Rakvář

Rakvář https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415643/bmid_rakvar-6JW-415643.jpg 4 388 141

Rakvář / Majster série

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Craftsman , 2018

Ms.Floyd
16.01.2020 1 z 5

Ne, tak tohle se opravdu nepovedlo! Pozor, hodnocení obsahuje SPOILER.
Bolton patří k mým nejoblíbenějším autorkám detektivek - série Lacey Flint je naprosto fenomenální. Bohužel kvalita posledních v ČR vydaných knih (Malé temné lži, Už teď jsi mrtvá) značně klesá a Rakvář tomu snad jen dodává korunu.
Rakvář má díky námětu velký potenciál, ale to by muselo být téma zpracováno úplně jinak a hlavně lépe!
Na začátku je příběh částečně objasněn, poté se velice dlouho nic neděje, takže pokud byste rovnou přeskočili na závěr, o nic nepřijedete. Na očekávaném konci se na jedné stránce dozvíte, kdo byl/i vrah/zi a že jedna "kladná" postava vlastně není až zas tak kladná. A teď k těm již zmiňovaným prvkům magie a jistého mysticismu, které se táhnou celým příběhem ... Toto téma může být skvělým zpestřením takových to detektivek, ale musí se použít s citem a né tam na konec fláknout jen tak "bájdvej" poznámku, že hlavní hrdinka je vlastně taky čarodějka, která závěr celé knihy korunuje přesně tou magií, kterou tam kdysi přijela vyšetřovat. Bylo to v kontextu příběhu a i rytmu vyprávění naprosto umělé, divné, prostě to tam nesedělo. Je to škoda, protože Bolton duchovno a mystiku do detektivek rozhodně zapracovat umí dobře, což předvedla třeba v Obětině, kterou ráda doporučuji.
Bohužel, za mě byl tedy Rakvář veliké zklamání.

kolacky
16.01.2020 5 z 5

Jedna z věcí, které se mi moc líbily, je přátelství Florence s Dwanem.

JustWomen
14.01.2020 5 z 5

Wow, spisovatelka opět nezklamala, nové téma, dvě dějové linie, trochu magie a čarodějnictví, tajemno a neuhodnutelný pachatel. Počátky policistky Florence nezáviděnihodné, ono je těžké být mladá, krásná a nejchytřejší v mužském policejním sboru. Skvělé čtení...

hs777
12.01.2020 5 z 5

Že Sharon Bolton píše úžasně a její knihy mi málokdy dovolí je odložit, jsem věděla. Jenomže u Rakváře chybí Lacey Flint, vrah je známý už z anotace, navíc hned v první kapitole má pohřeb a čáry máry nemusím. Ale hned po prvních stránkách bylo jasné, že to bude stejně jízda - zběsilá, dokonalá, naprosto strhující (duchařinu odpouštím), takže za den a půl přečteno... štěstí, že byl víkend, jinak by mě čekal noční maratón.

Pettinka
11.01.2020 3 z 5

Zajimavé ;) fakt jo. Ale na me asi moc slozite napsane. Nebo nevim, ted to musim nejak vstrebat.

Didi15
09.01.2020 4 z 5

Ze začátku pomalý rozjezd, pak jsem to musela dočíst na jeden zátah . Vyzdvihuji zajímavě vystavěný příběh . Bolton píše skvěle a její knihy mám ráda.
Zde ubírám hvězdu za prvky magie, to mi nesedí .

Mišutamyš
06.01.2020 5 z 5

Tohle bylo zase něco nového. A naprosto skvělého. Bolton je prostě famózní. Kniha byla pojata opět úplně jinak a vlastně se mi to dost líbilo. Téma čarodějnictví, kolem kterého se všechno točí, je velmi neotřelé a vytváří krásně temnou atmosféru. Některé pasáže nahánějí husí kůži, Rakvář na mě opravdu udělal dojem. Paní Bolton, opět smekám a hlavně pište dál!

simona g.
06.01.2020 5 z 5

Super! Četla se skvěle, mohu jen doporučit. Zajímavá, napínavá, lehce s prvky "čarodějnictví", ale přečteno za pár dní, jedním dechem.

Pavlnka
03.01.2020 5 z 5

Spojení minulosti, nadpřirozena a drsného případu mě opravdu bavilo. Celý příběh je poutavý a kniha se velmi dobře čte.

