Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404075/bmid_renegati-DFp-404075.jpg 4 926 212

Renegáti série

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost. První kniha dvoudílné série od bestsellerové autorky. Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

zinon
04.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Tato kniha mě nijak neokouzlila. Vyvolala ve mě spoustu pochybností nad fungováním tohoto světa a myšlením hlavních postav. Nemůžu uvěřit, že si opravdu nikdo nespojil Novu s Nightmare a že těch vodítek bylo tolik... Začátek je hodně zmatený a měla jsem problém pochopit, kdo je kdo. Pak ještě musím zmínit opravdu velké množství hrubek v textu. Nezbývá než doufat, že další díl bude lepší.

Mám malé děti a ty koukají na Kouzelnou berušku a černého kocoura. Přijde mi to hodně podobné v mnoha věcech :) Jen teda stojí na stejné straně, ale kličkují kolem sebe stejně.

dianaxn
30.05.2021 4 z 5

Jediné, co u téhle geniální knihy nechápu, je to, proč jsem si ji nepřečetla už dřív.
Nejsem nějak velký fan superhrdinů nebo Marvelu, a proto mě překvapilo, jak nadšená jsem z toho nakonec byla.

Děj byl napínavý a akční už od první strany, a to myslím smrtelně vážně. Hned první kapitola mě zaujala, jenom jsem se ze začátku ztrácela ve jménech, protože tam bylo až moc postav a superschopností, ale po pár kapitolách jsem se už celkem zorientovala.

Samotné superschopnosti jednotlivých postav mi přišly zajímavé a originální:
Nova – Anarchista (padouch), nikdy nespí a dokáže ostatní uspávat dotekem.
Adrian – Renegát (superhrdina), přivádí své kresby a obrazy k životu.

Vedlejší postavy byly taky skvěle popsané a unikátní nejen svými schopnostmi, ale i charakterem.
Líbilo se mi, že tady nikdo nebyl vykreslený jen jako špatný nebo dobrý, protože já si oblíbila Anarchisty i Renegáty a upřímně se nedokážu rozhodnout, komu fandím víc.

Marbla2004
24.05.2021 5 z 5

Od knihy jsem měla vysoká očekávání a malinko mě zklamala. Nova je skvělá, Adrian se někdy choval jako děcko, ostatní Renegáti (Ruby️) a Anarchisté (Honey a Leroy️) v pohodě. Ingrid mi přišla hrozně hloupá a doufám, že druhý díl vysvětlí trochu ten konec. Hlavně ta poslední stránka? Jako, co to bylo? Knížka mi mizela pod rukama, akorát posledních 100 stran se trochu táhlo. Ale hezký vstup do celé série.

vysokaa
15.05.2021 5 z 5

Původně jsem si v knihovně půjčila díl číslo tři, protože jsem si přečetla jenom název a s anotací jsem se vůbec neobtěžovala. Došlo mi to samozřejmě až když jsem si knihu vyzvedla v knihovně, nicméně mě to donutilo půjčit i první dva díly. Musím říct, že to byla jízda, celá trilogie. Ze začátku chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale potom už to jelo samo stránka po stránce a kapitola po kapitole.

masavole
04.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha se zajímavým příběhem, který je opravdu ojedinělý. Hlavní postavu Novu jsem si okamžitě zamilovala, její příběh je opravdu silný a chápu její nechut k renegátům. Postavy jsou tady krásně napsané a jedinečné. Trosku me mrzí predvídatelné romance, ale alespon je to pořádně komplikované. Na konci knihy mě autorka naprosto překvapila a já jsem mohla jen hleded s oteverenou pusou. Určitě moc doporučuji

Lucka12345
01.05.2021 5 z 5

Kniha mě nadchla!

Líbí se mi že romatická linka není zbytečně přeslazená. Ten nápad že se padouška zamiluje do superhrdiny je DOKONALÝ (ještě když Adrian neví že je padouška :P).

Adrian měl zajímavý a HLAVNĚ neohraný charakter. Nova byla chtrá a cílevědomá. Samotný děj taky stál za to. Zvraty v knize jsem nečekala, ale zároveň mi mohlo dojít že se tam něco takového stane.

