Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2692 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

dominika2585
10.11.2017 5 z 5

Mnohem lepší díl než Žena v kleci. Zajímavý příběh o školní smetánce, které, jak se zdá, projde úplně všechno. A k tomu jejich bývalá, trochu psychotická spolužačka, která touží po pomstě. Tato kniha má všechno, co by dobrá detektivka měla mít a jako bonus nabručeného Carla, kterého nejde nemilovat.

000nugatovej
29.10.2017 4 z 5

Nevadí, že od počátku víte, kdo vraždil. Napětí je v něčem jiném. A tak čtenář sleduje paralelně osudy jediné ženy ze zabijácké skupiny, psychopatickou skupinu samotnou a Carlovo a Assadovo pátrání. Vše se pak spojí ve vygradovaném závěru. Pro mne čtivější než Žena v kleci.

syky245
26.10.2017 1 z 5

Tak teď mě asi všichni ukamenujete.
Zabijáky jsem u Adlera začala a rozhodně mu ještě šanci dám, ale po opravdu dlouhé době se mi stalo, že by mě knížka tak strašně nebavila. Začátek dobrý, Asada i Rose jsem si oblíbila, s Carlem už je to horší. Přišlo mi to zbytečně moc dlouho natahované, ke knize jsem se vracela z nudy, ale chtěla jsem vědět kdo co a jak. Abych to shrnula, bavilo mě prvních 100 stran a posledních tak 50.

ddkk
18.10.2017 5 z 5

kniha opět skvělá, film tentokrát slabší...

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, přečetla jsem jí během několika dní a líbila se mi víc než první díl a navíc nová posila týmu Rose to tam pěkně rozviřuje.

Gabetina
03.09.2017 4 z 5

Skvělý! Napínavá dektetivka s nabručeným a milovaným Carlem.

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Moc se mi líbil příběh sám o sobě. Místy vtipné pasáže jsou příjemné a protivný Carl mi vyloženě sedí.

Daskak
28.08.2017 5 z 5

Super ctiva

zdendula31
24.07.2017 5 z 5

Fantastická kniha...opět lepší než filmové zpracování..

Lee7
10.07.2017 4 z 5

Páni prostě skvělý, můžu ho číst klidně pořád a stejně je skvělý jak vám dokáže navodit ty správné pocity..

Dukatka
22.06.2017 5 z 5

skvělá kniha. severská detektivka s Karlíkem v hlavní roli :D

Len04
19.06.2017 5 z 5

Druhy dil se mi libil o dost vice nez prvni. Pribeh opravdu smutny a sokujici, vlastne mi Kimmie bylo hlavne lito, ovsem o zbytku gangu to neplati. Moc je zkratka opojna vec. Carl mi byl mnohem sympatictejsi nez v prvnim dilu a kdo by nemiloval Assada! :-) Zkratka, tesim se na treti pokracovani.

joslin
18.06.2017 5 z 5

Z celé série je to moje nejoblíbenější knížka. Námět perfektní a k zamyšlení, ono to není daleko od reality všechního dne, jak to asi funguje, když je člověk odkojen na pocitu moci s příměsí bohatství.

SIGI656
16.06.2017 5 z 5

kniha se mi velmi líbila.Byla velice čtivá a napínavá.Ani jednou jsem se u knihy nenudil.

pazdy15
12.06.2017 5 z 5

Zase ten Olsen ... NEZKLAMAL , a právem je jedním z mých nejoblíbenějších autorů :) Kniha napínavá , děj strhující ... Není co dodat - jen mě napadá doporučit zfilmování této knihy, film "Zabijáci" ! A co se týče příběhu globálně ... bylo to dynamičtější a lepší než díl první - Žena v kleci ;) DOPORUČUJI !!!

Loginus
08.06.2017 5 z 5

Opět moc dobré a zajímavé. Hlavní postavy baví. Téma školy je dobré a dává smysl. Né vždycky se to podaří autorům viz pozdější mráz a králíci. Ale to je moje věc.

pedroK
31.05.2017 5 z 5

Styl psaní Jussiho jsem si zamilovala. Vtipný, sarkastický, dokonale promyšlené osudy, zápletky. Od začátku sledujete příběh vraha, obětí i vyšetřovatelů. Je to napínavé, chytlavé. Přečetla jsem od něj skoro vše a těším se na září, kdy vyjde novinka!

Alex.rrr
16.05.2017 5 z 5

Pokračování Carla M. mě hrozně baví, první díl byl skvělý a tento mu může rozhodně konkurovat. Byla jsem zvědavá jak příběh společenské vrchnosti dopadne a rozhodně překvapil. Netradiční je, že od začátku víme, kdo je pachatel, resp. pachatelé a cestou příběhu se ubíráme k jeho usvědčení. Psychologicky je kniha také zajímavá. Chvílemi mi bylo samotné Kimmie líto, i když na první pohled si nezaslouží kousek soucitu. Určitě doporučuji přečíst. Nedílnou součástí je i Asad a nová asistentka Rose, kteří příběh velmi vtipně doplňují.

whiolet
04.05.2017 5 z 5

Váhala jsem mezi 4 až 5 hvězdičkami,ale víte co? Za Asadovi hlášky si kniha zaslouží dostat ode mě 5 hvězdiček. Kniha se četla skoro sama, bylo to fajn čtení,už se těším na další díl.

Pichoval
17.04.2017 5 z 5

Pribeh je plny sadismu, nenavisti a nasili. Samotny vyvoj pripadu rozlusteni je psano velice poutave,ze jsem se nemohla odtrhnout. Zajimalo by mne,kde bere spisovatel inspiraci v detailnim popisu vsech brutalit,zda neni on sam nejak ovlivnen. Jeste mam doma posledni knihu z trilogie,tak jsem zvedava,zda bude opet plna brutalit( uz mi to v tomto dile stacilo)