Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404075/bmid_renegati-DFp-404075.jpg 4 926 212

Renegáti série

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost. První kniha dvoudílné série od bestsellerové autorky. Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

Ticiana
10.11.2022 4 z 5

Kniha je ctiva, ale temer celou dobu jsem měla problémy s postavami, autorka používá přezdívku ale i skutečné jméno a bylo to matoucí. Taky to v jakým je týmu a jakou ma schopnost. Jsem zvedava, jak to bude pokračovat dal, par zvratu tady bylo, ale celkove mi prijde, ze na tolik stránek se toho událo malo.

Percabethka
02.11.2022 3 z 5

Superhrdinové nejsou právě můj šálek kávy, ale Marissu Meyer mám ráda díky Měsíčním kronikám a proto jsem sáhla i po Renegátech. Příběh mě upřímě moc nebavil, nenašla jsem tu žádné hlubší myšlenky, ale jako čtivá oddechovka na víkend je kniha dobrá.

lucakuca
04.09.2022 4 z 5

Čím déle jsem četla, tím to bylo lepší.
Ze začátku zmatky v postavách. Každá má své suprhrdinovské jméno a pak jméno vlastní.
Zase se to vyvedlo a série o superhrdinech je na světě!

kačuleee29
10.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo úplně úžasný. Nemohla jsem se čtením přestat, hned jsem se vnořila do děje a.. prostě dokonalý. Autorka opravdu pěkně vymyslela prostředí a zajímavé postavy. Vidím, nebo čtu, komentáře, kde si lidé stěžují na Adrianovy kapitoly. Mně nijak nevadily :). Každopádně jsem ale na začátku musela trochu bloumat nad těmi jmény. Každá postava má minimálně dvě jména, takže to bylo (ze začátku) dost matoucí. Ale přežila jsem to :D. Celou knihu jsem si moc užila, nutno dodat, že jsem od ní čekala MÉNĚ :D. Rozhodně doporučuju a těším se na další díl!!

Laf
07.07.2022 4 z 5

Skvěle vymyšlené prostředí, děj a zajímavé postavy. Kniha se mi líbila. Je velmi čtivě napsaná a hned vtáhne. Super začátek další série od této autorky :)

Sixtinka144
23.06.2022 4 z 5

Na tuto superhrdinskou sérii jsem se chystala už dlouho, a konečně jsem se k tomu dostala. Měla jsem od knihy opravdu velká očekávání, slyšela jsem na ni ze všech stran chválu, a tak jsem lehce zklamaná. Svět je vymyšlený opravdu skvěle, všechno tam dává smysl a rychle se do dění dostanete. Autorka píše velmi poutavě, ale občas tam byly kapitoly, které byly lehce slabší, a příběh by se bez nich rozhodně obešel. Byly to především Adrianovy pasáže. Ale Anarchisty jsem si zase užívala naplno a bavil mě jejich příběh. Už se těším na další díly, a opravdu doufám, že série bude jen eskalovat.

Kaila146
11.06.2022 3 z 5

Klady:
Originální nápad, napínavé scény jako Zkouška a konec, postava Novy, Anarchisti, dobro a zlo ze dvou pohledů, vidět obojí z obou stran bylo vážně skvělé.
Zápory:
Adrianovy kapitoly, které mě bavily daleko míň, hlavně zezačátku a taky hluchá místa, kterých bylo alespoň za mě vážně hodně.
Více na mém bookstagramu @kaila146_watt.

Artemis886
31.05.2022 5 z 5

(SPOILER) To byla paráda.
Sledovat příběh očima padoucha a hrdiny současně je skvělý zážitek. Celou dobu jsem nevěděla jestli si vybere být hodná, či ne a nakonec budu muset počkat do dalších dílů aby se to dozvěděla. Každopádně ten konec byl opravdu nečekaný.....
Ani teď, když jsem si to nechala projít hlavou neumím přesně říct koho mám raději, jestli renegáty nebo anarchisty. Oba pohledy je vykreslují jinak a to je podle mě to největší plus, vidět zlo i dobro oběma pohledy.....

laura
05.04.2022 5 z 5

Trošku jiné než Měsíční kroniky, ale mně se to líbilo. Nejdřív jsem trošku plavala v ději, to, že každá postava měla dvě jména a jinou identitu (některá i víc) mi dalo řádně zabrat. Pořád jsem se vracela zpět a četla pasáže znovu, abych pochopila, kdo kde s kým a proč...

