Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5319 5319

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

Francoa
12.09.2017

Prozatím se nemohu nějak začíst, vždy přečtu pár stránek a odložím.Začnu číst jinou knihu a většinou s chutí přelouskám.Knihu jsem koupil použitou za babku, tak snad jí někdy přečtu.Pak se uvidí, co s ní dál.

Loginus
11.09.2017 odpad!

Totální a naprostá kravina. Ale pokud to někdo přepíše na povídku, která bude mít tak cca 30 stran, tak to bude fajn. Pokud se mnou nesouhlasíte, je to váš boj.
Doporučuji

qydko
07.09.2017 5 z 5

Dočetla jsem před pár vteřinami. Ještě pořád mám husí kůži a vím jediné, nikdy, opravdu nikdy nepůjdu na žádné indiánské pohřebiště.

micha-ella
02.09.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek tohoto autora. Některé Kingovky mě i nudily, ale tahle - skvělá!

amyssonner
28.08.2017 5 z 5

Hej hou, tak jdem!

Fakt mě to bavilo.
A konec? Paráda!

Dávám 5*!

Caddy
25.08.2017 5 z 5

Ze začátku se TO odvíjelo pomalu, ale poslední stránky nabraly opravdu rychlý spád.
Rozhodně doporučuju k přečtení. Kdo má Kinga rád, neměl by tuto knihu minout.

Klarinet
11.08.2017 3 z 5

Rodinnou pohodou vystřídá vycházka na řbitov a tam se dějí věci...víc nechci prozradit, ani nemůžu, bojím se...ale ten konec! Uáááá

Peprnicka
11.08.2017 5 z 5

Začínám přicházet Kingovi na chuť :-) ještě lepší než Osvícení, kde jsem měla pocit, že by kniha mohla být o sto stran kratší a nic by se nestalo :-)

Monnyska
08.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha :) konec byl naprosto odzbrojující :) a můžu říct, že mám teď naustále divný pocit, že mě někdo, či něco sleduje.. ještě že za domem nemáme žádnou záhadnou cestičku do lesa, kde by, nedej bože, mohl být Řbitov zvířátek

Arya26
08.08.2017 4 z 5

No co říct? - Skvělá mrazivá atmosféra. Myšlenka knihy? - Není vlastně někdy lepší zůstat mrtvý? Tato kniha si pohrává s myšlenkou vzkříšení vašich blízkých z mrtvých a taky se všeobecně zabývá tématem vnímání smrti. Rodina Creedových je ničím, neobvyklá naopak zcela průměrná americká rodinka. Až na to, že jejich dům není až tak obvyklý :D , jelikož za jejich domem stojí ,,Řbitov zviřatek´´, kde děti se zlomenými srdci pohřbívají své na silnici sražené a jinak usmrcené miláčky a ještě dál za hřbitovem je staré indiánské pohřebiště, co víc si přát, jen přelézt polom a jste tam :D (pardon) ! Kniha se mi hrozně líbila. Od oživení kočky vede už jen krok k oživení milovaného člena rodiny. A co je na tom vlastně špatného? - No to ponaučení si tam najděte sami. Ze začátku je děj rozvleklý a prvních 50 stran mě absolutně nebavilo: Jsem nesmírně ráda, že jsem tuto bariéru překonala. Taky se mi líbilo, že jsem v průběhu knihy začala mít ráda postavy, a tak byla kniha pro mě ještě víc šokující. Všem ji vřele doporučuju.

Lady Dracula
30.07.2017 4 z 5

Psychologické divadlo o tom, kam až je schopen člověk zajít, když miluje.
A poučení, že na indiánská pohřebiště se už prostě ze zásady nechodí ;-)

Carol96
24.07.2017 5 z 5

Téma knihy se mi nejdříve úplně nezamlouvalo. Nefandím příběhům o oživených zvířatech, ale když jsem se do knihy začetla a poznávala celý příběh, kniha mě velice bavila.
Nejdná se sice o nejlepší kingovku, ale i tak je to povedený kousek.

