Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4 1325 1325

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

Seabeast
21.07.2020 5 z 5

Z první trojice zde vydaných knih od Darcy Coates jednoznačně nejsilnější počin! Tedy prozatím, protože sama Darcy Coates dosud napsala téměř 20 knih! Ale vzhledem k dobré prodejnosti a vřelé čtenářské odezvě se jich určitě dočkáme více. Přízraky domu Carrowů byla prostě parádní atmosférická pecka, která už od začátku nabírá nebezpečné obrátky. Žádné protahované popisy, ale důmyslné budování napětí a pokládání klíčových otázek. S postavami se lze vcelku rychle sžít a jak je zvykem, tak některé vám budou sympatické více a některé méně. Bez toho aniž bych si četl zdejší komentáře mě napadla stejná myšlenka. Knize by rozhodně slušelo filmové zpracování, které by mohlo nabídnout parádní duchařinu, jejíž děj by se hodně soustředil na hororové scénky uvnitř strašidelného domu. Sice dojde na nějaké ty vylomeniny i venku, ale podstatnou část tvoří děj uvnitř. A zde se Darcy Coates umí dostatečně vyblbnout a pohrát si s hrdiny jako kočka s myší. Nechtělo se mi popravdě knihu dočíst, což se mi moc často nestává. Konec jsem sice docela předpokládal, ale ve finále mi dojem z knihy nezkazil. Nemůžu se dočkat na další dílek z biografie autorky, který spatří světlo světa koncem září a ponese název Duchové rodiny Folcroftů!

ladyxx
17.07.2020 4 z 5

Velkým "problémem" této knihy je, že se od ní nešlo odtrhnout. Příběh vypráví o skupině lidí, kteří se z různých důvodů rozhodnou strávit 14 dní v nejstrašidelnějším domě v zemi, přičemž jejich pobyt se neodvíjí podle předpokladů. Mysteriózní atmosféru sídla krásně doplňují komentáře hlavní postavy, průvodkyně Remy, které odhalují jeho temnou historii. Napínavý děj graduje, až vybuchne v nečekané explozi. Musím přiznat, že konec jsem vážně nečekala (nevím, jestli to je autorčin typický styl, byla to moje první kniha od ní), osobně bych v zájmu hororového žánru preferovala jiný. Dojem kazí obálka, která evidentně patří k dílu s názvem "Chata v lesích", nechápu, jak ji někdo mohl přiřadit k této knize.

Tweety0207
16.07.2020 5 z 5

Skvele , skvele , skvele. Čítalo sa to úplne samo. Táto kniha bola úplne najlepšia zo všetkých 3. Koniec mi pripadal už ako utopia. Ale dokonale to tam pasovalo.

greenie05
16.07.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu uchvátila. Už od první kapitoly se něco dělo, nebylo to nudné. Mně vždy nějakou dobu trvá se začíst do knížky, ale tady to nebylo potřeba. Pořád jsem měla chuť číst dál. Bylo tam několik dost strašidelných scén, u něčeho mi dokonce naskočila i husí kůže, napínavost tomu rozhodně nechyběla, hlavně v druhé polovině knihy. Jsem se málem zbláznila, jak se tam pomalu všechno začalo rozuzlovat a každá kapitola končila tak, že jste prostě museli hned začít novou. :D Už se ani nepamatuju, kdy mě naposled takhle pohltil příběh. Jakobych se přenesla přímo do domu Carrowů. A další velké plus byly postavy. Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi po pár kapitolách přirostly všechny hlavní postavy k srdci. Takže to, že jsem se i bála o něčí život, tomu dodávalo ještě větší napínavost. A děj mi nepřipadal vůbec předvídatelný. Ten konec mě dost překvapil, rozhodně jsem to nečekala.

!SPOILER!

Obzvlášť jsem si oblíbila Bernarda a Taje. U té scény, kdy ho spláchla vlna na tom mostě, mi bylo skoro až do breku. :D :(

Blondebookdevil
12.07.2020 5 z 5

Ze tří knížek, které zatím u nás od Darcy vyšly, byla tato pro mě nejlepší a nejnapínavější. Ne jen laciná knížka, která se chvástá titulkem hororu, ale něco, co mi nedalo spát a dokonce při čtení za slunného dne mi běhal mráz po zádech.
Získala si mě větším množstvím postav, propracovaností minulosti domu a ačkoliv už víme, jaké konce má autorka ráda a ne každému se to může líbit, mně to v ničem nevadilo a nejradši bych začla číst něco od ní hned teď!

