Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů: Román ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263031/bmid_reka-bohu-1kM-263031.jpeg 5 2194 340

Řeka bohů / Rieka bohov série

Pravěký Egypt byl zemí faraonů. Královstvím vybudovaným na zlatě a legenda zničená chamtivostí po bohatství a po moci. Ústy neobyčejně nadaného otroka Taity je čtenář vtažen do velice živého a barvitého příběhu, který se rozvíjí s napětím a prudkostí již od první stránky, a tak se mu dostává možnosti vžít se do tajemna pradávných dob.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

River God , 1993

zuzanazuz
21.10.2013 5 z 5

Všeználek a všudybýlek - eunuch Taita:o) Nevybavuji ti teď nahonem žádného soudobého machra, ke kterému bych ho přirovnala... snad MacGyver?!:o)
Ne, čtení je to pěkné, poučné, příběh upoutá, s hrdiny se sžijete hladce a Kratas má prostě epické hlášky.

Bibisova
08.10.2013

Zajímavá, strhující, čtivá. Moc se mi líbila, z celé ságy nejvíce. Další díly už mě tak nenadchly...

makovec.h
15.08.2013 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Zajímavý příběh i se shodou se skutečností takže člověk ztrácí přehled o tom, co se opravdu stalo a co je jen vymyšlené. Bylo těžké se od ní odtrhnout.

Elizabet
31.07.2013 5 z 5

četla jsem všechny dily .Je to super čteni ,ktere jde samo.Všem vřele doporučuji.

Monyy
12.07.2013 5 z 5

Tohle, je ta nejúžasnější knížka, kterou jsem zatím četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnonut, když si představím, že jsem ji ani nechtěla číst...Opravdu jsem byla po přečtení plná dojmů :)

miseb
08.07.2013 5 z 5

Krásná knížka. Čtenáře úplně pohltí. Přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout. Těšila jsem se na další "Řeky", ale tyto knihy se mi už tolik nelíbily a měla jsem problém je i dočíst.

kvádr
07.07.2013 4 z 5

Ze začátku pro mě velmi drastické čtení, zabíjetí, mučení a tyranie.. ale pak mě to krásně pohltilo a příběh byl úžasný.. přeskakovala jsem občas popisování bitev, které mě v žánru čehokoliv opravdu nezajímá. MIluji historii Egypta starověkého, doporučuji tuto knihu... hvězdičku dávám o jednu méně, protože jsem optavdu to mučerní a časté popisování bitev přeskakovala.. což je ale spíše můj názor a povaha..

Folleta
29.06.2013 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení a od přečtení je stále mím favoritem. Kniha je skvěle napsaní dobře se čte. Díky knize jsem si zamilovala starověký Egypt. Rozohdně doporučuju přečíst i když je pravda, že poslední díl je trošičku slátanina, ale stále dobře četilená. :)

Bakela
23.06.2013 5 z 5

Když jsem přečetla Řeku bohů, zamilovala jsem se na první čtení. Poté jsem měla velký problém přečíst si nějakou jinou knihu od Wilbura. Bála jsem se, že mě Smith zklame. Ale bylo to naopak! Mé výtisky všech 4 dílů Řeky jsou značně ohmatané, po doporučení je četla celá má rodina i máma, která v životě snad nepřečetla román celý!

Thanyss
19.06.2013 5 z 5

Mám ráda historické romány z prostředí starověkého Egypta. Z knížky jsem byla naprosto unešená, děj má spád a vtáhne vás do víru dění, takže jen očekáváte, jak všechno nakonec dopadne.

Zdenekvdf
14.06.2013 5 z 5

Mohu potvrdit předchozí pozitivní hodnocení knihy. Skutečně, i přes její rozsáhlost, díky krásnému čtivému stylu jakým je napsána, bohatému ději, si ani pořádně neuvědomíte, že se blížíte ke konci a začínáte vážně uvažovat o sehnání druhého dílu. Abych byl taky trochu kritický: Chvílemi jsem se pozastavil nad tím, co Taita všechno ovládal a co se všechno poměrně rychle naučil. To by asi obyčejný smrtelník za svůj život nestihl. Ale berme to tak, že se jedná o vyjímečnou, ba skoro až nadpozemskou bytost.

regi1
13.06.2013 5 z 5

Četla jsem již před lety,ale stále mi při názvu knihy vyvstane to ,jak jsme ji hltala vždy až do dvou do rána a ne a ne se odtrhnout...
Pro mě strhující a fascinující kniha z období starého Egypta,který tak miluji.

