Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/bmid_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4 2342 322

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot , 1975

kristie
10.03.2021 5 z 5

Vím ,že číst to před 10 lety v době, kdy jsem ulítávala na upírech, byla bych z toho úplně odvařená. Nicméně i teď, kdy už mě upíři zrovna neberou, mě kniha nutila číst dál a dál. Upíři jsou tu opravdu upíři, tak jak mají být. Atmosféra nepříjemně houstne a řeknu Vám, že jsem opravdu chvílemi (obzvlášť včera pozdě večer při dočítání knihy a následné venčení psů) uvažovala, jestli nemám doma někde zahrabaný nějaký křížek. (:D)

Jen doporučuji nečíst anotaci, za mě prozrazuje víc než by měla...

CarolC
08.03.2021 2 z 5

Mám moc ráda knihy od S. Kinga a přesto to s ním mám jakou na houpačce. Jsou knihy, které hltám stránku po stránce (Řbitov zvířátek, Christina), a potom jsou knihy, které dočtu, ale není tam nic moc, co by se mnou hnulo. Co by se mi vrylo hluboko pod kůži. Miluju, když se během čtení jeho příběhu bojím. Mám obrovský strach, ale stejně čtu dál i v noci, protože to prostě nejde odložit. Tady jsem se nabála. Navíc ani postavy mi nebyly nijak sympatické. Nezískaly si mě. Knihu jsem dočetla, ale nijak odvařená z ní nejsem. Pravdou je, že cokoliv, co se upírů týče mě nikdy moc nebavilo. Tak třeba zase s příští knihou. Salem musím bohužel hodnotit hodně mírně.

smudlajs
06.02.2021 5 z 5

Naprosto perfektní Kingův horor, jeho starší klasika. Kniha chytne a nepustí a s hlavním hrdinou prostě musíte sympatizovat. Za mě rozhodně pět hvězdiček.

Maki21
30.01.2021 5 z 5

Klasický King. Ze začátku poklidná kniha o jednom malém městečku v USA, a na závěr barvité popisy událostí tak že nechcete usnout. Lehce mysteriózní což jsem u Kinga nečekala ale i tak se opět jako vždy překonal. Závěr knihy byl úplně jiný než sem očekávala, za což sem ráda. Nemám ráda předvídatelné konce.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Bavilo, a bavilo veľmi. Ideálne čítať počas mrazivej noci.

Miker
26.01.2021 5 z 5

Vedle Ať vejde ten pravý jednoznačně vrcholné dílo o upírech. Kdybych měl mluvit jen za sebe, možná to bude trochu i tím, že scény s dětmi mi přijdou nějak víc scarry. Dalším pozitivem je vzhled monster, který je ještě vychytanější než ve filmech, o atmosféře ani nemluvě.

klaraj093
17.01.2021 3 z 5

Tak jsem konečně po roce dočetla Prokletí Salemu..Pořád jsem ho odkládala,kvůli jiným knihám..V létě se k němu konečně dostala, ale opět odkládala a až teď po Vánocích byl čas to dojet..
A já nevím, jsem docela zklamaná..Neříkám že to bylo špatné..Jen jsem od toho čekala mnohem víc, když mi každý kdo jej četl říkal jaká je to pecka a jak je to strašidelné atd.. Myslím že se se mi od Kinga líbilo mnohem více jiných knih ..

Pavlina50
15.01.2021 3 z 5

Upírská tématika nepatří mezi témata, které bych vyhledávala, ale vzhledem k tomu, že je to King, chtěla jsem to zkusit. Rozhodně nelituju - napínavá kniha s dobře vykreslenou atmosférou, městečku Salem bych se opravdu raději obloukem vyhnula. Nakonec jsem ale tedy zkousla i ty upíry, i když mě trochu mrzí, že King tu zápletku nerozuzlil trošku v jiné rovině.

zandu
20.12.2020 5 z 5

Příběh chytl s nepustil. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem. Co dodat... Prostě skvělé...

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Při čtení této knihy jsem se bála, jak snad nikdy u žádné knihy od Kinga. Působila na mně tak nějak sugestivně. Ale četla se pěkně, román na úrovni a můj favorit.

salamandrina
03.11.2020 5 z 5

Pecka. Super nervák, ideální na pošmourný večery. K večeři pak radši topinky pořádně namazat česnekem a na noc si pečlivě zatáhnout závěsy.

jarynek
18.10.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem četl již v dobách dávných středoškolských a dodnes si pamatuji, že pokud pominu sbírky krátkých povídek, tak patřila spolu s Nadaným žákem a Řbitovem zvířátek do top 3. Takže po nějaké té dekádě jsem se ke knize vrátil a ani tentokráte nezklamala. Sugestivně popsaná narůstající atmosféra všude pronikajícího Zla, před kterým není skoro úniku a které je vždy o krok napřed. Asi si na noční stolek přidám česnek a křížek:). Jediné, co mi nyní úplně nesedlo, byl konec. Jednak mi tam nepřišlo úplně logické jednání některých postav a jednak finální střet s hlavní zápornou postavou byl snad až moc rychle na Kinga zakončen.

