Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5281 934

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

Hadati
27.07.2021 4 z 5

Stejně jako v románu To zde postavy příběhu svádí boj s neuchopitelným prastarým zlem. Ale spíše než o fyzický boj tu jde o souboj vůle. King, jak je u něj zvykem, klade důraz na prokreslení příběhů hlavních postav, takže si je všechny oblíbíte, protože chápete jejich pohnutky, jejich chování a jejich obavy. O to je to pak horší, když se bojíte, jak to s nimi dopadne. Ke kritickému rozuzlení dochází až v poslední čtvrtině knihy, kdy k drsnému finále dochází až na posledních stránkách. To však neznamená, že byste se do té doby při čtení nudili. King dokáže napětí a záhady dávkovat po lžičkách, až vás pak překvapí, když se rozhodne zbytek hořkého léku do vás vpravit najednou.

DomYell
23.07.2021 5 z 5

Mam rad knihu i filmy. Tohle je jizda.. Jako kdyz kamion rozmazne dite na silnici. A bacha na kocky, co se zdaji mrtve a prijdou domu.

katerina6982
08.07.2021 4 z 5

Kniha se mi četla moc dobře, až na dlouhé čekání jak dopadne závěr knihy. Rychlá rozuzlení mě baví víc.

Mája873
30.06.2021 5 z 5

Stephen King ...co teď dodat, ...nikdy jsem od něj nic nečetla, až teď. Impulsem bylo asi kladné hodnocení všech jeho děl a jelikož knihy s touto tématikou nikdy nečtu, tak mě samotnou překvapilo, že jsem po ní v knihkupectví sáhla jaksi automaticky. Bála jsem se otočit každou stránku, takže jsem řádky četla i opakovaně. Občas mám u knih takový pocit deja vu, s klidem můžu říct, že v tomhle případě se mi to opravdu nestalo...

Pája961
21.06.2021 3 z 5

Opravdu se něco začalo dít až na konci, ale zase narozdíl od filmu se mi líbilo to, že tam bylo více popsané to "magické" místo a více rozepsané pocity postav. King se holt točí špatně.

Allla9
19.06.2021 5 z 5

Z knihy si lze vzít ponaučení, že není radno chtít ovládat zákony přírody. Vše máme brát tak, jak je dáno.

greenie05
07.06.2021 3 z 5

Moje první kniha od Kinga, musím říct, že to bylo celkem zajímavé. I tak jsem ale dlouho přemýšlela, jak knihu ohodnotit.

Ono tam bylo dost částí, kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout, zároveň tam také bylo spoustu vleklých částí, do kterých jsem se vysloveně nutila. Líbila se mi ale reálnost a uvěřitelnost postav, i to, jak je příběh postavený na tom, jak vás může ztráta blízké osoby přivést k naprostému šílenství. Ale možná jsem z knihy očekávala trochu víc "mrazivých" momentů. I když ta poslední věta byla fakt povedená. :D

Nakonec tomu ale nemůžu dát víc jak 3,5 hvězdy. Nebylo to špatné, zároveň mě to nijak nenadchlo.

cryingPickle
30.05.2021 5 z 5

Nočná mora každého rodiča. Po tomto sa budete na cestu pozerať trošku obozretnejšie ako ste mali vo zvyku.

ParallyShawy
28.05.2021 4 z 5

Příběh je poutavý, i když místy vleklý a na konci si už už přejete vědět jak to dopadne. Od určité chvíle jsem tušil kam hlavní postava bude směřovat, ale tak fandil jsem jí v koutku duše. Vlastně jsem si chvíli říkal, že bych se aspoň něčeho dobrého na konci knihy mohl dočíst, ale to by nebyl King. Díky epilogu si však můžete domýšlet cokoliv... Třeba ne úplně tak "stuašuivé" pokračování.

magica6099
19.05.2021 5 z 5

Diky tehle knize, jsem objevila lásku ke čtení.. ️Do dnes si vzpomínám, jak mi vstavaly chlupy hrůzou. :))

klempy2
18.05.2021 4 z 5

Dávám 4 hvězdy jen kvůli začátku knihy a posledním cca 100 stránkám, které jsem přečetl jedním dechem.

Jak už tady někdo pode mnou říkal: Prostředek je taková ulice. Ne že by byl špatný ale je prostě rozvleklejší jak je to u kinga zvykem a pro mě by to bylo na 3 hvězdy.

