Ready Player One - Hra začíná

Ready Player One - Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119273/bmid_ready-player-one-AXq-119273.jpg 5 2594 2594

Ready Player série

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace - tady už jde o život.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Jota

Ready Player One , 2011

Marsoa
22.05.2020 4 z 5

Ikdyž jsem nejdříve viděl film a až poté poslouchal audioknihu, líbí se mi stále oboje. V knize jsou úkoli řešeny jinak a složitěji, ale stale velmi zábavně. Doporučuji. Jenom jednu poznámku k audioknize. Už jsem si zvykl že občas narazím na překladatelský "oříšek" kotníky na rukou, ale že to někdo zopakuje hned dvakrát v audioknize, mě nejdříve zarazilo a pak i rozesmálo :)

MartinProtschke
17.05.2020 5 z 5

Nejsem fanda počítačových her a nikdy jsem nebyl,ale tahle knížka mě moc bavila. Skvělé prolnutí reality se světem Oasis, napínavý příběh a happy end

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Ačkoli mě svět videoher totálně minul a nejsem žádný gamer, i přesto mě kniha naprosto pohltila a já si říkala, že takový online svět, jenž Halliday vymyslel, není vůbec špatný. Hrozně mě bavily odkazy na oblíbené Hallidayovy filmy, knihy a kapely ze zlatých osmdesátek, ve kterých jsem našla pár inspirací.
Ready player one je neuvěřitelně propracované dílo. Ač je to fikce, na mě to působilo velmi věrohodně a já chvílemi věřila, že takovýto svět doopravdy existuje a sama sebe jsem si představovala, jak v něm žiji :)

a.r.nick
06.05.2020 3 z 5

Bavilo mě to číst, a přišlo mi to lepší než film, takové míň uspěchané. Paradoxně i přesto bych k maximální spokojenosti ubral tomu příběhu tak sto stránek, aby byl ještě čtivější; ty různé historické podrobnosti z Hallidayova života mi tam přišly jaksi navíc. Plus kniha obsahovala až moc odkazů na staré písničky, filmy a hlavně hry, a jelikož jsem jich dobře polovinu vůbec neznal, jsem si jistý, že mi utekla spousta nápověd nebo třeba vtípků.

MichalKal
26.04.2020 5 z 5

Kniha i film super. Kniha se samozřejmě ve spoustě detailů liší ale to tak většinou bývá :) doporučuji :)

kikikrat
23.04.2020 5 z 5

Už od první stránky mne kniha dostala. Nemohla jsem přestat číst hltala jsem každé slovo a potřebovala jsem vědět co se bude dít dál. Perfektně promyšlený svět, nádherné popsání sedmdesátých let, skvělé postavy... Přišlo mi, že já prožívám příběh v příběhu jako když jsem četla Nekonečný příběh. Trochu mě mrzí, že nedostal víc prostoru i ten reálný svět ale ono tam asi nebylo o co stát. Takže ano tu knihu doporučuji!

JanaK00
22.04.2020 5 z 5

Jsem z ní nadšená, velice čtivá, skvělý příběh.

Zuzka12627
16.04.2020 4 z 5

Bála jsem se téhle knihy. Myslela jsem, že to nebude nic pro mě a nakonec paráda úžasná kniha. Četla jsem ji jedním dechem.

Kuffenbach
16.04.2020 5 z 5

To se mi stává málokdy - líbí se mi kniha i film, i když je mezi nimi spousta rozdílů. Asi jako 2 příběhy z jednoho světa.

Artemis teda není můj typ, skoro mě až sr.. štvala :-).

HeavyGlider
04.04.2020 5 z 5

Tato kniha ma opat vratila do nadhernych 80 rokov o to viac ze som gamer ktory si tieto hry odhral. A k tomu film je jedna basen.

KillHurt
26.03.2020 5 z 5

Luxusní záležitost. Promyšlené do morku kostí. Trochu mě mrzelo, že neznám všechny reálie, protože bych rád řešil hádanky s hlavními postavami. Bohužel to bylo mimo mé možnosti. Clineův svět je propracovaný a oživení minulých dekád v budoucnosti dává smysl. Trošku bojuju v Clineho knihách s pocitem ohrožení, kterého se mi tady ani u Armády nedostávalo. Zkrátka o hrdiny nemám strach. Na druhou stranu, jak můžu mít strach o někoho, kdo na daném místě střetu ani reálně není. Některé části byli trochu přitažené za vlasy (viz získání čtvrťáku, které dává větší smysl ve filmu než v knize). Bez těchto drobností se jedná o výbornou knihu, u které autor opravdu ví o čem píše. Ready Player One je lepší knihou. Armáda je však knihou přístupnější pro laiky v daném "oboru".

Kathleen
23.03.2020 3 z 5

Pro mě byl začátek zdlouhavý. Za to zbytek příběhu mě nutil neustále číst. Úplný rozdíl kniha vs film. A jako většina případů... kniha rozhodně zvítězila.

milan3696
24.02.2020 5 z 5

Povinnost pro každého, kdo má na začátku rodného čísla sedmičku. Ostatní se budou ovšem též královsky bavit.

