Hon na Cassandru

Hon na Cassandru https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445436/bmid_hon-na-cassandru-X1q-445436.jpg 4 297 63

Železniční magnát Tom Severin je dost bohatý a mocný, aby si mohl splnit každé přání hned, jak ho napadne. Stačí říct a má všechno – nebo každého – co si zamane. Najít dokonalou ženu by mělo být jednoduché – a od chvíle, kdy poprvé uvidí lady Cassandru Ravenelovou, je rozhodnutý ji získat. Jenže krásná a bystrá Cassandra je stejně odhodlaná provdat ze z lásky – což je to jediné, co jí Tom nemůže dát. Severin je nejpoutavější a nejpřitažlivější muž, s jakým se kdy Cassandra setkala, i když má srdce z kamene. Ona však nestojí o život v rychlém tempu světa nemilosrdného muže, který vždy hraje tak, aby zvítězil. Když se objeví nový nepřítel, jemuž se téměř podaří zničit Cassandřinu pověst, Severin se chopí příležitosti, na kterou čekal. Jako vždy dosáhne svého – nebo snad ne? Jedné věci se Tom Severin musí od své novopečené nevěsty teprve přiučit: Nikdy nepodceňujte Ravenely.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Chasing Cassandra , 2020

ElikaBendova
20.11.2020 2 z 5

je mi líto, ale já se k fanouškům této knihy nepřidám, přestože jsem se u jejich rozhovorů smála. pořád je to podprůměrný příběh, který byl napsaný tisíckrát předtím a ještě tisíckrát napsán bude i po této knize. nulová originalita příběhu. Snad jen bonusové body, že hlavní hrdina není perfektní a konečně ukazuje reálného muže, který může existovat.

Pralinka1910
18.11.2020 4 z 5

Příjemné zakončení série. Oceňuji závěrečný zajímavý komentář autorky, a to ne jen u tohoto dílu.
Možná zkusím i vdolecky podle viktorianskeho receptu...

lusitta05
16.11.2020 4 z 5

Taká kľudná romantika. Tom a jeho 5 emócií sa mi veľmi páčili, a keď sa mu začali emócie množiť ako králici, tak to bola asi najvtipnejsia hláška pre mňa. A potom už to išlo iba k zdarnému koncu.

biki
14.11.2020 3 z 5

Je mi líto, ale tento zřejmě závěrečný díl série mě nijak zvlášť neuchvátil. V předchozích knihách Cassandra působila dost nevýrazně, stále ve stínu své značně svérazné sestry, a tak se nelze divit, že se po jejím sňatku ocitla v jakémsi vakuu, že náhle nevěděla, co si se sebou počít. Také Tom Severin se ocitl na rozcestí poté, co zjistil, že ani jeho bohatství jej neudělalo šťastným, že mu stále něco chybí. Tato výchozí situace tedy slibovala skutečně zajímavou zápletku a začátek - oprava porouchaného kotle v Eversby Prior - tomu skutečně napovídal. Jenže další vývoj byl neslaný, nemastný. Popravdě, neustálé poukazy na údajnou absenci citů a emocí u Toma mě už poněkud popuzovaly, stejně jako mdlé chování Cassandry, k čemuž značně příspěla její gardedáma. Příjemným osvěžením byly Tomovy vtipné komentáře literárních děl, s některými jeho tvrzeními jsem do jisté míry i souhlasila. Jenže sociální linka - Bazzle s jeho breberkami - mi připadala do příběhu vložená trochu násilně. Zřejmě tak autorka chtěla zdůraznit Tomovu cestu z chudoby na vrchol, ale stejně mám pocit, že tomu věnovala až příliš mnoho prostoru. Bohužel, ani zápletka se zavrženým Cassandřiným nápadníkem, nijak podstatně nenarušila poklidně probíhající děj, na můj vkus byla vyřešena až moc rychle.
Tento díl mi tedy opravdu nesedl, ale snad jsem jen měla příliš velká očekávání.

