Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2690 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

Michaeles
11.04.2017 3 z 5

Kniha na kterou jsem se velice těšil, ale spíše mě zklamala než abych byl nadšený. Další knihu si určitě přečtu, ale už od ní nebudu očekávat tolik jako od této knihy

TipsyChipsy
07.04.2017 3 z 5

Byla to moje další severská krvavá detektivka. Tentokrát už jsem překrmena: sadismus, brutalita, vraždy, násilí... když je něčeho moc, je toho příliš. Že by se tolik deviantů deprivantů sešlo v jedné třídě na drahé škole? Neeee

Vesmich
02.04.2017 5 z 5

Po zkušenosti s Ženou v kleci, jsem znovu zvolila formu audioknihy. Čte Igor Bareš a doporučuji. Carlovu "početnému" týmu se tentokrát dostanou do hledáčku pořádní predátoři! Celá banda vyšinutých darebáků, kteří už hodně dávno překročili všechny hranice a vytvořili si závislost na mimořádných ohavnostech. Asad znovu překvapí, tým doplní sekretářka a v Carlově domácnosti se schyluje ke změnám...

ewisek22
13.03.2017 5 z 5

Dalo by se doslova opět říci opět za pět:)) Já toho Carla a Asada fakt můžu...A Rose je jen ta pomyslná třešnička na dortu, která tam scházela. Ta její prostořekost a drzost je velice osvěžující. Za velice vtipnou část považuji to, jak Rose posadí chudáka Carla do letadla a nacpe ho prášky, páč trpí strachem z létání - ještě teď se potutelně pochechtávám:)) Zajímavé bylo, že známe prakticky vrahy od začátku - hodnotím to pozitivně, i když jsem raději identitou vraha překvapená ke konci:) A ta Kim je velice kvalitně popsaná postava, která mě taktéž velice baví.

Olga.S
10.03.2017 3 z 5

Knihu jsem začala číst díky doporučení a zajímavému obsahu. Ale? Velmi zdlouhavé a očekávala jsem zcela jiný děj.

Zdenik
05.03.2017 4 z 5

Trochu psycho a o trošku slabší než Žena v kleci.

Jára.1
01.03.2017 2 z 5

Celá kniha dobrá, čtivá, ale konec jako u mnoha severských detektivek přitažený za vlasy a naprosto nereálný. Zkazí to dojem z celé knihy.

Fififjonka
22.02.2017 4 z 5

O dost jiné, než Žena v kleci. Šok z pachatele není očividně Adler-Olsenovou devizou, protože pachatele známe od prvních stránek a je to opravdu bezcitná banda. To mi ale tentokrát vůbec nevadilo. Kimmie je natolik zajímavě vykreslená postava, že s přehledem knihu táhla. Dvojice Carl a Asad s další knihou jen zraje a Rose je vhodně doplňuje. Konec je celkem dost emotivní, hlavně ze strany Carla, který do té doby jenom trousil ironické poznámky a až ve druhé knížce na jejím konci ukázal nějaké city, to mě potěšilo. Jen pro zajímavost - film si knihu dost upravil, změnil trochu zápletku a nabídl úplně jiný konec a těžko říct, co se mi líbilo víc, obě verze měly něco do sebe. Jsem zvědavá, kam Carla posune další díl.

TessieB
21.02.2017 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel o maličko slabší, proto jedna hvězda dolů. Ale jinak mohu doporučit :)

RSR
15.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka, dobře se četla, možná lépe než první díl série.

DJANKA
13.02.2017 4 z 5

Super čtení, pořád čtete a čtete, protože musíte vědět jak to všechno vlastně bylo. Tento druhý díl série pro mě čtivější než první, takže rozhodně sáhnu i po dalších dílech.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Musím přiznat, že tahle kniha pro mně zůstává nejhustější od Jussiho. Brutality je tu víc, než v jiných dílech. Přesto, nebo možná právě proto, se mi četla velmi dobře a užila jsem si pěkné napínáníčko.

Katyys
02.02.2017

Adler Olsen prostě nezklame. Podrobný popis všech brutalit vám jednoduše naježí srst, a ačkoliv bylo odpočátku jasné, kdo za všechno může, nechá vás autor přece jen chvilkama váhat a nad jeho pesimistickým stylem psaní se nejde nezasmát.

Dani25
30.01.2017 5 z 5

Výborná krimi, nemohla som sa od nej odtrhnut :)

Etule
29.01.2017 4 z 5

I druhý díl s Carlem Morckem a Asadem se mi hodně líbil. Ačkoliv od začátku víme, kdo za všechny vraždy může, knize to rozhodně neubírá na napětí. Další díl je samozřejmost. :)

iLuciferie
27.01.2017 4 z 5

Zabijáci se mi líbili stejně jako předchozí Žena v kleci. Adler Olsen se mi libí hlavně pro to, že ve svých knihách poskytuje mimo klasického pohledu vyšetřujícího i ne uplně tradiční pohledy - ať už ze strany oběti nebo podezřelých/viníků.

jity54
15.01.2017 5 z 5

Napínavé čtení , jen konec mě trochu zklamal. Určitě si přečtu další případy oddělení Q, Ženu v kleci už jsem přečetla, Chce to ale trochu odpočinku .

allebra
12.01.2017 5 z 5

Další skvělý příběh z oddělení Q. Druhá kniha ze série Carl Mørck se mi zdála ještě propracovanější a více okořeněná humorem svérázné detektivní skupiny než Žena v kleci, což mě příjemně překvapilo. Bylo zajímavé nahlédnout mezi dánskou zlatou mládež ve spojitosti s Mechanickým pomerančem. Teď čtu Vzkaz v láhvi a těší mě, že mám ještě další díly před sebou.

Danago
08.01.2017 5 z 5

Druhý díl série Carl Morck je sejně dobrý , jako byla Žena v kleci. Velice dobře napsané napínavé ,čtivé s trochu humoru. Oceňuji, že se neopakuje žádné vysvětlování z první knížky. Proto je lepší číst díly po sobě, člověk chápe návaznost. Určitě si přečtu další díly. První dva díly můžu všem milovníkům detektivek doporučit.

BlackBlade
04.01.2017 5 z 5

Souhlasím s názorem ArwenAragorn, jen s tím rozdílem, že si jdu film Mechanický pomeranč teprve stáhnout :)
Kniha má dobré tempo, možná ještě lepší, než první díl série "Žena v kleci" (více akce). Zde se mi naopak velmi líbil závěr, kde Carl Morck se neřídil policejní direktivou, ale lidskostí, a jen "přihlížel". Víc nebudu psát, abych nespoiloval, ale ti, co četli, tak ví, co myslím :)