Daryl
21.02.2020 5 z 5

Naprosto skvělé a dokonalé! Absolutně u této knihy nemůžu šetřit superlativy. Četla se jedním dechem a přitom si člověk vychutnával každou větu, jakožto skvostné sousto. I když jsem knihu nemohl číst v kuse a musel jsem ji odkládat, tak pořád se mi příběh odehrával v hlavě. Možná je to tím, že jsem i nejprve viděl film, ale řekl bych, že to vůbec nic nemění na tom, že jak knížka, tak film jsou skvělé a nedá se jim takřka nic vytknout. Pan spisovatel nám v této knize poskytl útěk do naprosto úžasného světa virtuální reality a já, jakožto fanoušek některých osmdesátkových filmů a her, jsem opravdu při čtení jaksi vnitřně jásal, že toto je kniha přesně na téma, které mi naprosto sedlo.

t_gon
18.02.2020 4 z 5

Výborná pocta a poklona starším generacím a jejich práci, kterou vytvořily (hudba, hry, filmy…). Jako někdo kdo byl odkojen v 80´ si tohle užívám o řád výše, než lidé tou dobou nepolíbeni. Perfektní narážky na vše možné (R. E. Howardův odkaz neskutečně potěšil) a živoucí a funkční svět OASIS rozplesal mé hráčské srdíčko. Kvalitu a zejména tempo lovu občas sráží kapitoly s vysvětlováním situace kolem Parzivala a jeho až šíleným hackerským kouzlením, díky němuž se ze všeho hladce dostane, ale jako celek to působí uceleně, funkčně a výborně to doplňuje filmové zpracování, které nešlo tak do hloubky s vysvětlením fungování reálného světa, za to však první dva questy zpracovalo mnohem dynamičtěji a filmověji. Společně se však perfektně doplňují. Tohle by měla být povinná četba pro všechny geeky.

Audio: Skvělá změna intonace a hlasu při různých charakterech, perfektně sedlo ke hře, jen ten Aech mi občas kroutil ušima. Vcelku však skvělé.

ReziEngli
14.02.2020 5 z 5

Rereading mi opět přinesl potěšení z této knihy. Při každém čtení mám pocit, jako bych OASIS procházela já sama a čím dál víc po tom toužím, zkusit si to ponořit se do virtuálního světa a nechat se pohltit tímto světem. Čteno už 6x a ještě neomrzela :)

nirvana91
14.02.2020 5 z 5

Táto knižka pomaly odhaľovala svoj premyslený svet budúcnosti, plný odkazov na roky minulé, čím navodila neobyčajnú atmosféru. Pri love postupne pohltí každého čitateľa a v poslednej časti som musela predýchavať, kým som sa pustila do epického finále.

kramlinka88
31.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla bomba, ze začátku jsem byla celkem skeptická a říkala jsem si že vzhledem k prostředí si nejsem jistá zda mě bude bavit, ale teda wow úplně jsem tomu propadla :-) naprosto skvěle čtivá a napínavá kniha, nelíbilo se mi jen pár detailů, ale i přesto za mě plný počet, určitě doporučuji všem :-)

lucas9586
30.01.2020 5 z 5

Nad touhle knihou jsem docela dlouho přemýšlel. Viděl jsem film... nejméně 5x... a abych řekl pravdu, opravdu se mi líbil (jasně, jinak bych se na něj nepodíval 5x) a proto jsem se bál číst knihu. Většinou se to totiž má tak, že po přečtení knihy se mi film zhnusi, protože jsou tam strašné nepřesnosti, vypuštěné scény a příběh je ve filmu špatně pojatý. Každopádně tady v tomhle případě má obava nebyla na místě. Kniha a film jsou v podstatě dva rozdílné příběhy a jsem za to moc rád. Takhle si totiž můžu užít film, který byl povedený a i knihu, která byla také povedená.

Někde jsem zde četl komentář, že to je strašná kniha, že hlavní představitel je stalker a tragéd a tak... chtěl bych vidět toho, kdo ten komentář napsal. Stejně tak jsem zde četl komentář, že někoho bavilo hledat rozdíl mezi filmem a knihou. Toho člověka bych chtěl taky vidět, když vezmu v potaz, že celá kniha byla naprosto jiný příběh, tak to musel být hodně dlouhý seznam :-). Základní pilíře příběhu jsou stejné. Postavy, vlastnosti postav a hra, ale jinak je podobnost téměř nulová a opět říkám, že jsem za to rád.

Knihu rozhodně doporučuji, jelikož se jednalo o skvělou zábavu. Pokud se vám líbil film, kniha bude úžasný bonus. Číst jsem ji začal před 4 dny. O 4 dny později jsem knihu dočetl, odložil a píšu okamžitě hodnocení. Opravdu jsem byl nadšený. Začátek byl pomalejší, ale jakmile jsem byl ve čtvrtce, už jsem se začínal těšit na večerní čtení a jakmile jsem byl za půlkou, měl jsem problém jít spát. Hltal jsem ji několik hodin v kuse a četl a četl...

Přeju příjemnou zábavu.

Šárušš
30.01.2020 5 z 5

Jako bomba. Prostě geniálně vytvořený svět virtuální reality.
Nemám tomu, co víc dodat. Kniha se mi líbila od začátku až do konce.