Půlnoční slunce

Půlnoční slunce

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276518/pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 3.9584

Krev na sněhu (2.)

Mere blod (2015)

Literatura světová, Detektivky, Humor
Vydáno:, Kniha Zlín

JessieEx
včera

Krásná, nádherná kniha! Má všechno, co má dobrá kniha mít - trochu melancholie, trochu poetiky, trochu napětí, trochu romantiky a nečekaný konec (tentokrát jinak nečekaný než u prvního dílu). Nechápu sice označení "druhý díl Krve na sněhu" jelikož se jedná o úplně jiný příběh s jinými hrdiny. Ale mnohé oba příběhy spojuje, vyznačují se podobnými prvky, i když Půlnoční slunce na mě zapůsobilo asi ještě více... Nevím, zda si někdy troufnu na příběhy Harryho Holea, protože po těchto dvou krátkých knížečkách mám o Nesbovi tak vysoké mínění, že se obávám že už to může jít jedině dolů...

Půca4
včera

První díl se mi tedy líbil mnohem více. Tento jsem dočetla vlastně jen proto, že byl taky tak krátký. Ze začátku jsem četla a pořád čekala, až přijde něco, co mě na knize pořádně chytne. Prostředek byl vyloženě nudný a nejvíce mě bavil konec, ale to už jsem byla z knížky tak nějak zmatená a zklamaná. Jo Nesbø u mě zatím moc nezabodoval.

JIVaJaH

Dočteno se smíšenými pocity. Četla jsem, troufám si napsat, dost knih od Jo Nesba, tato kniha mě nenadchla, což je přinejmenším divné.

novina

První díl mě nadchl, pokračování pro mě bylo zklamání. Těšila jsem se na strhující konec jak je autorovým zvykem a tentokrát jsem se nedočkala.

doctor_H

pokud se Vám líbil první díl "Krev na sněhu", doporučuji přečíst i Půlnoční slunce, čte se to samo :)

SelenaDemi428

Kniha se mi četla hezky, líbilo se mi to víc než první díl. Asi to není typický Nesbo, ale mně se to prostě líbilo :).

Ildi

Toto napísal Nesbo? Neverím ... :)

laker4life

Nezaujalo. Od Nesboho jsem čekal trochu víc. Dal jsem si to jako předehru před Žízní a jak jsem dočítal, už jsem se nemohl dočkat, až se pustím do Žízně (Harry je Harry). Tohle bylo slabší.

zpevSusannah

Teda, ať jsem koukala sebevíc, tak jsem tu vůbec nenašla otisk Nesba. Ale i přesto to byl příjemný čtenářský zážitek. Musím říct, že tato kniha měla srdce. A to pořádné. Jsem ráda, že jsem s Ulfem mohla strávit dva hezké dny :)

tatruszka

Příjemné čtení, není to typický Nesbo, na jakého jsem byla zvyklá od Harryho Holea, ale přesto jsem spokojená.

Hoshi

Mé první setkání s tímto autorem a jak tak koukám, ani nevadí, že jsem nečetla první díl. Čteno díky výzvě. Ze začátku se mi příběh nelíbil, nebavil mě, ale řekla jsem si, že to prostě dočtu za každou cenu. A teď jsem velmi mile překvapena. Příběh je čtivý, rychle ubíhá a není to žádný krvák, jak jsem si původně myslela. Tuším, že se k tomuto severskému autoru ještě vrátím.

Hell_Rihova

I když se mi druhý díl Krve na sněhu líbil víc než první, i tak mě to moc nenadchlo. Jednoduchá oddychovka. Jsem ráda že konec dopadl, tak jak dopadl. Chystám se na sérii s Harrym Holem, tak doufám, že to bude o poznání lepší. :)

NikolettaHole

Jako milovnici Holeovek my to přišlo příliš jednoduché, ale velice příjemná oddechovka.

Aymira

Původně jsem došla k přesvědčení, že Půlnoční slunce je pokračováním Krve na sněhu, i když jména hlavních postav mi do toho nějak nezapadala. Že jde o zcela jiný nesouvisející příběh, jsem poznala až později. Myslím, že tento se mi líbil trochu víc. Připadal mi poetičtější a především jeho poslední čtvrtina se velmi hezky četla, nechyběla jí poetičnost a Nesbo zde prokázal opět svůj důvtip. Nakonec nešlo ani tak o detektivku, jako o povedenou sympatickou romanci.

spider.rio

Druha kniha též pěkné odechové čteni na noc a už se těším na další knihy od Jo Nesbo..

Iva B.

O chlup lepší než předchozí díl, ale Harry Hole to prostě není, co si budeme povídat...

heavy66

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným!

