Puls

Puls https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/893/bmid_puls-zkI-893.jpg 4 1144 156

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a bursa se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plném násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá? Nový strhující román Stephena Kinga nejenže pokládá zásadní otázku: „A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cell , 2006

cube6
07.09.2022 4 z 5

Taková kingovská variace na zombíky, ale King to samozřejmě pojal po svém. A ne každému to sedne. Ale co by jste chtěli? Další zombie apokalypsu plnou stereotypů?
Začátek knihy je na Kinga velmi svižný a hned ze startu se rozjede zběsilá jízda plná šílenství a násilí, pak přijde zlom a už je to tipickej King až do konce.
Nejedná se o žádné veledílo, ale je to celkem solidní jednohubka.
Mimochodem... filmové zpracování je katastrofální.

Hodnocení: 7/10 (s odřenýma ušima)

DarthElle
06.07.2022 3 z 5

Při téhle knize jsem měla dost rozporuplných myšlenek. Začalo to skvěle, udržovalo to napětí, spousta otázek, postavy byly sympatické. Ale ten konec? Jenže co se divím, King prostě konce moc dobře neovládá. Na jedno přečtení dobré, podruhé ale už nepotřebuju, na to mám jiní kingovky.

Timkim
03.06.2022 4 z 5

Měl jsem možnost porovnat audioknihu s filmem. Film je děsná slátanina. Někdo namítne, že kniha též, ale má hlavu a patu. Začátek je velice bravurní a počátek cesty též, uprostřed taky ještě snesitelné, ale jakmile začali létat....no, je to prostě King. Na to, že jsem knihu četl již před více než 3 lety si vybavuji scénu na stadionu....na některé knihy zapomenete, já na tuhle teda ne.

slawa.cap
28.05.2022 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Jako obvykle u Kinga parádní příběh a psychologie postav. Tentokrát trochu v zombie hávu, i když po pár dnech už to vlastně zombie nejsou a o proti všem ostatním příběhům se bojí tmy :)
Ději nemám co vytknout, na rozdíl od ostatních, to putování mně dost bavilo. Bohužel jako často, u autora, se ukazuje, že King umí perfektně rozehrát příběh, vymyslet svět a nějaká pravidla, ale bohužel koncovky mu moc nejdou. Důvody nevysvětlí a koncovku uspěchá. I když tady se mu úplný závěr povedl a zároveň si nechal otevřená vrátka.
Stejně tak nechápu kde se bralo další a další jídlo a že naše parta měla vlastně neuvěřitelné štěstí. Čekal jsem že normálové mezi sebou budou často bojovat, jak je zvykem v ostatních postapo.
Mimochodem byl Tom gay? Ze všech náznaků mi to tak přišlo.
A byl bych moc zvědavý co by King vymyslel kdyby příběh tvořil dnes v době závislosti na smartphonech. Ale vlastně to ze sebe dělají lidé zombie sami od sebe, nepotřebují k tomu ani žádný puls.
Tato Kingova vize konce světa se mi opravdu líbila, i když má na sobě poměrně dost much.

Michalkotea
24.05.2022 1 z 5

Mňa to nudilo nemať to v čtenářske výzve tak to zabalím po 30 stranách. Myšlienka bola fajn,ale viac si to viem predstaviť ako poviedku a zbytočne by sa to toľko neopakovalo.
Sklamanie

CaptNemo
30.03.2022 2 z 5

Slabší autorovo dílko, kterému by spíše než formát románu slušela povídka. Opakující se situace, pomalejší tempo a únava hlavních postav se během četby přenese na čtenáře. A konec, který King zvolil, mi u příběhu tohoto typu přijde celkem srabárna...

Ivushaak
08.02.2022 3 z 5

Kniha jako taková nebyla špatná, ale na Kinga docela slabota, nějak jsem se do ní nebyla schopná pořádně začíst.

Martial
03.01.2022 5 z 5

No tak, jestli už opravdu není na čase vrátit se zpátky na stromy.... :-)

Meda77
06.11.2021 2 z 5

Těžký průměr na Kinga, lehce zapomenutelné.

