Psycho

Psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222276/bmid_psycho-222276.jpg 4 457 118

Psycho série

Když před sebou Mary Craneová, která prchá poté, co ukradla čtyřicet tisíc dolarů, spatří uprostřed bouře Batesův motel, má pocit, že byla právě zachráněna. Pokoje jsou sice mírně zatuchlé, ale jinak čisté. Norman Bates, který motel vede, jí připadá jako příjemný muž. Byť možná trochu divný. Pak se ale Mary setkává s Normanovou matkou. A s velkým řeznickým nožem. Noční můra začíná.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Baronet

Psycho , 1959

filiptucek
20.08.2015 5 z 5

Fakt výstižný název. Závěrečná scéna ve sklepě byla supr. Číst to večer, tak se aj leknu :-D
Kniha pěkně propracovaná do nejmenších detailů :)
Jsem rád, že jsem si mohl knihu přečíst ještě před filmem :)

Slanka
19.08.2015 5 z 5

příznačný název :-D
Je dobrá, sakra dobrá...

ERIK 2
15.07.2015 5 z 5

Je to výborně napsaná kniha,má to hlavu i patu určitě si přečtu i další díly Psycha.Jak jsem začal číst Psycho šel jsem do práce a v jednom knihkupectví mi nabídla prodavačka zajímavou záložku s citátem Ernesta Hemingwaye "Můžeš mít strach,ale nesmíš se bát."

helicar
11.06.2015 4 z 5

Jelikož jsem kdysi dávno viděla film, tak už jsem předem věděla, jak příběh skončí. Ale knížka se mi moc líbila, četla se rychle a já si vyplnila místa, která už jsem zapoměla. Také určitě doporučuju :)

marasaj
11.06.2015 4 z 5

Myslela jsem ze to bude spis takova ta nuda a tak jsem nemela moc velka ocekavani. Byla jsem prijemne prekvapena :-) urcite se pustim do dalsiho dilu a doporucuji :-) I kdyz knizka je predvvydatelna, je pekne zpracovana :-)

happy-smile
01.04.2015 4 z 5

Krátká knížečka, která velmi dobře posloužila jako předloha scénáře k filmu. Do filmu vměstnali opravdu každou scénu, takže vzhledem k tomu, že jsem ho viděla, tak jsem přesně věděla co bude následovat i jaké bude rozuzlení, což je opravdu škoda, protože jinak bych si knížku užila o hodně víc.
Záplatka je vymyšlena opravdu bravurně. Navíc je knížka napsána tak, že čtenáře neustále drží v napětí. Autor zde nepopisuje žádné zbytečné rozvláčné scény, ale jde rovnou na věc. Díky tomu získáme pohled na celkem rychlý sled událostí prokládaný pocity a myšlenkami hlavních postav ohledně nastálé situace, a čtenář je tak udržován v konstantním napětí.

smejkalova.m
21.01.2015 3 z 5

Překvapil mě závěr

kety76
18.01.2015 4 z 5

Kniha byla zajímavá, dobře se četla, závěr byl překvapivý, doporučuji přečíst !

mgeisselreiter
29.12.2014 4 z 5

Film jsem viděl několikrát, naposledy před půl rokem, je to skvělá klasika (myslím ten z roku 1960). Z toho plyne, že děj jsem znal dobře předem, což je škoda, protože jinak by kniha byla jistě ještě více působivá. Přesto výborné počtění, 85%, 29.12.2014.

skulenka
15.12.2014 3 z 5

Dobrý psychologický román / detektivka s překvapivým závěrem, který ovšem nepřekvapí sečtělé těchto žánrů.

Denisa.knizky
18.11.2014 4 z 5

Kratke, poutave, uderne. Povedeny horror se zajimavou zapletkou i rozuzlenim. Kazdy milovnik hororu by si mel tuto knizku precist:) a da se opravdu zhltnout behem jednoho dne.

BernardBlack
18.11.2014 5 z 5

Pro dnešní generace už bohužel zapomenutý autor, přesto pan vypravěč..knihu jsem nenasytně zhltnul téměř za jeden večer (lituji jen, že je to jeden z mála románů, kde jsem neutekl obsahu filmové verze před přečtením, protože jinak by se dostavil jeden z největších wtf momentů mé čtenářské historie:)jinak od pana Blocha doporučuji: "Vlak do pekla a jiné povídky"

anishta
28.09.2014 5 z 5

Pro mě je to nová začínající závislost. I když obrázek Normana Batese se mi líbí více podle Hitchcocka (Vraždící fešák mi vyhovuje více než obtloustlý, připlešatělý postarší chlápek). :D Kniha se čte sama, je napínavá a i když jsem věděla jak to skončí jsem ji zhltla během jedné neděle. Skvělé. Těším se až si přečtu další díly.

Tejuš
22.09.2014 5 z 5

Film jsem nikdy neviděla a jsem ráda, že jsem tak udělala. Kniha mě bavila, přečetla jsem ji na dva zátahy a musím říct, že mě konec opravdu překvapil. Pořád jsem si říkala, kdy přijde to "psycho", když se tak jmenuje, ale takový konec jsem nečekala. Není divu, že King o autorovi řekl, že je to nejlepší současný autor psychologických hororů. King umí překvapit, vtáhnout vás do děje, ale to psycho a ta konečná šílenost mě prostě nadchla. :)

Lidudu
06.08.2014 4 z 5

Vyschlá mamča za oknem, mě bude strašit ještě hodně dlouho...

jiri77
18.07.2014 5 z 5

Krátká kniha která se čte jedním dechem, 139 stránek plných napětí. Doporučuji !!!

gersie
10.04.2014

Ano, dobře napsaná kniha, krátce a výstižně. Četl jsem i povídky od tohoto autora a všechny se mi líbily.

luxury
24.08.2011 5 z 5

Krátká, ale úžasná kniha :)

vraždy zfilmováno horory novely

Robert Bloch