Příšerné příběhy strýce Montaguea

Příšerné příběhy strýce Montaguea https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74680/bmid_priserne-pribehy-stryce-montaguea-of2-74680.jpg 4 386 91

Příšerné příběhy série

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit. zdroj: www.legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Uncle Montague´s Tales of Terror , 2008

jarmuk
16.07.2018 3 z 5

Variace na Poea

Miska2018
24.06.2018 5 z 5

Opravdu strašidelná kniha. Zvlášť o babce Tallové . Tyto příběhy, jsem vyprávěla své kamarádce a ta se jich také bála. Pro ty kdo se chtějí bát je tato kniha naprosto skvělá! já si ji moc užila. Na 100% doporučuji.

Ali_xy
14.06.2018 5 z 5

Skvělé povídky, pokud je podzim nebo tma a zuří bouřka (nejlépe je-li člověk ještě ke všemu doma sám), může se pak cítit trochu podivně, každopádně sic četba určena pro děti, já si to naprosto skvěle užila. Kdo má rád Poa, rozhodně nebude zklamán. Samozřejmě jsou povídky, které mi zaujaly více a některé zase méně, ale knize jako celku nelze nedat nic jiného, než 5*! Už se těším na další díl :-)

tsal
22.05.2018 4 z 5

Těžko by se našel malý nebo velký milovník hororů, který by nechtěl svého vlastního tajemného strýčka v tajemném domě za tajemným lesem a se spoustou děsivých historek k vyprávění. Rámcový příběh knihy tak nemá chybu a strašidelná atmosféra z něj jen sálá, přičemž vypointování zapracovalo na sto procent. Se samostatnými příběhy, kterými je rámec vyložen, už je to však o ždibec horší. Nápady dobré, atmosféra se dá krájet, jen ty konce… přišly mi takové unáhlené. Člověk si je ani pořádně nevychutnal a už se běželo dál. Jde však o malou vadu na kráse, která menšímu čtenáři bude vadit méně než většímu.

(K míře strašidelnosti - pokud dítko zvládne Andersena a třeba jeho Přítele na cestách, zvládne tohle s přehledem.)

LadyCharlene
11.05.2018 5 z 5

Asi mám nového oblíbeného autora, a ne, nevadí mi, že jsem na něj "trošku stará". Tuto knihu jsem četla jako třetí, a vůbec to nevadilo. Již v Černé lodi, se na konci strýc Montague objevil, takže je jasné, že druhý díl je nejspíš retrospektivní. Tento díl byl podán stejně jako druhý, takže na pozadí vyprávění strašidelných příběhů se něco děje i v domě strýce Montaguea. Nevadilo, že jsou některé příběhy otevřené, člověk si alespoň může sám povídku interpretovat, aniž by byl nařčen z nepochopení děje. Některé příběhy byly velmi rychle utnuté, to je pravda, ale jako celek je to úžasné dílo. U Příběhu s duchem jsem musela počkat do rána, protože jinak bych musela spát s rozsvíceným světlem. :D
Kniha má typicky viktoriánskou atmosféru s nádechem Burtnových filmů, Poeových hororů a v posledním příběhu vidím i symboliku Doriana Graye. Také se mi moc líbí, že poslední dva příběhy napovídají čtenáři, kam se bude ubírat druhý díl série.
P. S. A ještě se mi hodí do Čtenářské výzvy. :D

jarynek
04.01.2018 5 z 5

Na pár stránkách vystavěné příběhy, během nichž se autorovi opravdu daří vytvořit strašidelnou atmosféru. Trochu mínusem byla stejná struktura jednotlivých povídek, kdy u prvních vás konec hodně překvapí a později už něco podobného na konci očekáváte. Zároveň je škoda, že konce jednotlivých příběhů nebyly více rozpracovány, bylo to většinou takové rychlé, že děti na mne koukaly, zda je už opravdu konec. Kniha především určená mládeži, ale při jejím čtení se pobaví i dospělí a na poli dětské/mládežnické literatury se jedná o dílo, které absencí happy endu určitě vybočuje z řady. A i s takovýmito konci by se měly děti setkávat:).

slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Příjemně strašidelné příběhy. Sice nejsem ani dítě, ani mládež, ale knížku jsem četla ráda a bavila mě. Byla první ze série Příšerných příběhů a určitě nejlepší.

nikiem
16.10.2017 5 z 5

Zajímavé, krásné čtení. I ve dvaceti letech jsem se po přečtení některých z nich bála spát sama :D

evilunicorn
08.10.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem si vědom,že kniha je určena především pro mládež,neskutečně jsem si jí užil i já ve svém věku.Asi to bude znít hloupě,ale oceňuji,že vlastně žádný příběh neskončil happy endem.Nemohu se zbavit pocitu,že kdyby Tim Burton napsal knihu,vypadala by přesně takhle.. Tak,a vzhůru na další díl :)

Mikara
13.03.2017

Chytlavě napsaná kniha z které mě běhal celou dobu mráz po zádech. Moc se mi líbili napády na jednotlivé příběhy a poslední mě naprosto dostal. Navíc poté co jsem měla to štěstí potkat autora se mi líbí ještě více, neboť se autor velmi podobá samotnému strýci Montagueaovi. Vždycky si ráda tuto knihu přečtu znovu. Velmi doporučuji všem kdo mají rádi ponuré děsivé historky.

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Po přečtení Pana Krátura, který mě zas až tak neuchvátil, jsem byla poněkud nedůvěřivá k další autorově knize...nicméně se ukázalo, že zbytečně. Po přečtení prvního dílu jsem pochopila, proč je série tak oblíbená.

AlexisG
06.01.2017 5 z 5

Na tuhle knížku jsem přišla díky své kamarádce a jsem opravdu ráda, že se tak stalo. Příběhy takového typu přímo zbožňuji, takže kniha si mě získala hned. Krásné ilustrace taky udělali své. Takže i když je knížka myšlená spíš pro děti, opravdu jsem si jí užila a na dva dlouhé zimní večery jsem měla příjemné zpestření.

SabinkaHejcman
30.12.2016

Ok mám dalšího oblíbeného spisovatele....

Hanina61
18.12.2016 5 z 5

Tak mám dalšího oblíbeného spisovatele... ač dávno nepatřím do kategorie děti nebo mládež, pro které je knížka především určená, i jako dospělák jsem se u ní krásně bála, ta strašidelná atmosféra je opravdu parádní a pro temné zimní večery jsou příběhy jako stvořené. Moje druhá knížka od Chrise Pristleyho a už mám zamluvenou další. :-)

Moltri
09.09.2016 5 z 5

Konec mě u takovéto knihy překvapil a potěšil. Vcelku milá oddychovka.

tatoke
09.03.2016 4 z 5

Chtěl jsem se jen podívat, jestli by se knížka mohla líbit devítileté holce a neodložil jsem ji, dokud jsem nedočetl :)

Mikik
21.01.2016 5 z 5

Dokonalý, úžasný. Tyhle příběhy jsou prostě perfektní, už mám přečtenou zatím celou sérii a doufám, že autor bude psát dále :-)

kendllajf
23.12.2015

Velmi dobrá kniha na hallowen a pro přívržence žánru strašidelných příběhů. kniha se dobře četla, ale když toto čtete večer v posteli a jenom vám svítí lampička, všude nějaké stíny , tak nedoporučuji. Sice to je jen kniha , ale byla jsem upřímně vystrašená jak malé děcko. Ale přes den je zábava si to přečíst a nepřemýšlet nad tím co se tam děje.(tak aspoň to dělám já:)) pro děti do 10 asi také nedoporučuji.

kukylka
19.11.2015 3 z 5

Zajímavé příběhy. Jsem ráda, že jsem si to přečetla dříve než můj desetiletý syn. Knihu bych rozhodně pro děti nedoporučila. Ani doporučená věková hranice dvanácti let mi nepřijde dostatečná.

Hadrna
27.10.2015 5 z 5

Diky této sérii knížek jsem začala číst... na 100% doporučuji, nebudete litovat! :)