Doporučuji všem kdo milují superhrdiny a ten jejich svět!!!

midone
28.04.2021 5 z 5

Z touhle knihou se to nesmí vzdávat hned na prvních stranách, protože se teprve seznamujeme kdo je kdo, jakou má přezdívku a superschopnost. Já vím, je v tom nepořádek. Ale když člověk trošku déle vydrží, ponoří se po chvíli do hloubky tohoto skvostu a nechá se unášet po vlnách napětí, akce, skvělých hlavních i vedlejších hrdinů, trochou té romantiky a spletitého příběhu, nakonec se pak vynoří až u třetího a závěrečného dílu, kde si bude říkat něco ve smyslu " to už je konec?".

magdalene7
26.04.2021 5 z 5

Začátek trilogie vypadá dost slibně. Spíše se seznamujeme s okolím a událostmi co se staly, než že by se tam stalo něco ohromného (až tedy na úplný konec :o), ale četlo se to velice svižně. Postavy jsou zatím všechny super a líbí se mi i pomaloučká romantická linka. Konec byl super a hodně mě navnadil na druhý díl, takže když mě omluvíte, jdu si ho číst :).

vinebitch
15.04.2021 4 z 5

Tohle byla za mě úplná pecka. Líbí se mi prostředí ve kterém se Renegáti vyskytují, přijde mi to stejné jako naše 21. století, akorát že tam mají lidé super schopnosti, tzv. Výjimeční. A bojové scénky jsem si dost užila! Je pravda, že v tomhle dílu jsme se se vším zatím seznamovali, takže tady moc té akce nebylo, ale v druhém dílu se to prý dost rozjede, na což se hodně těším :)

Kaya77911
07.04.2021 3 z 5

Renegáty už mám v plánu fakt dlouho, ale do teď jsem se k tomu nějak neodhodlala. Na druhou stranu, Marissa je jedna z mých oblíbených autorek, takže co bych to byla za člověka, kdybych si nepřečetla jednu z jejích oblíbených sérií, kterou (skoro) všichni milují? No, upřímně moc nevím co jsem napsat… Očekávání jsem měla veliká a tato kniha je víceméně naplnila, ale pořád tomu něco chybělo a byly tu věci, které mi trochu vadily. Co se mi líbilo bylo to, jak autorka zpracovala postavy a celý ten příběh je úžasný nápad. Hlavní hrdinka, Nova, mi byla sympatická a měla jsem ji moc ráda. Její superschopnost – umění nikdy nespat a dotekem uspat jiné – je dokonalá a originální, takže super. A Adrian sice není Thorne nebo Kai, ale taky je to boží postava a má podle mě ještě zajímavější schopnost než Nova: umí oživit to, co nakreslí. Vedlejší postavy jsou taky naprosto úžasně napsané a já si nemám na co stěžovat. Co mě ale vytáčelo a deptalo bylo to, že Adrian neví, že Nova je Nighrmare a Nova neví, že Adrian je Sentinel. Děj byl napínavý a i když jsem byla na začátku zmatená (jak to tak u Meyerové mívám), rychle jsem se začetla a bylo do fajn. Nevím, jestli mám číst další díly (takže by bylo fajn, kdybyste mi do komentářů napsali, jestli mám), ale Protivníky mám pro jistotu stažené. Takže to by bylo, mám z toho dost smíšené pocity, ale jako líbilo se mi to, to joo (i když na Kroniky to nemá)

Zdenk@
06.04.2021 4 z 5

Čtivá kniha. Musím pochválit vytvořený svět a několik zajímavých myšlenek vyplývajících ze soužití obyčejných lidí a superhrdinů.
Celou knihou nás doprovází otázka: Jsou obyčejní lidé tak závislí na superhrdinech, že bez nich nedají ani ránu a čekají až za ně všechno vyřeší? Hlavní postava Nova by odpověděla ano, přesně na tom totiž staví základy své pomsty a s tím já mám tak trošku problém. Ale je to možná tím, že už nejsem cílovka a v nácti by mi tato pomsta dávala dokonalý smysl.

Rebarborka
29.03.2021 2 z 5

Může být boj superhrdinů a padouchů nuda a šeď? Bohužel může...
- motivace Adriana, přesvědčení Novy a plochost postav
- rozvleklost
- trestuhodně nevyužité vedlejší postavy
- žádný pořádný konflikt, nedostatek gradace
- povinná YA láska
(- přechodníky - moje osobní averze, nehodí se tam)
+ první kapitola, posledních pár vět
+ pár zajímavých myšlenek (propaganda, utlačování skupin lidí)
+ Maxův potenciál
První díl beru jako první kapitolu k dalšímu dílu, uvidíme, co z toho nakonec bude. Očekávání mám hodně nízká.