DarthElle
12.07.2020 4 z 5

SPOILERY!
Jak dokáže posledních pár kapitol zkazit nadšení z knihy. A to se mi to celou dobu neskutečně líbilo. Rozjíždělo se to lehce, budovalo to atmosféru, seznamovalo s postavami a pak se to rozjelo jako na horské dráze a člověk na to jen zíral s otevřenou pusou. Měla jsem několik teorií, ale autorka mi tak zamotala hlavu, že jsem žádnou neupřednostnila a nechala se překvapit. Osobně mě nejvíc zaujal Bernard, asi mě přitahují mlčenlivé, záhadné typy.
Poslední čtvrtku knihy jsem hltala jedním dechem a pak to přišlo, to, co mi zkazilo zážitek. U Marjorie jsem chápala, že jakoby obživla, ale ti zbylí tři? Já myslela, že potřeboval jen ji? Ne ty další dva! A pak už mi bylo jasný, že i plaváček záhadně přežije a konec jsem dočetla dost otráveně. Přišlo mi to jako Avengers. Vyvolá ve vás emoce a pak to celé zaplácne. Autorka mermomocí musí mít nepravděpodobné happy endy. Ach jo. A chyběla zde kočka.

HockeyGirl
06.07.2020 3 z 5

Druhá knížka, kterou jsem od Darcy, přečetla. Docela se v některých pasážích shoduje s knížkou Duch domu Ashburnů. Jsou tam duchové v nějakém domě a jsou zlí, ale nakonec to dobře dopadne. Tak podobně mi zněla i knížka Přízraky domu Carrowů. Knížka se mi líbila, ale dala jsem 3*, protože ty pasáže, kdy je Edgar posedlý a zlý, se mi zdály dost nereálné a přitažené za vlasy. Vím, není to podle skutečnosti, ale i tak to by lo přehnané. Jinak byla knížka tajuplná, záhadná a někdy i opravdu strašidelná. Třetí knížku Tajemství sídla Craven Manor si taky někdy určitě přečtu, abych měla opět s čím porovnávat. :-)

mysterygirl
05.07.2020 4 z 5

Bylo to slabsi nez Tajemstvi sidla...
Ale 4 hvezdicky davam za konec, ktery se mi moc libil.

Jarmila97
02.07.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mi dala hodně zabrat, asi proto že já příběhy a horory o ducha h miluji takže jsem nemohla večer ani usnout. Kniha je opravdu skvělá zase to bylo furt dobrý a konec knihy se tak rozjel že mi tuhla krev.
Už se těším na září na další knihu

Nikola_
30.06.2020 5 z 5

Za mě snad nejlepší kniha ze série.. Už se moc těším na další díl. Líbilo se mi propojení hororu a happy endu, neobvyklé spojení, ale skvělé napsané.. Darcy Coates očividně ví, co dělá :)

oolinkaa
29.06.2020 4 z 5

A první její kniha, kdy tam není ani zmínka o kočce. Škoda

oolinkaa
29.06.2020 4 z 5

Nemohla jsem se začíst. Čekala jsem tu pravou strašidelně tajemnou atmosféru, která probíhala u prvního dílu , ale nedostavila se. Jako nebyla to nejhorší kniha, asi o chlup lepší jak sídlo Craven , ale působilo to na mě moc pohádkově a přeplácaně . Určitě by šli jednotlivé akce nějak rozepsat, aby to chytilo tu správnou linku, ale nedělo se tak. Škoda

Tyrkysová
29.06.2020 4 z 5

Strašidelná atmosféra celého domu je v příběhu vykreslena dokonale a místy opravdu pořádně zamrazí. Ze začátku jsem přemýšlela, jestli se jedná opravdu o duchařský horor nebo nějakou thrillerovou detektivku, v níž hrdinové pátrají po tajemném vrahovi, ale po pomalejším rozjezdu se ale hororové atmosféry dočkáte. Finální tečka příběhu je bohužel trochu přitažená za vlasy a na horor až příliš happyendová, ale aspoň se po dočtení nebudete bát v noci na záchod :-D Malé mínus za českou obálku knihy – chajda na obrázku mi k bývalému hotelovému sídlu vůbec nesedí a je to škoda.

