Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2963 559

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

AnetaPospisilov
01.09.2016 5 z 5

Super knížka, super příběh.. :) Určitě si přečtu od tohoto autora i ostatní knížky.

ivoiro
30.08.2016 5 z 5

Volnější rozběh, ale pak to začne. Výborná kniha má u mne plný počet bodů.

Jančislava
26.08.2016 5 z 5

Další díl za mnou a spokojenost. Zajímavý případ a zápletka. Těším se na další díl.

midloch
26.08.2016 5 z 5

Po slabších Zabijácích zase Adler-Olsen v plné síle. Skvěle propracovaný děj i vedlejší postavy zaručují čtivost. To, že má kniha přes 500 stran mi ani nepřišlo a kdybych nemusel chodit do práce, asi bych ji přečetl na jeden zátah (takhle mi to trvalo až tři dny :-) ). Co se týče tématu, tak přesto, že mám k náboženským sektám silně negativní vztah a některé názory hlavního záporáka jsem naprosto chápal, byl jsem rád, že to skončilo v zásadě dobře. Hlavní záporátk je totiž neuvěřitelný psychopat a manipulátor a k těm mám stejně negativní vztah jako k sektám :-)

CharlesWard
20.08.2016 3 z 5

Kniha nezklamala, jen ji doporučuji nečíst na jeden zátah. Mohl by se dostavit stereotyp. A teď už jen počkat na filmové zpracování, které si rozhodně užiju.

Susan94
17.08.2016 5 z 5

Téma této knihy mě velmi bavilo a zajímalo. Oproti prvnímu dílu tam byla hlubší propracovanost postav, opravdu jich je tam hodně, ale na žádnou se nezapomíná a rozhodně chválím, popisování děje pohledem hlavní postavy - Chaplina a jeho manželky Miy, to mě opravdu velice bavilo. Také by nebylo špatné dozvědět se ještě více o jeho sestře Evě. Rozhodně to bylo velmi, velmi napínavé čtení, a opravdu jsem byla šťastná za úplný konec, kdy se Benjamin dostal zpět ke své mamince. :) Vřele doporučuji.

francouz
16.08.2016 5 z 5

Pro mě to bylo první setkání s Adler-Olsenem a s oddělením Q. A musím říct, že bylo opravdu skvělé. Na začátku nebylo třeba žádného rozcičování, závod s časem po prologu, který byl pojmut velmi temně, začal nasazením treter, které autor nesundal a až do finiše bylo jasné, že půjde o setinky, tak aby medaile cinkla. A ona opravdu cinkla. Navíc jste ten závod mohli sledovat z několika pohledů, tak aby to bylo ještě zajímavější, a to z pohledu policie, zločince nebo oběti, vždy to bylo velmi provázané a velmi napínavé. Opravdu jsem se nenudil a to, že k tomu občas na odlehčení musel Carl řešit i něco jiného, než jenom hledat vraha, bylo jako v životě. taky nemůžete běžet neustále o medaile, občas musíte i relaxovat, což v tomto případě, bylo ku prospěchu, a vy jste se těšíl, co bude následovat. Navíc Carl není žádný Bolt, tu medaily si musel tvrdě odmakat, a i když zřejmě v minulosti často flákal tréninkové dávky, a občas to zavánělo vyřazením z kádru, tak díky zarputilosti a snaze se udržet, tam kde jiní padnou, doběhl až do cíle.

sackrebleu
06.08.2016 5 z 5

Po predchádzajúcich dvoch dieloch prekvapivo vynikajúce, od začiatku do konca. Jediné čo mi trochu vadilo, je Asad, ktorý vždy v pravej chvíli vytiahol nejakú superschopnosť, ktorou všetko vyriešil. Ale inak je to zaujímavá postava; som zvedavá, či sa v sérii nejako objasní jeho minulosť.

kokosek
25.07.2016 5 z 5

Po Zabijácích jsem tak nějak neměl moc chuti s Carlem pokračovat (prostě jsem čekal jen další obyčejnou detektivku). Nakonec jsem se ale do Vzkazu (pomohlo tomu i zfilmování obou předchozích dílů) pustil a rozhodně nelituji.
Děj je ze začátku opět jen takový nijaký, pomalý, líně se vlekoucí. Ostatně tak nějak si člověk představuje hlavního hrdinu. Jenže najednou se něco stane a je z toho honička jak o život.
Je vidět, že autor má dost jasnou představu, kam chce hlavní hrdiny dostat a proto se už těším na další díl.
A momentálně je v kinech i tento film, tak si ho určitě nenechám ujít. Tohle může být hodně dobré.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super.

Aleh
16.07.2016 5 z 5

Nemám moc ráda "bichle", které mají přes 500 stran. Mívám obavy, že to bude nastavovaná kaše. Ale nebyla. Autor velmi pečlivě popisoval povahové rysy a chování pachatele, zabýval se jeho dětstvím, věnoval značnou pozornost obětem, které byly vybírány podle přesného klíče a neopomněl i pro čtenáře A. Olsena známého dánského vyšetřovatele Carla Morcka a jeho vyšetřovatelský tým. Ztěžejní pasáže příběhu popisoval autor často z pozice pachatele i obětí. A bylo zajímavé sledovat, jak pachatele šokovalo, co všechno již policie odhalila, ale přesto stále věřil, že má možnost uniknout.
A ještě dovětek. Pokud si dospělí dobrovolně vyberou svou životní cestu, tak mohou být někdy šťastní, ale mohou také třeba trpce litovat. Co ale dítě, které si tuto cestu dobrovolně nevybralo. Co pak? Pak to poznamená jeho život v dospělosti...
Byl to thriller, jak má být.

knihomolka525
12.07.2016 5 z 5

Přes 500 stránek napětí.Ale i humoru.Zejména poslední odstavec na straně 313 mě dostal :-))) U mě je tato kniha zatím nejlepší z těch,které jsem od Olsena četla.

Petrstik
09.07.2016 5 z 5

Další povedený, tentokrát třetí díl série Oddělení Q.

lapagerie
06.07.2016 5 z 5

Výborná detektivka. Vše pečlivě nadávkováno.

kolodze
04.07.2016 5 z 5

Napětí a humor v perfektně vyváženém koktejlu ..Carl a jeho oddělení Q se mi dostalo pod kůži a určitě se ponořím do některých jejich dalších případů.

koubin007
30.06.2016 5 z 5

Takhle se má psát detektivní román!! Skvělá psychologie postav, dokonce jsem s tím vrahem v půlce knihy začal sympatizovat. V příběhu nejsou hluchá místa, vše do sebe zapadá a uhání vpřed. Tak by to u tohoto druhu literatury mělo být. Napětí po celou dobu až do konce. Vzkaz v láhvi rozhodně doporučuji a já osobně jdu na další díl.

kadz
27.06.2016 5 z 5

úžasná.... Ráda se k ní vracím...

Juzzy
26.06.2016 5 z 5

Strhující! Závěr sice opět trochu Adlerovsky překombinovaný, ale kvalita příběhů a napětí neustále roste.

Peslik
10.06.2016 5 z 5

Naprosto skvělé, napínavé a čtivé. Asad mě baví, čekám čím mě překvapí další díl.

ewi
30.05.2016 5 z 5

vyborne...strhujuci vygradovany dej, spravne davkovane napatie, akcia i humor .... \Adler-Olsen je moj oblubeny autor, zatial vsetko, co som od neho precitala, stalo za to...