojená nebýt epilogu. Nedává mi smysl, že Kapitán prohlásil Evie za mrtvou, nebo že domácí, který ji našel neznal její jméno nebo alespoň jméno její rodiny. I když mi to nejspíš vadí jen proto, že bych chtěla, aby Nova poznala svou sestřičku.

Ivka14
07.03.2021 4 z 5

Skvělé zakončení série. Na konci zjišťujeme, jak se to všechno vlastně odehrálo, když byla Nova malá. Ale taky jsem ráda za to, jak kniha dopadla celkově. Adrian a Nova jsou spolu, Max je v pořádku. Jediné co se mi na knize nelíbilo, byl ten epilog. Přivítala bych epilog z pohledu Novy nebo Adriana.

Julinka679
05.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Skvělý závěr úžasné trilogie, kterou jsem si naprosto zamilovala, a to od začátku až do konce.
Líbí se mi, že Nova a Adrian se spojí dohromady a jdou spolu proti Aceovi a dalším "bláznivým" anarchistům. A tak se z nepřátelství stává spojenectví a dostává se nám zasloužený happy end se vším všudy (všichni opět mají své schopnosti, Adrian i Nova jsou spolu,...).
Konec, tedy kapitola z pohledu Magpie mě dostala nepřipravenou a já žádám další díl, ve kterém Nova zjistí, že Evie přežila a je to Magpie! To si Nova a čtenáři zaslouží!
Za mě 4,5* a opět doporučuji :-)

Verča@
02.03.2021 5 z 5

Velkolepé zakončení série, přesně jak jsem očekávala. Bylo plné napětí, akce ale i odhalení největších tajemství, která se celou dobu snažili uchovávat v tajnosti.
Postavy mi přirostly k srdci víc než jsem si myslela. Je škoda, že se s nimi budu muset rozloučit. Ale rozhodně ne navždycky, k této sérii se hodlám ještě vrátit. Celá trilogie se u mě vyšplhala na vrchol mých top knih. Jak Supernovu, tak celou sérii nemůžu hodnotit jinak než 5✨z 5.

Od této skvělé autorky si rozhodně musím přečíst i další knihy.

Lea_41
17.02.2021 5 z 5

Super zakončení trilogie. Na úrovni prvního dílu. Jsem ráda jak to skončilo, Renegáti jsou moje srdcovka.

AnnaPanulis
09.02.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem málem přečetla na jeden zátah (kéž by moje oči spolupracovaly a nebyly unavené...), ale nakonec mi vystačila ne necelé dva dny. Ještě několik hodin po dočtení jsem neměla slov, zapomněla jsem, jak se mluví a byla jsem uvězněná ve svých myšlenkách. Bylo to něco DOKONALÉHO! Popravdě ani teď po 4 dnech nevím, jak mám tuto knížku popsat slovy. Ty pocity, které jsem během čtení prožila, se nedají popsat. Po celou dobu jsem se třásla očekáváním a srdce mi bilo o závod. V jednu chvíli to bylo strachem, v další nadějí a v další překvapením.

Závěrečný díl série byla jedna nekončící a stupňující se akce za akcí! Jedno odhalení za druhým. Jedno zlomené srdce za druhým. Ukáplo mi i několik slz a rozhodně se za to nestydím. Při této knize pro mě neexistovalo nic jiného, než samotný příběh. Realita se rozpustila do neznámé mlhy někde v dálce a nedokázala mě ničím upoutat, než jsem dočetla poslední větu.

Ty emoce, ty zážitky... Asi ještě žádnou knížku jsem neprožila tolik, jako tuto od úplného začátku až do konce. S jistotou mohu říct, že se tato série řadí mezi mé nejoblíbenější a od autorky, která opravdu ví, co to je psát poutavé, napínavé a srdceryvné knihy, si musím přečíst vše, co napsala.

PandickaAdka2
08.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Marissa Meyer opäť nesklamala. Síce táto séria nebola taká skvelá ako Mesačné kroniky, ale zaradila by som ju len o stupienok nižšie :) a za to môže Nova alias Nightmare. Bože ako mi liezla na nervy v tejto poslednej časti. Chápem že sa snažila oslobodiť jediného člena rodiny čo jej ostal, ale ak by to znamenalo oslobodiť šialenca, tak ee. V predchádzajúcich knihách bolo spomenuté čo všetko spôsobil a ona si aj tak išla svoje. No ja by som jej dala takú kopačku do hlavy, nech sa dievča preberie. A Adriana si vôbec nezaslúžila. Taký dobrý chlapec, nikdy jej nezabudnem že nechala tú včeliu mrchu vyrezať mu tetovania :( ale veľmi dúfam že bude ďalšia séria ohľadom Meggie a Maxa ❤️

VéjaTarabová
02.02.2021 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s poměrně vysokým očekáváním a rozhodně nezklamala, i když to nebylo nic, co by mi změnilo pohled na život. Dle mého názoru je tento závěrečný díl nejlepší z celé triologie. Z Ace se vyklubal větší padouch, než jsem si dříve představovala, s mnohem drastičtějšími úmysly. V řádcích se objevilo opět hned několik zbytečných překlepů, což považuji za škodu. Dále mi přijde, že autorka neumí až tak dobře popisovat atmosféru, avšak příběhová linka přímo září. Ještě nikdy jsem nečetla takto dlouhou bitvu, rozhodně byla ale skvělá a dokázala zaujmout i vtáhnout do děje. Zakončení mile překvapilo, vlastně jsem to ani nečekala. Vyskytlo se zde také pár momentů, jež vykouzlily úsměv na tváři. Po dočtení epilogu mě však přepadl smutek, tento svět Vyjímečných, ve kterém Vám nikdy není zřejmé, kdo je padouch a kdo hrdina, se mi bude jen těžko opouštět.

