Psycho

Psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222276/bmid_psycho-222276.jpg 4 457 118

Psycho série

Když před sebou Mary Craneová, která prchá poté, co ukradla čtyřicet tisíc dolarů, spatří uprostřed bouře Batesův motel, má pocit, že byla právě zachráněna. Pokoje jsou sice mírně zatuchlé, ale jinak čisté. Norman Bates, který motel vede, jí připadá jako příjemný muž. Byť možná trochu divný. Pak se ale Mary setkává s Normanovou matkou. A s velkým řeznickým nožem. Noční můra začíná.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Baronet

Psycho , 1959

Bauriska
01.06.2019 4 z 5

Co mě fascinuje na této knize je to, že se to hlavní stalo hned a víme, kdo to udělal. Člověk by si pak řekl, co dalšího může kniha přinést. Hodně. Výborně napsaná kniha.

hetzerjoke
03.04.2019 4 z 5

Výborně napsaný thriller, ačkoliv děj poněkud brzdili slepá místa rozhovorů vedlejších postav. O to více mne nadchlo líčení psychiky hlavní postavy, jeho motivů a činů. Hororům neholduji, ale Psycho doporučuji.

twiggynka
22.03.2019 5 z 5

Filmové zpracování znám v obou verzích, ale kniha je prostě kniha :-) Super čtení, parádní příběh… opravdu psycho jak má být :-)

Sajdeman
18.01.2019 5 z 5

Výborné, ale možná škoda, že jsem (z filmu) znal pointu.
Každopádně mám z knihovny už půjčený druhý díl.

lazarus
11.12.2018

Komentář dne - rozhodně moore.allonsy.
Knihu četla v originále, nebavila, prý to bylo asi překladem :)
Nevím co říct...

kiki11
23.07.2018 5 z 5

Jako první jsem viděla film, teprve pak četla knihu. Film se mi líbil, tak jsem se po jeho shlédnutí pustila do čtení. A rozhodně nelituji. Autorův styl psaní je čtivý, nezatěžuje čtenáře zbytečnými odbočkami od děje, nezaznamenala jsem snad žádné hluché místo - a přesně takové knihy mám ráda. Psycho je slabá knížka, kterou mi nedělalo problém přečíst za jeden večer. Můžu jedině doporučit.

Vampiras
31.05.2018 4 z 5

Poutavá klasika jež byla předlohou pro stejnojmenný film.Asvak zastávám názor,že kniha dává vždy víc prostoru k fantazii a každý si tak nad příběhem Normana Batese udělá "svůj" obrázek ;)

danny_21
28.03.2018 4 z 5

Klasika psychothrilleru, která by nezískala nesmrtelnost nebýt adaptace v podobě nejslavnějšího Hitchcocka filmu a logicky ztrácí pro čtenáře, který se k ní dostal, až dlouho poté, co viděl filmovou verz, svoje kouzlo ve smyslu už dopředu známé pointy. Zvědavost je nicméně silnější a tak i přes výše zmíněný fakt a díky tomu, že se jedná o útlounkou, přímočarou knížku, kterou jsem ztrestal za odpoledne, dávám čtyři hvězdy s lehkým nadprůměrem - 75 %

Coolniczka12
06.02.2018 5 z 5

Klasicky horor. Ne az tak napinave, ale dokonale vykreslene. Velky prostor pro predstavivost.

Smiley96
21.08.2017 5 z 5

Tato kniha nikdy neomrzí. Prostě klasika.

Roubas
09.06.2017 3 z 5

Nadprůměrná klasika, která by se podle všeho nestala klasikou nebýt Hitchcocka a jeho legendární filmové adaptace. Věřím, že číst knihu v době vzniku muselo vést čtenáře k absenci spánku a rozsvícení všech domácích světel. Tržby motelů u silnice musely také závratně klesnout a pokud už se někdo ubytoval, nevěřím tomu, že vlezl do sprchy.

Plamen
17.04.2017 5 z 5

do pohody počteníčko

LiLinka
26.03.2017 4 z 5

Jelikož se nedívám na filmy, tak jsem měla to štěstí, že jsem děj knihy předem neznala od Hitchcocka. Před touto knihou jsem však dostala volné pokračování Psycho: Sanatorium a v něm jsem se děj téměř dozvěděla. Jelikož mě pokračování nadchlo a to hlavně díky psychologii postavy, musím toto dílo ohodnotit pouze 4 hvězdičkami. Je to však skvělé dílo, které rozhodně stojí za to si přečíst.

Katka14
21.03.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem, mohu jedině doporučit.

cantona
17.03.2017 5 z 5

Klasický horor, který fakt nezklame. Krátký oddychový, bez zbytečného natahování. Film jsem viděl už několikrát a teď jsem se konečně dostal i k románu a jsem naprosto spokojen. Těším se na další díl.

Mark.
06.03.2017 5 z 5

Velmi pěkně sepsáno, asi se překonám, a kouknu i na ten film, abych to prožila ještě jednou.

Shinju
01.03.2017 3 z 5

Příběh psycho obdivuji pro úžasný nápad na příběh, ale knížka mě překvapila, zároveň nebyla pro mne dost napínavá, ale zajímavá a dobře se četla.
Doporučuji, je krátká a dá se rychle přečíst.
A kdo nezná doporučuji také seriál Bates motel.
:-)

tomaserd
19.02.2017 5 z 5

Skvělé !!!!

Andrée
05.11.2016 4 z 5

Je tady někdo, kdo nezná Normana?
Pochybuji...

Kniha se mi líbila, stejně tak i filmové zpracování od nesmrtelného Hitchcocka.
Jedno schizofrení dobrodružství s velmi zajímavým rozborem na závěr.

Peta1607
26.10.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá a místy i napínavá, ale na 5 hvězdiček tomu přece jen něco málo chybělo.

vraždy zfilmováno horory novely

Robert Bloch