Rakvář

Rakvář https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415643/bmid_rakvar-6JW-415643.jpg 4 388 141

Rakvář / Majster série

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Craftsman , 2018

kačenka80
07.01.2021 3 z 5

Kniha se četla lehce. Mám ráda když není vše, tak jak na první pohled vypadá. Hezky zpracované propletení tajemna a detektivky.

aninkah
15.12.2020 2 z 5

Nerada dávám oblíbené autorce tak nízké hodnocení, ale prostě mě kniha tentokrát "nechytla". Začala jsem číst s velkým nadšením, jako ostatně veškeré knihy od autorky. Knihy ze série Lacey Flynn mívám dočtené do 2 dnů (pomaleji to nejde :-).Rakváře jsem dočetla za více než 14 . Konec byl fajn, ale dojem z knihy nezachránil. Byla jsem ráda, že jsem dočetla a knihu mohu odložit.

Katefite
09.11.2020 5 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha, která ve Vás i po přečtení zanechá myšlenku a musíte na ní myslet. Moc se mi líbilo spojení detektivky a zároveň takového tajemna. Navíc ten konec byl prostě senzační. Určitě doporučuji přečíst.

lenka7679
03.11.2020 5 z 5

Naprosto překvapující kniha. Čte se jedním dechem a nenechá vás v klidu, dokud nedočtete. Ze začátku jsem měla trošku strach, protože tyhle návraty do minulosti většinou nemám ráda. I přes to se občas stane, málokdy, že mě to překvapí. No a přesně to tady je ten případ. Nezbývá než smeknout a přiznat, že kdo umí, ten prostě umí. A S. J. Bolton je v tomhle mistrem ve svém oboru. Dávám za plný počet a už se těším na pokračování, Děkuji za úžasný zážitek.

mapet85
31.10.2020 3 z 5

Knihy s tematikou pochovávania zaživa ma vždy svojím spôsobom fascinovali a preto som sa s očakávaním pustil aj do knihy Majster. Hlavná postava Florence sa vracia do mestečka Sabden na pohreb muža, ktorého pred 30timi rokmi usvedčila z vrážd detí. Ide o príbeh, v ktorom sa prítomnosť prelína s minulosťou a postupne sa nám vynára ako to všetko bolo. Spočiatku celkom fajn kniha, ktorá sa mi ale postupne čítala ťažkopádne. Knihe nemôžem uprieť napínavý dej ale po zakomponovaní čarodejníctva a mágie do deja som miestami len neveriacky krútil hlavou čo pre nás autorka pripravila. To platí aj o samotnom závere knihy.

IVANA0123
29.10.2020 3 z 5

Tato knížka se rozhodně dobře četla. Autorka píše svižně a barvitě. Líbí se mi její styl, jakým dokáže vylíčit prostředí a atmosféru, ale jedna věc mi tady vadila.. I když byl příběh vlastně napínavý a plný neustálých zvratů, byl podle mě často předvídatelný. Ne, že bych se u něj chvílemi nebála, ale celkově mi na konci moc nevadilo, že je dočteno. Možná to bylo i postavou komisařky Loveladyové, u které mi ne vše sedělo a připadala mi taková neosobní. Je to pro mě tak napůl, něco se líbilo, něco ne. I přesto se na další autorčiny knihy chystám a jsem na ně zvědavá. 3,5*
(10/20)

asteion73
29.09.2020 3 z 5

Ze začátku super příběh, pak se do toho začali motat kouzla a čarodějnice a duchové a to už mě tak nebavilo..Nad Travičem přemýšlím zda do něj vůbec jít... Možná raději zkusím sérii s Lacey Flint.

clarkens
23.09.2020 4 z 5

Mě se knížka líbila, je to zase takové trochu jiné téma. Konec možná až moc "čarodejnický", ale za mě dobrý! Jsem zvědavá na pokračování!

janastok
20.09.2020 2 z 5

Proč moje oblíbená autorka opustila sérii, která funguje a která mě moc baví? Tento příběh se tváří jako detektivka, ale v průběhu se změní v hodně za vlasy přitaženou duchařinu. Několikrát jsem chtěla odložit a konec to jen potvrdil.