narisa
13.11.2020 5 z 5

Poslední díl Ravenelů se mi moc líbil. Musím říct, že i více než předcházející díl. Tom Severin byl skvělý a moc mě mrzí, že první část knihy měla pomalejší rozjezd. O Tomovi a Cassandře bych četla klidně dál. Vlastně o všech Ravenelech. Myslím si, že je to jedna z nejlepších sérií od této autorky :). Nejvíc se mi asi líbil Rhys a Tom, parádní knížky. Ale ostatní jsou také úžasné :)

janqa410
09.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Moje milovaná Lisa a její další, mnou velmi očekávaný kousek. Těšila jsem se na přiběh Toma Severina, který byl nejen cynik a na lásku nevěřil, stejně jako jeho kamarád West. Skoro jako by tehdejší "pařmeni" prostě nechtěli věřit. Byli to borci, kterým se žena jen tak na kobylku nedostane. Ale oba poznali, a v tomto díle se o tom mohl přesvědčit i sám Tom, že jakmile poznají tu pravou, jsou v pasti a neuniknou ikdyž se zprvu snaží. Tom na mě udělal dojem nejen svým intelektem i vtipným postřehem, v němž mu Cas nezůstala nic dlužná, ale také tím, že se nezdráhal vzít nářadí a umazat si ruce. A asistence Cassandry, no to by v té době vyvedlo z míry snad každého, nejen urozeného pána. Byl z nich příjemný pár a potěšil mě i příběh Bazzlea, který jim i s breberkami, tak vpadl do života. A závěrem ještě i recept, už se těším až jen vyzkouším.

mac.martina
09.11.2020 5 z 5

Opět skvělá knížka. Moc jsem si ji užila a těšila se na ní. :-)

Co všechno se může stát chlapovi co nevěří na lásku a říká že má jen 5 emocí? Třeba to co se stalo Severinovi s Cassandrou a to mu stačil jediný pohled na ní a byl v tom až po uši :-D

Knihu doporučuji, je to skvělé pokračování série :-)

rampapa
08.11.2020 5 z 5

Na Cassandřin příběh jsem byla hodně zvědavá a jsem nadšená. Toma Severrina jsem si hnedka zamilovala. Příběh se mi moc líbil. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.
Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížky od této autorky.

Barbara182
08.11.2020 4 z 5

Další úžasná kniha ze série Ravenelových :-) Severinovy břitké charakteristiky románů Jane Austenové a dalších byly k popukání a já se u nich pokaždé smála nahlas, stejně jako u spousty jeho ostatních poznámek a ryze doslovných závěrů (zvlášť ta ponaučení z příběhů :-). Nemohla jsem si pomoct, ale podezírám ho z jisté formy Aspergerova syndromu :-)
Autorku chválím za krásně propracované charakteristiky a něžné pouto mezi Tomem a Cassandrou, zkrátka překrásná kniha, ke které se v budoucnu určitě ráda opakovaně vrátím. Jediné, co mi trochu kazí radost, je fakt, že už se nejspíš jedná o poslední díl, protože všichni z party hlavních protagonistů už mají své partnery :-(

LilianaFalcon
05.11.2020 5 z 5

Až na ten rozvleklý konec se mi to moc líbilo. Na Cassandru s Tomem jsem byla vážně zvědavá.
Bylo úsměvné, jak se Cassandra potýkala s váhou a celkově to byla taková hodná holka každým coulem :-)
S Tomem tvořili skvělý pár. V mnohém to bylo podobné Svatbě s Winterbornem, ale přece jen to bylo jiné.
Hlavně jsem se u toho nasmála. I když ne tolik jako u Setkání s cizincem. Garrett s Ethanem pro mě budou číslo 1.

Petriii
04.11.2020 5 z 5

Tak pro mě byl tenhle díl nejlepší ze série. Tom byl... No jak ho popsat? Divný,ale zároveň sladký. Jak mu vše těžce docházelo,jak neuměl pracovat s city. Hrozně jsem si ho oblíbila! A Cassandra se k němu báječně hodila,oba hlavní hrdinové mě bavili. A to jak v knize byli zakomponováni všichni z předešlých dílů byla trešinka na dortu :)

jinbr
03.11.2020 5 z 5

Pro mě byl tento příběh hezký. Příjemné odpočinutí po těch ze současnosti, kdy dívkám vlhnou kalhotky už na první, nejdéle třetí straně. Příběhy Ravenelovců jsou něžné, milé, poučné. Myslím, že i proto to bavilo samotnou spisovatelku, když dělala průzkumy s tématikou této doby.
Její knihy jsou moc fajn a tato série je výborná. Určitě se k ní někdy vrátím.

Verunka4444
03.11.2020 5 z 5

Breberky a sepisování smlouvy....to se mi líbilo,MOC :)
Myslela jsem si,že Winterborn byl můj TOP,ale jakmile jsem se začetla s Tomem Severinem,musela jsem změnit názor.Celá série je fantastická a ráda se k ní budu vracet,ale k Rhysovi a Tomovi asi nejvíce :) Prostě miluji :)

Zomy
03.11.2020 5 z 5

Dokonalá romantika. Přesně taková, jaká má být a jakou mám nejradši.