„Kdo nemá duši, nemůže vnímat zázraky.“

GuardianEmber
11.01.2021 5 z 5

Trilogie byla skvělá. Kniha mi toho spoustu dala, smála jsem se jak u prvního, tak i druhého a posledního dílu, který ve mě vyvolal nejvíc emocí a zvratů z celé trilogie, ovšem nejoblíbenější díl zůstává druhý, prostě jsem si zamilovala rodinou idylku Adriana a jeho dvou tátů Hugha a Simona - jehož Alias jméno z neznámého důvodu zbožňuju. Jako u většiny knih je mi strašně líto konce a silně doufám ve filmové zpracování nebo alespoň bonus. Nemůžu vynechat i ostatní oblíbence jako Nova, Max a Cyanide. Popravdě můžu říct, že je mi líto jak rychle jsem to četla, teď to budu dlouho vstřebávat a uvažovat o celém příběhu, ale zase jsem nedokázala knihu jen tak odložit a nechat to na později.

Monisek.B
08.01.2021 5 z 5

Tak jsem to zhtla snad jedním soustem. Během pár dní jsem přelouskala celou sérii. Přes nervózní začátek jsem se pomalu prokousala zajímavějším prostředkem až k dechberoucímu finále. Konec je zahalen ždibečkem tajemna, takže nám nezbývá nic jiného, než si některé věci domyslet a já si je domýšlím jen pozitivně :-)

loty13
29.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Skvělý. Že by Novina sestra žila? (Magpie)
Třeba kdyby náhodou bylo pokračování?
Celá trilogie se mi strašně moc líbila. Mohly by podle knížek natočit filmy.

Arianne
28.12.2020 5 z 5

Paráda! Potom, jak se dvojka vlekla jsem tohle slupla za pár hodin na jeden zátah, protože prostě nešlo jinak. Celá trilogie stála za to, všechny postavy mě neskutečně bavily. A konec tomu tedy nasadil korunu.

BarBarBar
17.12.2020 5 z 5

Proč? Proč? Proč?
Po tom všem?
Proč to nevědí?
Proč se nezeptali?
Proč se nezajímali?

Chci šťastný konec? Chci! Přece po tom všem, i když vše dobře dopadlo tak konec přeci vůbec není šťastný.

Neuvěřitelná série, a to mě dvojka a začátek trojky moc nebrali, ale ten konec, ten konec. Vstávali mi vlasy při epilogu, když Vám to dojde, když prozřete, když zjistíte.

Smutné, krásné, krátké...

Magdyla.8
26.11.2020 4 z 5

Zážitek neskutečný! Bitva je trochu sáhodlouhá, v příběhu tušíte kam to všechno povede a nakonec vás vyvede z omylu konec, který vás totálně rozseká a říkáte si, jak je ten svět nespravedlivý. Na druhou stranu je skvělé, že příběh končí tak jak začíná a je jen na nás si domyslet zbytek, pár nesrovnalosti tam stále je... no, ale stojí tato superhrdinská linka za přečtení !

Petkona
01.11.2020 5 z 5

Wow. Tak tohle bylo něco. Meyerová napsala opravdu úžasnou knihu i celou trilogii. Můžu vám potvrdit, že je to tak skvělé, jak všichni říkají. Novu s Adrianem jsem si hned na začátku celé trilogie úplně zamilovala a obzvlášť Novu, protože to je skvělá, sympatická, silná, ženská postava. Byly tam skvělé zápletky a to, jak do sebe všechno na konci zapadlo, bylo geniální. Věci z prvního a druhého dílu se tu krásně propojovaly. Hrozně mi bylo líto, že už (asi) nebude žádné další pokračování, protože tenhle úžasný svět se superhrdiny se mi bude těžko opouštět. Během knihy se mi střídalo hrozně moc pocitů. Od naprostého překvapení, kdy jsem zůstala na knihu koukat s otevřenou pusou a vůbec jsem nebyla chopná číst dál, po výraz, kdy jsem se culila od ucha k uchu. Přišlo mi zajímavé, jak se mi názor na různé věci měnil podle toho, ze kterého pohledu byla věc popisována. Byl tam krásně vidět rozdíl názorů, jak moc záleží na tom, z jakého pohledu se na věc koukáte. Kniha, i když jsem od ní měla hrozně moc velké očekávání, mě mile překvapila. To jak je ta kniha úžasná nejde shrnout do recenze, ale když si knihu přečtete tak to určitě pochopíte, takže jestli váháte, zda si knihu přečíst, tak si ji co nejdřív přečtěte.
Určitě se to bude řadit mezi mé top fantasy série jaké jsem četla =)

Libris_Na_Ex
29.10.2020 5 z 5

Jak já Marissu Meyer miluju! Tohle byla opět naprosto skvělá kniha (a celá série), kterou jsem si zamilovala od první do poslední strany. Strašně se mi líbí ta myšlenka, že nic není černo-bílé a mezi dobrem a zlem je tenká hranice. Miluju chemii a momenty mezi Adrianem a Novou. A i ten konec byl dobrej, nečekanej a vlastně odpovídá celý myšlence série. Suma sumárum, nemůžu dát nic jiného než pět z pěti :)

Damonka12
28.10.2020 5 z 5

Skvělý závěr série, miluji.