Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1013 1013

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

rumova_kulicka
29.06.2020 5 z 5

Konečně díl, kdy jsem se nemohla odtrhnout a knihu za jeden den přečetla. Téma sice těžké, ale mělo to drive. Po selfies jsem si spravila chuť :-)

katka.oo
26.06.2020 4 z 5

Oddělení Q mám moc ráda, ale do tohoto dílu se mi moc nechtělo ... terorismus a uprchlíci nejsou zrovna moje moc oblíbená témata v detektivkách, ale nakonec dobré, sice je tu míň humoru a velbloudů, ale aspoň nám byla odtajněna Asadova temná minulost a celý tým se dal opět dohromady, uvidíme co přinese další díl ...

momo01
25.06.2020 5 z 5

Tak nějak málo velbloudů a srandy, ale hlavně: už víme, kdo je Asad. Za mě skvělý díl, nechybělo mu napětí ani spád.
...No možná, že ten konec už byl moc urychlený, ale všechno odpouštím.

mi-380
21.06.2020 5 z 5

Okolo čísla 2117 se točí dva případy, z toho ten větší nám konečně naplno odhaluje doposud tajemného Asada. Je to kniha hlavně o něm, ale také o nesmiřitelných náboženských a etnických konfliktech, které politici západu svými hokus-pokusy s multikulturalismem a násilným vývozem demokracie přenesli z rozvrtaného a ropou nasáklého Orientu přímo mezi své spoluobčany a díky otevřeným hranicím nakonec asi i do celé EU.
Jsem rád, že případy oddělení Q drží stále svůj vysoký standard, i když obě popisovaná vyšetřování jsou postavena na programově vykalkulovaných bizarních a atraktivních základech.
90 % (zatím 365 hodnotících s průměrem 84 %).

Celá země se nacházela v podivném záchvatu paniky. Vůbec se nevědělo, odkud kluk volá, takže mohl být kdekoliv. Jestliže se policisté předtím neměli čeho chytit, tak teď to bylo ještě horší. Jestli předtím klesli na dno, teď klesali na dno Mariánského příkopu.

Pav
18.06.2020 5 z 5

Jsem spokojená. Ještěže jsem nečetla zdejší hodnocení dopředu, protože bych se asi bála. Ačkoliv mě téma terorismu nebaví, tady jsem s ním neměla problém. Alespoň jsme se podívali po Evropě. Tentokrát jsme se konečně dozvěděli Asadovu minulost a byl dán větší prostor Gordonovi, takže jsme se mohli s jeho postavou trochu víc sžít. Je pravda, že vtipných situací bylo pomálu, ale ani by se to nehodilo. Stále se ještě nevyřešil případ s nastřelovací pistolí..., že by v příštím díle?

mol378
17.06.2020 3 z 5

Carl: "Když stojíš po krk ve sračkách, nesmíš věšet hlavu." Pěkné motto, svatá pravda – ale taky jediná věc, která v tomto zatím posledním díle jinak dost dobré sérky zaváněla aspoň vzdáleně vtipem. Škoda. Tahle humorná stránka jinak drsného vyprávění o oddělení Q. mě vždycky bavila. Oběť 2117 se mi zdá nejslabší. Vyprávění nemělo spád, vhled do Asadovy minulosti sice fajn, ale paralelní linka, která měla podle mě dodat akčnější zápletku a výplň nezbytnému popisu událostí na blízkém Východě a tamních válečných a zajateckých podmínek, byla nijaká. Závěr předvídatelný. Švunk nabraly až poslední kapitoly. Tak počkáme na další díl, třeba je únava materiálu jen přechodná. Váhám mezi dvěma a třemi hvězdami, no tak dobře, budu shovívavá.

Toledo
16.06.2020 5 z 5

Za mne byl tento díl výborný ! Byla jsem napnutá od začátku do konce a finále bylo velmi napínavé. Nejednalo se o klasický případ oddělení Q, ale za mne i tak zaslouží 5* - moc jsem si čtení užila a konečně jsme se dozvěděli celou pravdu o Asadovi, která dala tušit z předchozích dílů, že bude velmi výživná.

