Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1010 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

Obelix15
25.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Osmý díl oddělení Q byla trochu jinačí jízda než předchozí díl! Minulost Asada, boj o záchranu rodiny, terorismus v Evropě. To je jen málo ze solidní nálože, kterou nám autor přichystal. Kniha vás nenechá vydechnout. Možná bych měl malou výtku ke konci, kdy jsem dle nabitého děje očekával finální epický fight mezi Asadem a Ghálibem, škoda. Další menší výtkou je dějová linka spratka s mečem. Určitě zajímavý potenciál na samostatný případ :)

Ticiana
24.07.2022 5 z 5

Kniha je napsaná jiným stylem, než jsme zvykli. Dej z pohledu více osob byl hezké zprijemneni. Kniha ubihala fakt svižně, bavila mne i dějová linka se "samurajem". Na konci zůstává hodně otevřených veci, tak jsem zvedava, jak dopadne Asad, Carl a ostatní a hlavne uz by mohli vyřešit tu prestrelku z prvního dilu. Za mne jeden z lepších dilu série.

borupet
12.06.2022 3 z 5

Tak není to typický případ oddělení Q, ale je to dobře napsané, čtivé, napínavé. Téma uprchlíků a terorismu mě nikdy moc nezajímalo, ale proč ne. Minulost Asada je odhalena, Rose se vrátila do práce. Tak teď se doufám můžu těšit zase na nějakou pecku jako byly první případy.

krejcovka76
21.05.2022 2 z 5

Kdybych nechtěla vědět jaký je Asadův příběh, tak bych knihu odložila. Nebavila mě ani jedna dějová linka. Knihu jsem neustále odkládala a nutila se do čtení. A teď na konci jsem ráda, že je to za mnou. Jako vysvětlení některých osudů postav oddělení Q to beru, jako detektivku ne. Snad další počin autora se bude blížit předchozím knížkám.

midloch
18.05.2022 4 z 5

Je to již delší doba, co jsem přečetl předchozí díl a tak jsem se musel občas rozpomenout na předchozí příběhové linky. Ale to není problém. Kniha se čte velmi dobře, jen bych podotkl, že k detektivce to mělo trochu dál - moc se toho nevyšetří, vše se vyřeší vlastně skoro samo. Za mě 4*

Ivan F
08.04.2022 4 z 5

Je zaujímavé sledovať názory komentujúcich, pretože zatiaľ čo jedna skupina knihu velebí, tak druhá ju zatracuje. Príčina bude asi v tom, že to nie tak celkom typický krimi príbeh z oddelenia Q, ako skôr spoločenský román a zároveň sonda do vzťahov medzi Európanmi a vyznávačmi islamu. To môže skutočne niekomu vadiť, pretože ako nám história a súčasnosť ukazuje, sú neprispôsobiteľní - teda drvivá väčšina z nich. Na druhú stranu však nutno podotknúť, že sa veľa dozvieme o "tajomnom" Asadovi a to je ďalší kameň úrazu, nakoľko z neho autor spravil takmer super hrdinu - no a tým predsa ten, čo verí v Alaha nemôže byť. Takže tu máme riadne pokrivenú optiku, ako na jednej, tak aj na druhej strane. Mne vyznenie príbehu nevadilo a celkom som si ho užil, za najslabší prípad oddelenia Q považujem knihu Marco.

Vlak7
24.03.2022 2 z 5

Tak tento příběh mě vůbec, ale vůbec nechytil. Četla jsem ho nejdéle ze všech dílů. Severskou krimi si představuji jinak

Kami33
08.03.2022 4 z 5

Jsem příznivcem této řady, a tak i když tento díl nepovažuji za nejlepší, přesto ho hodnotím dobře. Kdo má Carla, Asada, Rose a ostatní rád, bude spokojený. I když, jak již bylo zmíněno, o detektivní příběh je zde pouze okrajový. Jak by řekl Asad: "Velbloud si odskočil, ale karavana kráčí dál."

cukrovka
31.01.2022 4 z 5

Tentokrát je to něco jiného. Oddělení Q bylo založeno aby řešilo neobjasněné případy z minulosti a to je tentokrát jinak. Sice se nám odhaluje Asadova minulost, ale o nějaké vyšetřování moc nešlo.

marci8
30.01.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Autor zde píše opět jeho vtipným způsobem a tak jsem se nad mnohými řádky i pousmála. V tomto případě je kriminální případ velmi okrajový a primitivní. Milovníky detektivek tato kniha asi nepotěší. Naopak příběh Asada a celá akce okolo něj byly velmi dobré. Kniha byla napínavá a určitě potěší fanoušky této série. Já mám postavy z oddělení Q ráda a tak se na každý další díl těším. Když ocením ještě autorův styl a napínavý děj, musím dát všechny hvězdičky.