ArwenAragorn
06.09.2020 4 z 5

Jako kdyby se propadala a cosi pod povrchem se prohrabávalo vzhůru, a pak se začaly hromádky půdy vlnit, jako když voda přichází k varu a začíná bublat. Uslyšela jsem tichý, tlumený, vyděšený zvuk.
Moc vydařený thriller, který příjemně osvěžilo čarodějnictví a magie. Bylo to zase něco jiného a četlo se to dobře. Florence mi byla sympatická a hodně jsem ji litovala, protože chování jejích kolegů policistů bylo otřesné.
Originální, temné, krapet strašidelné, napínavé a konec naprosto neočekávaný. K přečtení určitě doporučím.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
....Nejsem si už jistá, jestli mám otevřené nebo zavřené oči, ale v duchu mám vidiny, plížící se cosi škrábající drápy po podlaze, velké, mléčné bílé oči schopné vidět v téhle tmě. Slyším je. Slyším zvuky, jak vlečou svá bezmasá těla po nerovné podlaze.

josska
31.08.2020 3 z 5

To co tu píšu,mě mrzí,,spisovatelku moc ráda čtu,většinou jedním dechem,,ale tady pro mě zklamání,nevím,nemohla jsem se začíst,moc mě to nebavilo,nějak jsem to přečetla,ale..knihu mám naštěstí z knihovny,,a vidím,že i oblíbeny autor muže napsat něco co clověku nesedne a myslím,že se mě to ještě asi nestalo....

alexis818
29.08.2020 4 z 5

Jo,tak bylo to docela dobré,ale Bolton umí rozhodně líp.přesto jsem hned vzala druhý díl a ten je o mnoho lepší.

Pavlína2019
20.08.2020 1 z 5

Bohužel mě moc nenadchla, dokonce jsem musela přeskakovat, ačkoli téma není špatné a závěr je překvapivý...

Peslik
19.08.2020 3 z 5

Sharon Bolton patří mezi mé velmi oblíbené spisovatele.
Rakvář byl svým způsobem i čtivý, celý děj v roce 1969 byl napínavý a tak trochu se dalo tušit kdo je ten pravý, ale to mi nevadilo, i počet jmen se dal zvládnout. Jen ten konec, ten byl dost divoký :D , bojím se pokračování.......

Lumír23
16.08.2020 5 z 5

Tak bylo to zajímavé, jen ten čarodějnický konec, ten mi tam úplně nesedl. Ale jinak hutné dílko.

AlbionFoxyFox
03.08.2020 3 z 5

Velmi zajímavé a originální vraždy, líbilo se mi, že se kniha odehrávala v 60. letech, bohužel ve chvíli, kdy se do toho začala plést magie, přestalo mě čtení bavit a konec byl pro mě úplně mimo.

Lukeronka
31.07.2020 1 z 5

Bohužel, v polovině knihy odloženo. Nutila jsem se do čtení a nakonec jsem to nevydržela. Nepoutavý příběh jehož závěr znáte od začátku. Někdy je prozrazení konce zajímavé ale pak musí být silný a napínavý příběh. Tady víte, jak to dopadne, ale příběh není vůbec zajímavý, je nudný...

malkina11
27.07.2020 2 z 5

Souhlasím s názorem čtenářky Astonius. Dočetla jsem jen k pokusu o rekonstrukci zmizení dívky...dál to prostě nešlo. Mrzí mě to, protože jsem si od této knížky slibovala opravdu mnoho...

Astonius
23.07.2020 2 z 5

Nějak se mi poslední dobou nedaří.... :-) Novinky populárních autorů nějak nestojí za nic :-) Čekala jsem super detektivku, ale kam až to autorka nechala dojít, nad tím jsem jen kroutila hlavou. Odrazoval mne už začátek, kdy se prakticky dozvíme, jak případ v minulosti dopadl a následně nám ho autorka začne vyprávět. Nijak jsem to neprožívala, když jsem znala výsledek pátrání po poslední unesené dívce, čekala jsem tedy jen krátké shrnutí a pokračování děje v současnosti, ale k tomu nedošlo. Sáhodlouze nám bylo předkládáno vyšetřování, což by mohlo být zajímavé nebýt toho začátku... Další věc bylo množství postav - pamatovala jsem si podle jména asi dva tři, takže když hlavní hrdinka někam přišla a s někým se dala do řeči, nějak jsem se nechytala, co je to za člověka. No a celé vyústění děje, to ponechám bez komentáře. Kniha mne k sobě vůbec nepoutala, spíše jsem se v průběhu jejího čtení poflakovala před knihovnou a vybírala, co bych za to vyměnila :-)

cedos
23.07.2020 1 z 5

Dobré recenze, ale mě kniha zklamala. Jak zápletkou, tak hlavně způsobem psaní, je to můj subjektivní názor, ale četla se mi špatně a ani mě to moc nebavilo. Nemluvě o tom, že ač mi běžně více jmen a postav nevadí, tak zapamatovat si celou vesnici a celý policejní sbor jmenovitě mi dělalo trošku problém.