Ale nakonec všechno zapadlo do sebe a dávalo to smysl a já jsem knihu přečetla v podstatě za dva dny volna... Byla napínavá, překvapivá, lehce romantická, čtivá tak, že se od ní člověku vůbec nechtělo odcházet. To si říkáte: Ještě tuhle kapitolu a pak už... Ne, tak ještě tuhle... a tuhle... a tuhle...

Byla zkrátka návyková. A o tom dobré čtení je, ne? ;)

Bála jsem se o ně o všechny. Protože je jasné, že tohle dobře skončit zřejmě nemůže. A ten konec? Upřímně, já to nečekala. To byl pro mě šok - a to se mi moc často u knih nestává, aby mě něco takhle zaskočilo...

Každopádně jsem si několikrát říkala, jak z určité situace chce autorka vybruslit, aby postavy, jimž fandíte, neohrozila...

Renegáti nebo Anarchisté? Spravedlnost nebo pomsta? Láska nebo nenávist? To se v téhle knize ještě nedozvíte. Rozhodně ale stojí za přečtení - a ta obálka? Nádhernáááá!

Nelly178
17.02.2022 5 z 5

Naprostá pecka.
Trochu jsem se toho bála, měsíční kroniky se mi líbily, ale asi jsem chtěla něco víc a tohle rozhodně bylo o hodně víc. V knize se pořád něco dělo a občas to člověk neměl čas rozdýchat.
Kniha předčila moje očekávání.

lenkazezapadu
15.02.2022

Renegátů jsem se bála. Vlastně jsem se do nich zprvu ani nechtěla pustit, protože příběhy se superhrdiny jdou mimo mě. Ale Marissa Meyer je dokázala vystavit tak výborně, že mě to prostě bavilo. Hned u prologu si mě Nova získala, jednoznačně je to jedna z těch opravdu dobrých hlavních hrdinek. Co mi tolik nesedlo, byl styl psaní, který je dosti jednoduchý, ale pak naopak dostaneme dlouhé popisy např. místnosti . A další věc co mě zarazila, bylo obrovské množství chyb v textu. Od špatného slovosledu, přes chybějící písmena, až po nesmyslné opakování slov ve větě :((. Čekala jsem také mnohem více akce. A ono by ty pomalejší momenty nevadily, kdybych někdy neměla pocit, že se nudím. Každopádně musím vyzdvihnout autorčin um napsání skvělých postav. Nova, Adrian, Ruby, Oscar, Honey – ty všechny jsem si zamilovala. Naopak Ingrid mě štvala (což byl určitě záměr) a u Dany jsem měla pocit, že jsem ji neměla šanci poznat a objevovala se v průběhu takřka zbytečně. Romantická linka je úžasná, ale na závěr mi trošku chyběli Ruby s Oscarem, i když zase rozvíjení vztahu Novy a Adriana se mi moc líbilo. Konec mě překvapil. Jakože fakt hodně, i když jsem to možná měla čekat. Nebyla jsem si jistá, jestli do dalšího dílu půjdu, ale teď vím, že bezpochyby ano.

Jo a jsem jednoznačně Anarchista.

4,5/5

Canney
30.01.2022 4 z 5

Příběhy kde se vyskytují superhrdinové typu X-meni nebo Marvel já prostě můžu a v tomhle případě to není jinak. Postavy tu mají různorodé schopnosti a některé budou spoustě lidem určitě povědomé, ale za to je jich tu hodně originálních. Je pravda, že mi chvilku trvalo než jsem si zapamatovala všechna jména a alterega, ale nakonce se povedlo.