krausmary
23.07.2017 4 z 5

Ze začátku mě kniha nijak nepohltila a bála jsem se, že jí ani nedočtu. Naštěstí se to začalo pomalu, ale jistě rozjíždět... potom se to rozjelo na plno, až mi hrůzou vstávaly vlasy a můžu s jistotou říct, že pachuť hlíny mi dlouho zůstane na jazyku. :) Byla to moje druhá kniha od Kinga a už se těším, až se pustím do další. Rozhodně stojí za to si jí přečíst.

pedroK
17.07.2017 5 z 5

Napřed jsem si myslela, že to bude spíše slabší autorův kus. Mrtvá zvířátka ožívají, ach jo..ale protože jsem kingovec, začala jsem číst. A to jsem se nestačila divit, kam až to pan King vytáhl!! Zamyslíte se nad tím, čeho je člověk z lásky schopen, kam až jsme ochotni zajít. Skvělý horor..a bála jsem se!!

Karrinka
17.07.2017 4 z 5

Husí kůže a pachuť hlíny v ústech. Ani jednoho se nejspíš jen tak nezbavím. Uf.

evvva
16.07.2017 5 z 5

Není nad to, v klidu domova se hezky zase jednou bát. Už jsem na ten pocit mrazení u knihy téměř zapoměla. Díky "řbitovu" se mi tento vjem vrátil, pro mou představivost super kniha, dokonale navodil pocit, že se popisovanými místy pohybuju s hlavním hrdinou. Dokonalé. Iluze včetně představy popisovaného zápachu.Doporučuji všem otrlým nezhýčkaným červenou knihovnou.

Ivan Kučera
15.07.2017 5 z 5

Desivá, dokonalá hororová kniha. Stephen King za ňu pôjde do pekla. Určite to nečítajte, ak máte deti, verte mi. Jeden z najstrašidelnejších a najmrazivejších hororov, aký som kedy čítal. Dokonca ani od Kinga ma častokrát nebavia horory, ale drámy. Cintorín zvieratiek je však úplne iný level. Autor sa vďakabohu nikam neponáhľa. Dopriava si dostatok času pre navodenie dusnej, mystickej atmosféry, pre geniálne opisy ešte geniálnejšieho prostredia (tiché mestečko, cesta smrti, nádherný rodinný dom, za ktorým vedie chodník do hustých lesov plných starobylých legiend, Mikmacké pohrebisko, pôda kamenistá a tvrdá ako srdce muža, do ktorej ak niečo mŕtve zakopete, môže sa to vrátiť, ale nie v pôvodnom stave) a pre opisy postáv (a ich minulosti a vzťahov medzi nimi). Vďaka tomu perfektne fungujú hororové pasáže, s ktorými sa ku koncu roztrhne vrece. Vtip je v tom, že ak by King paradoxne od samého začiatku príjemne nespomalil, obludná druhá polovica jeho špičkového románu by zrejme nemala šancu fungovať. Akiste jeden z najvydarenejších hororových románov Stephena Kinga sa dočkal už dvoch filmových adaptácií (a jedného sequelu), žiaľ obidve mali napriek istej snahe k predlohe na míle ďaleko.

kayu
29.06.2017 3 z 5

Kinga mám jako spisovatele moc ráda, ale tohle mi moc nesedlo. Příběh byl předvídatelný a v některých částech zbytečně zdlouhavý.
Rozhodně bych to neoznačila za nejděsivější Kingovu knihu, jak slibuje obálka.

angelice
26.06.2017 4 z 5

Průvodcem knihy je smrt, ať už chápána jako vykoupitel z bolesti, nevyhnutelný konec, nebo zlá a nepřirozená událost. Skvěle napsaný příběh, kdy už na začátku víte, jak to prostě skončí, ale právě kvůli tomu tušení se jen stupňuje vlastní hrůza, napjatost před každým novým řádkem a fascinace...Hlavně fascinace, je to jako když přihlížíte něčemu zlému, víte, že byste se měli odvrátit, ale ono to nejde...jako had s myší, tak i tyto stránky vás přinutí se na ně dívat a číst. Poslední částí mého hodnocení je postřeh, že si ještě dlouho žádnou kočku nepohladím a že Oz Veuiký a Stuašivý je pořád poblíž.

buldozer5
26.06.2017 2 z 5

Naprosté zklamání. Od této knihy jsem očekával napínavý horor, po kterém se mi budou zdát noční můry a místo toho jsem se dočkal jen příběhu s nudnými pasážemi a nesympatickými postavami.