Příšerné příběhy strýce Montaguea

Příšerné příběhy strýce Montaguea https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74680/bmid_priserne-pribehy-stryce-montaguea-of2-74680.jpg 4 387 92

Příšerné příběhy série

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit. zdroj: www.legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Uncle Montague´s Tales of Terror , 2008

Hadrna
27.10.2015 5 z 5

Diky této sérii knížek jsem začala číst... na 100% doporučuji, nebudete litovat! :)

Candide
19.10.2015

Rozkošně ponuré! Geniální ilustrace (přestože jsou pouze slabým odvarem např. Lepíkových příšer), překrásně nevlídná atmosféra, inspirovaná nikým menším než E. A. P., a krutá ponaučení, za která by si autor dozajista vysloužil pochvalu od samotných Grimmů. Pojďte se bát!

Heřmis
25.09.2015 3 z 5

Nevím, jestli je to tím, že kniha je určená pro děti a mládež (což už bohužel nejsem), ale přišlo mi to takové slabší. Jednotlivé povídky se vždycky rozjedou, mají zajímavé téma a pak se jakoby rychle utnou a je konec a čtenáři připadá, že je teprve v půlce. Nejvíc se mi asi líbila poslední kapitola přímo o strýci Montague, ale do dalších dílů se zatím nepohrnu.

Elvien
08.09.2015 3 z 5

Pěkné, hororově a goticky laděné příběhy pro děti, které rozhodně uspokojí jejich potřebu se bát. (Kdo v dětství rád neposlouchal strašidelné historky, že?) Na druhou stranu mi přijde, že nejlepší příběhy jsou na začátku a pak už se z nich nějak vytrácí to správné napětí. Závěrečný příběh, který uzavíral rámec všech příběhů taky postrádal tu správnou jiskru. Rozhodně si nemyslím, že by byl nějak moc předvídatelný, ale...

Za přečtení ale rozhodně stojí, děti potěší a určitě se podívám na další díly, i když je asi nebudu číst celé.

kačka7
15.06.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila.Velmi promyšlený děj. Příběhy byly doopravdy stašidelné nic pro bábovky někdy až moc i na mě. Nejvíce se mi líbily příběhy Džin, Příběh s duchem, Stezka. Doporučuji.

annamc
26.05.2015 4 z 5

Strašidelná kniha,kterou jsem se neodvažovala číst večer.Příběhy se mi líbili a byli OPRAVDU STRAŠIDELNÉ!!!!!Nedoporučuji strašpytlům.Spisovatel měl na příběhy dobré nápady:)
Hezká a strašidelná kniha:):)(neŕǐkala už jsem že je to strašidelné??)

candy72
24.05.2015

Čtu, ale líbí se mi.
Konec je opravdu trochu nedomyšlený, například hrdinka v povídce Zlacený rám nezemřela jako dítě. Musela by to vyprávět její sestra Agnes, jenže ta nemohla vědět vše, co se stalo.
Nebo takový hrdina v povídce o té babce s těmi jabloněmi (nevzpomenu si na jméno), nemohl to Montaguovi vyprávět, protože byl zakletý v jabloň.
Jinak se mi knížka líbila.
Nejhorší je asi Démon z kostelní lavice (chudák kočka). Naopak nejlepší zatím Nedveře.
Otevřené konce mi zase vůbec nevadily, byla jsem někdy i ráda, že jsem nevěděla, jak to dopadlo.
Shrnutí: DOPORUČUJI!

trudoš
22.04.2015 4 z 5

Strašidelné historky s jednoduchými a přitom výbornými náměty. Bohužel, určené především mládeži - vadily mi hlavně nedotažené zápletky, u kterých jeden přemýšlí, jestli mu něco neuniklo, nebo je to opravdu konec. Ignorovat „proč, jak a kdo“ dokážu jen do určité míry, tady už to přerostlo v umělecké vyhýbání se odpovědím na základní motivace. Oceňuji však autorovu schopnost nespoléhat se v atmosféře na potoky krve, vyhřezlé vnitřnosti a otevřené mozky. Bez toho všeho se Chris Priestley bez problému obejde. Přitom mu nedělá problém být ke svým postavám nemilosrdný a jedním dvěma tahy nahodit přesně tu správnou hrůzostrašnou atmosféru.