Karoli282
29.03.2021 4 z 5

Zajímavé pojetí moderního světa. Kniha mě zaujala, téma je poutavé. Autorčina tvorba mi celkově vyhovuje, její postavy jsou mi vždycky velmi sympatické a snadno si je oblíbím, prostředí se mi také líbilo. Moc akce v tomhle díle není, prvních 400 stran mi totiž přišlo jen seznamující, uvádějící do děje. Na začátku jsem se docela ztrácela ve jménech. Novino argumentování a důvody mi přijdou nedostačující a docela nelogické. Ale i tak jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

klarenzi
24.03.2021 4 z 5

Ve světě dospělých toho řešíme tolik. Bylo pro mě moc fajn, přenést se jinam. Do dystopického YA světa. Autorka píše skvěle, bavily mě pohledy obou hlavních hrdinů, kdy nic nebylo jen černé nebo bílé. Svět Renegátů a Anarchistů je vlastně tolik podobný tomu našemu. Což je možná trochu děsivé. Ale kdybychom neměli strach, nemohli bychom být stateční.
@knihodura

Selket
24.03.2021 3 z 5

Já mám ráda superhrdiny a těšila jsem se na rychlou a napínavou jízdu. Což o to, ono to bylo svižné a místy i napínavé, ale když už od začátku prostě nedokážete pobrat myšlenkové pochody hlavní hrdinky a zhruba prvních 100 stran je jen plno plků a skutek utek, tak se to nadšení pomalu ztrácí. Myslím, že Nova trpí tak trochu tím, čím trpěla trochu víc Levana v Nejkrásnější, a to je neúplnost charakteru. Jistě, Meyer určitě má v hlavě nějakou šablonu toho, jaká tahle holka ve skutečnosti je, ale na papíře se to ztrácí. Abych to upřesnila: Nesnáším Renegáty, protože mi Švábi zabili rodinu (?) - ty jo, oni nejsou zase tak špatný a vlastně se dost snaží - vůbec se nesnaží, jsou to jen tlučhuby, co doma sedí na zadku a nic nedělají - ale možná je mám ráda, protože jsou fakt obětavý... a tak to pokračuje pořád. Myslím, že kdyby se autorka nebála udělat z Novy opravdu, ale opravdu velkou zlodušku hned na začátku (protože pár těch cool záporáckých okamžiků tu opravdu je) tak by jí mohla mnohem plynuleji vyklat a romantická linka by nejspíš taky nevyzněla tak na sílu. Chápu, že to všechno mělo nejspíš souvislost se závěrečným zvratem (který ale pro mě zase tak velký zvrat nebyl...), ale Nova mi většinu knihy přijde jako někdo s poruchou osobnosti a je to hrozně otravné.
Další díly si možná přečtu, ale zase tolik na to nespěchám...

Katri
22.03.2021 4 z 5

Renegáti mi přišli pod ruku krátce poté, co vyšli, obálka ve mně však evokovala sci-fi, tudíž jsem je neustále odkládala. Leželi mi v knihovně asi tři roky, než jsem po nich sáhla a začetla se...a zalitovala jsem, že jsem to neudělala už dřív, neboť je dílo velmi zdařilé.
Ačkoliv jsem k tématu superhrdinů byla skeptická, můj předsudek byl brzy vyvrácen a příběh předčil má očekávání. Jediné, co bych vytkla, byla přílišná předvídatelnost děje (neboť zde nebyl ponechán prostor pro překvapení) a malá gradace na konci knihy.
Co se stylistiky týče, zde to bylo poněkud nahnuté, což nepřikládám autorce, nýbrž překladatelce. Ačkoliv si myslím, že jsem k překlepům tolerantní, tohle bylo moc i na mě. Nejen, že se jimi stránky jen hemžily, ale narazila jsem zde i na hrubku. Na druhou stranu oceňuji bohatou slovní zásobu.
S charakteristikou postav jsem byla spokojená, líbilo se mi, že jednotliví superhrdinové mají svůj příběh o tom, jak přišli ke svým schopnostem. Pracuje se zde s myšlenkovými pochody hrdinů, postavy tedy nejsou "černobílé."
Nadchly mě i popisy prostředí, v němž se děj odehrával. Zvláště pak obydlí Anarchistů a zábavní park - dodalo to příběhu na uvěřitelnosti a celé to působilo napínavěji.
Na závěr bych ještě ráda zmínila, že se mi knížka velice líbí i po estetické stránce. Egmont si s ní poradil na výbornou.
A v úplně poslední řadě bych už jen dodala, že se jedná o skvělé dílo, které rozhodně stojí za přečtení. Sama se co nevidět pustím do druhého dílu. Vřele doporučuji.

