Ptáci a jiné povídky

Ptáci a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401859/bmid_ptaci-a-jine-povidky-9FH-401859.jpg 4 414 83

Klasická hororová povídka Ptáci, proslavená nesmrtelným Hitchcockovým filmem, a další hrůzostrašné příběhy v této sbírce stále vzbuzují ve čtenáři pocity strachu a mrazení v zádech. Povídky o marném boji člověka s osudem i přírodou, po jejichž přečtení si dobře rozmyslíte, kam pojedete na dovolenou a s kým se tam budete bavit, zda podstoupíte operaci očí či pokácíte starý strom ve vaší zahradě, a varování z rádia začnete brát vážně. Napětí, strach, tíživá atmosféra, překvapivá rozuzlení a prostor pro fantazii v šesti hororových příbězích, které patří k vrcholům tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Motto

Classics of the Macabre , 1987

apq
24.07.2020 5 z 5

Za mě skvělé povídky, nejvíce se mi libila jabloň, alibi, modré čočky a ptaci.

AnselmaAlois
06.06.2020 5 z 5

Od téhle knihy jsem se takřka nemohla odtrhnout do té doby, než přišlo rozuzlení které mi obvykle vzalo dech. Nejlepší byli podle mě Ptáci,děsila mě ta jejich urputnost a tichost.Dost dobré byly také Modré čočky,právě pro svou nereálnost. Všechny povídky ale stojí za přečetní. Doporučuji!

Človíček78
02.06.2020 4 z 5

Povídky se mi líbily. Narozdíl od ostatních se mi Jabloň líbila nejméně. Povídky Teď se nedívej a Modré čočky považuji za nejlepší z knihy.
Daphne du Maurier mi opět dokázala, jak poutavě a napínavě umí psát.

IVANA0123
24.05.2020 4 z 5

Musím přiznat, že jsem tyto povídky četla nadvakrát. Napoprvé mi nesedly, přišly mi hodně zvláštní a ponuré, a knihu jsem po dvou povídkách odložila. Nakonec jsem dočetla a jsem ráda. Zpětně musím říct, že nejsou vůbec špatné. Nejsou to děsivé hororové příběhy, spíš takové mrazivé psychologické povídky, po kterých se občas špatně usínalo. Dlouho jsem nad tím přemýšlela proč, a je to těmi závěry. Víc prozrazovat nechci. Asi se nebudou líbit každému, ale Ptáci rozhodně za přečtení stojí. Je to absolutně TOP a vůbec se nedivím, že inspirovali ke zfilmování. Celkově za celou knížku 3,5*.
(5/20)

petrarka72
24.05.2020 4 z 5

Plíživou hrůzu Daphne Du Maurier umí. Alibi zdrcující, Jabloň a Nechoďte po půlnoci znepokojivé, Modré čočky zábavné.

viweb
21.01.2020 2 z 5

Já jsem na rozpacích.Myslím že stačí přečíst jednou v životě.Určitě se k téhle knížce nevrátím.

NienorNíniel
30.09.2019 5 z 5

Úžasná knížka... Povídky Ptáci a Jabloň byli skvěle, zvlášť Ptáky mám ráda. Alibi mě zdrtili. Věřila jsem v dobrý konec. Autorka píše skvěle, nedá se od toho odtrhnout.

ZaS
02.09.2019 2 z 5

Z mého pohledu silně přeceňovaná kniha.

Adhara
27.06.2019 4 z 5

Čítala som dávno pradávno, ale čosi vo mne z tejto zbierky ešte ostalo. Na Nechoďte po půlnoci a Teď se nedívej sa vôbec nepamätám, asi vo mne nijako nezarezonovali. Jabloň a Alibi sa mi páčili. Ptáci… neboli zlí, no čítala som už aj lepšie hororové poviedky, preto sa celkom nestotožňujem s tým, že bývajú považované za top tejto zbierky (darcovia jej názvu) či dokonca top od tejto autorky. Zapôsobili na mňa aj Modré čočky. V situácii tej hrdinky by som sa nechcela ocitnúť.

