Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5319 5319

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

Aríka
26.06.2017 5 z 5

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Od stylu psaní po charaktery postav jí nemám co vytknout. Je to klasický King a jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Určitě doporučuji, není to kniha, kdybyste se na začátku hned báli, ale postupem času se malé strachové pavučinky namotají do jedné obrovské a vy se potom se začínáte bát ani nevíte, kdy to začalo, ale bojíte se. Není to poslední dílo, které od tohoto autora čtu.

smazenaryba
23.06.2017 5 z 5

Horor nemusí byť vždy strašidelný. Proste nás bavia žánrové námety a to aj bez toho, aby nás tieto príbehy desili. Niekedy nás baví predstava zubatého monštra ničiaceho všetko živé, niekedy sa bavíme pri horde zombíkov čvachtajúcich sa vo vnútornostiach stále kričiacej obete, niekedy máme proste chuť na niečo zhnité a krvavé. Ale sú aj horory, pri ktorých sa takmer naozaj bojíte a máte strach z predstavy, že by sa to či ono mohlo naozaj stať. Taká je aj táto kniha. King v skutočnosti nenapísal veľa desivých kníh. Väčšinou je to uňho skôr také príjemné žánrové mrazenie (nie že by to tým knihám niečo uberalo). Cintorín domácich zvieratok je však skrz na skrz desivý príbeh.

Je to klasický King, ale aj klasický horor. Klasický King, pretože autor nás tradične vtiahne do svojho mikrosveta a precízne nás zoznámi s hrdinami, aby sme neskôr dokázali s nimi aj trpieť. Klasický horor, pretože autor viac než hojne využíva vekmi overené motívy ako cintorín, temný les, rituály či pradávne zlo. Nenájdete tu vraždiace autá, mimozemšťanov, ani rohaté monštrá (no dobre, to posledné nie je tak celkom pravda) a naopak, kniha je až po okraj naplnená priam realistickým utrpením, smútkom a smrťou (v tomto mi kniha pripomína zbierku Bazár zlých snov, čo je veľmi zaujímavé keď vezmeme do úvahy aký priepastný vekový rozdiel medzi knihami je) . Budete sa báť, pretože budete veriť. A pripočítajte si jeden, alebo dva stupne desivosti navyše, ak už máte vlastných potomkov. Právom jedna z najlepšie hodnotených Kingových kníh.

Danilla
18.06.2017 5 z 5

Asi tak, jak Louise "chytlo a nepustilo" Mikmacké pohřebiště, tak "chytla" kniha mě. Kniha Řbitov zviřátek se mi opravdu líbila a četla jsem ji jedním dechem.

Balenka
18.06.2017 1 z 5

Pre mňa zatiaľ najslabšia z Kingovych kníh, ktoré som čítala. Dej sa rozvíjal veľmi pomaly, bol predvídateľný, množstvo zdĺhavých opisov.. Za mňa veľmi slabé.

Blafoun
15.06.2017 1 z 5

Popravdě, pro mě velké zklamání. Mělo to přes 400 stran a prokousával jsem se tím hodně dlouho. Prvních 380 stran víceméně nudná omáčka a posledních 20 stran se sice začalo něco dít, ale jak rychle to začalo, tak rychle to skončilo. Celé je to postaveno na jednom stupidním rozhodnutí, které hlavní postava na konci knihy udělá a o kterém je předem jasné že nemá nejmenší šanci fungovat. Postavy i děj mi přišli ploché, nezajímavé. Pro mě je to úplně prázdná kniha o ničem.

tomaserd
11.06.2017 5 z 5

Knize musím dát plní počet* protože příběhu nic nechybí je tam vše, ale překladatel této knihy nebyl zrovna v dobré formě, nevím jestli ti kteří s Kingem začínáte to poznají ale u mě je King na první příčce mezi autory, překladatel určitě není špatný protože v překladu knihy: Stephen King jde do kina a Carrie byl výborný.

Piki
03.06.2017 5 z 5

Začátek se zdál takový klasický, běžný a často používaný. Přistěhování, seznámení a zjištění něčeho tajného a nepřístupného. Budiž. Často používané téma ať už ve filmech, či knihách. Rozdíl byl ale velice patrný. Psal to King. Takže to už od začátku neslo takový lehký nádech tajemna a nervozity, co se tam podělá. Od nějaké stopadesáté strany už se prostě nedá přestat číst. Člověk se bojí co přijde a přesto je zvědavý. Celou knihu provází vysoká atmosféra strachu a mystiky.

Perfektně se to četlo a na dočtení knihy přišlo dlouhé zamyšlení. Tak to King dělá a tak to má být. Smekám a doporučuji dál.

PS: užasně směšná mi přišla podprahová reklama na Chesterfieldky. Luxus mistře!