Tak třeba v Česku - mladý, svobodný manažer z Prahy přijede na prázdniny například na Šumavu, v místním konzumu se seznámí s jen o pár let starší rozvedenou prodavačkou s jedním či dvěma závazky, která mu zachrání život, protože mu ukáže, které houby v lese jsou jedlé. Chodí spolu do hospody a nejpozději do dvou dnů se sblíží, ale dovolená rychle uteče, a manažer se vrací zpět do víru byznysu. Celý podzim na ni myslí, a na Vánoce se vrací, na běžkách přijíždí k její chaloupce s kupou dárků, s úmyslem zůstat v lůně přírody navždy......

V Norsku je to celé o hodně složitější!

ivulka15

Nesbo prostě umí. A líbí se mi jeho hrdinové záporáci- sympaťáci.

laker4life

Trochu slabší odvar. Nesbo umí líp!
Holeovky jsou mnohem lepší čtivo. Proč takhle Nesbo nepíše i ostatní knížky? Ještě Lovci hlav snesou přísnější měřítko, jinak mě Syn, Krev na sněhu, ani Půlnoční slunce moc nebavily.

davidurban1973

Docela hezké počtení, oddechovka, Uvěřitelná. Oproti prvnímu dílu lépe napsané, každopádně knihy novější s Harry Holem jsou podle mě stále lepší

Adelajda_4

No, tyjo! Tak to byla jízda, tento díl byl ještě lepší, než ten první a čtení jsem si opravdu užila. Příběh byl trochu podobný Synovi a líbí se mi, jak Nesbo čtenáře vmanipuluje do toho, že vlastně celou dobu fandí záporákovi, geniální!

antonin0999

Je to jiný Nesbo než na kterého jsou čtenáři zvyklí. A to je také podle mě důvod, proč má kniha nižší hodnocení (týká se to i zahraničních serverů).Přitom je to rychlý a krásný noir. Čtenář se při čtení plně ponoří do severské krajiny nikoho a dostává se, podobně jako v "Synovi", do role fanouška černé ovce. Milostná zápletka, bez které se Nesbovi knihy neobejdou, tentokrát nepřekáží, jako tomu trochu i bylo u předchozího dílu.

Miliarda

Je to skvělá knížka, o tom žádná, ale oproti sérii o Harrym Holeovi a fenomenální knize Syn Půlnočnímu slunci přece jen něco chybí. Napětí i atmosféra jsou jako tradičně u Nesba na velmi vysoké úrovni, ale trošku v pozadí zůstává samotný příběh, jenž by si zasloužil ještě lehounce dotáhnout. Celkově se však jedná o velmi kvalitní knížku, jež si zaslouží minimálně 80%

JosefW

Po dlouhé době opět setkání s tímto severským autorem. Nuže, kniha pěkně odsýpala a jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Ty čtyři hvězdy budou ideální.

adelinka

Mne sa čítala dobre, ľahko a rýchlo - vybrala som si ju do čitateľskej výzvy. Nemám až tak prečítaného Jo Nesba, ale mne sa čítala dobre. Skrývala tajomstvo - záhadu, napätie a aj romantiku.

Klára90

Úplně ve všem se ztotožňuji s předchozím komentářem od Briv,talže za mě už jen stručně - kniha se mi též velmi líbila a celou dobu jsem trnula,jak to celé dopadne.

Briv

Tak tohle bylo počtení! Úplně mě to dostalo. Byl to moc dobře zpracovaný emotivní psychologický příběh. Ulfovi jsem fandila od začátku a protože Nesbo píše velmi nevyzpytatelně, tak jsem aspoň v koutku duše doufala, že to dobře dopadne. Prozrazovat nic nebudu, ale přiznávám, že knihu pro dospělé s takovýmto koncem jsem četla poprvé. Rozhodně to bylo lepší než první díl. No dostal mě, lišák jeden.
P.S.: Pořád jsem si musela připomínat, že tam mají polární den. Holt je přece jen jiný život i lidé na severu.

Eridor

Trochu som sklamaný z tejto knihy. Po prečítaných predchádzajúcich knihách soim od tohoto autora očakával viac.

Samira

Nesbovi jsou mnohdy u delších knih vyčítány přílišné vsuvky a děje zdánlivě navíc. On však vždy ví proč píše, jak píše. Že umí i formu krátkou, přesto maximálně sdělnou, napínavou, emotivní a hlavně živou, dokazuje již podruhé pomocí série Krev na sněhu. Ač se mi první díl velmi líbil, vnímám ho po přečtení druhého pouze jako představení scény jakkoli dobré.
Druhý potěší, napne a přiblíží jeden téměř beznadějný útěk a především svérázné figury.
Více takových klidně i o kus delších kousků.
Výborné, doporučuji!

Hana62

Trochu změna, oproti Harrymu, ale vůbec nevadí. Je zvláštní, jak čtenář dokáže držet palce dealeru drog a vymahači dluhů :-)
Knížka se čte dobře, má spád, romantika "neruší". Doporučuji.