Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů: Román ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263031/bmid_reka-bohu-1kM-263031.jpeg 5 2192 339

Řeka bohů / Rieka bohov série

Pravěký Egypt byl zemí faraonů. Královstvím vybudovaným na zlatě a legenda zničená chamtivostí po bohatství a po moci. Ústy neobyčejně nadaného otroka Taity je čtenář vtažen do velice živého a barvitého příběhu, který se rozvíjí s napětím a prudkostí již od první stránky, a tak se mu dostává možnosti vžít se do tajemna pradávných dob.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

River God , 1993

IvcaK98
01.05.2014 5 z 5

Úžasný příběh, za jehož kvalitu vděčíme hlavně dokonale vykreslené postavě Taity, který vypraví tak naprosto úchvatným způsobem, že vás zcela pohltí a ani vám nepřijde, že má knížka nějakých sedm set stránek :) Možná by se už na první straně hodilo varování velkým písmem, abyste se Řeky bohů rozhodně nedrželi jako pohledu do historie, ale „jenom" jako nádherného vyprávění z doby dávno minulé, která má ale takové kouzlo, že se v ní dneska lidé neustále šťourají a snaží se dozvědět pravdu. Řeka bohů není o pravdě, ale o lásce, která tu byla i před těma několika tisíci lety a je tu dodnes.

Selinute
29.04.2014 5 z 5

Přestože Egypt není vyloženě moje srdcovka, tak tohle bylo opravdu dokonalé. Postavy Taita, Lostris a Tanus vytváří nezapomenutelný trojúhelník a jejich osudy se táhnou celým příběhem jako zlatá nit. Moc pěkné.

Ladys
17.04.2014 3 z 5

Je to až podbízivé. A všudybílek všeználek otrok Taito mi ke konci už lezl na nervy. Ale Na druhou stranu.... Smith prostě umí psát a ten příběh je vlastně poutavý a bohatý. Proto ty průměrné 3/5

rasken
14.04.2014 5 z 5

Kdo má rád tento "žánr", bude velmi spokojen. Moc se mi líbila. Wilbur je skvělý vyprávěč. Rád bych s nim chodil do jednoho klubu na Jim Beam.

JAnlauf
10.04.2014 5 z 5

Jako román skvělé, i když po faktografické stránce trochu skřípe. Jak "zkritizoval" W. Smith sám sebe ve druhém díle: "Autor zacházel s fakty ze svitků příliš volně..." Historici tenhle díl radši vynechají, ostatní si přečtou bezva knížku :)

david83
09.04.2014 5 z 5

Vynikající kniha ze starého Egypta a jedna z nejlepších co jsem četl. Od tohoto autora se jedná o nejlepší knihu. Po dočtení doporučuji přečíst si ještě výborný druhý díl a tím s touhle čtyřdílnou sérií skončit. Bohužel ve třetím dílu už to šlo velmi dolů, byť je také čtivě napsaný, jako ostatně všechny knihy tohoto autora.

lenka01
16.02.2014 5 z 5

kdysi jsem ji četla a tento díl byl podle mého nejlepší

cicibajza
13.02.2014 5 z 5

nádherná kniha! zo začiatku som mala trochu obavy, či nebude zbytočne rozvláčná, ale nebola! Mám strašne rada starý Egypt a v mnohých pasážach knihy (hlavne tých popisných) som sa priam vyžívala. Výborný príheh, zaujimavo spracovaný, teším sa na pokračovanie.

reccal
10.02.2014 5 z 5

První a jednoznačně nejlepší kniha série. Velmi poutavě popsané osudy, vrchol Smithovy egyptsko-pohádkové tvorby.

Nefer
08.02.2014 5 z 5

nejlepší dil z celé serie!

mpb1913
06.02.2014 4 z 5

Ale jo dobrá, taková pohádka, ale dobrá. Bavil sem se.

evelinaevelina
01.02.2014 5 z 5

Úžasné. A to musí určitě uznat nejen milovníci starého Egypta.

Sepurine
24.01.2014 5 z 5

Protože mám ráda knihy ze starověkkého Egypta, takhe se mi opravdu líbila - taktéž všechny její pokračování. Určitě se k ní jednou vrátím.

kyssling
08.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha, neustále se v ní něco děje. Taita je skvěle popsaná postava, chemie mezi ním a Lostris a Tanusem krásně ukazuje co znamená slovo přátelství.

Janapek
21.12.2013 4 z 5

Kniha je pěkná :-)

Rup
20.12.2013 4 z 5

Sice již uplynulo hodně vody v řece Nilu, kdy jsem Řeku bohů četl, ale musím uznat, že je napsaná skvěle. Příběh (mimochodem jsem někde četl, že je napsán dle jediné přeložené věty z jakéhosi objeveného svitku, to ovšem Viktor Hugo provedl se svým Zvoníkem od Matky Boží také - "Quasimodo" vyškrábaný do zdi zvonice), dobové reálie i charaktery postav vyznívají uvěřitelně, styl psaní je čtivý až strhující. Doporučuji.

radixa
16.11.2013 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení - moc se mi do ní nechtělo. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji!

barcc85
05.11.2013 5 z 5

vřele doporučuji - napínavý příběh chytrého otroka :)

evickakyticka
02.11.2013 4 z 5

Krásné, místy krvavé, taky trochu té romantiky a skvělý příběh, který bavil a nedovolil knihu odložit. (jen mě nebavily číst souboje a bitvy)

zuzanazuz
21.10.2013 5 z 5

Všeználek a všudybýlek - eunuch Taita:o) Nevybavuji ti teď nahonem žádného soudobého machra, ke kterému bych ho přirovnala... snad MacGyver?!:o)
Ne, čtení je to pěkné, poučné, příběh upoutá, s hrdiny se sžijete hladce a Kratas má prostě epické hlášky.

Egypt otroctví starověký Egypt historické romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021