Po osvícení je tohle druhý Kingův horor, kde King hraje na city prostřednictvím vztahu otce se svými dětmi/rodinou - Jako Táta dvou malých dětí musím říct, že tato kniha mě rozbila a měl jsem chuť je oba pořádně obejmout...tohle King prostě umí, umí vás vtáhnout do děje, pohltit atmosférou a vyždímat z vás emoce.

Na jednu stranu hodně silný čtenářský zážitek (ten konec jsem fakt ale fakt nečekal a šokoval mě) na druhou stranu jsem na konci knihy Kinga proklínal proč mi tohle dělá?! :D

Téma knihy je ztráta a vyrovnání se se ztrátou blízkého...ať už se jedná o ztrátu domácího mazlíčka nebo.....

Postavy jsou uvěřitelné a skutečné (což je Kingova silná stránka) a psané je to mistrovsky - Jak je u Kinga také zvykem. Je kniha strašidelná? Bylo tam pár scén, u kterých mi běhal mráz po zádech a ikdyž prostředek knihy strašidelný není, konec vám to vynahradí.

Je to klasika, takže si to přečtěte - Kniha je super!

Pavlina50
16.05.2021 3 z 5

Kniha o tom, jak je nebezpečné hrát si na Boha.
Kingova klasika, ve které je základním motivem důsledek absolutní neschopnosti vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Zároveň je to kniha, kterou bych rozhodně nedoporučila číst těm, kdo mají malé děti.
Nápad je bezesporu vynikající, ale nesedl mi moc styl vyprávění, který byl pro mě takový docela rozporuplný - u některých pasáží knihy jsem díky atmosféře a napětí ani nemohla dýchat, ale velká část knihy se mi zdála zbytečně rozvleklá.
Ale ke konci kniha nabírá opravdu velice rychlé obrátky a z posledních několika vět – zejména té úplně poslední - mě skutečně šíleně zamrazilo.
Teď už si budu vždycky pamatovat, že mrtvé je opravdu lepší nechat odpočívat v pokoji.
Nicméně, bez ohledu na originální nápad...z čtenářského pohledu je to u mě jen takový průměr.

Pavčule
12.05.2021 5 z 5

Klasika , která nesmí chybět v knihovničce žádného fanouška SK. Plný počet hvězdiček .

Petrasim
08.05.2021 5 z 5

První kniha od Kinga a moc se mi líbila. Už se těším až si pustím i film.

Gumiczud
01.05.2021 3 z 5

Podstatný je začátek a konec knížky. Prostředek byl o ničem, taková Ulice. Ve výsledku je to pěkná knížka s krásným koncem.

baji42
01.05.2021 5 z 5

Krásně strašidelná kniha od jednoho z předních autorů hororového žánru.

Katrinreading
19.04.2021 5 z 5

Vtipné a strašidelné zároveň, jeho knihy čtu hlavě kvůli skvělému jazyku a vybroušenému stylu a tahle je jedna z autorových nejlepších.

HockeyGirl
10.04.2021 4 z 5

Druhá knížka, kterou jsem od Kinga přečetla. Film jsem neviděla, protože horory nemám ráda ve filmovém podání. Stejně mám skoro furt zavřené oči, takže bych z toho nic neměla. :D Ale jako knížka v pohodě, takže jsem si chtěla přečíst i Řbitov zviřátek. Knížka se mi líbila, bylo to opravdu strašidelné, ale i psychicky strašidelné, takže taková kombinace. Konec byl trochu přitažený za vlasy, a některé pasáže byly zbytečně dlouhé, občas mi přišlo, že se tam něco opakovalo (některé fráze, pasáže), ale nebylo to tak moc. Dávám 4*.

JajaD13
08.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četla v nemocnici na JIPce, což tomu dodalo ještě hororovější rozměr... A vyprávěla ji na pokračování sestřičkám.
King umí vybudovat atmosféru a pracovat s tím, co není vidět...
Stejnojmenný film je skvělý, byť jsem byla nejdřív úplně v šoku, kdo že to tam vraždí... (Nechci spoilerovat.)

zdenda75
07.04.2021 5 z 5

Klasická Kingovská temnota. Klasika všech klasik. Tentokrát pochválím i obálku, která je mnohem lepší než ta původní trapnost.