Příšerné příběhy strýce Montaguea

Příšerné příběhy strýce Montaguea https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74680/bmid_priserne-pribehy-stryce-montaguea-of2-74680.jpg 4 387 92

Příšerné příběhy série

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit. zdroj: www.legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Uncle Montague´s Tales of Terror , 2008

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Ani málo ani příliš, tak akorát strašidelné. Moc se mi knížka libíla, bála jsem se, aby nebyla moc děsivá, ale bylo to tak akorát a k tomu aby atmosféra byla strašidelná autor ani nepotřeboval žádné šilené hororové příběhy. Tím jak psal, krásně získal tu atmosféru co potřeboval. Příběhy byli zajímavé, poutové, postavy moc dobře vystavěné a jak se to prolínalo s domem strýce Montaguem a Edgarem, to bylo bezvadné. Já opravdu horory nemám ráda, ale tahle dávka strašidelnosti se mi moc líbila.

Emilian566
05.06.2013 5 z 5

Super trochu hororová knížka :)

lukeneznamy
27.05.2013 5 z 5

Super kniha, jak uz tu bylo receno, ze zacatku nic moc, ale pote se to rozjede. Pribeh, ktery me dostal se jmenuje Stezka. Prijemne ctivo :-)

anibeni
16.04.2013 5 z 5

Začátek tomu vůbec nenapovídal, ale knížka mě dostala... hororový nádech každého příběhu mě nutil se zatajeným dechem číst dál a dál, dokud nebyla kniha přečtená.... Myslím, že toto dílko ocení malí i velcí..

Zackna
14.04.2013 3 z 5

Hororová fantasy pro malé i velké. Přiznávám že se mi při čtení tajil dech.

undergrounds
16.03.2013 4 z 5

Musím povedať a vlastne sa najprv priznať, že ma dostala hlavne obálka knihy pripomínajúca mi Tima Burtona. No nakoniec som si po prečítaní obľúbil aj samotné príbehy a teda už mám v hľadáčiku aj ďalšie knižky tohto autora, ktorý ostáva verný tejto (pre mňa osobne Timovsko-Burtonovskej) vlne :).

xoxoLenka
05.01.2013 4 z 5

Jedna z nejlepších knih se strašidelnou až hororovou tématikou. U některých povídech se opravdu zatají dech a proto se těším, až přečtu další podobnou knížku :D

st.me
03.01.2012 4 z 5

Zdá se mi, že originální název knihy, Uncle Montague´s Tales of Terror je výstižnější než Příšerné příběhy strýce Montaguea, protože vyprávění strýčka mi nepřišlo ani tak příšerné jako děsivé. I přesto nebo spíš právě přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout a musela číst dál.
Přiznám se, že z některých povídek mi běhal mráz po zádech, což nemůžu připisovat své bujné představivosti, ale především autorovi, který větu po větě odkrývá děsivá tajemství.
A i když jsem se občas bála, určitě si přeštu pokračování. Už se těším jak se budu bát.

Locika
02.01.2012 5 z 5

Nejspíš první strašidelná kniha pro děti, kterou jsem četla... Právě motiv, téma a obsah této knihy mě lákají k přečtení dalších a podobných děl

Petrvs
04.12.2011 4 z 5

O ho ho hó... velmi zdařilá záležitost, která je přímo rozkošně pochmurná až zlověstná, neutěšená až bezútěšná, nevlídná až skličující. Ocitnete se v blíže nespecifikované viktoriánské době, v deprimujícím až depresivním sídle výstředního až podivínského strýce. Obloha je věčně šedá, servírovaný čaj studený, komorník nepopsatelně strašlivý a děsivé tragédie číhají za každým rohem.

Jednotlivé povídky jsou přímočaré jak carská železnice a i nepatrně zkušeného čtenáře nejspíš ničím nepřekvapí. Jsou však velmi hezky propojeny ústředním motivem strýce a celá knížka tak působí až neúprosně konzistentně. Autorův styl je mile depresivní, velmi čtivý, podmanivý, silně atmosférický, přitom však jednoduchý a srozumitelný. Jak už bylo řečeno, v textu prakticky nejsou žádné explicitní záležitosti, jak by to ostatně u dobrého horroru mělo být. Dítě/dorost nadchne, dospělého potěší jako relax - zejména za nevlídného podzimního počasí v teple útulného domova se sklenkou něčeho výhřevnějšího.

Celek dotváří naprosto vynikající ilustrace, kvalitní vazba s textilní záložkou (Argo, 2011, první vyd.) a povedený přebal s parciálním lakem.

Dobré to bylo.

šneki
24.08.2011 4 z 5

Nejlepší Nejsrašidelnější zkrátka NEJ

kamise
30.05.2011 4 z 5

Soubor tajemných (spíše duchařských) povídek pro starší děti i dospělé. Celá kniha je prodchnuta úžasnou pochmurnou a mrazivou atmosférou a přestože zde nenajdete žádné prvoplánové násilí, zombie ani upíry, bude vám běhat mráz po zádech. Oceňuji nápaditou formu vyprávění - příběhy vypráví strýc svému synovci, který je u něj právě na návštěvě, a knihu ukončuje vysvětlující a doplňující příběh, týkající se přímo strýce. Velmi pěkné jsou i působivé ilustrace, které skvěle dotvářejí tajemnou atmosféru knihy, pozitivně hodnotím také kvalitní technické a výtvarné zpracování knihy. Jen doporučuji nečíst v noci ve velkých opuštěných domech.