Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5343 5343

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

FoxFox
16.08.2021 4 z 5

Moje druhé setkání s dílem pana Hartla a musím říct, že Malý pražský erotikon se mi líbil o něco víc. Knihu Prvok...jsem si chtěla přečíst dříve, než se podívám na film. Se čtyřmi kamarády Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem jsem strávila několik jízd tramvají do práce a z práce a byli mi příjemnými a zábavnými společníky na cestu. Mám ráda příběhy ze života obyčejných lidí, kde není všechno jen růžové a sluncem zalité.

Vevericka.eva
16.08.2021 3 z 5

Po shlédnutí filmu jsem zkusila i knihu a dá se říct, že je to opravdu předloha, lišící se v detailech. Výjimečně u mě vítězí film, který je, díky skvělému ztvárnění herců, vyšperkovanější a vtipnější.

SmisekIvuska
16.08.2021 2 z 5

První setkáni s tvorbou autora a asi jsem od toho čekala víc. Prečíst to jde, ale nejspíš to nebude knížka, ke které se budu vracet.

DreamerX9
15.08.2021 3 z 5

Já jsem se pobavila a dej hezky utíkal. Takový humorný kousek do života

mina_harker
15.08.2021 3 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Děj svižně ubíhal, o humor tu nebyla nouze, i když se kniha dotýká i vážných témat. Jak už tu někdo napsal - lepší než Viewegh.

Khalia
13.08.2021 4 z 5

Chytlavé, vtipné, ne vše se mi trefilo do vkusu a konec mi nesedl, ale chápu to. :) Nicméně veskrze hodnotím velmi kladně. Už se těším na film.

Šárka88
12.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbila, od začátku mě chytla a pobavila se u ni. Jen ten smutný konec mě zarazil. Mohu všem doporučit a jsem zvědavá jaký bude film.

majík1
11.08.2021 5 z 5

Kniha úžasná a film ještě lepší.

terpin
11.08.2021 5 z 5

Ještě jsem neviděla film, ale kniha bezva!!

anitram17
11.08.2021

Prima oddechovka na dovolenou. Uz jsem si představovala scény ve filmu.

Tea98
10.08.2021 5 z 5

Úžasná kniha, napsaná čtivě a vtipně. Určitě se k ní někdy opět vrátím. Doporučuji.

KateTheBlogger
10.08.2021 5 z 5

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Děj rychle plyne a každý z hlavních hrdinů vás něčím zaujme. Za mě je Patrik Hartl nový Michal Viewegh. Píše o aktuálních tématech, ze života a mne to baví.

TwoFace
10.08.2021 3 z 5

Letní jednohubka, rozhodně lepší než Viewegh, rozhodně horší než Šabach.

Marxt5
09.08.2021 3 z 5

Pořád moc nevím, jak to vstřebat a jak to ohodnotit.
Jazyk knihy a způsob obecného vyprávění je takový jednodušší, což asi k ději sedí, moc mi ale neseděl nespisovný jazyk, který se z ničeho nic objevil ve spisovné mluvě.
Zároveň chápu, že humor se například ženám nemusí zdát obzvlášť kvalitní či taktní.
Abych to shrnul. Není to pro každého, ale děj plyne rychle a párkrát člověka autor opravdu překvapí a pobaví.
S hodnocením opravdu ale nevím, pohyboval bych se tak nějak mezi 3-4 hvězdami.

e-Lisbeth
09.08.2021 4 z 5

Bylo to takové malé české a vlastně hezké. Čekala jsem legraci, ale bylo to skoro až smutné, na druhou stranu to je život. A myslím, že řada lidí ve středním věku se aspoň v jednom z hlavních hrdinů najde.

zapina
06.08.2021 5 z 5

V první půlce knihy jsem se opravdu nasmála, ale druhá mi přišla dost smutná a depresivní. I přes to se jedná o pěknou oddechovku ze života. Kniha mi dovolila nahlédnout do mužského světa :) Již dlouho jsem si chtěla knihu přečíst, ale nikdy nebyla příležitost, až nyní. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla a vzhledem k úplně ne pro mě naplňujícího konce, se těším na film, kde by měl být jiný konec (opět zastávám názor - nejdřív kniha a pak film).

Mermaida
05.08.2021 4 z 5

Re-reading zhruba po šesti letech a bavila mě stejně jako když jsme knihu četla prvně, možná i o něco víc. Celkem pobavila a v něčem zas trochu rozesmutnila. Každopádně bych po tomto čtecím opáčku ráda vyrazila na film - protože obsazení hlavních protagonistů je prostě TOP! A kolegyně říkala, že film je více než slibnej... :-)

Kubikuli
05.08.2021 4 z 5

Taky jsem chtěla ještě před filmem přečíst knížku :) a nevím, jsem nějak v rozpacích, co o ní vlastně napsat ... Čte se jedním dechem, občas vybuchnete smíchy...ale je prostě smutná, až depresivní. Ty smutné a nešťastné události, zpackané situace a životy tam úplně zastiňují ty chvilkové vtipné situace. Ale asi i takový je život, a knížce to na kvalitě neubírá :) Jsem hodně zvědavá na filmové zpracování.

MišusWinner
04.08.2021 4 z 5

Slyšela jsem o knize už dřív a teď když to vyšlo do kina říkám si musím nejdřív přečíst knihu. Dala jsem se do čtení a bomba, měla jsem výbuchy smíchu a říkám si jak je to skvělá kniha. Ale najednou tak jak to rychle začalo tak i skončilo, po polovině knihy už to bylo spíš smutné a ne už tolik zábavné. Trochu mě to zklamalo. Celkem jsem zvědavá na filmové provedení.

Katulinka69
04.08.2021 4 z 5

Jedním dechem, chystám se na film