Rakvář

Rakvář https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415643/bmid_rakvar-6JW-415643.jpg 4 388 141

Rakvář / Majster série

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Craftsman , 2018

alibaba72
17.07.2020 5 z 5

Skvělé čtení, S. J. Bolton nikdy nezklame :-)

marion111
16.07.2020

Tak nevím. Tuhle autorku mám ráda, ale do Rakváře se nějak nemohu začíst. Jsem na straně 150, už 2x jsem ji odložila, zase se k ní vratila...a pořad je nudná.

Rou
11.07.2020 3 z 5

Knihy od autorky mám přečtené všechny a je to jedna z mých oblíbených spisovatelek. Na Rakváře jsem se moc těšila, ale bohužel první třetina mi přišla chaotická, občas jsem nechápala některé přechody mezi tématy. Druhá třetina měla spád, bavila mě, to byla Bolton jak má být. Ale konec se mi nelíbil, takový splácaný, nedotažený, nevysvětlený. Vím, že následuje další díl série, ale i tak by podle mě měl být konec líp uzavřený a vysvětlený.

Vendulis
11.07.2020 4 z 5

Má to své mouchy, ale mně se to celkem líbilo. Kniha byla čtivá, vcelku i překvapivá. Spojení magie a čarodějnictví s detektivní zápletkou je zajímavá kombinace, i když na konci, když hlavní hrdinka někoho hledá, mi to přišlo už moc. Celkově bych ohodnotila 3,5 ⭐ z 5.

Gabriela5685
30.06.2020 3 z 5

Napínavý, čtivý detektivní příběh,......ale ten konec.....ten to podle mě zabil. Každopádně se nebráním dalším knihám autorky, protože až na ten konec mě kniha nenechala vydechnout.

Kyri
24.06.2020 3 z 5

Kniha je výborně napsaná, jak je u autorky zvykem. Otrávily mě dvě věci. Hned v úvodu řekne, co se stalo a kdo je vrah. Není zcela jasné, že se to pak ještě změní, takže jsem měla pocit, že mi někdo snědl poslední kus čokolády. Dál děj zaujme a drží Vás. Ke konci mi přišlo, že autorka nevěděla, jak se z toho vyhrabat, tak použila magický komplot. Je to laciné a celou knihu tím shodila. Jediné, čím závěr trochu zvedla je nečekaná reakce hlavní hrdinky, když přijde na to, kdo je hlavní zloun (což je tedy odhadnutelné už někdy ze začátku). Jinak díky slabému esoterickému vysvětlení zvažuji, že už autorku nechám čtenářům, kterým to nevadí, nebo dokonce těší.

Kerberos
21.06.2020 3 z 5

Nová řada detektivek mé oblíbené autorky mě trochu překvapila.Florenc je sympatická policistka,která jde za svým i přes překážky.Kolegové jí nepřejí a hází jí klacky pod nohy.Magie mi v knížkách nevadí,ale tentokrát se mi to zdálo trochu přehnané.Každopádně další díl si určitě přečtu.

Leaena
13.06.2020 4 z 5

Autorku mám velmi ráda a tato kniha byla zajímavě napsána. Trochu zvláštní vsunutí magie, ale myšlenka a děj dobrý. Byl dobrý časový děj knihy, minulost, dopad v budoucnosti. Za mě teda "psycho" konec (míněno v dobrém) a o to víc mě to nakoplo k další knize, která už na mě čeká.

cerna7151
07.06.2020 2 z 5

Vlastně vůbec nevím, co si o téhle knize myslet. Jsem zklamaná. Knihu jsem několikrát odložila a zase se k ní vracela, vůbec jsem se nemohla začíst. Vadila mi spousta detailů, do kterých byl děj rozepisován, úplně nesmyslné podrobnosti o místě, kde se zrovna postavy nachází....Nejslabší kniha, kterou jsem od spisovatelky četla.

gordon13
29.05.2020 4 z 5

No, gratuluji si k tomu, že jsem odolala nutkání a knihu si jen půjčila...mám autorku velmi ráda, na knihu jsem se velmi těšila, ale nebylo to zkrátka ono..přitom námět mě namlsal, ale bylo to takové nějaké nemastné , neslané. Zkrátka jsem měla jiná očekávání. Z úcty k autorce za slabé čtyři hvězdy.

Katania
28.05.2020 4 z 5

Pěkná nova série! Jsem zvědavá na další díl!

pastelka53
27.05.2020 5 z 5

Zajímavá kombinace detektivní práce a magie.
Flossie je žena činu, odvážná a odhodlána všemu přijít na kloub.
Podezirala jsem nepraveho a konec mě velice překvapil!

HaHa11
11.05.2020 4 z 5

Bylo to více než dobré do zhruba dvou třetin. Po nástupu magie jsem najednou četla úplně jiný příběh - a už to za plný počet rozhodně nebylo. Další spisovatelčina kniha, ve které převládá temnota - míst, pohnutek, motivů, osudů. Líbila se mi milostná linka - ty Bolton umí moc dobře, na rozdíl od mnoha svých kolegů věnujícím se stejnému žánru. Podezírala jsem správnou osobu (nevím, jestli je to vlastně plus?!), ale nějak mi chybí hlubší vysvětlení motivů těch hrůzných činů.

Shardlake
09.05.2020 5 z 5

Velice poutavým způsobem napsáno. Tajemno, strach i čarodějnice! Nutí Vás číst až do konce, abyste odhalili, kdo za vším stojí. Pro mne nová autorka, od které si časem ráda přečtu nejen pokračování tohoto příběhu, ale i její další knihy. Doporučuji!!

oleg
20.04.2020 4 z 5

Zajímavá detektivka,zas něco jiného,nevím co říci na tu magii,to mě trochu zaskočilo ale četla se pěkně...

Arielka1
17.04.2020 4 z 5

Napínavý detektivní příběh s nádechem mystična.
Každá kapitola odhaluje kousek skládačky mířící k překvapivému odhalení viníků.
Jen konec mě krapet zklamal, chyběla mi tam ta pomyslná "třešnička na dortu".

Forest66
14.04.2020 3 z 5

Bolton psát určitě umí, o tom žádná, knížka se četla - většinou - dobře, ale čekal jsem něco jiného a tohle prostě jen nesplnilo mé očekávání

Kate72
12.04.2020 3 z 5

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. Konec byl asi nejlepší, tam autorka nezklamala.

martunka
12.04.2020 5 z 5

Tak tahle kniha rozhodně stojí za přečtení! Příběh je to zajímavý, ponurý a místy i laskavý. Určitě se k této knize ještě párkrát vrátím...

certik003
09.04.2020 3 z 5

Velmi temná a mrazivá detektivka, líbil se mi popis začátků žen u policie. Proti magii nic nemám, ale obzvlášť ten konec mi už teda moc nesedl. Kdyby autorka vynechala poslední čarování na Hillu a změnila konec, dala bych plný počet hvězdiček. Pokud se pokračování sérii ponese ve stejném duchu, určitě ho číst nebudu.