Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60018/bmid_tanecnik-KK4-60018.jpg 4 1731 274

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

Eicherik
10.06.2018 4 z 5

Většinu detektivek a thrillerů je potřeba brát, jako pohádky pro dospělé. Tak čtenář musí přistupovat i ke knize Tanečník. Příběh se dobře četl, jen byl na můj vkus trochu překombinovaný, ale to se mi stává často.

shelma
20.05.2018 5 z 5

Opravdu nečekaný závěr. Skvěle napsaná detektivka. Knihu mohu jen doporučit.

boxas
05.05.2018 5 z 5

Tanečníkovou nejsilnější zbraní je lest, nejsilnější zbraní Lincolna Rhyma je preciznost a důslednost v každičkém detailu.
A právě díky těmto dvěma charakteristikám jsme svědky excelentního souboje dvou geniálních myslí, na který asi jen tak nezapomeneme.

Martink@
21.04.2018 5 z 5

Je to docela dlouho co jsem četla Sběratele kostí a přesně si ho už nepamatuju, jen vím, že mě ta kniha bavila a byla velice dobrá. Teď jsem dostala do ruky Tanečníka a jedním slovem prostě super. S Deaverem budu pokračovat dál...jen ta Sachsová... já bych ji občas něčím praštila...

moudivlacek
21.04.2018 5 z 5

Tak tady mě opět autor i Rhyme dostali, už jsem myslela, jak jsem odhalila vraha a jak ho Rhyme dostane a najednou ouha, vše jinak. A to mě strašně baví. Miluji to, když mě autor dokáže udržet v pohotovostním režimu až do konce děje. A tady se toho děje požehnaně, a když už si myslíte, ju, tohle je jisté, tak ono ... a vše je jinak.
Prostě tento autor umí psát, klobouk dolů.
Milovníkům tohoto žánru mohu jen doporučit.

Aerine
13.04.2018 5 z 5

Geniální krimi. Deaver nepotřebuje vymýšlet co nejujetější způsoby zabíjení, aby dosáhl naprostého napětí, akce a překvapení. Společně se sympatickým hlavními protagonisty sledujete kroky vraha a snažíte se předvídat jeho další krok. Někdy se vám to povede, ale nakonec vás stejně dostane. Pokud tedy nemáte mozek génia jako Rhyme ;-)

lucycom
25.03.2018 5 z 5

Pan Deaver prostě nezklame. Všechny jeho knihy, které jsem od něj zatím četla, jsou skvělé. Tato byla s velice zajímavou zápletkou. Líbí se mi, že prokládá dění (v jedné kapitole se věnuje Rhymovi a jeho týmu, kde zjistíme jejich myšlenkové pochody, v druhé zase vrahovu pohledu). Jeho styl psaní mě vždy ihned vtáhne do děje a vše si umím barvitě představit. Zvrat na konci jsem opravdu nečekala a překvapení já mám ráda. :)

mysce
22.03.2018 5 z 5

V prostředí soukromých aerolinek dojde k tragédii a roztočí se kola příběhu o ochraně důležitých svědků, kteří mají svědčit v soudním procesu proti obchodníkovi se zbraněmi, jenž si - jak se zdá - najal elitního zabijáka, přezdívaného Tanečník. Je to nebezpečný protivník, s nímž má Rhyme nevyřízené účty, protože před pár lety zabil jednoho ze členů Lincolnova týmu. Začíná napínavá hra úkladů, léček, předvídání a geniálních dedukcí.
Pachatel je mimořádně silný a přirovnání souboje dvou geniálních mozků (ačkoliv je každý na jiné straně zákona) k šachové partii není vůbec od věci, protože nestačí plánovat „já udělám tohle a on udělá to“, nýbrž „já udělám tohle, on na to určitě neskočí a udělá naopak tohle a na to já právě čekám“…
Podle mě jde o jednu z nejlepších Deaverových knih. A to ani nemluvím o závěrečném zlomu, který je skutečně geniální.

