Pohřběte své mrtvé

Pohřběte své mrtvé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351885/bmid_pohrbete-sve-mrtve-mKB-351885.jpg 4 341 116

Únorový Québec ovládly tuhé mrazy a zimní karneval, každoroční svátek plný radovánek. Armand Gamache sem však přijel v rozpoložení, které může být stěží protikladnější – na návštěvě u svého mentora se pokouší vyrovnat s tragickými následky jednoho vyšetřování, s vlastním selháním, s výčitkami svědomí. Vyhledává klid a noří se do historie města zaznamenané ve starých spisech místní knihovny. I toto zdánlivě bezpečné útočiště se však změní v místo činu a vrátí Gamache k jeho práci vrchního komisaře místní Sureté. Ve sklepě knihovny je nalezen mrtvý muž. Důležitý muž. Muž, jenž znal tajemství staré stovky let… A je tu ještě jeden zločin, který nedává Gamachovi spát. Vražda poustevníka ve Three Pines, z níž usvědčil svého přítele Oliviera. Nechyboval náhodou i v tomto případě? Kolik bolestných ran bude muset Gamache otevřít tentokrát, aby mohl navždy pohřbít své mrtvé?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Bury Your Dead , 2010

harena
14.02.2018 5 z 5

Šestá kniha od mé oblíbené spisovatelky a díl od dílu je kniha lepší a čtivější. Po otevřeném konci z minulé knihy tady pátrání po skutečném vrahovi pokračuje, tentokrát je v Three Pines inspektor Beauvoir a náš Gamache vyšetřuje v Québecu. V tomto díle je perfektně propojeno víc příběhů, prohloubíme si také historické znalosti a užijeme si mrazivou zimní atmosféru Québecu. Jen mi bylo líto, jakými výčitkami svědomí musí inspektor Gamache trpět. A jak píše Louise Penny v úvodu:

"Tato kniha je věnována druhým šancím - lidem, kteří je dávají, i těm, kteří se jich chopí."

astra3
13.02.2018 5 z 5

Velmi dobrá detektivka. Pozor navazuje na předchozí. I slzička mi ukápla. Konečně v moři rádobybestselerů dobrá klasická inteligentní detektivka.

petronella1
09.02.2018 5 z 5

Předchozí kniha byla lepší...v této se toho řešilo moc naráz a z množství historických informací jsem byla místy zmatená. Ale celkově kniha výborná a už se těším na Světelný klam...

kob
09.02.2018 4 z 5

Pěkné, jen musím přiznat, že mě chvílemi trochu máto rychlé přeskakování z jedné dějové linky do druhé a třetí v rámci jedné kapitoly. Bylo to jako rychlé střihy v jednom dílu nějakého seriálu. Chvílemi bylo namáhavé ty prudké změny zvládnout a neztratit se.

alnahu
09.02.2018 5 z 5

Opět jsem si užila další setkání s inspektorem Armandem Gamachem. zapeklitý příběh ,který vrchního inspektora zavede až do Quebeku 1860 a zpět do současnosti do malebné vesničky Three Pines. Příběh doplňuje skvěle popsaná zimní atmosféra. Dobré čtení.

Ulala
29.01.2018 5 z 5

Smekám před stylem autorky. Bravurně spojila minulost a současnost a je více než zřetelné, že i pro ní je tato kniha v mnoha ohledech výjimečná (slova autorky v úvodu). Citlivě propojené linie příběhů nás zavádějí jak do Quebecu tak do starého známého Three Pines a opět ukazuje krásu přírody a náklonnost k zemi ve které má svůj domov. Příběh sice staví na mrtvých, ale je o životě, ve kterém (a opět budu citovat autorku) bychom měli minulost respektovat, ale zároveň ji nechat odejít.

Hella
06.01.2018 3 z 5

Bez mučení přiznám, že mě hledání hrobu zakladatele Quebecu připadalo strašlivě zdlouhavé. Jinak ovšem opět všechna čest - člověk se doslova sžije a cítí s postavou vrchního inspektora Gamache a jeho noční můry.

Vejtluc
06.01.2018 5 z 5

Chytlavý příběh s několika dějovými linkami a dost překvapivým rozluštěním pachatelů.

Nelly
03.01.2018 5 z 5

Opět skvělé - prolínání vlastně tří příběhů (ani nevadí, že jste nečetli předchozí díl, který zde dojde jistého naplnění), příjemná gradace děje (poslední stránky musíte prostě dát na jeden zátah), úžasná zimní atmosféra Quebecku a opět perfektní vykreslení hlavních postav a jejich charakterů. Už se těším na další setkání...

gad
02.01.2018 5 z 5

Jsem nadšen. Skvělý díl plynule navazující na předchozí knihu Hladový duch. Tentokrát pobudeme více v mrazivém Québecu, takže si o tomto městě prohloubíme nejen znalosti historické, ale i geografické. Ale i vesničku Three Pines navštívíme a to s Gamachovou pravou rukou inspektorem Beauvoirem. Tím se vyprávění rozjíždí ve dvou rovinách, které spojuje třetí. Udržuje to pozornost a nechává neustále v napětí, jak bude příběh pokračovat. Parádní čtení, těším se na další pokračování.

Melanka
30.12.2017 4 z 5

Zase jsem si knihu užila. Skvělé tři roviny vyprávění, úžasná atmosféra Quebec City, staří známí, cafe au lait a čerstvý croissant!

111moni
30.12.2017 5 z 5

Opět napīnavé,oproti minulým knihåm dvě dějové linie,Vyřešení dvou vražd,krok za krokem sledujeme myšlenky dvou příslušníků Surette.I když se těším na další, mám obavu o obyvatelé vesničky Three Pines

KnihoMorka
20.12.2017 5 z 5

prahnu po další

zuzana2599
11.12.2017 5 z 5

Otevřít další knihu případů inspektora Gamacheho pro mě znamená opětovné setkání se svými milými přáteli...
Bylo to znovu parádní čtení, které mě pohltilo, zabavilo a tentokrát také dojalo.
Těším se na další příběh, zatím se mějte hezky, pane inspektore, a nebuďte tolik smutný :-)

Modrina
10.12.2017 5 z 5

Ufff... Minulý díl mě zanechal naprosto vykolejenou, tenhle mi moc nedovolovat dýchat nebo mrkat. Ale krom toho, že zodpověděl ono HEH?! Hladového ducha, přidal další dvě dějové linky. A vše perfektně propojené a - možná hlavně - uvěřitelné. Že paní Louise umí psát, není pochyb. Ale díl od dílu mi připadá, že její umění vyprávět roste a roste. Skvělá kniha. Skvělá série. Doufám, že na další příběh vrchního inspektora nebudeme čekat moc dlouho.

dubinek3
08.12.2017 5 z 5

Pro mě tedy nejlepší díl.