Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/bmid_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 5 1534 362

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

Nicollet
08.11.2020 5 z 5

Upřímně, Půlměsíční město mi přišlo o něco slabší, než předcházející tituly autorky. Nejsem si jistá, zda je to kvůli tomu, že většina knihy bylo jen všemožné vysvětlování a popisování světa, aby se čtenáři v příštích dílech už v příběhu neztráceli, každopádně mě samotné dělalo problém se tím prokousat. Závěr byl epický, o tom žádná, naprosto nepředvídatelný, dech beroucí a právě kvůli němu jsem po přečtení na knihu docela změnila názor. Postavy za mě topovka! Ke každému jsem si v průběhu čtení našla sympatie, hlavní hrdinka mě každým okamžikem něčím překvapovala, realistické a úžasně kousavé dialogy mě donutily se hodně smát a konec mě příjemně dojal. I přes zmatky s vysvětlováním na začátku jsem si čtení užila a kniha předčila má očekávání.

1259
07.11.2020 5 z 5

Naprosto skvělý a nepřekonatelný. Sarah se tentokrát opravdu překonala a napsala něco tak úchvatného, že jsem se od toho nemohla odtrhnout. I když mi to na jednu stranu mrzí, že jsem to přečetla tak rychle, tak to byl nezapomenutelný zážitek. Rozhodně můžu všem jen doporučit.

Jana65
05.11.2020 5 z 5

Úplně nej nej knížka. Ta hromada fantastických bytostí, příběh, kde je vše, láska, nenávist, vtipné dialogy, kouzla, boj. No nemám slov, kterými bych popsala ten nádherný pocit při čtení této knihy. Už aby byl další díl a doufám, že nebudeme dlouho čekat. Před autorkou hluboce smekám, vymyslet něco tak nádherného musí být strašně těžké.

Red-haired
03.11.2020 5 z 5

Jsem odpůrcem toho šíleného natahování knih autorky, a skoro 800 stran byl pro mě už extrém, přesto knížku miluju.
Geniální svět i postavy, vtipné kousavé dialogy, romantika, detektivní zápletka, akce, zvraty velká přátelství - vše bylo na výbornou, včetně vážných témat, která autorka tentokrát zakomponovala.
Nemůžu hodnotit jinak než na plný počet i přesto, že mě z držení kilové knížky fakt bolí ruce. :D
U knihy jsem se smála, brečela, fandila hrdinům a bála se o ně, užila jsem si čtení na plno a přesně tohle si od knih přeji. ♥

Verulesa
03.11.2020 5 z 5

I když nějaký drobný výtky mám (jako třeba ten “hollywoodskej” konec), tak je to pořád boží a strašně čtivý. A oproti minulým knížkám bych řekla velký posun :) Těším se na další.

Dearbooklife
02.11.2020 5 z 5

tohle bylo něco. bylo to tak skvělý. já nemám slov.
nejlepší knížka, co jsem za poslední dobu četla :D

PetaZdravotnik
02.11.2020 5 z 5

Dalsi uzasne dilo pani autorky. Musim se vratit i k nekterym starsim kouskum.

slepÝVoko
02.11.2020 5 z 5

Jakože... Já to nechápu. Nechápu jak mohla jedna kniha toto všechno pojmout??! Píšu to hned po dočtení a jsem tak emocionálně rozložená..
Na tohle jsem čekala asi od 6 třídy na základní škole, kdy jsem začala číst :D Miluju dobrý příběh a celou dobu jsem čekala až někdo dá dohromady všechny nadpřirozené bytosti. Většina knih má pravidlo, že vyzdvihne nějaký jeden druh a druhý dá do protipólu. Ha! Konečně! Konečně je někdo dal do jednoho města a ještě u toho vymyslel parádní příběh. Jasně, ano, musela jsem vydržet a trochu se začíst, abych všechny postavy zpracovala, ale stálo to za to! Nejenže spojila moderní technologie, magické fantasy světy ale i detektivku. Nemám slov, prostě čtěte! Já jsem se smála, uculovala, nadávala, brečela.. všechno!
Když pominu všechny už vyzdvižené srdcervoucí momenty, ..tak jsem jediná koho šokovalo, že Maasova v celém tom díle nedokončila tu jasně do očí bijící sexuální "scénku"? Wau, jak to ukočírovala.
Co k tomu dodat.. dokázala bych se o této knize bavit hodiny a hodiny. Každopádně i přes některé "na facku věci" ve mně kniha zanechala působivý dojem.
Už asi jen..
"Through love, all is possible"

