Pohřběte své mrtvé

Pohřběte své mrtvé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351885/bmid_pohrbete-sve-mrtve-mKB-351885.jpg 4 341 116

Únorový Québec ovládly tuhé mrazy a zimní karneval, každoroční svátek plný radovánek. Armand Gamache sem však přijel v rozpoložení, které může být stěží protikladnější – na návštěvě u svého mentora se pokouší vyrovnat s tragickými následky jednoho vyšetřování, s vlastním selháním, s výčitkami svědomí. Vyhledává klid a noří se do historie města zaznamenané ve starých spisech místní knihovny. I toto zdánlivě bezpečné útočiště se však změní v místo činu a vrátí Gamache k jeho práci vrchního komisaře místní Sureté. Ve sklepě knihovny je nalezen mrtvý muž. Důležitý muž. Muž, jenž znal tajemství staré stovky let… A je tu ještě jeden zločin, který nedává Gamachovi spát. Vražda poustevníka ve Three Pines, z níž usvědčil svého přítele Oliviera. Nechyboval náhodou i v tomto případě? Kolik bolestných ran bude muset Gamache otevřít tentokrát, aby mohl navždy pohřbít své mrtvé?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Bury Your Dead , 2010

popeluška
17.06.2019 5 z 5

Jak jinak než nádhera.Opět jsem četla s nadšením a žádný z dílů mě nezklamal. Autorka prostě umí....klobouk dolů. Moc a moc mě tato série baví :-)

Ala787
12.06.2019 5 z 5

Už pátá kniha od autorky. Vždy se hodně začtu a knihu čtu 2-3 dny. Zase jiný příběh, volné pokračování předešlého. Za mě ale báječná kniha. Musím přiznat, že poslední strana knihy mi vehnala slzy do očí.

akdar72
26.04.2019 5 z 5

Tak to byla jízda.. Tři linie, tři dávky napětí a adrenalinu. Super!

Gibis
25.03.2019 5 z 5

MOŽNÉ SPOILERY!
Pro mě zatím nejlepší díl ze série. Tentokrát do našeho milého a oblíbeného Tree Pines odjíždí pouze sám Beauvoir, naoko na zotavenou, ale především znovu prošetřit vraždu z předešlého dílu.
Inspektor Gamache si naopak léčí zraněnou duši u svého přítele Émila v Quebec City, kde se dostane k vyšetřování vraždy v Historické a literární společnosti. Moc mě baví, když se v knihách poutavou formou dozvím více o historii, tady o historii Quebecu.
A v neposlední řadě sledujeme Gamachovy rozhovory s Paulem Morinem, při kterých mě osobně srdce usedalo, protože celou dobu víte k jakému konci to směřuje.
Jak už jsem psala dříve, inspektor Gamache je pro mě láska na první pohled a zůstává srdcovkou.

Jessybelle
14.03.2019 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale něco mi v tom chybělo... Možná to bylo jen to že mi chyběl předchozí díl...bohužel to se u malých knihoven stává... A také je to seriemi, ikdyž díly zdánlivě nenavazují, tak něco v nich navazuje vždycky... Určitě si přečtu další díly...

Ignis
06.03.2019 4 z 5

Bavilo mě to víc než Hladový duch, dokončení záhady je zajímavější než v předchozí knížce, a i ostatní motivy jsou tentokrát "k tématu" . I když přiznávám, že než tohle dokončení, tak snad radši to původní - pozor možný spoiler!- autorka je sadistická mrcha.
A ještě jedna věc - furt se tam něčím cpou, doporučuju nečíst, když máte hlad a doma nemáte nic kloudného k jídlu.

