Puls

Puls https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/893/bmid_puls-zkI-893.jpg 4 1144 156

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a bursa se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plném násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá? Nový strhující román Stephena Kinga nejenže pokládá zásadní otázku: „A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cell , 2006

Leusee
24.11.2015 4 z 5

Nebylo to špatné, jen ta zápletka - lidi měnící se skoro v zombie pomocí telefonu?? Já raději prostě jen zombie. Každopádně se to četlo dobře, postavy zajímavé a oblíbila jsem si je.
Ale ten konec...Takový konec dokáže naštvat. Člověk je napjatý, fandí hrdinovy, aby se mu podařilo získat syna zpět a najít své přátelé a pak zjistí, že na další stránce už příběh nepokračuje. To dokáže rozhodit můj den.

Pixx-73
23.11.2015 3 z 5

Kinga mám hodně rád, ale Puls mě docela zklamal. Některé pasáže hodně čtivé, některými se musí člověk prokousávat. A celé mi to přišlo takové nějaké šroubované a umělé.

Taťka Hraboš
09.11.2015 4 z 5

Určitě nepatří k nejlepšímu, co King napsal, ale hloupá tahle knížka taky není, jak by se mohlo zdát podle některých zdejších komentářů. Základní myšlenka, na které knížka stojí - mozek jako počítač s možností vymazání harddisku a samovolnou reinstalací softwaru napadeného virem (červem) - mně rozhodně připadá zajímavá. A realizace té myšlenky - to je prostě řemeslo, které King umí - i když se mi zdálo, že si tentokrát s postavami nedal tolik práce jako jindy. Četlo se to ovšem samo, posledních 100 stran u mne dostalo přednost před jakoukoli jinou činností.

ujunka
27.10.2015 4 z 5

Přečteno.
Kniha se četla velmi dobře. King se do toho obul hned od samého začátku. Samozřejmě ani v této knize nechyběly silné citové momenty, kdy si člověk řekne "Ale né :-( " což bývá u Kinga zvykem.
Z autorových knih je to dílo průměrně, ve srovnání s průměrem jiných autorů je ale pořád o kousek lepší. A tak za mě 4 hvězdy.

zylla
21.10.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale jak už tu někdo napsal byla pouze průměrná. Nejvíce mě zklamal konec, jelikož to na můj vkus žádný konec není, prostě tohle "střih a domysli si sám" nemám ráda.

romankrasa
03.10.2015 3 z 5

Hodnotím jako průměrnější Kingovku. Nijak zvlášť si mne nezískala. Myšlenka je zajímavá, ale pojetí nijak osobité

Lenka.Vílka
15.07.2015 3 z 5

Nic mic, ale dala jsem si předsevzetí načíst Kingovu tvorbu (tahle kniha mě neodradí)...snad to příště bude lepší...

Danushka
24.06.2015 4 z 5

!Upozornění - tento komentář obsahuje SPOILERY!
Objektivně bych to viděla na 3 *. Z Kingova osobitého stylu začínám mít spíš pocit "psaní na jedno brdo". Navíc naprosto skvělý námět mi přišel úplně pohřbený, z knihy bych nejradši vystřihla úplný závěr (ach Steve, proč? Proč takovej zoufalej otevřenej happy end, do očí bijících, neuvěřitelných náhod? (tady narážím na Clayova syna, ne ten šílený útok/útěk, i když i ten byl trochu na pováženou..)), a naopak bych byla zvědavá na závěrečnou kapitolu o celkové světové situaci (a nebo možná vůbec žádný závěr, ať člověk nechá pracovat svou představivost). V myšlenkách i dialozích hlavních postav bylo jen letmo nadhozeno několik zajímavých myšlenek (a některé zajímavé myšlenky nebyly ani nadhozeny), které bohužel vůbec nedostaly prostor k rozvedení (co vlastně za "program" se do lidí "nahrál"? Odkud? A nebylo by nové lidstvo ve skutečnosti lepší? Ve chvíli, kdy člověk zjistil, že se "telefoňáci" skutečně vyvíjí a nejsou jen agresivní nemyslící "zombie", se přece dalo více uvažovat o celém smyslu, a kdo ví, třeba i o společné symbióze? atd. atd.).
Proč tedy nakonec čtyři hvězdičky? Protože se to prostě výborně četlo! Příběh mě do sebe vtáhl během první vteřiny a nedalo se od něj odtrhnout. Fandila jsem hlavním postavám, prožívala jejich cestu a starosti, (měla jsem mnohem větší pochopení pro Tomův stesk po kocourovi než Clay, který evidentně nevnímal domácí mazlíčky jako členy rodiny), působili na mě se svými názory, přesvědčeními a chybami opravdově.