Rolada88
07.10.2021 4 z 5

Dobra zombie apocalypsa bavilo mě to ale konec se moc nepovedl dávám 80%

Merlin_CZ
18.09.2021 5 z 5

Další fajn Kingovka, tahle byla sice trošku mimo obvyklé témata co jsem zatím četl, ale dobrá :)
Postapokalyptický svět, kde všichni co měli mobil u ucha skončili jako zombie :D do toho telepatie, levitace a všechno možné dohromady.
Jediné co mě trošku mrzí, že nevíme co se stalo s klukem :(

frantisek8863
08.09.2021 4 z 5

Dobrý nápad, podrobně popsané a slušně čtivé. Druhá polovina knihy mě osobně nesedla. Přeprogramování , telepatie a levitace telefoňáků byl na mě překombinovaný a neuvěřitelný vývoj. Taktéž, jsem postrádal pointu vysvětlení příčiny pulsu a hlavně, jak to vše dopadlo. Ale zklamaný nejsem.

killy
03.09.2021 3 z 5

Já prostě nevím co si o téhle knížce myslet.... Začátek je WOW!! úplná pecka, litá to ze všech stran, ani nedýcháte, říkáte si sakra co se stalo a proč a co ten kluk...
A pak přijde něco jako : Hm... Aha takže tohle... Jo... Hm... No to je trošku moc ne? Jakože Šaman ? Hm... No to už ale ne tohleto....
Prostě ta druhá půlka a obzvláště konec je propad úplně do jiné dimenze Kingova psaní.
Já prostě miluju první půlku téhle knížky... Ale měla tam skončit :D

lazarus
18.07.2021 3 z 5

RavuX tady vystihnul mé dojmy z příběhu dokonale. Není co doplnit. Po první polovině, jenž neměla chybu, přišlo rozčarování a finále už byla jednoduše tragédie. Škoda, škoda...

Jack Bauer
12.07.2021 2 z 5

Nedočteno. Opět „Kingovka", která mě nudila hned od začátku. I když se tam stále něco děje, tak se vlastně vůbec nic neděje. Je to taková velmi natažená povídka. King věčně příběh rozmělňuje naprostými zbytečnostmi, že se to pomalu nedá číst. Nechápu, že to je jeden z nejčtenějších autorů, co kniha to brak až na pár vyjímek.

hanak_v_exilu
02.07.2021 3 z 5

Zombie survival, který není až tak úplně zombie, ani až tak úplně survival. Připadalo mi, že Stephen King roztáhl povídku do podoby románu. Prázdná místa vyplnil banálními situacemi, takže se vyprávění chvílemi nepěkně táhne. Kniha nevyniká ani atmosférou, ani zápletkou, ani pointou. Určitá síla leží v postavách, jenže ta nejsympatičtější se posledních stránek nedočkala. Pokud tím autor zamýšlel zvýšit drtivost děje, tak selhal. Na Kinga slabé, na postapo málo beznadějné, na dystopii příliš plytké.

marci8
29.06.2021 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná a čtivá. Dokáže vtáhnout do děje, že se příběh odehrává před očima čtenáře jako film.

kinsey
21.06.2021 5 z 5

Já se tedy ke skupině zklamaných čtenářů nezařadím. Já si knihu užila od začátku až do konce. Prostě klasická kingovka, tak jak ji mám ráda.

Usire
12.05.2021 4 z 5

Zajímavě zpracované téma, ale něco mi chybělo. Neumím to definovat, ostatní knihy od Kinga mi přijdou lepší. Škoda ten závěr; chtělo by to pokračování nebo lepší ukončení.

mrsterezz
06.04.2021 3 z 5

Nemůžu než souhlasit s většinou konentářů. Slabá kingovka. Knihu jsem dočetla spíše proto, že nerada nechávám knihy rozečtené. Těšila jsem na parádní postapo od Kinga, ale dostala jsem průměrný roztahaný, ne tak zajímavý příběh. Ale abych nebyla jen kritická. Kniha je promyšlená od začátku do konce, žádné scifi scénáře, ale uvěřitelný příběh. To mě na tom bavilo. Nelituji, že jsem přečetla, ale znovu se k tomu určitě nevrátím.