Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4 1330 1330

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

HanulkaK.
30.08.2020 3 z 5

Nenáročná duchařina, happyend jako z románu...

Sarka25
27.08.2020 5 z 5

Opět musím dát 5 * kniha byla super. Od začátku do konce jsem se nenudila. Bylo to i dost strašidelné. Nemohla jsem přestat číst nemít děti tak knihu přečtu na jeden zátah. Skvělá kniha a skvělá spisovatelka.

Ondra_P
26.08.2020 5 z 5

Třetí kniha od Darcy Coates a zatím rozhodně nejlepší. Takhle si představuji kvalitní horor ze strašidelného domu. Doporučuji.

Michelleta
26.08.2020 5 z 5

Knihu jsem si vybrala původně jako oddychovku pro pozvolné čtení, a to hlavně z důvodu poněkud "duchařského" goth motivu, to jsem ještě netušila, že všech 296 stran textu zhltnu jako malinu a přečtu za jeden den jedním dechem téměř bez mrknutí oka. Knize nemám co vytknout, děj byl plynulý, atmosféra perfektní a zápletka velmi působivá, snad jen jedno lehké zklamání pro mě představovalo zakončení knihy, kdy vlastně všichni "mrtví" přežili a byli jen v jakémsi zvláštním stavu stuporu. 5/5

maximus13
25.08.2020 4 z 5

Není to vyloženě horor, ale spíš duchařina. Konečně stylem a konceptem zpět, jako první kniha, která byla super. Lehké a rychlé čtení. Jasné priority a charaktery každé z postavy, které je do penzionu přivedly. Knihu mohu na víkendové pohodové čtení doporučit. Určitě se po přečtení knihy nebudete bát chodit po tmě po bytě.

FejKýý
24.08.2020 5 z 5

Kniha byla velice napínavá ale i hodně strašidelná. Zásadně jak se začalo stmívat jsem ji už přestávala hned číst a nechala ji na další den. A ten konec? Tak to mě vůbec nenapadlo, že by to tak mohlo skončit. Rozhodně ji všem doporučuji asi to byla pro mě zatím nejstrašidelnější kniha, kterou jsem kdy četla. Kniha byla velice čtivá a skoro každá kapitola končila tak, že jste museli hned číst další.

andulka1406
23.08.2020 3 z 5

Mě osobně tenhle díl zatím bavil nejméně. Celkem jsem i čekala, jak to dopadne.

TerkaM
19.08.2020 5 z 5

Za mě pecka! Jakože už ze začátku mě při čtení mrazilo v zádech a já jsem celou dobu neměla tušení, co mám od knihy čekat. Respektive, jaké rozuzlení mám od knihy čekat. Četlo se to skvěle a pokud máte rádi duchařské příběhy (nebo se prostě u knih rádi bojíte), pak ani tuhle knihu nesmíte minout. :)

Romčuška
13.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsme si koupila jako dárek k narozeninám ???? chtěla jsem konečně něco strašidelné a povedlo se to ???? až na ten konec..SPOILER jsem zvyklá u Kinga ale i tak u hororovek, na opačné konce, brutální.. tohle bylo spíš jako konec romantických románů..

ZuzaKoza
12.08.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych po ní asi nesáhla...ale mile překvapila..
Začetla jsem se rychle, i když jsem si stále říkala, co z toho může "vylézt ".
Malé nedostatky a občas přitažený děj (který je ale zároveň u typu tohoto příběhu očekávatelný), mě ze začátku rozptylovaly, ale zároveň jsem se kolikrát přistihla, že skoro kloužu nosem po papíře napětím, strachem a s husí kůží..
Zajímavý příběh, kniha čtivá, těžko se odtrhnout...
Epilog čtený s úsměvem na tváři ...
Knihu doporučuji...

Martina410
12.08.2020 3 z 5

U knizky jsem se fakt bala, bavila me zhruba do pulky, ale ten konec? Velkee zklamani.

KaryAestas
09.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Zatím asi nejlepší kniha, kterou jsem od autorky četla. Měla zatím nejtemnější atmosféru a moc se těším na další knihu, která by měla letos vyjít. SPOILER... Jediné co mi nesedělo byl ten, pro mě přehnaný, Happy End.

