Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5345 5345

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

Emberas
19.09.2021 3 z 5

Tato autorova kniha mi přišla lepší, taková nenáročná oddychovka na víkend.

kopretina21
17.09.2021 3 z 5

Tohle se jako oddychovka dalo, zdá se mi to dokonce lepší, než autorova pozdější próza. Knihu jsem četla kvůli tolik propagovanému filmu, ale asi na něj nepůjdu.
Žádná z postav mi nebyla nijak extra sympatická.
Žádné velké myšlenky. Ostatně, ani jsem je nečekala.
První polovina lepší než druhá. Občas šlo děj předvídat, což je trochu nuda.

Kuxka
11.09.2021 4 z 5

Vtipná, milá knížka. Líbilo se mi přeskakování mezi jednotlivými životy a 4 různé pohledy na tu stejnou věc. Zajímá mě, jaký bude film.

Bookaholik
11.09.2021 5 z 5

Příjemná a za mě dost vtipná oddechovka třeba na dovolenou. Už se těším, až se podívám na film!

Nikusha
11.09.2021 4 z 5

To, že jsem to dočetla do konce s poměrným zaujetím znamená, že to není žádný propadák. Ale zase to není tak úplně vtipné ani dojemné. Není to ani moc napínavé, ale taky to není úplně nudné. Taková oddechovka, u které člověk nemusí moc přemýšlet. Jen co mi přišlo vtipné a co mi utkvělo v paměti, je objednávka na baru "něco ostřejšího" a následně do sebe kopl Jelzina. To by asi chlapci u nás na Moravě neobstáli. Film jsem neviděla a ani mě neláká.

faba
09.09.2021 3 z 5

Jako prvotina super. A myslím, že si tím nasadil laťku hodně vysoko. Přečetl jsem si to kvůli filmu, až jej uvidím. Nerad čtu knihu po zhlédnutí filmu.
Čte se to lehce, rychle a je to i vtipné... Né, že bych se smál nahlas, ale v duchu jsem se usmíval. Třeba jak Prvoka šla žena sledovat na koncert. Jo, dobré a kousek. Dobré je za *** a kousek je *. Takže :-), stejně ***.
p.s.: Přemýšlel jsem při čtení, kdo koho bude hrát...

IvoB
07.09.2021 3 z 5

Vlastně jsem v rozpacích jak hodnotit, ale spíše jsem známku snížil a vysvětlím.
Prvok, Šampon, Tečka a Karel je vtipná jednohubka. Nenáročná, vtipná a jak se patří i jazykově jadrná. Myslím, že postavy má kniha sympatický a takový, že si každý v nich najde něco, s čím může alespoň trochu sympatizovat. A zpočátku to opravdu nabere spád a příhody hrdinů se slušně zamotají. Ale - v druhé půlce jsem cítil, že tomu trošku dochází dech. Příběh tak nějak dojede na "samochod" a prostě to končí jako vlastně prostá rozprávka. Jako byste vyprávěli (stejně jako chlapi v knize) fakt zábavnou historku u piva. Možná to tak autor zamýšlel, ale já po té lepší první půlce knihy čekal přeci jen o trošku více. Za mě 6/10.
...Ale jako pokud přesně takovou zábavnou jednohubku hledáte, tak si ji dejte! :)

monushka
05.09.2021 3 z 5

Oddychovka na dva večery. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, protože se jedná o ten typ, kde si čtenář po nějaké době nevzpomene o čem vlastně příběh byl.

Anoliy
03.09.2021 4 z 5

Přečteno za víkend.
Kniha je super, ani nevím zda chci vidět film.

Z_a_N
02.09.2021 4 z 5

Knihu jsem přečetl až na základě filmového zpracování, a to asi není úplně nejlepší. Jako hrdiny jsem si totiž představoval herce, kteří je ztvárnili, jenže s těmi jsem nebyl ve filmu úplně spokojen. Nicméně je to poměrně nenáročná oddechová četba - odložíte a za pár dnů zapomenete.

Terka1975
02.09.2021 5 z 5

Přečteno podruhé, abych si připomněla děj a mohla si tuto lahůdku vychutnat ve filmové podobě. Některé situace jsou vyhnány až do absurdna, ale všechno to do sebe zapadá, a je tím zachována komičnost a humor ryze mužského pojetí života.

Palus
01.09.2021 5 z 5

Velmi příjemná změna žánru, preferuji jiný, ovšem tento počin mě skvěle pobavil...

HaHa11
01.09.2021 3 z 5

Čtyři dlouholetí kamarádi počínajícího středního věku - výchozí pozice, ze které se autor snaží vydolovat co nejvíce. Vyšla z toho čtivá tragikomedie, poplatná všeobecnému čtenářskému vkusu. Dost sexistického humoru, vyhrocených (a mnohdy opravdu nepředstavitelných) situací, značná míra nadsázky a sem tam životní moudro. Ženy jsou zde jenom proto, aby mohla zápletka vzniknout; další prostor nedostanou. Věřím, že převedené na filmové plátno tohle může fungovat.

miloslav0399
31.08.2021 4 z 5

Velmi vtipné, nenáročné, bez hluchých míst, uvěřitelné. Pokud od knihy čekáte tohle, pak je na 4.5 hvězdy.

Lodestar
29.08.2021 4 z 5

Jestli jste četli knihu, tak nechoďte do kina.
A jestli jste ji nečetli, tak si ji přečťete. Oddychovka, která umí rozesmát.

kslunicko
28.08.2021 4 z 5

Bylo to super a četlo se to dobře. A to nemusíte nutně procházet krizí středního věku a budete se všemi čtyřmi hlavními protagonisty sympatizovat. Knihu jsem přečetla, asi jako většina teď, z důvodu, že se chystám na film. Přeji si, aby byl stejně tak dobrý jako kniha:)

slaska77
27.08.2021 4 z 5

Za mě naprosto přesně popsaná krize středního věku, všichni 4 chlapi mi byli něčím sympatičtí a jejich hra na to, kdo na to ještě má, byla celkem hustá. Četla jsem proto, že se chystáme na film, ten byl sice pro nepřízeň počasí ještě o pár dnů odložen, ale i tak se už těším. Za mě v rámci daného žánru dokonalé, jak by se děj vyvíjel o pár let později v době streamování a sociálních sítí, stalo by za úvahu.

Kostěj_
25.08.2021 1 z 5

Kniha se dobře čte a děj rychle utíká. Ale to je tak asi vše. Všechno působí jako hromádka jednoduchých skečů alá 'kameňák', postavy jsou vykresleny jako karikatury typu sex a chlast, kde je vše předvídatelné včetně humoru a tak nějak bez překvapení a nečím zaujmout. Film jsem neviděl. Pokud bych to měl hodnotit jako oddychovku tak když zavřu obě oči bude to max na dvě hvězdy.

Wiedzmin
25.08.2021 5 z 5

Čas, který jsem trávil s Prvokem Šampónem, Tečkou a Karlem byl příjemný. Je to moje prvotina od Hartla a zároveň první kniha současné české tvorby a musím říct, že byť mi ne všechno sedlo, tak si mě Hartl svým vyprávěním získal. Mezi čtením sem sice měl delší pauzu, ale když to shrnu, knihu jsem přečetl během pár hodin. Rychle se četla, člověk se během ní od srdce zasmál a zároveň vážně přihlížel situacím, kterým Hartlovi hrdinové čelili. Za mě velmi příjemné, čtivé chlapské povídání o vypořádávání se životem. Na film jsem zvědavý, knihu můžu s čistým štítem doporučit.

Lsouska
21.08.2021