Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů: Román ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263031/bmid_reka-bohu-1kM-263031.jpeg 5 2193 339

Řeka bohů / Rieka bohov série

Pravěký Egypt byl zemí faraonů. Královstvím vybudovaným na zlatě a legenda zničená chamtivostí po bohatství a po moci. Ústy neobyčejně nadaného otroka Taity je čtenář vtažen do velice živého a barvitého příběhu, který se rozvíjí s napětím a prudkostí již od první stránky, a tak se mu dostává možnosti vžít se do tajemna pradávných dob.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

River God , 1993

fanciulla
31.03.2012

Čítala som len prvý diel, bolo to pekné, ale miestami na môj vkus príliš naturalistické napr. divadelné predstavenie mýtu o Ozirisovi. Najlepší bol útek Egypťanov pre Hyksósmi, putovanie proti prúdu Nílu, objavovanie nových krajín.

rihapa
13.03.2012 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, která se mi moc líbila! Určitě si ji zase někdy přečtu.

putpuda
05.03.2012 5 z 5

Já se musím přiznat, že jsem četla dříve třetí díl, než druhý....ten jsem viděla v telce (nic moc), ale jednička je výborná a nejlepší....:)

Val
01.03.2012 4 z 5

Jednička byla úžasná..... dvojku jsem nedočetla, nějak mi to nešlo. Snad jednou...

Sussanah
15.01.2012 5 z 5

Je to už spousta let, co jsem Řeku bohů četla, ale dodnes si ji pamatuju. Velice dobře napsaný příběh, živé postavy a člověk má pocit, jako by tam byl s nimi. Jednoznačně nejlepší historický román, jaký jsem četla.

Hellianthi
22.11.2011 5 z 5

dodnes je to moje nejoblíbenější knížka .... tenkrát, když jsem ještě chodila do školy, tak jsem v pátek přišla, práskla taškou do rohu, začala jsem číst a poslední stranu jsem dočetla o 2 dny později v neděli odpoledne ... zkrátka jak se říká - jedním dechem.

denuska
15.07.2011 5 z 5

První a druhý díl jsem přečetla jedním dechem, třetí díl mi připadal již trošku mimo a jelikož jsem se musela do knihy stále nutit a vracet se zpět, tak jsem si čtvrtý díl už ani nepůjčila. A dle recenzí je to hrůza.
První a druhý díl *****
Třetí díl ***

modroocko
12.07.2011 5 z 5

Musím hodnotit velice kladně, protože lepší knihu s tak barvitým dějem plným napětí jsem ještě nečetla. Člověk se rychle začte a ve chvilce se přenese do starověkého Egypta...

Hellou
29.06.2011 4 z 5

První a druhý díl se mi líbil hrozně, třetí už byl na mě trošku naturalistický, když se tam všechno zabíjelo a znásilňovalo, takže se přiznám, že jsem nedočetla. Ale první díl podle mě nejlepší :)

Corehead
30.05.2011 4 z 5

Na tuhle knihu jsem byl po mnoha velice kladných ohlasech přímo "nadržený".Ano,líbila se mi,velice pěkné,poutavé počteníčko.Zajímavá exkurze do historie Egypta.Držel jsem palce Lostris i Tanovi,prožíval vše s Taitem...a nesnášel národ Hyksósů.
Jenomže miluju Egypťana Sinuheta a ve srovnání s ním tato kniha zaostává.Je pěkná,bavila mě,všem co se aspoň trošku zajímají o dávný Egypt ji vřele doporučuji,avšak bohužel pro ni:Sinuhet je SINUHET.

mariana
13.05.2011 5 z 5

Pěkná knížka. Seriál se mi líbil míň.

Katulik:)
06.05.2011 4 z 5

Celkově se mi knížka moc líbila, ale někdy to nebylo ono a ze začátku jsem se nemohla dostat do děje :/

Kvothe
31.03.2011 5 z 5

Kvalit Egypťan Sinuheta Řeka bohů nedosahuje, ale přesto se jedná o nadmíru kvalitní historický román, který čtenáře dokáže pohltit a jeho délka je zcela nepodstatná. Nakonec jsem se rozhodl pro pět hvězdiček - nebudu porovnávat se Sinuhetem, jedná se o odlišné knihy napsané s odlišným záměrem.

Jandejsek
02.03.2011 5 z 5

Skvělá kniha, čtenáře vtáhne do dějě! Krásný příběh o lásce zasazený v době největší slávy Egypta. Konec mě velmi dojal. Určitě doporučuji :)

Zuzkanka
04.01.2011 5 z 5

Nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla. Knížky nikdy nečtu dvakrát, ale v tomto případě uažuju a druhém přečtení.. :)

maly princ

Tanuse, Lostris a Taitu si budete pamatovat do konce života ! 10/10

megi
30.11.-0001

Příběh je skvělý al Smith se až zbytečně vyžívá v líčení různých nechutností a to mi trochu názor na knihu pokazilo

Handa
30.11.-0001 5 z 5

fakt úžasná kniha, čte se jedním dechem.

Parisée
30.11.-0001 5 z 5

První ze čtveřice výpravné ságy. Řeka bohů je barvitá, pestrá a bez jakýchkoli hluchých míst. Mistrně je v ní popisován příběh lásky zrady a intrik. Kniha vás přímo vtáhne do příběhu a vy budete mít pocit, jako byste prožili jeden život. Dosud Řeka bohů zůstává tím nejlepším, co jsem četl.

Egypt otroctví starověký Egypt historické romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021