Sireen
29.05.2017 3 z 5

Tohle je prostě King. Geniální nápad, příběh, napětí, co vás žene dál a pak se to celé zvrtne do fantasmagorie, nad kterou trochu ostýchavě kroutíte hlavou. No a nakonec se to celé tak nějak podivně utne, jako by to autor psal už příliš dlouho a chtěl se toho zbavit. Takže tak. Kniha byla čtivá a výborná do určité chvíle, pak už to s ní šlo z kopce dolů.

kyssling
01.05.2017 5 z 5

Tak do prostředka je to výborný příběh (King je prostě dokonalý vypravěč), a pak je kniha už naprosto skvělá a zčásti i nepředvídatelná.

ufounek17
22.04.2017 5 z 5

Typická Kingovina, hrůzostrašný, absurdní horor plný hnusu a zvrácenych událostí....Četlo se to velmi rychle....

Půca4
22.04.2017 5 z 5

Jedno velké WOW! Zhruba v půli knihy jsem se začínala bát .. tedy bát. Spíš to byl takový zvláštní pocit nad tím, co by mohlo být i ve skutečnosti možné. Ale ke konci už to byl vážně strach provázaný "No nene!", "Ježiši, to neudělá!" nebo "On to vážně udělal!". Po večerech jsem se bála, protože přes den nebyl čas číst. Samotná kniha se ale četla velice rychle, příběh rodiny mě naprosto pohltil. Velice bych ocenila, kdyby byla kniha zfilmována jako horor! Když už tolik Kingových knih, proč ne i tato. Co se týče ještě Kinga .. rozhodně jsem si tím vylepšila předchozí čtenou: Revival.

sebemi
14.04.2017 5 z 5

Pecka, čteno i v noci a měla jsem nahnáno :D

MacinaS
10.04.2017

Možná se teď trochu ztrapním, ale nedá mi to nenapsat to. Takže včera večer jsem to dočetla..kniha super! První polovina bezvadná, druhá sice trochu vleklá, ale i tak..Večer jsem lehla do postele, no lehla, nalepila se na přítele a odmítla ho pustit. V noci jsem se vzbudila a nemohla spát dál. Furt se mi vracel Gage. Musela jsem rožnout, abych vůbec usnula!
První kniha od Kinga, jinak jsem četla jen povídky. Bezva zážitek.

Gallaxy
30.03.2017 4 z 5

Problém u Kinga je, že píše příliš poutavě a čtenář je nucen číst dál i když je už úplně ochromen strachy.

KAždopádně první část knihy se četla skvěle a nedalo se odtrhnout. Ta druhá už se za mě poněkud vlekla, některé popisy bych oželela. Na druhou stranu duševní rozpoložení Louise je popsáno skvěle.

Gabi.K
28.03.2017 3 z 5

King knihy pise opravdu skvele, primo bravurne. Zatim se mi libila kazda kniha od Stephena nejaka vice nejaka mene, ale kazdopadne kazda. Rbitov zviratek je povedene dilo ma rychle tempo a cte se sama. Neni to sice kniha, kterou bych cetla stale dokola, ale rozhodne stoji za precteni. Vraceni zemrelych zpet do sveta zivych aniz by se jednalo o nejaky "vir zombie" je velmi povedeny namet.

LideCtete
08.03.2017 5 z 5

Nejpovedenější analýza paradoxu smrti: truchlení versus hrůza.

M1ra
07.03.2017 4 z 5

Misty zbytecne prodluzovane...slabsi zapletka...knize by prospelo troxhu zkratit nebo pridat na napinavosti.

Petrue
20.02.2017 5 z 5

První polovina knihy byla sice zajímavá, ale nijak zvlášť poutavá, trvalo mi dlouho než jsem se pořádně začetla. To co se však odehrávalo v té druhé, bylo čisté šílenství. Myšlenkové pochody, emoce a atmosféra jsou vykreslené takovým způsobem, že vás hrůza a hnus úplně pohlcuje. I v napětí si vás kniha bude držet pěkně až do konce, který nemohl být lepší.

stryko007
28.01.2017 5 z 5

Nezapomenu když jsem to četl poprvé, bylo mi čtrnáct a k finále knihy se dostal někdy kolem jedenácté večer sám doma. To pak byl večr bez zamouřených očí. První Kingovka a hned parádní zážitek. Prostě mistr hororu jak se patří.

Etelea
28.01.2017 5 z 5

Tak jsem si zase jednou čtenářsky pošmákla.
U nás doma to vypadalo asi takhle: kniha, kniha, úkoly s dětma, kniha, kniha, kniha, večeře, kniha, kniha, kniha, uložení dětí do postele, kniha, kniha, kniha, kniha, romantika s manželem, kniha, kniha, kniha, kniha... Taky si říkáte, že to ten King nemůže mít v hlavě vůbec v pořádku?! Ale pro nás čtenáře jedině dobře, že? :-)
Typicky dokonalé popisy, charaktery, dialogy... naprosto realistické situace. Nemůžu uvěřit, že je napsaná rok předtím , než jsem se narodila.