Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2962 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Nello
30.08.2018 4 z 5

Asi nejlepší ze všech co jsem od Olsena četla. Líbila se mi nejvíce, ale všechny ostatní knížky taky supr.

malí
23.08.2018 5 z 5

Detektivka patri k tem, co si clovek zapamatuje.

kika_
22.08.2018 5 z 5

Luxusní detektivka. Mělo to spád, originální příběh, napětí až až. Líbí se mi tenhle styl psaní - rozjetých více menších storek, kapitola skončí napínavě a samozřejmě další kapitola je pokračování jiné storky. Čtenář je proto pořád napjatý jak asi dopadne tamto a jak zas táámhle to a musí se k pokračování pěně pročíst :).. Prostě pro milovníky detektivek jasná volba

kacisinka
07.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha, ani na chvíli mě nepustila. Byla to moje první knížka ze série, už mám doma i další, tak se těším, že se zase začtu.

PaniJani
03.08.2018 4 z 5

Skvělá kniha! Byla to moje první přečtená že série. Zhruba první třetina pro mě byla zdlouhavá až nudná, nemohla jsem se pořádně začíst (za to odebírám jednu hvězdičku), ale pak se to rozjelo a neskutečně mě kniha bavila. Musím doplnit další díly :-) Trošku mě hodil brouka do hlavy Asad, jsem na něj zvědavá v dalších dílech. A u Evy se nedokážu rozhodnout, jestli to byla kladná, nebo záporná postava. Jen mě jí bylo líto...

asam
31.07.2018 5 z 5

Trio Carl, Asad a Rose opět nezklame. Napínavé až do konce, Trochu mě tam vadilo vyšetřování požárů ve firmách - odvádělo to pozornost od " vzkazu v láhvi".

slunicko1958
19.07.2018 3 z 5

Dost dobře nerozumím zdejšímu nadšení. Musím ovšem předeslat, že tato kniha byla první, kterou jsem od autora četla.
Námět skvělý, zpracování horší. Neskonale dlouhý a nudný rozjezd. Hlavní dějová linie byla napínavá, ale naprosto zbytečně ji narušovaly podle mého názoru nesouvisející "odbočky" - např. azbest a kudy vedou trubky, stěhování kanceláří, kde bydlí Asad atd. Případ znetvořených malíčků s hlavním dějem také nesouvisel ... Naprosto absurdní byla "sestra". Copak v Dánsku nedělají kriminalisté psychotesty? Jak dokázal kluk - psychicky i fyzicky vyčerpaný - se spoutanýma rukama napsat vzkaz? Bodnout se něčím do nohy, vložit papír do láhve, uzavřít ji dehtem a hodit do vody. Asi kouzelník... Těžko uvěřitelné.
Ale celkově se knížka dala číst, na dovolenou výborné.
PS: Iritovalo mě slovo "bysme".

Abia
17.07.2018 5 z 5

Tohle začíná být závislost. Musím si dát chvilku pauzu od Carla, Asada a Rose, protože nedělám nic jiného, než že čtu a čtu a čtu. Zapomínám na svět okolo, nořím se do kanceláří ve sklepě a prožívám s nimi celý hon na vraha. Dokonce jsem si říkala, že bych se měla podívat na mapu, kde se to všechno odehrávalo. Super zážitek!

darbujan8924
13.07.2018 5 z 5

Tady není co řešit.... pecka nad pecky.
Hned jak dočtu co mám v plánu,vrhnu se na další výtvory tohoto spisovatelského génia :)
PS: a na film se nedoporučuji dívat,protože tam zprznili co se dalo :(

flare
29.06.2018 5 z 5

Precetl jsem toho mnoho severskeho a tenhle vytvor radim do svych top 3. Dobre rozepsane postavy,skvely a podle me dost realny namet, humor, napeti, zapletka, odpocinek...zkratka cool.

harena
26.06.2018 5 z 5

Třetí díl série a je to opět napínavý, vtipný, akční, čtivý detektivní příběh. Skvělé trio Carl, Asad a Rose nezklame a díky autorovu smyslu pro humor to není tvrdé severské krimi - je to kniha, na kterou se těšíte a po dočtení si objednáte další díl. Což jsem i já udělala. Výborná kniha pro chvíle odpočinku, přečteno za dva dny a těším se na další pokračování.

Nikol117
25.06.2018 4 z 5

Prvních sto stran je celkem nudná omáčka okolo. Pak příběh nabírá na obrátkách a je to celkem slušná podívaná. Mezi top knihy to neřadím, ale rozhodně napínavé se zajímavým příběhem to bylo.

AnetaKor
08.06.2018 5 z 5

Zatím nejpodařenější díl série. Nejhorší na tom všem je, že unést dítě, je prakticky velice jednoduché...

