Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2899 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

TedTonks
11.11.2013 5 z 5

Perfektní kniha kombinující několik velmi poutavých prvků. Je velmi zajímavé číst o životě takto postiženého člověka, a když se k tomu přidají další vynikající charaktery promyšlené do nejmenších detailů a čtivý příběh, jde to čtení samo a hodiny ubíhají rychleji, než obvykle.

Peggýsek
05.11.2013 5 z 5

Knihu jsem četla a je zajímavá. Klidně si jí přečtu znova.. Lincoln Rhyme je dost dobrý detektiv. Kniha je o dost lepší než film.

zuzepka
20.10.2013 5 z 5

První kniha z žánru Thrillery ,kterou jsem četla.Drsná a čtivá.Po přečtení doporučuji nějakou oddechovku.

evafort
19.10.2013 5 z 5

Výborná knížka - napínavá, drsná, šokující - prostě skvělá.

tormenta
17.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem! Líbilo se mi napětí, které knihu doprovázelo. Příběh šílený, ale dobře poskládaný. Konec je absolutně nečekaný, super.

Rousse
12.10.2013 4 z 5

Start dlouhé série, kterou mám hodně ráda. Některé kousky z ní jsou slabší, některé lepší, některé výborné. Tahle patří k těm lepším, ale podle mě rozhodně ne ta NEJ. Ale rozjezd Linciho a Amélie na výbornou.

šipek
04.10.2013 5 z 5

dávám pět hvězdiček, přečteno jedním dechem má to spád a stále se něco děje ani se nechce od této knihy odcházet.

Danusshka
30.09.2013 5 z 5

Příběh naprosto vynikající, knihu jsem přečetla jedním dechem. Ani minutu jsem se nenudila a nemohla se od knihy odtrhnout. Jsem zvědavá na další případy Lincolna Rhyma.

Niraj
24.09.2013 4 z 5

Opět krimi, která umí chytnou a nepustit. Zde navíc zatraktivněna neustálým pohledem pod pokličku práce detektivů (ať už jsou tyto metody skutečné nebo ne, nevím a je mi to jedno) = hledání a sběr důkazů na místě činu, jejich analýza moderní technikou a dedukce závěrů, pohled na myšlenkové pochody vraha i detektivů, ...
Já knihu přečetl téměř na jeden zátah a určitě se pustím i do dalších knih tohoto autora.

Rawen616
23.09.2013 3 z 5

Je to dobré, až na ten konec který mi přišel dost směšný.

rapley
16.08.2013 4 z 5

Dobře napsané jako většinou vše od tohoto autora,četla jsem i Tanečníka a Kamená opice,všechny jsou fajn.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Je to první Deaverova kniha ze série s Lincolnem Rhymem. Četla jsem ji už dávno, ale naprosto mě uchvátila a pravděpodobně i na dlouho zformovala můj knižní vkus. Geniální, rafinované, výborně vystavěné, se skvělou gradací a s naprosto překvapivým závěrem. Po této knize jsem Lincolnu Rhymovi doslova propadla, protože taková postava tu ještě nebyla.

meinita
04.08.2013 5 z 5

přečteno jedním dechem....strhující detektivka, jakou jsem už dlouho nezažila...

zdenyCZka
29.07.2013 3 z 5

četla sem jí cca pře pěti lety.....do ted si ji pamatuji opět lepší jak film :)......ještě sem se ale nedostala k dvojce bohuzel

Moňule13
05.07.2013

Bylo to napínavé od začátku do konce, konec byl nečekaný a překvapivý a přesně tak to mám ráda. Hned v pondělí si jdu do knihovny pro dalšího Lincolna Rhyma :-)

Jančislava
04.07.2013 5 z 5

Měla jsem tehdá v knihovně štěstí, že jsem sáhla po ní a náhodou se i trefila do prvního dílu :-) Kniha mě hned chytla a to tak, že jsem si jí a všechny další koupila! Deaver je pro mě mistr detektivky! Umí překvapit, udržet napětí a pokaždé, když si myslím, že vraha mám tak vzápětí zjistím, že nemám nic :-)

bobina58
25.06.2013

KNIHU JSEM DOSTALA OD DCERY.MOC SE MI DO NÍ NECHTĚLO,MYSLELA JSEM ŽE JDE O OBYČEJNOU DETEKTIVKU. ALE JIŽ PO NĚKOLIKA STRÁNKÁCH JSEM ZMĚNILA NÁZOR. NAPROSTO SKVĚLÁ KNIHA,PŘI KTERÉ ČLOVĚK TAKÉ PŘEMÝŠLÍ,ZAJIMAVĚ NAPSANÁ. KNIHA BYLA I ZFILMOVANÁ , ALE TO BYL JEN SLABÝ ODVAR.

anibeni
21.06.2013 5 z 5

Moje vůbec první přečtená kniha z žánru krimi - horor... Nikdy bych po ní sama od sebe nesáhla, nebýt holek z našeho knižního spolku.. Kniha mě absolutně vtáhla, naprosto nečekaně, cca od třetiny jsem se nedokázala odthrnout od čtení, vše ostatní šlo stranou.. Naprosto mě bavily myšlenkové pochody Amélie a Rhyma a vůbec jejich podivuhodný vztah, jejich konverzace, a to tak, že se začtu i do dalších knih...

hlina
12.06.2013 5 z 5

Moje první kniha od autora. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak už jsem hltala jednu stránku za druhou. Pak následoval předvídatelný konec a ejhle...on byl ještě jeden, který mě překvapil.

JarekSkvarek
05.06.2013 5 z 5

I zde plati, ze kniha je lepsi nez film. I ten ale hodnotim kladne.