Julinka679
05.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Superhrdinové jsou v současnosti téma, které se používá až příliš často a tak jsem se přirozeně obávala, že Renegáti budou marným pokusem.
Autorka ale dokázala, že na to i po Měsíčních kronikách má a naservírovala nám knihu plnou skvělých postav, akce a hlavně dvou skupin - Anarchistů a Renegátů, kteří se už od začátku "prostě nemusí".
Líbí se mi styl vyprávění, kdy se na děj díváme "očima" Novy (Nightmare) a Adriana (Sketche, Sentinela). Nova je anarchistka a Renegáty nenávidí protože porušili slib a nezachránili její rodinu když to bylo potřeba a tak z její rodiny přežila jen ona. Adrian je renegát a i když se řídí renegátskými pravidly tak i on chce udělat něco víc a stává se Sentinelem.
Nova se tedy rozhodne infiltrovat do renegátských řad jako Insomnie, stane se součástí týmu a hodlá Renegáty zničit zevnitř. Mezitím se samozřejmě naše dvě hlavní postavy do sebe zamilují a nic není tak jednoduché jak se zprvu zdálo.
Konec, kdy jde Nova do trosek katedrály a shledává se s Acem, který přežil, mě dost překvapil a vůbec jsem to nečekala.
Renegáti nejsou tak dobří jako Měsíční kroniky ale i tak je to super, takže za mě 4* a doporučuji :-)

Karolína346
05.03.2021 3 z 5

Ležela mi v knihovně už od doby, co vyšla a je mi líto, že jsem se k ní dokopala až teď. Očekávání jsem měla prakticky nulové, protože v době, kdy jsem si jí koupila jsem od knížek chtěla něco úplně jiného, než teď. Nicméně tohle bylo jedno velké překvapení. Ani jsem si nestíhala všímat, jak rychle mi stránky ubíhaly pod prsty a věřím, že pokud bych na to měla čas, tak jí přečtu na jeden zátah. Jediný problém který jsem měla bylo to, že mi přišlo, že si postavy skoro pokaždé říkají jinak. Jednou se nazvou jejich křestním jménem, potom příjmením a následně jejich přezdívkou a takhle se to střídá pořád dokola, což mi obzvlášť na začátku dělalo problémy s orientací. Konec se mi líbil, ale nemůžu říct, že přímo prahnu po tom, abych se dozvěděla, jak děj pokračuje. Každopádně až někdy budu mít příležitost, tak si druhý díl přečtu .

baru_lienka
04.03.2021 3 z 5

▶ Autorce se musí nechat, že se slovama to umí. Kniha se četla rychle, dobře jsem si dokázala představit prostředí, ale našla jsem tam dost chyb a překlepů (to už autorka nemůže ovlivnit, každopádně to nehází na knihu dobré světlo).
▶ Kromě vlastních jmen mají všechny postavy i přezdívku, což bylo asi prvních sto stran dost matoucí.
▶ Nedokázala jsem se vcítit do Novy a jejich motivů. Jediná "chyba" Renegátů je, že nepřišli včas, ale to ani Anarchisté (hlavně, když byl její strýc Ace Anarchista), že? Když už, tak měla svou zášť namířit na Šváby. Celkově mi chování Anarchistů a Novy přišlo dost naivní- bylo jich celkem asi 5 a chtějí zničit tak silnou organizaci, jakou jsou Rengáti? Hahaha, jak jste kdysi mohli vládnout Gatlon City?
▶ Ten konec byl hoooodně překvapivý, do dalšího dílu se však budu spouštět pouze ze zvědavosti, jak bude příběh pokračovat. Škoda, myslela jsem si, že mě příběh nadchne víc, ale třeba se to ještě zlepší!

Ivka14
02.03.2021 4 z 5

Na začátku jsem byla úplně ztracená. Kdo je teda ta Nigtmare a kdo je Santinel. Ale pak jsem se začala orientovat ve jménech a jejich vlastností a svět renegátů a anarchistů jsem si zamilovala. Už se nemůžu dočkat na další díl.