Prokletý kraj

Prokletý kraj
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486758/bmid_proklety-kraj-hGb-486758.jpg 4 2002 2002

Michaela Klevisová tentokrát opustila kriminalistu Josefa Bergmana a v románu z Pošumaví nahlíží na zločin pohledem dvou mladých žen, jejichž životy jsou provázány s místy, kudy se opakovaně prohnaly dramatické dějiny. Zapadlá vesnička Jelení Hora má temnou minulost a dodnes to není ideální místo k životu. Není divu, že odsud Gerda vždycky chtěla odejít a uniknout minulosti. Teď se ale rozvedla, je bez peněz a nezbylo jí nic jiného, než se s dcerou vrátit do nuzného domku po rodičích. Linda na stejné místo přijíždí na dovolenou, aby pátrala po minulosti své rodiny, která se před čtyřiceti lety odstěhovala. Vzápětí ve vesnici dojde k úmrtí a obě ženy odhalí přísně střežené tajemství související s krajem, kde nikomu nebylo souzeno být šťastný. Autorka úspěšné detektivní série se v této knize místo krimi zápletky soustředí na mezilidské vztahy v prostředí sousedícím s národním parkem a vojenským prostorem. Přes minulost zdejších obyvatel odhaluje historii plnou zvratů, která někomu zabránila v těchto místech naplno zakořenit a jiné k Pošumaví neplánovaně připoutala.... celý text

Olous1
27.11.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře. Moc hezký popis celého Pošumaví. Zajímavá zápletka. Za mě dobrý čtenářský zážitek.,80%.

Dimas
25.11.2021 5 z 5

Michaela Klevisová mě baví. Příběhy i literární styl. Tahle knížka patří mezi ty “chci jen číst a číst a nic jiného mě nezajímá”!

IreneP
24.11.2021 5 z 5

Mám přečtené všechny detektivní příběhy od Michaely Klevisové a na Prokletý kraj jsem se těšila z několika důvodů. Mám ráda knížky z bývalých Sudet, objevování rodinných tajemství a pátrání v minulosti, psaní deníků a pohled na venkov současnosti i všelijaké vztahy mezi sousedy. Tady jsem měla všeho vrchovatě a knížku jsem si užila, i na tu mrtvolu došlo. Prokletý kraj je výborný.

genie
22.11.2021 3 z 5

Jsem velkou fanynkou M. Klevisové, přesto tentokrát hodnotím jen 3*. Děj mi přišel trochu slabší, ne až tak zajímavý (pro mě žádná detektivka), naopak autorka opět zaujala popisem prostředí, atmosféry a starých tradic a pověr.

LucyA7
22.11.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Přečetla jsem jedním dechem. Kdo má rád pátrání po tajemstvím minulosti, ten si přijde na své.

Toňula
21.11.2021 4 z 5

Opět velká spokojenost, autorčin styl psaní mi sedí, příběh zajímavý a hrdinky blízké svým charakterem i způsobem myšlení, bonus bylo místo děje, které mám spojené se svým dětstvím.

zazvorka
20.11.2021 5 z 5

Moc pěkně se mi četlo, nemá to žádný akční, strhující děj, přesto se mi nechtělo od knihy odtrhnout. Autorka dokázala věrohodně přiblížit prostředí i seznámit čtenáře s postavami. Příběh je zajímavý a - co mne těší - přestože popisuje i těžké časy, není depresivní. Cítila jsem spíše nostalgii. A zavzpomínala si na dávné časy u babičky a dědečka na vesnici. Pěkná knížka!

Anitram22
20.11.2021 4 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od paní autorky četla. Jednoduchý přiběh a přitom tak krásně napsaný. Kniha mě velmi mile překvapila a styl psaní mi sedl. Určitě stojí za přečtení.

