Proč nepožádali Evanse?

Proč nepožádali Evanse? https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26468/bmid_proc-nepozadali-evanse-Ffb-26468.jpg 4 398 52

Tentokrát nesledujeme Hercula Poirota nebo Jane Marplovou při mistrovském odhalení, bleskových dedukcích či zázračném pochopení souvislostí, ale dva úplně obyčejné lidi, kterým se tento příběh stal. Stejně tak by se mohl stát i nám. Vše začíná v Marchboltu na golfovém hřišti, kde syn místního vikáře Bobby Jones objeví umírající muže, který zabloudil a spadl. Bobbyho žene vlastní zvědavost – kdo je žena na fotografii v kapse mrtvého a kde se tu vzal? Proto začíná se svojí přítelkyní Frankie Derwentovou pátrat, aby odpověděli na jeho poslední slova – „Proč nepožádali Evanse?“ Oba mladí lidé riskují své životy, aby odhalili tajemství, zpočátku jen domnělé. Ve hře jsou podvodníci, drogy, bohatsví a dědictví. Čím více se přibližují pravdě, tím tvrdší a vychytralejší je protivník. Až tváří v tvář skutečnému vrahovi začínají Frankie a Bobby chápat, jak to doopravdy bylo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Why Didn't They Ask Evans? , 1934

Le Chat
16.09.2022 5 z 5

Agatha Christie detektivky PROSTĚ UMĚLA!!! Případ, do kterého se pustili Bobby a Frankie, to jenom potvrzuje. Vůbec mi nevadilo, že se vyšetřování neujal ani monsieur Hercule Poirot, ani slečna Jane Marplová. Detektivku považuji za povedenou a rozhodně DOPORUČUJI. :-) Určitě se ráda podívám i na filmové zpracování.

castiglione
04.04.2022 5 z 5

Já ji prostě miluji! Myslím Agathu :) A že je místy trošku naivní a roztomilá? Copak to vadí, když o napětí není nouze? Teď myslím knihu :) A kolikrát jsem ji už četla? Už asi pětkrát :) !

Knihomolka506
23.01.2022 5 z 5

"víkendovka"
To byla poslední slova staršího muže, kterého našli dva golfisté. Jeho smrt zasáhla nejen je, ale všechny ostatní kolem. Když penzisté najdou v kapse mrtvého fotku pohledne ženy , pátrání začíná...
Byla to náhoda nebo byla ve hře závist, peníze,...?
Připomnělo mi to první díl série Vraždy ve Falsterbo- Plážová chatka,kde je také vrazda na golfovém hřišti, ale místo dvou zkušených lidí ji řeší skupina svérázných důchodců .
Výzvy: databáze knih.cz, téma 8: Autor přežil 1.sv.

Feliska764
01.07.2021 4 z 5

Tuto Agathu mam moc rada, dva mladi, sympatičtí amatersti detektivove, anglicky venkov, zamotana zapletka.

Mesačnica
06.01.2021 3 z 5

Podobne ako Záhada siedmich ciferníkov, aj tu to bolo miestami naivné. Kde sú dvaja detektívi, tak je dielo viac dialogické oproti Marplovej či Poirotovi, kde si svoje domnienky nechávajú pre seba a potom nás prekvapia rozuzlením. V tomto diele sa môže stať, že postavy povedia to, na čo ste vy už prišli pred pár stranami, ale aj tak to bolo veľmi príjemné čítanie.

Storm5007
12.04.2020 5 z 5

Jako vždy i tato kniha byla výborná, nemám co vytknout. I když mám od královny detektivek načteno opravdu mnoho knih, mám v jejích příbězích problém přijít v průběhu děje na pachatele až do doby, kdy se mi tuto skutečnost rozhodne sdělit sama autorka. Vlastně jsem zatím přišla jen na jediného pachatele sama, a proto mám radost, že u této knihy jsem měla skóre 50% :oD.

ivzu77
06.06.2019 5 z 5

Špionážní detektivka od Královny detektivních příběhu. Děkuji za skvělé čtení

Rup
01.02.2019 2 z 5

Na můj vkus poněkud „wellsovské“, naivní, více dobrodružné než detektivní. Shrnuto, dle nejpoužívanějších komentářů: dobře se to četlo, není to můj šálek čaje/kávy, mělo to málo stran, … Zkrátka jedna hvězda dolů. Doporučuji autorčiným nekritickým obdivovatelům.

