Psí cesta

Psí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174987/psi-cesta-174987.jpg 5 586 185

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Journey , 2011

sonča94
25.02.2017 5 z 5

Úžasná a dojemná kniha, vřele doporučuju. Obě dvě knihy se moc povedly.

olivesny
31.01.2017 3 z 5

První díl (Psí poslání) pro mě byl lepší, tento druhý díl už mě v nějakých částech nudil, ale opět byla čtivá a dojemná.

vladi5753
17.12.2016 5 z 5

Knihu jsem koupila pro dceru k Vánocům.
Ale protože máme v celé rodině celkem tři pejsky : ) :)
a navíc jsem slyšela ohlas a recenze na tuhle sérii,
tak prostě jinak nešlo než si to rychle přečíst.
Za dvě noci nebylo co řešit.
Změnilo mi to celkový názor na psí přístup k životu :)
já si s těmi svými samozřejmě povídám a vidím jejich reakci,i při mazlení a chování venku :)
A tak nějak mi tohle čtení pomohlo v tom,čeho se bojím neskutečně,až jednou v budoucnu
o ty naše holky příjdeme.......... :( :( :(
už vím,že je odchod z tohoto života v jejich stáří
nebude tak bolet jako mě i mé děti,ony budou vědět a cítit i v posledních vteřinách jak moc je milujeme!!!!! :) :)
Sama sobě jsem si slíbila,že přemůžu strach s bezmocí,a budu u nich v té chvíli kdy mne budou tolik potřebovat.
I když si tohle všechno vůbec nedokážu představit.........
Jsem na nich hodně závislá,jejich bezmezná láska,je nepopsatelná a dává mi tolik radosti v mém životě s tělesným postižením.
Tak jako u svých dětí,tak i mých holek,Eimy a Elišky,nedokážu říct,kterou miluji víc,
vždyť to ani nejde,dělit lásku,milovat se dá stejným dílem a mi lidé máme v srdci nekonečné
množství lásky!!! :)
Samozřejmě,že i Enynku od dcery,miluju :) tak jako ty naše dvě domácí psí slečny.
My jsme takoví ti majitelé pejsků,které jsme si polidštily,můžou když chtějí spát v postely,jsou svým způsobem rozmazlené :) děti mi říkají,že jsem udělala 2x chybu ve výchově :)
poprvé u nich a podruhé i u holek :) něco na tom bude,ale proč by i pes nemohl cítit lásku
a poctivý nárok na užívání domova stejným dílem jako my lidé??..cožpak ti naší psi s námi nebydlí ??? nejsou návštěvou,jsou součástí rodiny.
Takový je náš život s našími pejsky a tahle kniha a psí úvahy :) viz rozkousal jsem ty boty,
byly to smutné boty :) už nebude moje holčička smutná :( :( ....
proč sbírá ty hovínka,když je pak vyhazuje a nenechává si je,tomu nerozumím :)
nebo jméno psa....přines mi ten míček Tomi :) :)
tahle kniha opravdu dokáže rozesmát a rozplakat....
po jejím dočtení,jsem si vzala do náruče svoji Eimy :)

(..děti jí říkají psí trapas :) protože to je
takový pidižvík :) kříženec malinkého Toy pudla s Yorkšírem,která váží 1200gr a vypadá jako pudlík je celá černá,ale hlavička je čistý york :) prostě na zakázku z Nasa :)

A k tomu synovu pitbulku,Elišku,která je jak říkáme,čivava v utajení,protože je mazel
a na každého vrtí ocáskem,ta nesplňuje podmínky bojového plemene,víme jaký měla život od malinka....krutý :( plný bití a týraní,nakonec skončila na ulici a podařilo se jim ji odchytit až za dva měsíce a daly jí do útulku.
Láska na první pohled,jedno foto na Fb a už jsem volala a vyrážela,celých 100km
a to při mé hrůze z auta :( mluvilo za vše,stala jsem se opět spolujezdcem.
Jméno jsme jí daly sami a i narozeniny určily na stejné jako synové,18.února bude mít 3 roky.
Adoptovaly jsme ji když jí bylo cca 9 měsíců a byla vychrtlá tak,že vážilo pouze 11kg a hlavu měla větší než celé tělo,lezly jí žebra,třásla se strachy,když dostala obojek a vodítko.....venku se krčila na zemi a třásla jen když jsem ji chtěla přitáhnout trošku k sobě :) lidi na nás z počátku koukaly způsobem,že to my jsme
ti zmetci,kteří psa očividně týrají...
ale až se rozneslo,že jsme jí zachránily,tak už se usmívaly a fandily nám :)
a začla být prostě hýčkaná láskou a stala se rozmazlená :) :) a váží dnes 26kg....)