Hlavní postavou je tu Nova, která vyrostla s Anarchisty. Ti už 10 let žijí ve starých tunelech metra po tom co je Renegáti porazili. Teď ale Anarchisté přišli s novým plánem jak Renegáty svrhnout a Nova v něm má hlavní roli.

Líbí se mi jak autorka pojala obyčejné lidi (tedy lidi bez schopností). Jsou totiž naprosto závislí na Vyjimečných a bez jejich pomoci toho vlastně moc nezvládnou. Jak se říká - Zvyk je železná košile a pro ně to platí dvojnásob. Zvykli si totiž, že Vyjímeční všechno obstarají a oni se nemusí zas tak moc snažit. Jsem zvědavá, jak se tohle rozvine v pokračování.

Jednu větší výtku ale mám a to jsou hrubky. Chyb v knihách si objvykle moc nevšímám, ale když se tu komolí i jméno hlavní postavy (Nova), a to nezůstalo pouze u toho, tak to začíná být docela problém.

Míjuš
08.01.2022 5 z 5

Absolutně nepobírám, proč jsem Renegáty tak dlouho odkládala. Reálně mi ta velká kniha v knihovně ležela bezmála 4 roky. Přitom je to moje milované sci-fi, dystopie, superhrdinové, neodolatelných 500 stran čtiva...A já se jí vědomě vyhýbala. Hanba mi.

Hlavní hrdinku Novu zbožňuji, stejně jako zbožňuji Adriana a jeho super-tým. Líbí se mi ta hloubková propracovanost celého příběhu, všechny ty detaily města, připomínání minulosti, soustředění se na přítomnost a plánování budoucnosti, všechny ty superschopnosti každého Výjimečného, ať už Renegáta či Padoucha. Ta zápletka spolu se zatím ne příliš výraznou romantickou linkou, rozpolcení Novy, která hledá samu sebe a váhá, na kterou stranu se přiklonit spíš...Nadchlo mě to. Nic není uspěchané, žádné přeskakování pasáží, žádné nelogičnosti. Jediné, co musím vytknout, jsou ty překlepy a chyby v překladu. Poslední dobou mám pocit, že to vídám snad v každé knize, a vážně hrozně mě mrzí, že zrovna v téhle jich je takové nepřeberné množství.

Těším se na další díl, který si budu chtě nechtě pořídit co nejdříve.

Niu
10.12.2021 3 z 5

Mix X-menů, Ligy spravedlivých a Marvelovských hrdinů. Akčňárna převedená do řádků. Líbilo se mi to. Nepamatuju si, že bych četla takový žánr. Očekávám, že do hloubky to zapluje spolu s dalšími díly. Bylo to čtivé, rychlé, někdy až moc. Co mi trochu vadilo, byl text s chybkama.

marcel8328
30.11.2021 5 z 5

Za mě se to četlo hodně příjemně a už se moc těším na další díly.

jitka_dankova
20.11.2021 5 z 5

Celá série Renegáti mne nadchla. Vnímala jsem ji jako odpočinkovou pohádku ze světa superhrdinů a děj mne pohltil. Bavilo mne sledovat rozpolcenost hrdinky mezi světem padouchů a hrdinů i přemýšlení o tom, kdo je vlastně kdo. Nemyslím si ale, že by celá série nesla nějaké významné sdělení k zamyšlení, to ani ne. Vnímala jsem ji opravdu jako pohádku po mladší čtenáře. Pro mne bylo po delší době změnou číst děj v er-formě a dostat s v romantice maximálně k polibku postav a čtení jsem s užila. I když je sérii často vytýkáno, že je neuvěřitelné, že by si nikdo nespojil vodítka mezi postavou Novy a Nightmare, mně to jako problém nepřišlo. V tom světě, jak je vykreslený, a při tolika různých vlastnostech superhrdinů to působilo celkem věrohodně. Navíc postavy prostě chtěly věřit své pravdě a svým přáním a ne logicky uvažovat. Myslím, že celou sérii a celý ten příběh a svět a spojitosti vymyslela autorka fakt dobře a kniha rozhodně stojí za přečtení.