RonnieSmithx
19.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Fantasticky napsaná kniha, která se četla jedním dechem. Musím se ale přiznat, že jsem čekala, že v tom bude něco hlubšího a tajemnějšího než upíři. King ale tohle téma zvládl bravurně. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a celé dílo provázela ta správná temná atmosféra. Dávám tomu lepší čtyři hvězdičky.

Ondra_Selcak
01.09.2020 5 z 5

Úspěšný spisovatel užívající si mládeneckého života se vrací na místo svého dětství, aby nasbíral inspiraci… Stará dobrá kingovka. Skvělý prožitek, doporučuji

TaťkaMF
27.08.2020 5 z 5

Stephen King nás zavede do malého městečka, které se nijak neliší od ostatních, snad až na jeden temný dům. Spisovatel Ben Mears se sem po dlouhé době vrací jednak kvůli inspiraci pro novou knihu, ale také kvůli hrozivé vzpomínce z dětství, která ho stále pronásleduje a je s ní spojen onen dům. Ve stejnou dobu ale dům dostane nové majitele. Temné a neznámé. Jedná se o poutavý a čtivý román, který se jistě muže zařadit mezi nejlepší “upírské” příběhy. Temná atmosféra, šokující zvraty a neustálý strach ze soumraku. Vítejte v Jerusalems Lotu.

BigDeal
24.08.2020 3 z 5

Vôbec to nebolo zlé. Niektoré časti boli fakt dobré a posledná tretina bola super. Bohužiaľ je tu niekoľko ALE. King je známy tým, že jeho príbehy majú občas pomalý rozbeh. Bolo to tak v Duma Key, alebo Nezbytné veci. A doteraz mi to nikdy nevadilo. Ten pomalý rozbeh v Duma Key som si doslova vychutnával, až ma mrzelo, keď som si uvedomil, že začína ísť do tuhého. V Prekliatí Salemu sa mi to však nestalo. Miestami som sa nudil a chcel som, aby sa už konečne začalo niečo diať. Prečo? Pre postavy.

King je špecialista na psychologicky prepracované postavičky, ktoré aj keď nemajú veľa priestoru, ich príbeh dokáže zaujať už na pár stránkach. V Prekliatí Salemu som mal pocit, že charaktery postáv, ich príbehy a psychológia, nie sú dotiahnuté na takú úroveň ako v neskorších knihách. Dlho mi trvalo kým som si zvykol na hlavné postavy a k bočným postavám som si nenašiel cestu takmer vôbec. Mnohé drobné postavy som si nevedel zapamätať a ich osudy často vyšumeli nikam.

Našťastie kniha v poslednej tretine nabrala tempo, príbeh sa ucelil, viac sústredil na hlavných hrdinov a vyústil do uspokojivého finále. Vďaka tomu vo mne zostal po knihe pozitívny pocit. 70%

MichelleKing
07.08.2020 5 z 5

Upíři, upíři, upíři ... od Stephena Kinga.
Fantastický!
Není třeba psát víc.

Mášenka31
29.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Další King, už ani nepočítám kolikátý. Musím se však přiznat, že něco mi zabránilo dát všech pět hvězdiček. Ačkoli je kniha jako obvykle bravurně napsaná - má všechny aspekty Kingova charakteristického stylu, který jsem si zamilovala už u jeho první knihy - přesto mi něco nesedlo. Nejspíš to bude téma upírů.

Jsem u Kinga zvyklá, že pracuje spíše s blíže neurčeným zlem, které dostane konkrétnější podobu (Cujo - pes). Přímé označení upírů jako by ubralo trochu tajemna, nikoli však ke škodě knihy.

Příběh jako takový nahání chvílemi husí kůži, lidé jako obvykle umírají a je čeho se namlsat. King se svými popisy opět nezklamal, znovu musím vyzdvihnout, že se nebojí říct pravdu - ať je jakkoli hnusná.

Závěrem bych jen řekla, že mě bavilo Salem's Lot číst a za nějakou dobu určitě sáhnu po dalším Kingovi.

mimi55
19.07.2020 4 z 5

Trochu rozvleklý začátek, ale konec, že nestíháte dýchat.

Charmedka
20.06.2020 5 z 5

Jestliže máte rádi upíry, tahle kniha je pro Vás ta pravá. Stephen King pojal upíry, dnes již dá se říct, okázale. Strach z křížů, česneku a světla. Ale i tak z nich občas šel strach. Prokletí Salemu je Kingova druhá kniha, je daleko propracovanější než prvotina Carrie. Setkáváme se tu ale s řadou postav, ve kterých jsem se občas docela ztrácela.

Stephen zde jako ve většině knih poukazuje na to, že zlo není vlastně zlo samotné, ale že to největší zlo se skrývá přímo v lidech a městečko je vlastně zatracené už dávno před příjezdem Barlowa.