TaLu
02.06.2018 5 z 5

Pro mne to byl zatím nejlepší díl série. Dávný příběh únosu se prolíná se současností. Pohledy zločince směrem do minulosti vyvolávají otázky, zda nás dětství a minulost opravdu tak deformují, či zda máme naději se vymanit ze zdrcujících zážitků. Parta, která se již napevno usídlila ve sklepě, coby oddělení Q, nemá chybu, snad právě pro tu naprostou nesourodost a nedefinovatelnost jednotlivců, kteří jsou samá překvapení a tajemství. Chci věřit, že se z Asada nevyklube časem někdo, kdo "se přidal na temnou stranu". Carl je mým nejoblíbenějším od prvního dílu, hlavně s jeho "zázemím" v rodině.
Těch 550 stran uteklo jako voda. Celkově má děj stálé napětí, rozuzlení také není černobílé. Věřila jsem v přežití některých postav. Určitě doporučuji všem milovníkům tohoto žánru. Jen Evu jsem si nedokázala zařadit, zda jde o kladnou nebo zápornou postavu. Doufám, že její noví příbuzní zůstali v bezpečí. Další díly série nemám k dispozici, tak bude následovat přestávka, což může být jen dobré. Ony ty první tři díly nasadily laťku hodně vysoko.

NADEI
01.06.2018 4 z 5

Ze začátku trošku delší rozjezd, nějak jsem se ztrácela, ale s přibýváním stránek jsem se doslova ponořila do čtení. Skvělá vyšetřovací trojka se zábavným a tajemným Asadem- ten mě fakt baví- ztracené děti, psychopat a fanatické sekty, když se vše spojí, je z toho moc dobré počtení.

Kitty
24.05.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a docela se mi líbila. Řekla bych klasická "severská krimi". Postupně vychází najevo charakter jednotlivých postav, zajímavá zápletka, trocha napětí, prostě vše, co od krimi očekávám.
Přečtu si další.

Michaeles
02.05.2018 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha. Po předchozím díle kdy jsem byl velmi zklamán je tohle pecka!

Paulus.1987
18.04.2018 4 z 5

Vzkaz v láhvi je první knihou od Adlera-Olsena, kterou jsem četl. Nepovažuji se za znalce detektivek, ale musím se přiznat, že v průběhu četby mi některé pasáže přišly poněkud rozpačité, např. hned na začátku, kdy se chlapec se spoutanýma rukama za zády dokáže bodnout do nohy, vlastní krví napsat dopis, vložit ho do láhve, láhev utěsnit dehtem a hodit do vody... I samotné oddělení Q mi přišlo poněkud zvláštní - Asad na mě působil jako mnohem schopnější policista než jeho šéf Carl a Rose mi pro změnu připadala jako naprosto nepoužitelná slepice (na konci dokonce zapomene svým kolegům sdělit místo, kde se vrah pravděpodobně skrývá), nemluvě o její "sestře"...Takových zvláštních, obtížně uvěřitelných momentů a náhod se dá v knize najít víc, ale při troše dobré vůle se nad tím dá přimhouřit oko.
Na druhou stranu jsem oceňoval napínavost a spád, vyprávění formou střídání pohledů policie a vraha, absenci brutálních vražd ve formě všelijak zohavených a naaranžovaných mrtvol, jak bývá v současných detektivkách často zvykem.
Sečteno a podtrženo se jedná o čtivou a napínavou detektivku, kterou přečtete za pár dní, ale která rozhodně není dokonalá, jak by se mohlo podle zdejšího hodnocení zdát.

Kekik
05.04.2018 5 z 5

Asad, Asad, Asad...a jestě jednou Asad. Já ho prostě zbožňuji, a o to více bych chtěla znát jeho minulost. Jistě se to jednou dozvíme, autor nám jeho život dávkuje po kouskách. Asad tento díl fakt perlil. S každým dílem je to víc a víc vtipnější (Velbloud, uklouznutí na schodech- skoro jsem brečela smíchy). Olsenův smysl pro humor je pro mě TOP.
Autor napsal další ÚŽASNOU detektivku. Náboženství, sekta, psychopat... prostě vše. A další utvrzení, že dětství dokáže ovlivnit mnohé.
Rose a a Yrsa- tušila jsem, jak to je a trefila se. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. To samé u Hardyho a jejich dosud nevyřešeného případu s mužem s pistolí s hřebíky. I zde nám autor postupně dávkuje informace.
Carl, ASAD, a Rose- trojice, která nezklame.
DOPORUČUJI !!!

hromis666
26.03.2018 5 z 5

toto me fakt prekvapilo, ta atmosfera byla skvela