Četla jsem tu výtky na nedostatek děje a napětí. Ale tady jde opravdu jen o tu cestu, kterou se k sobě dostanou usedlá a konzervativní romantička (s velkým srdcem) a naprosto nekonvenční chladný podnikatel (zdánlivě bez srdce).
Je tu humor, literární okénko, nekonečná láska i propojení s ostatními členy rodiny, co víc si přát.

Ravenelovi jsou nadprůměrná série, ke které se budu pravidelně vracet.

lukkaM
02.11.2020 5 z 5

Kniha výborná. Ale děj byl nějaký moc rychlý a bez napínavější zápletky. Čekala jsem,že Cassandřin odmítnutý nápadník s jeho vypečeným papá jí unesou a budou nutit ke sňatku....

Kešu1981
30.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Bazzel a jeho breberky, Tom a jeho ponaučení z přečtených příběhů...moc mě to bavilo, několikrát jsem se vážně pobavila, určitě si někdy příběh přečtu znovu :o)

Tumáte, dala byste si?“
„Děkuju, ale ne. Totiž, ráda bych, jenže to nejde.“
„Proč ne?“
„Snažím se shodit.“
„Shodit koho?“
Cassandra se zarděla a zatvářila se dotčeně, jako by se záměrně choval nechápavě. „Shodit na váze.“
Tom přejel pohledem její bujnou a pozoruhodně vnadnou postavu. Nechápavě zavrtěl hlavou. „Proč?“
Cassandra s uzarděním přiznávala: „Přibrala jsem od Pandořiny svatby skoro šest kilo.“
„Co na tom sejde?“ ptal se Tom čím dál nechápavěji. „Všechna ta kila jsou nádherná."
...je to miláček :o)

Tom pohlédl na Bazzlea. „Pojď,“ řekl a vyšel z kanceláře.

„Já se koupat nebudu!“ prohlašoval úzkostlivě chlapec, zatímco ho následoval. „Dávám výpověď!“

„Obávám se, že každý, kdo pro mě pracuje, musí dávat čtrnáctidenní výpověď – písemně – než smí odejít.“ Což sice posouvalo hranice jeho politiky přísné pravdomluvnosti, ale Tom byl ochoten udělat výjimku kvůli chlapci, kterého zaživa požírali paraziti.

„Jsem negativní,“ protestoval chlapec.

„Co to s tím má co dělat?“

„To znamená, že žádnou výpověď napsat nemůžu."

„Správné slovo je ‚negramotný‘,“ opravil ho Tom. „V kterémžto případě, Bazzle, pro mě budeš zřejmě pracovat navěky.“

keiko33
08.10.2020 4 z 5

Zle to nebolo, ale ani nic ze wau. Bolo to take kludne mile rozpravanie. Ziadna akcia, ziadne hadky. Cakala som, ze Tom bude viac vzdorovat a nie so vsetkym hned suhlasit. A trochu ma otravovali postelove sceny. Az prilis na historicku romancu. Neurazilo, ani nenadchlo.

munka
13.09.2020 3 z 5

Podobne ako nižšie v komentári "vcielka" aj ja som čakala niečo iné. Príbeh Cassandry a Toma bol nemastný, neslaný a som trochu sklamaná. Oslovenia paní moja, pán môj ... pôsobili rušivo.

vcielka
08.09.2020 4 z 5

Cakala som nieco zlozitejsie od knihy s Tomom Severinom. Ale ako citanie je to prijemne, nenarocne. Predchadzajuci diel som tiez cakala lepsi o Westovi. Tak by ma to asi nemalo ani sklamay, ale trochu sklamalo. A velmi ma drazdili oslovenia pani moja, pan moj... Myslim, ze to malo byt v originale milady a milord. Aj chudaka Rochestera z Jany Eyrovej prelozili ako pan Rochester. Esteze to nemohol pocut.
Severina mam rada a aj jeho charakter. Taky roztomily muz to je.
Cassandra mi prisla trochu nemastna a neslana, bezosobnostna, co vyhlasujem o uplne prvej postave z pera Lisy Kleypas. A to som ich citala naozaj vsetky. Vazne neviem ci dat styri a ci len tri hviezdy. Ale kedze po technickej stranke (ak neratam preklad) to bolo dobre, tak dam 4.

Damienronnie
29.08.2020 5 z 5