Disinka
09.08.2020 5 z 5

Tak Darcy opet nezklamala - perfektni...
V mych ocich si trosku opravila reputaci, pac druha kniha me oproti prvni trosku sklamala, ale roihle treti si ti zase vylapsila... Velice dobre napsane... Takove tema bych mohla cist neustale ????

petulasmidova
07.08.2020 4 z 5

Tenhle díl jsem četla jako poslední a přišel mi ze všech dílů nejlepší, ale jen o chloupek. Všechny díly jsem totiž přečetla jedním dechem a každý měl něco do sebe. Pro milovníky duchařiny je Darcy skvělou volbou.

hana4834
03.08.2020 5 z 5

Od toho příběhu jsem se nemohla odtrhnout a opravdu jsem se večer pro čtení i trochu bála

SadUnicorn
30.07.2020 4 z 5

(SPOILER) *Pozor spoilery!* Horor jako žánr miluji a hlavně duchařiny, proto jsem se na tuto knihu velmi těšila. Kniha je čtivá, napínavá, u některých pasáží mě mrazilo v zádech a naskakovala mi husí kůže. Rozhodně oceňuji, že kniha má od začátku spád. Autorka skvěle pracuje s prostředím strašidelného domu, dle mého názoru tento prvek využila na maximum. Postupné budování atmosféry bylo velmi promyšlené a protože je u tohoto typu hororu atmosféra hlavním hráčem, byla jsem nadšená.
Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům strašidelného čtení, ale bohužel musím jednu hvězdičku strhnout za happy-end, který se vyloženě nehodil. Možná se mnou budete nesouhlasit, ale podle mě šťastné konce k hororovému žánru nepatří. Ne, že by někdy nebyly na místě (existují horory, kdy si šťastný konec vyloženě přejete a smrt hlavních hrdinů na konci by byl propadák jako třeba To od S. Kinga), ale u tohoto díla to bylo vyloženě násilné a na zbytek děje mi to přišlo uměle naroubované. Kdyby všichni mrtví zůstali mrtví, udělila bych plný počet, takhle bohužel jen 4*.

Bauriska
27.07.2020 4 z 5

Do třetice to vyšlo! Vážně super počtení :) Duch domu Ashburnů pro mě byl příjemný, ale průměrný, Tajemství sídla Craven Manor se mi nelíbil vůbec. Navíc se mi nezamlouval námět obou knih stejný jako přes kopírák. Ale tahle kniha, to bylo jiné počtení.

Kniha byla od začátku až do konce krásně čtivá, napínavá. Skupina různorodých lidí dychtících po tajemnu, do detailů vyprávěná minulost domu, to vše jsem si s chutí užívala. Konec byl zase trošičku nevěrohodný, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo.
Navíc jsem byla nadšená za nenásilně podané informace o médiích a onom ,,druhém" světě. Za mě vážně super.

zuzana2599
26.07.2020 5 z 5

I když čtu hodně, toto čtení bylo pro mě něco zcela nového. Chtěla jsem zkusit horor a nelituji. Dokonce jsem zažila chvíli strachu, kdy u nás doma manžel otevřel dveře, a já se při čtení hrozně polekala... Bylo to osvěživé čtení, které probudilo mou spící fantazii.
Darcy Coates tedy umí psát, má bujnou představivost a skvělé pero. Líbilo se mi to.
Miluji staré, opuštěné domy, vždy přemýšlím o jejich minulosti, mají silnou atmosféru. Dům Carrowů tady ožívá, je plný své tíživé minulosti, zla, duchů, a parta nadšenců se to snaží změnit. No, tedy já asi sáhnu i po dalším hororu od paní Darcy.

obcasctu98
25.07.2020 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší autorčina kniha. Přečteny všechny tři, které jsou zatím přeložené do češtiny. Kniha se trochu liší od předešlých dvou, což se mně osobně velmi líbilo. Autorka dokáže opravdu bravurně popsat prostředí, které mě bavilo po celou dobu čtení.

Postavy jsou opět skvěle popsány, hlavní hrdinka mě občas štvala svou neustálou potřebou starat se o všechny. Pořád.

Kompozičně rozdělena do kapitol, které byly dlouhé tak akorát. Nevýhoda je, že se od knihy nedalo odtrhnout. Po skončení kapitoly jsem jednoduše musel přečíst další! Těším se na září, kdy vyjde další.

Přečteno za jeden deštivý den.

suiteki
24.07.2020 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Kniha byla napínavá od začátku až do konce. Nejvíc me baví její popisy prostředí, vskutku dům hrůzy. Remy me občas štvala svoji potřebou neustále se starat o ostatní, ale zkrátka bez toho by to holt nebyla ona. Konec mě příjemně překvapil.