Měla jsem je obě u sebe a držela je v náručí a plakala.říkala jim jak moc je miluju a že jsou
moje zlaté holky a moc hodní pejskovéa tzv jsem je prosila,ať se mi jednou zas vrátí zpět do života...
dávaly mi pusinky,a vrtěly těma ocáskama......možná budu vypadat jako blázen,
ale vzhledem k tomu že jsem měla knížku čerstvě dočtenou,tak jsem jejich chování brala
jako jejich ujištění,že až jednou nebudou tak se mi vrátí......

Už se těším až seženu i Psí poslání,vím že to ještě smutnější kniha,
ale přesto mi dá znova jiný náhled do života pejsků.
Vážně je to nakažlivé čtení a člověk prostě chtě nechtě změní názor v tom,
co a jak pes vnímá :)

Já vidím jejich radost,jak se odemne nehnou,když se vrátím domů z nemocnice
po operaci a že jich bylo už víc než dost a přesto není konec....
tak mě jedna jak druhé zprdne kde jsem jako byla :) :) :)
očichají si mě a nevoním jim :) nemocniční pach je nebere :)
očichají nohu a jako by si řekly,zas ji má bolavou tak musíme dávat pozor,
a ta malá je smutná,protože ví,že nemůže nějaký čas mi ležet na klíně
a ta větší,dává pozor,at mi nevrazí hlavou do kolena nebo stehna,
ti psi opravdu vnímají hodně věcí.
A cítí i to mě postižení,které mám ,,pouze"9 let po těžké autonehodě,
chovají se ke mě,prostě jinak....neutíkají mi,čekají na mě,venku si mě hlídají
a to doslova obě :)
ta moje malá Eimy,tj prostě celý Max :) :) čím menší tím větší obranář :)
A Eliška,ta si hlídá nás obě :) :) :)
Mám už pouze 5 členů rodiny,své děti a psy :)
dcera už bydlí sama,syn se chce přestěhovat příští rok a Elišku si chce vzít sebou...
už tohle pro mě bude rána,příjdu o oba v jednu chvíli,a vím že ta Eliška mi bude hodně chybět :) ta po mě nevrčí tak jako syn :) nerýpe do mě,nechce at jí kupuji oblečení,boty atd :) :)
ta mi za sáček piškotů je schopná snést modré z nebe :)
a ví dobře že má každý den,jen vojenský příděl,4 piškoty za den,jako odměnu :)
Neničím psům žaludky,lidským jídlem,ale pouze velmi kvalitníma granulema,
Ničím :) :) je hýčkáním pokud to tak můžu nazvat,prostě je miluju neskutečně moc a když nemůžu být s něma doma ze zdravotních důvodů,tak se mi po nich tak stýská že vážně trpím...jak pes :) :)

Mají své poslání v našich životech,ukázat nám lásku,která nás neopustí kvůli nikomu jinému,
milují pořád stejně a věrně a tady platí pravidlo...
V DOBRÉM I ZLÉM DOKUD NÁS SMRT NEROZDĚLÍ
kéž by se pejsci mohly dožívat tak vysokého věku jako mi lidé

Nepřihlížejte prosím na mou gramatiku,učila jsem se znova číst a psát a už to nikdy
nebude takové jako když jsem byla před nehodou

Kapucinka
30.05.2016 5 z 5

Druhý díl nezklamal.Krásně napsané.Všem pejskařům doporučuji přečíst.

Andina123
24.05.2016

Četla jsem a bavilo mě to, ale pak mě zmátlo to, jak se měnil v nějakou fenu = DIVNÝ. A tak jsem se ,,neorientovala,, a přestala jsem knihu číst.

