Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2964 559

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

kajito
30.12.2017 5 z 5

Napínavá kniha, autor mě zatím nikdy nezklamal. Doporučuji.

povi
27.12.2017 3 z 5

Z knizky mam smisene pocity,nejspis zapricinene tim,ze jsem necetla predchozi dily,ale i ty vztahy na pracovisti mi prisly takovy vselijaky,nevim no....Zapletka byla ovsem dobra.

Andy74
27.12.2017 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora... nemohla jsem si zvyknout na prolínání příběhů v kapitolách, ze začátku mě to svádělo přeskakovat je.
Přečetla jsem na jeden zátah, přes noc, nešlo to jinak.
Už dlouho jsem nečetla tak napínavou detektivku, mám za sebou pár Nesbových knih, ale tahle mi přišla tak nějak "stravitelnější" a líp jsem ji chápala. O morbiditě děje se nebudu bavit, je to prostě šílené, ale možná že právě ten hnus a drzost pachatelů nás k těmhle knihám poutá.
5 hvězdiček za to, že jsem si parádně početla a že mě kniha udržela od začátku až do konce ve střehu.

PavlínaAlžběta
06.12.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila před lety jako paperback na dovolené ve stánku a četla ji v chorvatštině což neměnilo kvalitu. Místo romantické oddychovky, jsem šáhla po knize o které jsem neměla tušení, jen obálka vypadala mnohem děsivěji než vyšla v ČR. Byla to moje první kniha severských detektivek a první od tohoto autora, také nelituji koupě. Knihu jsem četla jedním dechem, napínavý propracovaný příběh, hlavně postavy. Doslova jsem byla vtáhnuta do děje, až jsem se bála. Pachatel versus vyšetřovatel... skvělé čtení, místy vtipné, ale přesto strašidelné. Doporučuji

Zdenekvdf
05.12.2017 4 z 5

Dobře napsané, tedy se dobře četlo. Po přečtení předchozí knihy Žena v kleci jsem nepochyboval o tom, že se určitě pustím i do dalších pokračování od tohoto autora. Jako další krimi příběh se mi dostal do ruky Vzkaz v láhvi. Asi jsem něco přeskočil (zřejmě 2. Zabijáci), ale vůbec to nevadilo, nenavazuje dějem. K Zabijákům se určitě vrátím. Vzkaz v lahvi patří k těm knihám, u kterých se po odložení před spaním těším, až ji další den opět otevřu, zvědav na pokračování.

Alex.rrr
30.11.2017 3 z 5

Už podle názvu se mi kniha líbila a dlouho jsem zvažovala jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale s porovnáním dalších 4hvězdových bych asi knihu přecenila. Děj je zajímavý a čtivý, celkem neobvykle zasazený, za což bych dala malé plus. Chvílemi jsem se ze srdce zasmála průpovídkám Asada a Carla, ale co mě trošinku vadilo bylo moc povrchové poznání okolních postav i když měli v ději větší význam. V knize je až moc nečekaných náhod, aby to opravdu byly jen náhody. Asi bych zatím řadila k slabším dílům, nicméně si přečtu ráda další.

iLuciferie
18.11.2017 3 z 5

Po Ženě v kleci a Zabijácích mi přišel Vzkaz v láhvi trošku slabší, ale i tak se těším na další díl!

000nugatovej
05.11.2017 4 z 5

Čtenář od relativně pomalejšího a trochu natahovaného počátku paralelně sleduje postupné kroky zločince a odkrývá i jeho motivaci a vedle toho postup Carla a jeho pomocníků. Ke konci dostává kniha velmi rychlý spád. Pak už se čte jedním dechem.

černá puma
05.11.2017

Docela napínavá kniha,konec jsem přečetla jedním dechem.

gordon13
04.11.2017 5 z 5

Opravdu hodně dobré

Ywonek
03.11.2017 5 z 5

První knížka od tohoto autora a musím říct, že určitě ne poslední.

elisa194
23.10.2017 3 z 5

Uz jsem precetla asi moc detektivek, u me se zase takove nadseni nekonalo. Čekala jsem dle recenzí něco opravdu výjimečného. Průměrná detektivka, zadné napětí, žádné zvraty...

Len04
22.10.2017 5 z 5

Tak tohle byla opravdu skvela detektivka, precetla jsem ji hrozne rychle na to, jak byla dlouha. Uzila jsem si to a tesim se na dalsi knihy ze serie.

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Nekriticky miluju celé oddělení Q, autor patří mezi ty nejlepší autory detektivek poslední doby.Doporučuji.

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Opět další skvělá detektivka se zajímavým příběhem a konečným rozuzlením.

Jasta
06.10.2017 5 z 5

Skvěle napsané, napínavé až do konce! A to jsem nikdy neměla ráda detektivky :)

Danago
05.10.2017 5 z 5

Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", jsem si velice oblíbila. Série mě zatím hodně baví. Každá kniha je napínavá , dobře promyšlená a taky se špetkou humoru, což dává knihám ještě více na čtivosti. Jsem ráda , že sérii čtu popořádku jak knihy vyšly. A vidím případně provázaný vedlejší děj . V této knížce se řeší samostatný případ, který začíná nalezením láhve , ve které je dopis psaný krví. Zápletka je dobře vymyšlená, velice dobře propracovaná a závěr hlavního příběhu je dokonale uzavřený.

Sorrow
29.09.2017 5 z 5

Jussi je jeden z mála autorů, který ve mně dokáže vyvolat emoce když dojde na postavy. Možná jsem divná, ale hrdinové knih jsou mi obvykle volní a je to parametr, na kterém mi celkově v knihách záleží asi nejméně. Pro mě je hlavní styl, atmosféra, prostředí, děj, zápletka, rozuzlení, pak dlouho nic, a pak teda postavy. Ne tak u Jussiho. Tady se o ty postavičky regulérně bojím a koušu si ret, aby z toho všichni vyvázli.
Zakládáte-li si tedy na signifikantních a dobře prokreslených postavách + k tomu chcete ještě i všechny ty body, na kterých zas záleží mně, tenhle dánskej sympaťák je prostě někdo, koho nemůžete vynechat!
PS: Navíc je to děsně vtipný.
PPS: Jo a děsně návykový!
PPPS: Abych nezapomněla, právě čtu P.S.ko od Geislerový, tak možná proto všechna ta "péeska" :D

SilvieDee
22.09.2017 4 z 5

Moc hezky napsané a celkově napínavé čtení. Určitě to dle mého názoru není kniha do postele, kdy už na půl spíte a hledáte něco oddychového. Celé téma knihy (které he právě na tomto příběhu tak zajímavé) chce více soustředění a čisté mysli. Určitě moc doporučuji!

Daskak
22.08.2017 5 z 5