temna.vila
01.11.2020 5 z 5

Sara J. Maas je mou srdeční záležitostí, její knihy mě bez výjimek baví, mám ráda její postavy - houževnaté, svéhlavé, drzé, sarkastické, ujíždím si na jejích zápletkách a ty příběhy prostě miluju. A u Rodu země a krve tomu nebylo jinak. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala, příběh byl čtivý, plný vtipných scének. Rozhodně stojí za zmínku také skutečnost, že tady Sarah opravdu přibrzdila s erotickýma scénkama, opak jí bývá často vytýkán. A posledních 200 stran byla vážně slušná emocionální jízda, u který jsem si skoro oči vybrečela. Jediný, co na tomhle všem vážně nesnáším, je to nesnesitelný čekání na další díl.

Arianne
29.10.2020 5 z 5

Úžasné, mnohem vyspělejší než předchozí knihy. Chvíli jsem si nemohla zvyknout na svět urban fantasy, ale brzy se to zlomilo a moc jsme si to užívala. Tentokrát jsem ani neměla pocit, že by děj potřeboval seškrtat. A za co tleskám nejvíce jsou chlapi - velmi oceňuji, že zůstali chlapi a ne jen pozadím velkolepých plánů svých žen.

bookworm416
29.10.2020 4 z 5

Prvních 40 stran jsem v tom měla trochu chaos. A možná, jenom možná, mě ta politická scéna maličko odrazovala od toho číst dál. Jakmile se do toho ale člověk dostane čte se to v podstatě samo.
Dalších asi 600 stránek je tak trochu o ničem. Ale upřímně? Ona to o ničem umí tak hezky napsat, že ji nemůžete dát špatný hodnocení.

Marry123
29.10.2020 3 z 5

Na tuhle cihličku jsem se moc těšila. Je to prostě Sarah J. Maas, Dvory jsem milovala a Trůny mi taky přirostly k srdci... Ovšem ve finále to pro MĚ bylo trochu zklamání. Děj byl čtivý, i přes nějakých 700 stran se to četlo vážně samo (to je prostě Massová) a od cca poloviny kdy se upustilo od nutného seznamování s prostředím a všechno okolo to bylo super, jela se akce za akcí a plno nečekaných zvratů... ALE... Mě osobně (neříkám že to tak musí mít každý vzhledem ke spoustě pozitivních názorů tady) strašně nesedlo to město, to prostředí a celkově všechno a všichni kolem... I když se to četlo krásně, dočítala jsem to na sílu a vlastně mě ani nic moc nedojalo... Nejsem natěšená na další díl a nějak mě moc nezajímá jak to bude pokračovat. Žádná z postav (a že jich tam málo nebylo) mi nepřirostla k srdci... možná jedině Lehabah, která no, však víte. Takže nakonec mám z celé knížky rozporuplné pocity a vůbec netuším jestli se k ní chci jakkoliv vracet...

Googies
28.10.2020 5 z 5

Uzasna kniha od uzasne spisovatelky!!! Ten konec byl velkolepy a pobrecela jsem si poradne!!!

Damonka18
28.10.2020 5 z 5

Autorka znovu nezklamala. Asi jsem našla svou oblíbebou autorku.
Co dodat? Ze začatku jsem měla hroznej zmatek ve jménech, druzích bytostí. Ale pak se to rozjelo a bylo to vážně skvělé čtení. Občas mě to nudilo, protože to byla jak detektivka, což nemusím.
Určitě jedna z knih ke které se vrátím.

ydnac
27.10.2020 5 z 5

TAK TOHLE BYLA JÍZDA!!!