OnusProbandi
15.12.2021 4 z 5

Asad, Asad a zase Asad! Můj favouritešek se konečně dočkal své autobiografie..............příkoří, terorismus, flashbacky, slzy, má to všechno ke spokojenosti všech zúčastněných postav včetně čtenáře?
Jsem slaboch, Olsenovi toho hodně prominu protože mě prostě jeho způsob psaní baví, kdyby to byl ovšem jiný pisálek tak to cupuju.
Apriori si zasloužilo říci, že kniha se zabývá otázkou uprchlíků, kterou podle mého názoru, nastínil realisticky bez zbytečných jemnocitných keců.

Ilirea25
08.12.2021 1 z 5

Myslela jsem si, že po knize Marco nemůže autor napsat nic horšího a už od prvních stran mi bylo jasné, že může.
Čeká kniha vlastně bylo jedno velké zklamání. Novinář vesměs jenom vyplňoval stránky, mladý klučina, který žil ve videohře s chtěl všem useknout hlavy byl nereálný, nevystopovatelný? Vždy mě bavila linka Asada, tentokrát je to 500 stránkové unudění k smrti.
Dočteno jenom kvůli tomu, že autora mám velmi ráda.
Tohle bylo velké šlápnutí vedle.

Mirek240
28.11.2021 3 z 5

Kniha mela dobre tempo, nicmene me presto uplne nebavila. Uz pri Selfies jsem si kladl otazku, kam serie smeruje a bohuzel ani tento dil me uplne na tuto otazku neodpovedel. Namet byl zajimavy a kdyby tato kniha byla zpracovana jako samostatny thriller, tak reknu super, ale jelikoz uz jsem s Carlem a Asadem neco odzil, tak me tento dil asi opet spis zklamal. Tentokrat to ani Asaduv humor nezachranil, peotoze tam skoro zadny nebyl… ale uplne na rovinu rikam, ze pokud vyjde jeste nejaky dil, stejne si ho prectu :)

koki.veru
26.10.2021 4 z 5

Asi nejslabší díl z této série, ale i přesto pěkný, čtivý a docela zajímavý thriller.

minirock
19.10.2021 4 z 5

Tenhle díl považuji za slabší. Oba hlavní hrdinové tak nějak ve vleku událostí objasňující Asadovu minulost, přičemž Carl řeší spíš své soukromé starosti a radosti. Rose a Gordon řeší případ maniaka s mačetou a celé mi to přijde místy zbytečně zdlouhavé a natahované. Snad to bude příště lepší ...

tulip131
08.10.2021 3 z 5

Konečně jsem se dočkala zveřejnění Asadovy minulosti. Zásadní zvrat v Carlově životě. Změna u Rose. Opět se propojily dvě linie příběhu. Ale i trochu kritiky, první 1/3 knihy jsem nebyla schopna "uchopit", zbytečně zmatené, uvažovala jsem, že knihu odložím, zbytek knihy již stál za to.

kalache
07.10.2021 4 z 5

...jsou mezi námi lidé,kterým se nevyplácí říci "odpal"...

mataj
27.09.2021 4 z 5

Zatím poslední díl oddělení Q konečně poodhalí život a minulost Asada, která nebyla nijak růžová. Jeho nepřátelé se chtějí pomstít a zničit jak jeho tak "západní" svět. Kniha byla hodně zajímavá a čtivá, jenom trochu překombinovaná. Budu se těšit, pokud vyjde další díl.

cori
27.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Autor paralelně vypráví případy organizovaného islámského terorismu a terorismu tzv. osamělého vlka, který se sám za sebe mstí společnosti. Konečně se dozvíme Asadovu životní story. Nechápu, že člověk, který přijde o rodinu a zažije tolik utrpení a násilí, může hýřit vtipnými průpovídkami viz předchozí díly.
Objevují se i díry v logice. Například Ghálib, který marně pátrá po Asadovi 14 let, aby se mu pomstil. Při tom stačilo sledovat bratry Bjornovy, kteří se s Asadem po celou dobu stýkali. Když někomu chrstnu kyselinu do obličeje, zasáhnu i oči, nebo ne? Pro lepší představu o kulisách příběhu jsem si vygůglila fotky berlínské kostelní věže, kde se odehrávalo finální dějství. Mimo mísu mi přišlo i těhotenství padesátileté ženy (otěhotněla asi, aby měl Carl důvod nechat Asada samotného a teroristi měli volné pole působnosti, protože kdyby naše dvojka zůstala pohromadě, nemohlo by se stát to, co se stalo). Ještě štěstí, že existují chytré hodinky a uštěkaní psi.

Veronika13
18.09.2021 5 z 5

Hodně silný příběh! Ať knihu člověk bude číst v kteroukoliv dobu, pořád bude aktuální, bohužel. Jen kdyby těch veselejších konců bylo i v reálném světě o něco více. Nicméně musím konstatovat, že mě Jussi moc baví, snad víc než Nesbo?!