Jekysek
24.05.2016 5 z 5

K prvnímu dílu jsem se nedostala, když jsem objevila v knihovně alespoň druhý, byl to téměř zázrak. Po přečtení jsem ale pochopila, proč je pořád rezervovaná.
Půvabný příběh jednoho oddaného psa, který ztratil svého pána a našel si další poslání - chránit jeho vnučku.
Jeho pohled na svět byl okouzlující, upřímný, jednoduchý, láska k CJ bezmezná. Styl, jakým je kniha psaná mi nesmírně vyhovoval, protože i když to bylo psané ich formou, nestáli jste mimo děj a poslouchali - ačkoli jako pes jste tomu nerozuměli.
Opravdu povedené dílo, jak pohled Tobyho, tak osudy Clarity, její matky, i Trenta. Pro milovníky zvířat téměř povinnost přečíst =)

vamp
07.03.2016 4 z 5

Na Silvestra nám umřela fenka a při čtení těhle knih to vůbec nebilo lehké, ale jinak mohu jedině doporučit

hopla
01.03.2016 5 z 5

Coby pejskař jsem jako čtenář asi nebyl úplně objektivní, protože jsem nad plným počtem hvězd moc neváhal. Dokázal jsem se však vžít do obou rovin příběhu a obě na mne silně zapůsobily. Rozhodně to není kniha jen pro milovníky psů,

Danuše7
19.01.2016

Pejsci to s námi lidmi nemají jednuduché, a ne vždy jim rozumíme.

tob1
22.06.2015 5 z 5

I toto pokračování je moc hezky napsané. Mohu jen doporučit, čte se úplně sama. Jestli by si měl člověk, co má rád psy něco přečíst, tak jsou to tyto dvě knihy.

Pet007
27.10.2014 4 z 5

Nevěřila jsem, že i když v současné době trpím nadměrným slzením očí, můžou mi i přesto vstoupit slzy do očí, ale bylo to tak. Nejsem žádná plačka, ale dostalo mne i pokračování Psího poslání.

Alisce
19.10.2014 4 z 5

Sice to asi na první díl nemá, ale i tak můžu doporučit. Nádherný, čistý příběh. Kniha se skvěle čte, je poutavě napsaná.

Ranuncul
24.09.2014 2 z 5

První díl byl mnohem lepší.V tomto už se příběhy spíš opakovaly.A taky byly mnohem víc smutnější než v první části.Možná měl autor udělat jen jednu knihu o něco silnější.

Anette Abeja
24.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha, na kterou jsem narazila náhodou v knihovně a jsem za to moc ráda! Po přečtení asi 1/4 knihy mi bylo jasné, že si knihu musím také koupit. Jednoduše mi nestačí tuto knihu přečíst jen jednou. :) Možná je to dáno také tím, že psy jednoduše zbožňuji, ale pokud by kniha nebyla tak nádherně napsána, určitě bych si ji tolik neoblíbila. V knize byly pasáže, kdy jsem brečela, nebo se také smála, doufala, že se příběh obrátí opět k lepšímu, nebo prostě chtěla být tím, koho zrovna obklopovali psi. Při čtení knihy jsem zjistila, že tohle je již autorův 2. díl románu o psech, ale to mi nebrání v tom, abych je přečetla v opačném pořadí! :D Tuto knihu doporučuji všem, kteří mají nějakým způsobem rádi psy a chtěli by vidět (alespoň na chvíli) život psíma očima. :)

magsan
23.08.2014 5 z 5

Opět nádherné vyprávění, krásný příběh jedné psí duše...smála jsem se i plakala.

p.stranska
10.06.2014 5 z 5

Nedostalo mě to tak jako Psí poslání, ale stejně si knížka určitě zaslouží 5*

Evik30
15.04.2014 4 z 5

I když jsem jak první četla tento díl chystám se na přečtení Psího poslání. Bohužel v knihovně jsem odkázaná na to co tam zrovna je. Příběh mě zaujal. Sama mám doma pejsky a psi všeobecně patří mezi moje oblíbené zvířata. Nevím jestli se mám u knihy smát nebo brečet. Po duchovní stránce je kniha ale napsána úplně perfektně. Určitě doporučuju!! :o))

Clairka
12.04.2014

První díl lepší :)

Lilith1
11.04.2014 5 z 5

První díl jsem zatím nečetla, ale druhý mě absolutně nadchl. Báječně popsané psí chování a dokonale přiřazené k situacím s kterými naprosto korespondovalo a tím dávalo ději a vyprávění o putování psí duše, coby strážného anděla, nádherně uvěřitelný smysl. Navíc propojením s životním příběhem CJ, její matkou a Trentem vznikl poutavý scénář, který čtenáře musí absolutně pohltit. Takže plný počet a těším se na první díl :)

deena
22.03.2014 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem okamžitě spěchala do knihkupectví a koupila si pokračování. První díl neměl chybu, druhý mi přišel od půlky moc uspěchaný, každopádně i u druhého dílu jsem měla oči zalité slzami. Každopádně Psí poslání nemá chybu a ráda se k němu vrátím, Psí cesta takový úspěch u mě už neměla.

psi posmrtný život příběhy o psech převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960