Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 5 1346 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

vterinka
28.03.2019 4 z 5

Kniha je o smyslu života a proč tu psi jsou. Myšlenka je dobrá, ale dost jsem se s knihou trápila.
Třičtvrtina knihy mě absolutně nebavila. Usínala jsem u ní, čekala jsem, co z toho "vyleze", litovala jsem, že jsem si ji vůbec koupila a co hůř, že mám doma i ostatní díly.
Knihu zachránila akční pasáž předposkedního psího života a závěr.

klaudia2722
20.03.2019 5 z 5

Prekrásna kniha pre milovníkov psov... Kto nikdy nevlastnil psa, ju bude považovať len také oddychové čítanie... Dostala ma hlavne druhá polovica príbehu. Záver bol krásny, ale tak veľmi smutný, že som sa neubránila slzám.

zili
11.03.2019 3 z 5

Milé, pohodové čtení. Rozhodně netradičný pohled na čtyřnohé chlupaté kámoše. A co když to tak je? ;-)

Jessybelle
08.03.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha, dojemný příběh psí duše...opravdu jsem si to užila. I poplakala.
Byla bych šťastná, kdyby se duše mé nynější fenky ke mně jednou vrátila...

Kája95
03.03.2019 5 z 5

Ano, knížka je trochu kýčovitá, ale zároveň dost výstižná a vtipná a chvílemi smutná. Další díl si nejspíš nekoupím, ale je opravdu velmi hezký napsaná

Nikcasmej
25.02.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, hrozně se mi líbila. Jsem ráda, že je film jiný než kniha, protože jako první jsem viděla film. Takhle jsem četla pouze podobný příběh. Kniha mě dojala a hodně jsem se u ní nasmála. Za mě krásná kniha, kterou by jste si měli přečíst.

qydko
19.02.2019 5 z 5

Ok, přiznávám, není to žádný literární majstrštyk, ale čtyřikrát jsem brečela jak želva. Milovníkům psů nedoporučuju číst na veřejných místech.

Nikusha
03.02.2019 5 z 5

Každý kdo má pejska a nebere ho jako zvíře, ale člena rodiny a stvoření co má duši, bude mít u této knihy stále slzy na krajíčku. Dojemné, roztomilé, vtipné, napínavé i plné zvratů.
Vypadá to, že se posléze pustím i do dalších dilů :)

medlovice
31.01.2019

Jsem kočičí člověk a přesně vím, co je poslání našich koček.
1.Zničit mi veškerý nábytek a krabice.
2. Nenechat mě jedinou noc se v klidu vyspat.
3. Nenechat mě se v klidu najíst.
Proto obdivuju někoho, kdo dokáže napsat tak krásnou knihu o psech , tak dojemný hřejivý příběh , že se člověk raduje z radosti toho druhého a dojímá se nad ztrátou milovaných psů. Bailey zrovna zlatíčko nebyl. Moc se mí líbil nápad se znovuzrozením .Tato kniha opravdu hřeje. A jako pes chytne a nepustí a určitě se na ni bude dobře vzpomínat.

lenka9044
30.01.2019 5 z 5

psí život pohledem psa, silný a dojemný příběh

Peslik
28.01.2019 5 z 5

Opravdu krásně napsaný příběh a pro mě stále velmi citlivé téma, ale život není jednoduchý.
Smích i slzy mě doprovázely pomalu na každé straně, ale jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla.

JarmilaNovotna
25.01.2019 5 z 5

Dojemné, krásné, nezapomenutelné.

Denisa153
24.01.2019 5 z 5

Neskutečně dojemná a laskavá kniha, ten kdo nezažil bezmeznou psí lásku nepochopí.

LenkaV.1
20.01.2019 5 z 5

Opravdu nádherně napsané, u obou dílů jsem si pobrečela. Jsem ráda, že jsem nejdříve četla knížky a až pak viděla zfilmované - také dojemné, ale knížky pro mě byly emotivnější.

ivzu77
20.01.2019 5 z 5

Veselé, smutné, šťastné, nešťastné, poučné a krásné. Příběh nás vzal za srdce. Několikrát jsme viděli i filmové zpracování a knihu můžeme se synem jen doporučit. Určitě jdeme do dalšího dílu.

Mersiie
17.01.2019

Dojemné, bolestivé, svým způsobem krásné..
Neznám člověka, který by u této knihy nepustil slzu.
Je smutné, jaký osud mají někteří čtyřnozí andělé, ale je to realita. Bohužel..

Víc asi není třeba psát.

Sajmoonek
03.01.2019 5 z 5

Chytí a nepustí - mám pocit, že už asi nikdy. Při čtení se mi střídaly emoce jak na běžícím páse, takže autor rozhodně umí! 5 hvězdiček absolutně bez debat a rovnou přesouvám do kolonky "Doporučuji"!

diptyque
02.01.2019 5 z 5

Dojemný příběh očima psa, v několika jeho životech. V některých situacích jsem se až divila, jak to koresponduje s realitou.

Polinka92
28.12.2018 5 z 5

Upřímně... Ze startu jsem se nemohla začíst, takže to v únoru dopadlo tak, že jsem knihu po pár stránkách odložila a raději cetla thrillery, ve kterých jsem našla zalíbení...
Před Vánoci jsem nemela co číst, tak jsem se k tomuto příběhu vrátila - film jsem viděl už před rokem. Kniha mě pohltila, četla se velmi dobře a pěkně. Lhala bych, kdybych tcrdila, že jsem vydržela bez slz.
Popis toho, co ten pes vnímá v posledních vteřinách... Ta láska, něha, odhodlání... Touha po tom, co bylo...
Brečela jsem jak želva v několika pasážích...
Doporučuji

Ainyska
27.12.2018 5 z 5

Jo tohle mě bavilo, i když jsem prvně viděla film, překvapilo mě, jak se v některých věcech odlišuje od knihy. Knížka mě nerozplakala, u knih nebrečím, ale u filmu slza ukápla. Je to napsané neuvěřitelně čtivě a od knihy se jen těžko odchází. Rozdělení kapitol je také fajn (miluji kratší kapitoly). Rozhodně půjdu do dalších knih autora.