lucie5197
29.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Tak takhle byla rozhodně nejlepší z těch tří. Dokzala navodit atmosféru, chvilkama to působilo i celkem strašidelně, sympatické postavy a zvládla jsem jí za den, takže rozhodně čtivá od začátku. Nadšení mi vydrželo téměř do konce..ale ten konec mi to celé zkazil. Darcy zřejmě miluje dobré konce a pohádky, tohle už bylo absurdní, čekala jsem že na závěr udělá ještě ze všech zlých přízraků neškodné a kamarádské duchy a budou všichni spolu žít štasně navěky věku. Asi bych byla i spokojenější kdyby nechala zabít všechny postavy, potvrdilo by to žánr a konečně by se vymanila z té podobnosti s předchozíma knihama. Poučení na závěr, když stařenku oběsíte, přetáhnete po hlavě a párkrát podpálíte.. nic se neděje, ona stejně obživne.

elena2054
27.06.2020 4 z 5

Čekala jsem větší hloubku co se týče média a vědy.
Kdyby bylo hlubší a detailnější vyšetřování, záchyty na kamerách a nějaký wow efekt, chrochtala bych blahem.

Monty196
27.06.2020 5 z 5

Nejlepší kniha celé série.
Konec byl na mě trochu pohádkový, ale jinak super, doporučuji všemi deseti.

zbožňuju_knihy
26.06.2020 4 z 5

(SPOILER) !SPOILERY!:
Dávám 4*. Vzhledem k místnímu hodnocení jsem měla velká očekávání.. Sto stran se nedělo nic, potom jsem měla pocit, že někdo rád Deset malých černoušků a příběh si upravil do novější podoby. A ten sladký konec? Ale jděte.. Čekala jsem větší vzrůšo, hlavně v závěru se z toho dalo hodně vytěžit.
Nicméně příběh příjemný, čtivý, místy může být strašidelný, hodil by se na zfilmování. Ještě to bude chtít několik knih, než bude z Darcy další King. Dále mne napadá, že půjdu proti proudu - první kniha mne oslovila mnohem více, možná mi tu chybělo nějaké rozuzlení: znaky na krku a jakási "sekta Červených vran", to bylo prostě málo.

mySaints
25.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Po Craven Manor jsem si zase spravila chuť! Knížku jsem přečetla během jednoho osamělého propršeného dne, takže musím říct, že atmosféra v knize mi fakt sedla! Dokonce jsem se občas i trochu bála. :) Konec zase trošku šílenější než bych si představovala...a úplný závěr až moc romantický. Ale knížky Darcy Coates se čtou jednoduše samy, protože prostě potřebujete vědět, jak to všechno bylo, kdo vlastně straší, a jaký příběh ukrývá. Jste napnutí, kdy přijde nějaký zvrat. Když je hodně času na čtení, poslouží takové knížky opravdu skvěle. :)

Crimidetectiv
25.06.2020 5 z 5

Kniha je úžasná. Pro mě je rozhodně lepší, než kniha Duch domu Ashburnů. Cítila jsem tu větší napětí a i to vzrušení jsem víc pociťovala. Strach možná místy. Je vidět, jak se autorka Darcy zdokonaluje. Víc jsem to prožívala, protože mi postavy víc přirostly k srdci. Obzvlášť Remy a Mark. Líbilo se mi hašteří mezi Marjorii a Tajem. Nejlepší přátelství mezi April a Lu, Bernard a ta jeho nálada, jako když ho všichni otravují. A Piers důchodce, který už pro svá vnoučata nebude nudný děda. Dokonalá a skvělá parta. Je pravda, že Lu mi chvílemi lezla na nervy. A Marjorie v jednu chvíli také, když vše podcenila. Ale zase se mi líbilo, že se všem za to omluvila. Přiznala svou chybu a omluvila, což ne každý dokáže. Jednu chvíli jsem měla obavy, že vrah je skutečný a živí z masa a kostí. A jak se mi ulevilo, že tomu bylo úplně jinak. Ale tajemství dělají své, i když chápu, že jsou občas taková tajemství, o kterých se mluví stěží. Jako mladší jsem vždy chtěla vyvolat ducha a mluvit s ním. Ale co jsem stárla jsem o tom začala pochybovat. Po tomto příběhu vím, že duchové existují, ale vyvolávat a mluvit s nimi rozhodně nechci. :D Na to jsem dost velký srab. :D U této knihy dávám plný počet hvězdiček. :)

Miretti
22.06.2020 5 z 5

Třetí autorčina kniha. Druhá z knih mě maličko zklamala, protože byla dost podobná té první. Přízraky měly punc originality, duchařiny tam bylo hodně a pro mě i naprosto nečekané rozuzlení celého příběhu. S potěšením vyhlížím autorčinu novou knihu, která má vyjít na podzim.