Ivan Kučera
09.06.2019 3 z 5

S touto zbierkou som sa prvý raz stretol v 90. rokoch v novomestskej knižnici, kde som v skromnej JEDNEJ poličke venovanej hororovým knižkám hľadal niečo fajnové od Kinga. No mal som smolu, nič nemali. Tak som siahol po Daphne Du Maurier. A ľutoval som. Strašne ma to nebavilo a hrozne ma to nudilo. V r. 2019, keď v Motte vyšla reedícia s namakanou obálkou, som si ale povedal, že zbierke dám ešte jednu šancu a presvedčením, že som sa za tých pár desaťročí (snáď!) nejak čitateľsko-literárne vyvinul a možno ocením veci, ktoré som vtedy ignoroval äach tá mladosť pochabosť!). A naozaj, už to bolo oveľa lepšie. Najlepšími poviedkami sú Těď se nedívej (mám rád aj film s Donaldom Sutherlandom), Ptáci (slávna Hitchcockova snímka s predlohou veľa spoločného nemá) a vrcholom zbierky je mrazivá, perfektne napísaná (hoci je pravdou, že nie príliš hororová, no to je subjektívne) Jabloň. Zvyšné poviedky sú skôr do počtu; nie sú zlé, ale ani perfektné. Charakterizoval by som ich ako priemerné (Nechoď po půlnoci, Alibi). S jednou výnimkou: Modré čočky sú príšerné a nikdy nemali byť nikde uverejnené, dvojnásobne nie v tejto knihe. Vnímam pozitívne, že som dal Daphne šancu na reparát a som rád, že jej zbierku môžem zaradiť do svojej súkromnej domácej knižnice. Ale s jej ďalšími príbehmi to už zrejme skúšať nebudem.

Hotovson
10.04.2019 5 z 5

Celkově pěkný povídky. Musim říct, že se mi líbily všechny. Možná trošku slabší byly Modré čočky, ale nic co by mělo pokazit hodnocení. Já byl spokojen.

Illaa
29.03.2019 3 z 5

Příjemné čtení, nejvíce mě bavila povídka Ptáci a Jabloň. Pokud očekáváte, že se u knihy budete bát, jste na omylu. Ani bych to nenazvala hororovými povídkami, ale je pravda, že autorka to psala před mnoha lety a nyní jsme zvyklí přeci jen na něco ostřejšího.

pingu1
04.03.2019 5 z 5

Moc pěkné povídky, hlavně ptáci :-)

kara
07.02.2019 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že film Ptáci je podle povídky mé velmi oblíbené autorky. I ostatní povídky jsou vážně skvělé, nápadité a napínavé, ale asi nejlepší je Jabloň. Z té měl člověk opravdu husinu na zádech. Připadala mi až trošku morbidní, ale to jí neubíralo na kráse, spíš naopak.

Madam.art
05.01.2019 5 z 5

Skvěle vystavěné povídky se svérázným pointováním, atmosféra napětí, která se dá krájet, vynikající psychologie postav...Du Maurier je geniální!

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Když jsem zjistila, že Ptáky napsala moje oblíbená spisovatelka, musela jsem se pousmát. Hororová povídka nemá chybu a ani Hitchovo filmové zpracování jí neuškodilo.

Janicga88
12.08.2018 5 z 5

Hororová klasika, skvěle napsané.

bekule
10.08.2018 5 z 5

Skvělá sbírka hororových povídek. Líbily se mi všechny ale nejvíc Ptáci a Jabloň, která je asi nejvíc ze všech úžasně tajemná a magická. Ptáky mám od Hitchcocka nejraději, viděla jsem mnohokrát a tudíž jsem si čtení tak neužila ale i tak, klobouk dolu paní Du Maurier , četba byla mnohem lepší než film.

marvarid
02.07.2018 4 z 5

Mám slabost pro hororové a duchařské povídky. A tenhle soubor se mi opravdu moc moc líbil. Vyprávění je napínavé, děj je přehledný, i nadpřirozené jevy dokáže autorka podat jako něco opravdového a za daných okolností vlastně logického. V povídkách se nemotají žádné nadbytečné postavy. Za mě byla nejlepší jabloň - ta mě naprosto dostala.

Pajina68
07.05.2018 4 z 5

Povídky byly moc zajímavé, byla jsem zvědavá hlavně na "Ptáky" a je pravda, že povídka na mne působila úplně stejně jako film. Kniha se mi moc líbila, škoda, že povídek nebylo víc.