Šungitka
25.02.2019 5 z 5

Celá série s Gamachem mě okouzlila.

konicekbily
13.02.2019 5 z 5

Moje první kniha autorky, tedy i v této sérii. Zpočátku jsem nechápal souvislosti s předchozím dějem, ale potom si to "sedlo". Přečtu knihy o inspektorovi pěkně od začátku. Zde se mi líbilo vtažení historických souvislostí do knihy, včetně do těchto dob popis trvajících sporů mezi národy v "Novém světě".

ilčidlo
13.02.2019 4 z 5

Její předcházejicí knihy se mi lépe četli, tentokrát tři příběhy byly ze začátku moc složité, ale jak jsem se začetla více, nedalo se přestat číst

wooloong
12.02.2019 4 z 5

Tři příběhy v jednom. Zpackaný (jen částečně) zásah Sureté, dokončení příběhu Poustevníka (překvapivé a naštěstí to tentokrát drží mnohem víc pohromadě) a vražda nadšeného hledače hrobu Samuela de Champlaina. Navíc jsem se seznámila s novou historickou osobností (viz výše). A pak ještě ten popis Québecu a tuhé québecké zimy. Za mě spokojenost.

Gizelaa
16.01.2019 5 z 5

Jako všechny díle předtím - skvělé.
(A opět jsem si rozšířila obzory prohlížením internetu - Château Frontenac je nádherný.)

ivulka15
05.01.2019 5 z 5

Tato série zraje jako víno,je čím dál tím lepší.

marketa8129
11.11.2018 4 z 5

Napínavé jako vždy. Výlet do kanadské historie sice někdy brzdil děj, ale mě zaujal. Jen to opět chce trpělivost až do konce.

Elsinor024
18.10.2018 5 z 5

Podle mého názoru zatím nejlepší díl z celé série. Tři roviny, které se postupně doplňují a odkrývají. Každá je jinak napínavá a jedna z nich řeší nedokončenou záhadu předchozího dílu. Napětí se u všech stupňuje a na konci je těžké se od knihy odtrhnout.
Atmosféra je vykreslena tradičně bravurně, tam není co vytknout. Někdy se přistihnu, když stojím ve frontě v obchodu, že se mi vybavují tyhle barvitě a živě popsané situace v hlavě, jako bych je viděla ve filmu. A přemýšlím chvíli, jestli jsem to viděla nebo četla. Za popis je 6 hvězdiček z 5.
Inspektor Gamache je tu tedy vykreslován trochu jako Old Shatterhand, nemá žádnou špatnou vlastnost a s manželkou mají vztah, že by jim ho záviděli i Bella s Edwardem:-) Ale také nevadí, je příjemné si o tom číst.

petrarka72
02.09.2018 5 z 5

... a s každou knihou člověk zaznamená - nebo si potvrdí - další důvod, proč Louise Penny obdivovat. Třeba pronikavý postřeh a velký soucit.

Luciska13
01.09.2018 5 z 5

Zatím nejlepší kniha autorky. Mám ráda styl L. Penny a její knihy nečtu pro napínavost ale pro úžasné prostředí, ve kterém se příběh odehrává a pohodovou atmosféru. Tentokrát to ale předčilo má očekávání a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl napínavý, ale především dojemný. Mohu jedině doporučit.

kalache
29.08.2018 3 z 5

...knížka dobrá,ale četl jsem ji strááááášně dlouho...

Dixinka
19.07.2018 3 z 5

Bylo to napínavé, ale příliš překombinované. Četla jsem první knihu od této spisovatelky a uvidíme jaké budou ty další.

Heluše852
18.07.2018 5 z 5

Super. Doporučuji

intelektuálka
12.07.2018 4 z 5

Další z případů inspektora Gamache - vlastně propojení tří příběhů.

Inspektor tu pátrá v knihovně po dávné minulosti Québecu...
A souběžně probíhá i dotažení případu z vesničky Three Pines...
A noční procházky inspektora se psem také hledají objasnění...

Ale jak říká autorka, její romány nejsou o smrti, ale o životě. A o potřebě minulost respektovat, ale zároveň ji nechat odejít.