Tahle kniha vás donutí smát se, někdy také bát se.
O hrdiny co vám dají přátelství,soucit a lásku, na to vemte klidně sázku.
Dají vám i mrazení,štěstí a smutek, nechybí hrdinsky skutek.
Překvapení,zvraty,napětí umí se tu míchat, často nemůžeme dýchat.
Teď už mít jen nějaký cíl, než vyjde další díl :-)
Smekám před paní Maasovou a DĚKUJI ZA TENTO ZÁŽITEK
Jedna z postav mi bude moc chybet a kdyby to mohlo být všechno skutečné, věnovala bych jí minutu ticha za přátelství a statečnost...

Darktherka
27.10.2020 5 z 5

Pro mě je to jedna z těch knih, u kterých nechci aby skončila a chci číst pořád dál a dál. Fakt mě dostala. Rozhodně od teď patří do mé TOP 10.

Kristi_čte
26.10.2020 4 z 5

Tak tohle byla pořádná jízda! Ze začátku jsem měl obavy z toho, že kniha má skoro 800 stran a že když to nebude skvělé, tak to čtení bude dlouhé utrpení. Díky bohu těchto 800 stran ale stálo za to. Celá kniha je nabytá akcí, napětím a ani ta romantická linka mě neštvala tolik, jako obvykle. Je pravda, že v knize bylo několik hluchých míst a děj by se mohl trošku zrychlit, ale vesměs jsem opravdu spokojená a musím říct, že je to napsáno tak, že jsme měla potřebu číst pořád a pořád dál.
Už se těším na další díly.

Evule114
26.10.2020 5 z 5

Do zatraceného Helu!!! To byla ale jízda.. sice začátek se četl trošku hůře díky mnoha postav, ale člověk se rychle zorientuje a příběh ho naprosto pohltí. Sarah se opravdu vyznamenala s novým světem, naprosto mě dostala. Už samým začátkem, kdy si oblíbíte postavy, tak je zamorduje. Nechci prozrazovat mnoho, ale některé mi přirostly opravdu k srdci a musela jsem rozdýchat, že v pokračování nebudou. Navíc tolik zvratů, které se staly, vůbec jsem tomu nemohla uveřit, že postavu kterou milujete, pak v jiné části nenávidíte a na konci ji opět milujete a musíte se s ní rozloučit. Prostě nemám slov... jestli další díl od Sarah bude lepší než tenhle, tak to opravdu nepřežiju.. Teď s hrůzou, nedočkavostí a netrpělivostí budu čekat na další díl...

whiolet
25.10.2020 5 z 5

Tak jo, pojďme si to trochu shrnout a utřídit si myšlenky, jelikož jsem pořád na emoční vlně díky této knize.
Negativa- pokud přečtěte recenze dřív než ji začnete číst, budete mít od knihy velká očekávání. To je v pořádku, má přece dost vysoké hodnoceni, jenže... Prvních 150 stránek se v ději spíše jen motáte. Moc postav. Velký nový svět, a chvílemi i nezáživný děj, ale nebojte pak se to s nástupem Umbry Mortis změní a bude to parádní jízda!
Další negativum je pro mě překlad. Ačkoliv ho dělala stejná osoba jako Dvory, tady mi vadily některé slovní obraty. Krkolomné věty nebo popisování děje.
Pozitiva: Cca po 200 stránkách už se to slušně rozjelo a totálně mě ten jejich svět pohltil. Postavy v knize, jak ty hlavní i ty vedlejší byly prostě napsaný s citem. Bryce byla dokonalá hlavní hrdinka a Umbra mortis byl prostě boží! A ty jejich dialogy? No tak, na ty jsem se vždycky těšila.
Kniha ve mně dokázala vyvolat smích i pláč a sakra, když tohle kniha dokáže musím jí dát pět hvězd :)

Per-quiee
25.10.2020 5 z 5

Jsem nadšená. Kniha má hodně stran, ale ani chvíli jsem se nenudila a neměla pocit, že by autorka děj nějak natahovala. Zajímavý nadpřirozený svět, ve kterém jsem se ze začátku trochu motala, ale pak do sebe všechno krásně zapadlo. Je to prakticky taková fantasy detektivka, kdy polovíla Bryce hledá vraha své nejlepší vlčí kamarádky Danyky. Bohužel moje přání mít víc intimních pasáží mezi Huntem a Bryce nebylo vyslyšeno, ale tak snad se dočkám v pokračování :-)