Terva
19.04.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem četl již čtyřikrát a pokaždé mě překvapuje svou Kingovskou jednoduchostí
Malá ochutnávka:
Civilizace uklouzla na louži krve a upadla do druhého období temna,
což nikoho nepřekvapilo, ale stalo se to rychlostí, kterou nepředvídali
ani ti nejpesimističtější futurologové. Jako by to všechno bylo na spadnutí.
1. října Bůh dlel na nebesích, burza hlásila 10.140 a většina letadel letěla na čas
(kromě těch v Chicagu, jak jinak). Za čtrnáct dní nebesa patřila znovu ptákům
a burza byla vzpomínkou. Do svátku Všech svatých páchlo každé větší město
od New Yorku po Moskvu jako žumpa a svět, jak ho známe, se stal minulostí.

Vlčice.N
04.04.2015 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, četla se skoro sama a vlastně jsem ji zvládla přečíst za odpoledne. King mě svými nápady nikdy nepřestane překvapovat. Na druhou stranu jsem však od něj četla lepší knížky, nápaditější a více strhuící. Takže pro mě jen průměr, který však nezklame.

exitus
25.03.2015 4 z 5

Slavnostně přísahám, že už se nebudu při výběru knih řídit ničím než svým pocitem. Chtělo se mi tuhle knihu číst, ale hodnocení (všude, ne pouze zde) bylo dost průměrné. Nevím skutečně proč. Mě kniha chytla od prvních stránek, nástup je zde dost brutální, žádné chození kolem horké kaše. Měla všechno, co u knih Stephena Kinga potřebuji, zajímavý námět, sympatické postavy, napětí, a je mi líto, že už jsem ji přečetla. Mezi moji King topku ji asi nezařadím, ale v závěsu je.

Darami87
22.01.2015 3 z 5

Dobrá kniha. I když toto není úplně můj oblíbený žánr, kniha se mi moc líbila.

Darami87
22.01.2015 3 z 5

Dobrá kniha. I když toto není úplně můj oblíbený žánr, kniha se mi moc líbila.

Richie1
18.01.2015 3 z 5

Puls začal docela svižně, akčním stylem postkatastrofických románů. Později autor poněkud zvolnil tempo a román ztratil spád. Nedá se říci, že bych byl zklamán, ale myslím, že nápad měl větší potenciál a King ho moc nevyužil. Kniha se četla docela dobře, ale řadím ji jen k průměru postkatastrofických či hororových (zombie) románů.

heavy66
20.11.2014 5 z 5

Zombie horor, který se od začátku řítí rychlostí závodního auta. Později sice zpomalí, ale na kráse (či spíše hnusu) mu to neubere. Prostě neberte mobil, volá-li skryté číslo!

Janie1989
03.11.2014 5 z 5

další super dílo od Kinga. Nikdy nezklame. Příběh od začátku napínavý a zajímavý. mohu doporučit.

IvcaSammet
25.08.2014 5 z 5

Naprosto geniální dílo! Od první stránky jsem knížku hltala až po tu poslední. Opravdu jsem si přečetla jedním dechem. Pro mě asi jedno z nejlepších děl Stephena Kinga.

Fairiella
19.06.2014 1 z 5

Teda, moc mě to mrzí, ale tuhle knihu jsem ani nedočetla. Zas takovej béčkovej horor, nechtělo se mi do toho - nakonec jsem ji úplně odložila, bohužel.

Jajulle
29.05.2014 4 z 5

Trochu slabší dílo, první polovina byla dobrá, druhá polovina už tolik ne, více se mi zamlouvaly agresivní telefoňáci než ti chytří a jen chodící okolo. Rozhodně to ale stojí za přečtení. Naštval mně otevřený konec, kdy jsem byla zvědavá jak to dopadne, ale najednou byl konec :(

callahanh
15.05.2014 4 z 5

Puls neni špatný román, to rozhodně ne. Jen zkrátka nedosahuje kvalit starších Kingových děl. Trošku mu chybí atmosféra a takový to napětí. Psychologie postav taky neni moc propracovaná a všechno tak nějak plyne a většinou bez náboje. Chvilku taky trvá se do knihy dostat, což je taky škoda. Nápad s mobilama neni špatnej, ale ne úplně dořešenej(co smsky, což ale tak neva. Nemusel bych to číst ještě jednou, každopádně film by z toho mohl být zajímavej. Otevřený konec se mi dost líbil nevadil mi a do značné míry mě překvapil, čekal jsem, že to bude opačně (nechci spoilerovat). Každopádně ale fajn román, který je lehce nadprůměrný, ale na Kingova nejlepší díla nemá. 70%