Hotovson
04.10.2018 5 z 5

Jakmile jsem v antikvariátu viděl knížku od Agathy Christie, okamžitě mě zajímalo, Proč nepožádali Evanse? a 80 kč nebylo překážkou, abych se to dozvěděl. Na obtíž nebyla ani nepřítomnost oblíbeného Poirota nebo slečny Marplové. Prostě jsem se musel dozvědět Proč? :)

Rozhodně jsem nebyl zklamán a čim víc se příběh zamotával, tim víc mě bavil a ke konci i stále houstnoucí napětí a pro mě naprosto nečekané rozuzlení.

cloudyyy
15.07.2018 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila! Výborná zápletka a rozuzlení. Překvapil mě komplic vraha, nemyslela jsem si, že to ta osoba bude. Frankie a Bobby vytvořili skvělý detektivní pár. Doporučila bych jí všem fanouškům Agathy.

Mates84
14.07.2018 4 z 5

Asi jako u vetsiny patri k mym nejoblibenejsim detektivkam od A.CH. ty s H.Poirotem a J.Marplovou,ale i ty s amaterskou vysetrovaci dvojci nejsou vubec spatne,ikdyz maji tendenci hodne sklouzavat k cervene knihovne.Ale i tak to je fajn cteni.

konicekbily
11.06.2018 5 z 5

Když jsem tuto detektivku četl poprvé, tak jsem si slíbil, že se k ní vrátím. Zde nevystupuje Hercule Poirot, ani slečna Marplová, ani Pentlička - připadá mi, že se Agatha pokoušela o sestavení "nového vyšetřovacího týmu" dvou mladých lidí. Ale k další pokračování v této sestavě nějaké série již nedošlo. Domnívám se, že se to čtenářům mohlo zdát zbytečně překombinované a tak se potom věnovala pouze svým stálým hrdinům.

PPardinio
02.04.2018 3 z 5

Z mého pohledu jedna z nejslabších detektivek od A.Christie. Za celou dobu jsem si nemohl k nové dvojci detektivů najít vztah. Je to škoda, protože mám raději detektivky, kde nevystupuje H.Poirot.

ThomasRuhe
28.01.2018 2 z 5

Příběh mě tedy příliš nezaujal. To se týká jak amatérské dvojice detektivů, tak řešeného zločinu i průběhu vyšetřování.
Od Christie je to lehce podprůměrná detektivka.

Kíťovec
05.12.2017 4 z 5

Kniha pro mne byla osvěžující změnou ... stále jsem totiž čekala, kdy nastoupí Poirot, ale tentokrát to hlavní postavy zvládly i bez něj. Vhodná četba pro všechny, kteří milují napětí ... garantuji Vám, že budete napnutí až do konce :). Na druhou stranu se tu žádný krvelačný masakr nekoná, což je pro mne v této době přínosné.

Ester71
19.05.2017 4 z 5

Zajímavé a příjemné čtení..
Pro mě překvapivý konec ;)

David_Vesely
28.01.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, příběh je velmi promyšlený, jako všechno od Agathy. Postavy jsou velmi sympatické a nechybí ani kapka romantiky. Všem, kteří mají rádi dobré, pravé detektivky bez moře krve tuto knihu moc doporučuji!

Dakarianna
23.12.2016 5 z 5

Raději mám tyto amatérské detektivy (když přečtete dost věcí s Poirotem nebo slečnou Marplovou, trochu vás to omrzí) a tato detektivka byla skvělá. Plynula, byla napínavá, byla tam akce a konec pasoval. A ten krásný název je třešničkou na dortu.

ddomikk
07.07.2016 5 z 5

Agatha je má srdeční záležitost! Musím se přiznat, že tato kniha je opravdu zamotaná a čtenář se při ní musí dost soustředit, ale pro mě jedna z nejhezčích a nejoblíbenějších!

Ostruzina
09.04.2016 2 z 5

To jako vážně? Překombinované od začátku do konce.