Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60018/bmid_tanecnik-KK4-60018.jpg 4 1730 274

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

aneta.giraffe
22.02.2017 4 z 5

Pekna knizka,zajimavy prubeh vysetrovani a "pribeh vraha". Ale stale se snazim si jako Amelii nepredstavovat Angelinu J. ;-)

hana.hanigerova
01.01.2017 5 z 5

A zase mě dostal! :-) Kniha se necelých 300 stran vlekla a měla jsem z ní rozporuplné pocity, ale přesto jsem musela pořád číst dál. 4* měla jisté. Po náhlém zvratu a akci na posledních 40 stranách má i hvězdičku pátou a všem knihu vřele doporučuji! A to nejsem žádný mega fanda detektivek, toto je všehovšudy asi čtvrtá detektivka, kterou jsem přečetla :-) Deaver prostě umí!

Jankulik
31.12.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi pěkně četla :-). Napínavá a ten zvrat na konci knihy byl fajn. Boj mezi Lincolnem Rhymem a Tanečníkem byl pěkně napsaný. Zajímavá kniha :-) Doporučuji.

ZuK1
10.12.2016 5 z 5

Moje první knížka od Jeffery Deavera, mimo Sběratele kostí, kterého jsem kdysi dávno viděla v televizi. Musím říct, že se mi Tanečník opravdu líbil. Byl napínavý, dobře se četl a závěr jsem vůbec nečekala. Už se těším na další knihy.

jana1976
28.11.2016 5 z 5

Četla jsem se zatajeným dechem. Pro mě je to bomba čtení.

frkotik
24.11.2016 5 z 5

Parádička, po nemastných neslaných Sběratelech kostí, které jsem viděl v kině / televizi a teď i četl, mi tohle přišlo jako naprostá bomba... Ten konec teda byl! Lahůdka a hned skáču rovnýma nohama do dalšího Lincolna Červa :) Celkem mě překvapuje, že tohle ještě nikdo nezfilmoval nebo se pletu?

Schamila
19.11.2016 4 z 5

Bezva příběh - jedinečné střídání situací, téměř 3/4 knihy vše jasné a pak najednou bum, autor nám přiblížil - co znamená létat, další zajímavý postřeh z knih tohoto autora, vřele doporučuji.

Nuny
31.10.2016 5 z 5

Já opět smekám. Nechápu, že jsem s tím tak dlouho otálela. Něco tak důmyslně promyšleného jsem dlouho nečetla. Perfektní do posledního detailu.
Nejvíce mě dostal se svou znalostí letových údajů a strojů samotných.
Psát takovéhle detektivky musí být dobrodružství samo o sobě.

DatabazeKnih100
04.10.2016 4 z 5

Za mě tedy o něco slabší než první díl. Ale na druhou stranu o trochu reálnější. Lincoln Rhyme na mě tentokrát nepůsobil jako člověk s nadpřirozenými schopnostmi v komnatě nejvyšší potřeby, což oceňuji. Celkově to však nebyla ani zdaleka taková bomba jako Sběratel kostí. Uvidíme, co autor předvede v dalším díle..

Mikako
03.10.2016 5 z 5

Výborná kniha, musím říct, že jsem si Rhyma vážně zamilovala!
I když se snažím, opravdu nemůžu vymyslet nic, kvůli čemu bych neměla dát opět plný počet hvězd :-)
Prostě dokonale vymyšlené a napsané a nakonec vše skvěle zapadne jako dílky puzzle :-)

ivoiro
18.09.2016 5 z 5

Těžko něco dodávat - naprosto perfektní.

haWranka
05.09.2016 4 z 5

Slabší než první díl, ale na druhou stranu, závěr všechno bohatě vynahradí. No, kdo to prokouknul? Já tedy ne!

arthera
22.08.2016 3 z 5

Tenhle Deaver byl jako slabý čajíček...takový odvárek, když kuchařka zapomene sesbírat pěnu a ten se zakalí. Já chápu, že ne všechny baví v knize číst poetické popisky o západech slunce, včeličkách a vůni lesa...ale mě to trvalo, než jsem se prokousala "vycpávkami" o letadlech...vzlety, vztlaky, modely a já nevím co ještě. Vedlejší postavy byly napsané jak horkým perem. Kdo "sbírá" Deavery, je to nutnost číst, kdo by chtěl "dobrou detektivku" tak ať si najde něco lepšího...

jefff
14.08.2016 4 z 5

Skvěle napsané. Deaver umí a zná, to je vidět a díky tomu je příběh o hodně realističtější než u jiných amerických autorů. Pravda, trvalo mi než jsem se začetl, neboť zabiják mě až tak neoslovil, ale v pozdější fázi jsem se od knihu už odlepit prakticky nemohl. Silný nadprůměr.

dominika2585
07.08.2016 4 z 5

Opět skvěle promyšlený příběh, s geniálním rozuzlením. Jak už tu bylo řečeno, některé pasáže pro mě byly také méně čtivé, především ty popisové části o technice letadla, ale to ovšem Deaver vynahradil spoustou zvratů. Konec mě natolik ohromil, že jsem až zírala s otevřenou pusou.

wendulka321
01.08.2016 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout opět úžasný příběh.

Aymira
09.06.2016 5 z 5

Ne tolik temné jako Sběratel kostí, přesto stále stejně kvalitní. Přiznávám, že jsem se dokonale zamotala u toho obratu na konci knihy a posledních asi 30 stran jsem se musela pořádně soustředit, abych pochopila logiku toho, jak vše vlastně bylo. Jak tady již někdo napsal, některé pasáže nebyly tolik čtivé z důvodu přílišného popisu technických záležitostí, ale to je jen můj osobní problém. Pro někoho, kdo se zajímá o letectví a ví mnohé o technice, to může být naopak velmi vzrušující a poučné čtení.

Selinute
14.05.2016 5 z 5

Můj komentář, který je v pořadí stým k této knize, svědčí o velké oblibě autorových knih. Proto není snadné napsat nějaký superlativ, který tu ještě nebyl použit. Snad jenom, že to byla opět skvělá jízda... A závěr je pecka, která Vám vyrazí dech. Dokonale napínavá, příjemně vzrušující, no prostě jedna z nejlepších Deaverových knih!

Lu89
08.05.2016 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha, oproti Sběrateli trošičku horší, ale i tak velmi čtivá. Nejvíce mě ale dostal závěr, který byl naprosto dokonalý.

zpevSusannah
24.04.2016 5 z 5

Naprosto dokonalé!
Nevím, jak to Deaver udělal, ale po přečtení posledního slova knihy mi hned začal Tanečník chybět - jeho lstivost a genialita. Až mě mrzí, že skoro vždycky "thrilleroví padouši" musí udělat nějakou chybu, kratičký přešlap a nepozornost, která naruší preciznost jejich činů a zavede je do rukou spravedlnosti. Většinou spravedlnosti jménem Smrt...
A Lincoln? Po druhé jsem se přesvědčila, že Lincoln je prostě perfektní kriminalista s neomezenou inteligencí.Takový lehký konkurent Harryho Holea :-).
Jsem zvědavá, co ještě předvede dále, a zda opět budu v takové euforii, jako jsem teď :-).