knihomolka01
12.02.2015 5 z 5

Nejlepší dětská a zároveň děsivá knížka, co jsem četla. Ze všech dílů se mi nejvíc líbil asi tenhle, i když je pravda, že tenhle díl jsem četla jako první.:D I tak to ve mě zanechalo skvělé pocity a otevřené konce u téhle knížky mi vůbec nevadily. Dodávaly knížce ještě děsivější působení.:)

raadyo
19.12.2014 5 z 5

♥♥♥ ÚPLNĚ NEJLEPŠÍ TRILOGIE NA SVĚTĚ ♥♥♥

Kari15
04.08.2014 3 z 5

Tak tohle jsem vůbec nečekala :). Ze začátku mě kniha vůbec nebavila a první příběh taky moc záživń nebyl, ale pak se mi to začalo líbit a zbytek knihy jsem dočetla za jeden večer :)! Určitě to stojjí za přečtení ;)

RuthHistangua
13.07.2014 5 z 5

Knížku mi půjčila kámoška, že jí ještě nečetla a ať to přelousknu a řeknu jí, jaké to je. No, co vám budu povídat, přečtla jsem to jedním dechem a srdce se mi mohlo ustrnout, že už je konec....... zkrátka miluji pochmurnou atmosféru a příběhy s otevřeným koncem mě mohli dovést k šílenství :D Nejlepší, dle mého názoru, byly povídky Zlacený rám a Stezka. Jen tak mi něco dech nevezme a tady se to autorovi vskutku podařilo. :)

fibuska
15.05.2014 odpad!

Naprosto trapný.

kayu
14.05.2014 5 z 5

Tyhle příběhy jsou nádherné. Každý dokáže rychle vtáhnout do děje a pak v nejlepším skončí. Přečetla jsem celou triologii a trochu mě mrzí, že už nejsou další knížky.

Aliska
06.02.2014 5 z 5

Absolutně perfektní. Náderné ilustrace, včetně přebalu. Příběhy jsou poutavé, strašidelné a myslím, že potěší čtenáře všech věkových kategorií, zvláště pak 11-15 let :)

SáraV.
07.01.2014 5 z 5

Moc se mi líbila jak obsahem, tak obálkou. Kdyby byla v souboji obálek, tak bych jí bez jediného zaváhání dala na první místo.

SabinaV.
02.01.2014 4 z 5

Dobrá kniha, jenom mi připadá trochu nedomyšlené, že nakonec Montague říká, že mrtvé děti mu říkají příběhy o své smrti a přitom tam je několik příběhů, kde ty děcka neumřou.

kuceju
05.12.2013 3 z 5

Celkem zábavná kniha. Nejvíc se mi líbil dům strejčka Montaguea....=D

Standa Šebek
06.11.2013 4 z 5

Velmi pěkná kniha příběhů s příjemně pochmurnou atmosférou viktoriánských duchařských historek. Potěší i dospělé, pokud ovšem nečekáte, že se budete potit hrůzou. Každá další povídka byla podle mě o něco strašidelnější, často mají příjemně otevřený konec. Přímo slyšíte děti, jak se ptají "a co bylo dál?" a jejich fantazie pracuje na plné obrátky.
Jednoznačně musím vyzdvihnout povídku Zlatý rám - jako jedna z mála měla konec, který jsem nepředvídal a vlastně mě i docela pěkně vyděsila.

Určitě se vrhnu na pokračování.

Kačuul
02.07.2013 5 z 5

Super knížka! Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale postupně mi to začínalo být úplně jasné! :)) Pochmurnou atmosféru, dodávající ještě pochmurnějšímu ději tu správnou šťávu, jednoduché, ale zábavné, líbivé a někdy i docela děsivé příběhy a postavy obestřené rouškou velkého tajemství. Četla se moc pěkně a každý příběh měl prostě něco do sebe. Některé mi možná přišly trošku nechutné...ale tak snad nejsem z cukru, ne?? :DDD
Myslím si, že každé děcko i puberťáka zaujme, ale zalíbení v ní můžou najít i dospělí :)))
Určitě doporučuju!! :))