HaHa11
15.06.2020 3 z 5

Oddělení Q a ryze aktuální téma? Abych pravdu řekla, toto spojení mě nenadchlo! Kniha obsahovala mnoho nadmíru emocionálně vypjatých scén, a proto se až zdráhám napsat, že mi chvílemi známá sestava prostě lezla na nervy. Vzhledem k rozvinutým osobním liniím lze očekávat další pokračování. Doufejme, že se v něm Carl a spol. vrátí v lepší formě!

Grety
10.06.2020 5 z 5

Oddělení Q je stále ve formě, zachraňovat rodinu jednoho z nich a lovit pomateho otcovraha jim šlo parádně. Autor opět nezklamal.

lagareta
08.06.2020 5 z 5

A mně se to zase líbilo! Trochu jsem se bála, protože dost komentářů bylo rozpačitých,ale jsem spokojená a těším se na další díl!

danica6371
08.06.2020 4 z 5

Ale jo, docela mě to bavilo, ačkoliv tuto tematiku moc nemusím. Ale zase to hezky koresponduje s děním ve světě. Pasáže s popisem minulosti a životě na východe
nebyly moc záživné, ale chápu, že byly třeba k pochopení situace. V Happy End jak z hollywoodského filmu jsem nevěřila, ale nakonec jsem za něj ráda. Doufám, že se dočkáme dalšího dílu. Moc by mě zajímal Zajdův následný život :-)

honza66
02.06.2020 4 z 5

Jako vždycky v případě oddělení Q: je to velmi dobrý, vlastně téměř skvělý, jen tomu něco málo chybí. A to málo je uvěřitelnost. Ty dějový kotrmlece a osudový a rádobynáhodný propojení jsou tak velký, že prostě si prostě říkáte, že to možná snese kniha, ale v realitě by to bylo všechno bylo trochu jinak. Paradoxně to je asi ten moment, který pomáhá vydržet číst příběh otřesného až nesnesitelného rodinného utrpení, což speciálně u této knihy platí dvojnásob.

Pavlína2019
29.05.2020 1 z 5

Bohužel, kniha mě nebavila, ač jsem na ni dlouho čekala. Bude to ale můj problém, toto téma pro mě není zajímavé. Avšak všechny ostatní knihy autora jsem přečetla jedním dechem. Nedočteno...

šipek
25.05.2020 4 z 5

Tak jsme se konečně dozvěděli příběh o životě jednoho z hlavních postav této série Asada. Pro mě byla tato kniha asi nejslabší z celé série i když případy oddělení Q řadím hodně vysoko. Postrádal jsem typický Asadův humor a téma terorismu také nemám moc v oblibě. Na druhou stranu se kniha velmi dobře čte a já čekám na pokračování.

mattonka
23.05.2020 3 z 5

Laťku měl u mě Olsen nastavenou hodně vysoko. Proto jsem se na jeho novou knihu z oddělení Q těšila.
Neříkám, že je úplně špatná,ale ... Prostě jsem čekala další zajímavý případ. A ne životopis Asada. Dějová linka s Alexanderem mi přišla málo propracovaná,bez nějakého většího vysvětlení proč chtěl najednou pomstu na neznámých lidech. I přesto se mi kniha četla dobře. Svému okolí doporučím k přečtení.

Ulala
17.05.2020 5 z 5

Každá další kniha této série mi připadá kompaktnější a lepší. Zaslouženě dávám pět hvězdiček.

ujira
14.05.2020

Jen člověk, který prožil tolik co Asad(Zaid), může být důvěryhodný v zásahu proti teroristům i radící a vtipkující ve sklepě kodaňské policie. Dobrá kriminálka.

Katania
14.05.2020 5 z 5

Méně humoru, ale aspoň jsme o Asadovi konečně zjistili něco víc...oddělení Q mě baví ????

mispulin
07.05.2020 5 z 5

Tentokrát nebylo tolik velbloudů, tolik humoru,ale alespoň jsem se konečně dozvěděl kdo byl Asad a jakou měl minulost.
Snad bude ještě nějaké pokračování... určitě by bylo o čem psát

Boriolus
06.05.2020 5 z 5

V tejto časti síce chýbal typický humor Asada, ale nech je mu odpustené...