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Najlepšia kniha od W. Smitha. Krásny a nezabudnuteľný príbeh otroka Taita. Dosť podobné Waltariho Sinuhetovi, ktorý je nepopierateľne lepší než táto kniha, ale aj napriek tomu je Rieka Bohov výborne spracovaná. Čo sa týka postáv tak sú slušne zvládnuté a dej je naozaj chytľavý. Prostredie starého Egypta dodáva knihe magický a tajomný nádych. Ja som sa pri čítaní bavila a zažila jedno veľké dobrodružstvo asi aj vďaka tomu, že dejiny, kultúra a všetko s Egyptskou tématikou ma priťahuje.

budíček
08.06.2013 5 z 5

Krásná kniha… Už dlouho jsem si přála, aby se mi do rukou dostala podobná knížka a Řeka bohů moje přání nad očekávání splnila. Taita je znamenitý vypravěč a jeho příběh mě připoutal ke stránkám, od nichž se jen těžce odtrhávalo…

Ale co je vlastně na Řece bohů tak úžasné?! No pokud máte rádi Egypt, chcete cítit rozžhavený písek pouště, vidět královské paláce nebo uličky Théb, zažít plavbu po Nilu, lov všeho druhu, navštívit vodopády, pevnosti ve skalách nebo zažít boje s domorodci a výpravy proti nepříteli, a samozřejmě taky zažít trochu zakázané lásky, tak tady to máte všechno pěkně úhledně naservírováno na nějakých 730 stranách. Pokud se vám rozsah knihy zdá moc, vězte, že vám uběhnou ani nebudete vědět jak.

Jediné mínus si neodpustím zmínit a to bylo až neskutečné obdivování Lostris a Tana ze strany Taity. Z jeho zkresleného popisu působila ústřední trojice téměř dokonale a bezvadně, přitom ale čtenáři sám Taita zásadní chyby hrdinů ukazoval co chvíli. U Taity to byl jeho egocentrismus a vychloubačství vlastní geniality, Lostris byť dle Taity dokonalá za každé situace, na mně osobně působila často jako umíněná manipulátorka a Tanus, ten byl jediný celkem normální až na to, že občas ta jeho čestnost působila trochu přehnaně. Tímto mi občas dost lezli na nervy, ale na druhou stranu měli také řadu vlastností, pro které byli skutečnými postavami a působili více lidsky, než jak je vnímal sám Taita. Síla jejich přátelství byla místy až dojemná.

Co se stylu psaní týče, jak už jsem zmínila výše tak těch nějakých 700 stran ubíhá svižně, skoro pořád se něco děje a hluchá místa téměř nejsou. První část knihy mi přišla trochu akčnější ale druhá to zase vyrovnala barevností děje a zajímavými místy, kam hrdinové zavítali na své plavbě.

Co dodat?! Snad jen, že už se nedivím, že je Řeka bohů tak vyzdvihovaná, po jejím přečtení můžu říct - že právem.

Ell Amaterasu
27.04.2013 4 z 5

Knížka mě sice bavila, ale připadalo mi, že některá místa jsou příliš popisovaná a celé je to strašně 'obkecané', ale to může pomoct čtenářům se slabší fantazií, aby si lépe představili prostředí.
Je to sice celkem tlustá knížka (i když mně vystačí tak na pár dnů, max. týden, dva), ale stojí za to si ji přečíst! Bohužel tloušťka odrazuje některé čtenáře a to je škoda, hlavně ale pro ně.
Někdy před rokem jsem nakousla i druhý díl, ale ten mě moc nebavil a tak trochu jsem nechápala, o co jde, ale určitě si ho jednou přečtu a snad to bude co nejdřív.

Lensiiee
20.04.2013 5 z 5

Tato kniha ve mě kdysi vzbudila lásku k četbě

yueh24
15.04.2013 4 z 5

Napínavý příběh ze starého Egypta. Nejde sice moc do hloubky, ale o to více děj ubíhá. Společně s druhým pokračováním asi nejlepší, ale i třetí a čtvrté pokračování stojí za to.

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Mám ráda knihy o Egyptě, ale tahle naprosto předčila mé očekávání. Doporučil mi ji strýc a velice ji chválil, tak jsem dala na jeho doporučení a přečetla si ji. Musím říct, že ani trochu nepřeháněl. Příběh je čtivý a napínavý, baví mě pověrčivost Egypťanů, jejich víra ve faraona, že dokáže splodit děti i po smrti. Těším se na další díly.

aktak1203
05.04.2013 4 z 5

Byla to moje první kniha od W. Smithe a moc se mi líbila, ale po přečtení dalších jeho děl jsem zjistila, že následují díla jsou všechna tak nějak na "jedno brdo", jak se říká, proto mi ostaní knihy od něho úplně splynuly.

Stamby
31.03.2013 5 z 5

W. Smith se mi Řekou bohů nesmazatelně vryl do povědomí jako mistr poutavých příběhů a vyprávění. I bez lásky pro starý Egypt mě příběh otroka Taity naprosto pohltil. Knihu jsem s sebou v létě nosil pořád a hltal stránku za stránkou. Někde jsem pro tuto knihu objevil označení pohádka pro dospělé, což je dle mého názoru označení naprosto přesné a smazává tak i pro mě hlavní vadu na kráse a to zdánlivou, podbízivou dokonalost a všeumělkovatost hlavního hrdiny.