LaKrec
08.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla detektivní pecka. Akční Rakvový Tanečník se svoji genialitou málem přechytračil Lincolna... A ten excelentní závěr...

katka9574
02.03.2018 5 z 5

Po přečtení Iluze, která mi místy přišla až směšná, jsem se trochu bála, že už mám pana Deavera a jeho zvratů dost... ale naštěstí zbytečně - Tanečník rozhodně zaslouží plný počet a já se časem pustím do dalších děl ze série s LR :-)

pavlina9305
31.01.2018 5 z 5

Musím říct, že jsem přečetla už hodně Deaverovo knih a Tanečníka jsem právě po velmi dlouhé době dočetla po druhé. Deaver je génius o tom žádná. Tanečník mi byl celkem i 'sympatickej' (což se o vrahovi nedá tak snadno říct, že jo) ale byl mi sympatickej jen do určité fáze knihy, do posledního policejního domu. Nechci ale spoilovat. Tam mě to trochu naštvalo, ale to se mi u Deavera stává. Člověk míní, Deaver mění.
Tentokrát se mi fakt líbilo, že se Deaver držel dějové linie a netahal do knihy žádný med okolo. Naštval mě ale tím zásadním zvratem! To teda joo! Ale budiž mu odpuštěno. Protože tohle je jedna z mých nejoblíbenějších od něj.
Miluju slovní výměny Linka a Thoma! Link má skvelej smysl pro sarkasmus

petunkav
30.01.2018 5 z 5

Moje druhé setkání s Lincolnem a opět povedené. Určitě budu časem v sérii pokračovat.

evismaior
29.01.2018 4 z 5

80% - Na téhle knize je přitažlivé, že génius Lincoln Rhyme má tentokrát proti sobě podobného génia, který mu nezůstává nic dlužen a je stejně tak zarputilý v touze dokončit práci, jako je Rhyme (a posléze i Sachsová) neoblomný v touze ho dopadnout. Až to někdy působilo neuvěřitelně, jak oba soupeři dokázali dopředu odhadnout kroky toho druhého, vše bylo sice logicky zdůvodněné, ale často už mi to přišlo skoro na hraně telepatie a nedokážu uvěřit, že by někdo takhle geniální mohl ve skutečnosti reálně existovat. Ale jsme ve světě fikce a já se dobře bavím a to i tím závěrečným twistem ohledně skutečného pachatele, který zas jako by byl napsán především na efekt a je až přliš zřejmé, že v pasážích, které se týkají záporáků nám celou dobu zcela účelově není sdělováno vše - tak, abychom v závěru mohli obdivně a překvapeně vydechnout. Je to trochu laciné a nemám to moc ráda, ale v rámci žánru jsem ochotna leccos odpustit, zejména když celek je tak čtivý. Když tedy zapomenu na svoji přetrvávající touhu, aby se už na tu nevděčnou a tvrdohlavou pilotku konečně vyflákli, protože kdo nestojí o ochranu, ani si ji nezaslouží - a už vůbec ne na úkor někoho jiného. Ale to bychom my čtenáři zase neměli zápletku. Co dodat, těším se na čtení dalšího dílu.

Johhanka79
21.01.2018 4 z 5

4 hvězdičky a kousek za parádní konec. Knížka jako vždy čtivá, ale paní pilotka mne celou knihu rozčilovala a říkala jsem si proč tuhle ženštinu zachraňovat, když dělá vše proto, aby zemřela nebo alespoň policii "vše usnadnila"!

moničina
19.01.2018 5 z 5

Súhlasím s jedným čitateľom, začiatok trochu divný, ale záver stál za to. Akým trikom Sachsová nakoniec zatkla toho vraha bolo skvelé. Opäť v deji zápletka, po čase sa dozvieme o čo ide, aby to bolo neskôr znova spochybnené a tak to pokračuje, v tomto je autor geniálny a práve toto ma tak "berie" na jeho knihách.

gingilla
15.01.2018 5 z 5

V ramci zanru jedna z najlepsich knih, ake som cital.
Svizne, svieze, logicke, napinave az do konca.

Ildi
06.01.2018 4 z 5

Moje prvé stretnutie s autorom a bolo to fajn. Kriminalista Lincoln Rhyme pôsobil sympaticky a páchateľ tak to ma prekvapilo.

E_Lan
06.01.2018 4 z 5

Čteno jedním dechem (tedy tak od druhé třetiny), napínové, dobře napsané a s překvapivým rozuzlením. Určitě hodné zfilmování! Knihu jsem poslouchal a je zde třeba vzdát kompliment Janu Vondráčkovi za fantistický přednes! Celkově vynikající detektivka!

Pumpkin
05.12.2017 5 z 5

,,dvojka"..tak suprová...nebudu kecat, překvapilo mně jak se to s pachatelem nakonec vyvrbilo :)

helenkan
13.11.2017 5 z 5

Tuhle dvojku Rhyma a Sachsovou mám ráda.