Alena1957
18.11.2021

Kniha se mi moc líbila, Šumava popisována zase jiným způsobem, velice čtivé, moc doporučuji.

twigxi
18.11.2021 4 z 5

Zapadla vesnice a jeji charaktery, jeji stiny historie. Krasne popisy prirody. Odhalovani davnych tajemstvi. Pribeh, ktery je sice temny, ale neni vylozene depresivni. Idealni kniha na podzim.

SimonaP
17.11.2021 2 z 5

Číst se to dalo, ale vlastně se nic moc nedělo. A atmosféra na mě nijak nepůsobila. Normální zapadlá vesnice, jakých je spousta.

Racík
17.11.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když na začátku jsem ji chtěla odložit. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl, protože mi nejdřív připadal moc popisný. Ale nakonec jsem se začetla a bylo to moc pěkné počtení. Trochu napínavé, trochu tajemné... Hodně se mi také líbilo líčení přírody v "prokletém kraji". Knížka si zaslouží 5 *, i když jsem si to na začátku nemyslela. Ale jsem ráda, že jsem vydržela a četla dál. Doporučuji.

janina66
17.11.2021 5 z 5

Mně se celá kniha moc líbila. Propletený příběh lidí v malé šumavské vísce. Líbilo se mi to tajemno, opředené minulostí z poválečné doby a pověrami. Knihu jsem dočítala pozdě do noci. Potřebovala jsem vědět, jak vše skončí. Velice čtivé.

Kalina
16.11.2021 3 z 5

Takové klidné vyprávění s kriminální zápletkou. Kniha se mi četla dobře, ale jak jsem již napsala, za mne, neurazí ani nenadchne.

FoxFox
15.11.2021 3 z 5

Na Prokletý kraj jsem slyšela chválu ze všech stran, která mě ke čtení opravdu nalákala. Zápletka byla neobvyklá, ale o to více poutavá. Příběh se odehrává ve starobylé vesničce v hlubokých lesích na konci světa, což dokresluje atmosféru tajemna. Kniha na mě celkově udělala pozitivní dojem, bavila mě, ale dle mého názoru je to ten typ knihy, která jen sklouzne po povrchu a nezanechá ve čtenáři hlubší dojem.

stumpy
15.11.2021 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou. Na knihu mne nalákal spot v rádiu. Znělo to zajímavě a tak trochu do stylu Policie Modrava. Splnilo to moje očekávání. Popisné pasáže přírody, lidí, vesnice, historie se moc hezky čtou. Kniha si plyne svým tempem. Nutí přemýšlet nad tím, čím je pro nás rodinná historie. Ve spoustě řádků člověk najde sám sebe. Moc pěkné čtení pro lidi, co mají rádi přírodu, chalupy na samotě a spoustu hvězd nad hlavou.

raty
14.11.2021 4 z 5

Malá pohraniční vesnice. Temná atmosféra, umocněná pověrami a starými zvyky obyvatel. Nemnoho postav s patřičně propletenými osudy. Minulost, která výrazně ovlivňuje současnost. Dobře se to četlo, ale k dokonalosti mi tentokrát něco chybělo.

Že by Josef Bergman? :-)

iceVS
14.11.2021 2 z 5

Zřejmě jsem jediná, koho každou chvíli nezamrazilo. Ať už hlavní či vedlejší hrdinky, tak zjevně i čtenářky.
Mně už tam chyběl jen hejkal...
Ta křečovitá snaha o hororovou atmosféru mě velmi odradila, třetí pokus už nebude.

Evkae36
14.11.2021 3 z 5

Dlouho jsem měla pocit, že je to příběh tak nějak o ničem. Přesto mě kniha ale vtáhla i když spád děje byl až na konci.
Příjemná oddechovka trochu jiného ražení než jsem u této autorky zvyklá.

esfinge
13.11.2021 4 z 5

Pro mě první kniha od autorky a určitě není poslední.
Zajímavý děj, návraty do minulosti, krásné popisy zapadlé vesnice a vcelku i sympatické hlavní postavy.