JanaDor
31.12.2019 4 z 5

Autorka píše čtivě a použila originální téma. Uplatnila zde nadpřirozené síly a čarodějky, ale lehce. Tato kniha není jenom o tom, ale i o lidech, kteří jsou zfanatizování a v bežném životě na nich nic nepoznáte. Z představy, jak oběti umíraly se mi dělá zle pořád. Děsí mě to a to jak našli první oběť mi opravdu nedělalo dobře. Autorka skvěle vystihla tísnivou atmosféru případu.
Vraha bych sama neodhalila, takže myslím, že to není předvídatelné. Pokud chcete zkusit něco nového, neotřelého a zažít napětí i mrazení a vypátrat vraha, tak vzhůru do knihy.

Dumicek
31.12.2019 5 z 5

Jako za mě rozhodně ano! Tohle je opravdu něco nového, něco svěžího. Úplně jiné než co od detektivky či thrilleru očekáváte. Téma čarodějnictví a vše kolem toho dávají knize úplně jiný rozměr. Vyprávění příběhu je ve dvou časových líniích a za mě rozhodně lepší ta starší. Je tajuplná,napínavá..v té novější se zas ale dozvíme rozuzlení 30 let starého případu. Opravdu povedené čtení.

gilt
29.12.2019 5 z 5

Začátek byl opravdu rozvláčný, ale pak to dostalo spád a nedalo se od knihy odejít. Opravdu překvapivý závěr!

Rézinkaa
28.12.2019

Knížku mám rozectenou, ale nesedí mi, že na obalu je napsáno jméno Harry Glassbrook a v knize je Larry Glassbrook. Jestli jsem úplně blbá tak se omlouvám, jen se chci zeptat jak to je stema jmenama?

Nina291
27.12.2019 2 z 5

Nic moc

Magnovak
22.12.2019 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Bohužel mě nijak neohromila.

Hlavní postava mi byla neskutečně nesympatická v obou časoprostorech, a tak mě spíš rozčilovala, než abych jí fandila. Její neustále prosazování se mi lezlo na nervy. Příběh samotný má zajímavé téma i podtext, ale relativně jsem vše odhalila brzy (někde cca mezi 35.- 45. kapitolou), a tak mě poslední část knihy nudila k smrti (ha ha) ... Že je všechno jinak, než se nám předestírá na počátku, je pochopitelné, jinak by to nebyla detektivka, že :-) Velice často jsem si při čtení Rakvare vyvolala pasáže z knihy Žitkovské bohyně, což je ale úplně jiný styl psaní, jiný příběh a úplně jiná liga :-)

Posledních cca dvacet, třicet stránek, jsem už jen letmo prolétla a o závěrečném Grande Finale lze říct jediné: Její sebestřednost a egoismus dosáhly vrcholu a F. není tak o nic lepší, než pachatel(é).

Marta_P
18.12.2019 5 z 5

Začátek byl na mě malinko zdlouhavý, pak se ale kniha rozjela a už sem nemohla přestat číst. Na konci jsem zůstala s pusou otevřenou, protože to jsem opravdu nečekala. Proč ne, zase něco nového a svěžího na poli krimi :)

veveronka
17.12.2019 2 z 5

Mela jsem problem se zacist a vubec to docist.Za me zklamani,cetla jsem od autorky lepsi

Titas9001
10.12.2019 5 z 5

Bolton mám ráda a tahle kniha se mi jako detektivka jevila nejpřímočařejší. Krásně to odsýpalo, neztrácela jsem se v postavách, příběh komunity lidí s mnoha tajemstvími. I když nemusím příliš příběhy, kde se pracuje s "duchařinou", tak tady mně to ani moc nevadilo, protože to nebylo poprvé, kdy autorka tuhle linku použila. Doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od autorky.

Refadora
09.12.2019 3 z 5

Fakt divný téma..líbí se mi styl psaní autorky a námět knihy byl opravdu originální, ale do knížky jsem se dlouho nemohla začíst a s výjimkou prostřední části mi kniha ani nepřišla moc napínavá.

ivzu77
09.12.2019 4 z 5

Kniha pro mne měla strhující děj. Pod detektivním příběhem se skrývají osudy statečných žen, těch, které chtějí dobro a mají moc pomocí magie, věštění a léčitelství zasáhnout do osudů lidí a kladně je ovlivnit. Je to pro mne takové tajemno na hranici víry / nevíry. Samozřejmě temnou stránku magie, woodoo a jiná černá kouzla hodnotím negativně.
Knihu jsem ale četla s nadšením. Líbila se mi. Zkusím od autorky i další.