Kupcovka
05.11.2021 5 z 5

Ten konec?! Rychle potřebuju další díl!!

SpeeDeeX
16.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Myslela jsem si, že Renegáti budou tutovka, od autorky jsem četla Cinder, která se mi moc líbila a nápad se superhrdiny mi přišel geniální. Bohužel první díl je pro mě velkým zklamáním. Nejvíc mi vadila asi Nova. Na začátku jsem si ji celkem oblíbila, čím víc jsem ale četla, tím víc mě svým chováním a rozhodnutími vytáčela. Její nenávist vůči Renegátům mi přišla přehnaná, i když asi mohli zabránit smrti její rodiny, přece jen je nezabili přímo oni. Taky mi přišlo dost nelogické, že si nikdo nespojil Novu s Nightmare a Adriana se Sentinelem a hlavně, že se nepoznali ani oni navzájem. Adriana jsem si naopak hodně oblíbila, stejně tak Ruby a Oscara, u kterých je škoda, že nedostali víc prostoru. Příběh nebyl špatný, chvilkami mě bavil, chvilkami jsem se do čtení musela nutit, ale jako celek dobrý, i když si myslím, že mohl být rozhodně lepší, hlavně co se týče akce. Tu jsem čekala určitě lepší vzhledem k tomu, že je kniha o superhrdinech. Knihu mi taky dost kazily hrubky, kterých bylo celkem dost. Naopak hodně se mi líbilo, jaké různé schopnosti postavy měly, třeba ta Adrianova je fakt super. Každopádně i když mě kniha zklamala, jsem docela zvědavá, jak se bude příběh dál vyvíjet a dám šanci ještě druhému dílu :)

aquaver
04.08.2021 5 z 5

Tohle bylo perfektní ❤ Už to bude nějaká delší doba, co jsem si chtěla přečíst Renegáty a konečně jsem se k nim dostala. A teď mě mrzí, že jsem si je nepřečetla dřív, protože jsou skvělý. Od autorky jsem již už četla sérii Měsíčních kronik, která se mi taky velmi líbila, a tak jsem se moc těšila až zkusím i tuto sérii. No a musím přiznat, že jsem z Renegátů snad ještě víc nadšená, než z té předešlé série. A to jsem si myslela, že to snad ani není už možné :D Hlavní postavu (Novu) jsem si hned oblíbila, stejně tak Adriana, kterého snad ani nejde si neoblíbit, pak je tu taky Ruby, Oscar a samozřejmě taky Max. Přísahám, že ani na jedné stránce jsem se nenudila a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou :( Hodně moc se těším na další díl. A knihu Renegáti můžu bez váhání jen doporučit.

greenie05
17.07.2021 5 z 5

Tahle kniha o superhrdinech a padouších mě úplně nadchla. Nevím, proč jsem se jí tak dlouho vyhýbala.

I když jsou hrdinové a padouši tak trochu klišé, autorka to dovedla napsat úplně úžasně. Trochu mě tu zarazilo pár recenzí, kde lidé psali, že je kniha taková vleklá a že se tam začne něco dít až konci. To byl možná taky jeden z důvodů, proč jsem se knize vyhýbala, jelikož nemám ráda vleklé a nudné části. Ale v Renegátech žádná taková část nebyla. Samozřejmě, že prvních pár kapitol se to nemuselo zdát až moc akční, ale do čtení jsem se ani jednou nemusela nutit. Četlo se to opravdu hezky, vůbec jsem se nenudila.

Další velké plus jsou postavy. Normálně nemůžu YA hrdinky vystát, ale Nova byla úžasná. To samé Adrian. Vedlejší postavy jsem si také snadno oblíbila, nejvíc asi Honey, Winstona a Oscara. A vztah mezi Novou a Adrianem byl skvěle napsaný.

Těším se, jak se v dalších dílech bude příběh vyvíjet, hlavně po té poslední kapitole. Abych byla upřímná, tak trochu jsem v ten zvrat doufala. :D