Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2910 2910

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

JarekSkvarek
05.06.2013 5 z 5

I zde plati, ze kniha je lepsi nez film. I ten ale hodnotim kladne.

technik1965
31.05.2013 5 z 5

Veľmi dlho som ju už dávnejšie zháňal, videl som film, nakoniec sa mi ju podarilo zohnať, veľmi dobre napísaná kniha. Pred tým som prečítal už viac jeho kníh ale všetky ma nadchly.

petka-2007
22.05.2013 5 z 5

Když jsem brala knihu do ruky, vůbec mi nedošlo, že budu vlastně číst jeden z mých oblíbených filmů :-) Musím říct, že i jeho psaná verze je výborná (i když jsem byla ovlivněná filmem a knihou se mnou prošli i herci - nebylo proč se tomu bránit - film byl výborně obsazen), skvěle se četla, děj neustále gradoval. Prostě lahůdka :-) K přečtení doporučuji.

aktak1203
05.04.2013 4 z 5

První kniha od Jeffery Deavera co jsem četla a byla jsem napnutá od začátku do konce. Přečetla jsem vlastně skoro všechny jeho knihy a zatím mě nezklamal.

EvaJ.
06.03.2013 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Četla jsem ji jedním dechem. Velmi napínavé.

Pepek24
06.03.2013 5 z 5

Dechberoucí představení Lincolna Rhyma a Amelie Sachsové........ klasika klasik. Howg

Lee7
05.03.2013 5 z 5

Sběratel kostí je prostě jednička ve svém oboru a zatím se nejlepší, i když Tanečník se k němu pěkně blíží :)

zamiokula
22.02.2013

moje první přečtená kniha od tohoto autora,kvůli které jsem se na něj zaměřila...velmi zdařilý thriler,a na rozdíl od většiny film mně také uchvátil...mrazivý a napínavý příběh,mohu doporučit!

doktorking
20.02.2013 4 z 5

první a zároven jedinná Deaverovka která mě bavila,excelentně napsané a podle ní vynikající film

haWranka
16.02.2013 5 z 5

Po přečtení knihy, kdy mi mráz běhal po zádech, se už nikdy nedokážu vrátit k filmu, který se mi předtím líbil. Deaver je prostě mistr thrillerů.

gotham
13.02.2013 5 z 5

Moje druhá knížka od Deavera a opět vynikající. Hodinář se mi líbil ještě o malinko více, ale možná je to i proto, že jsem Sběratele kostí nejdříve viděl zfilmovaného a až poté si ho přečetl. Deaver zde skvěle buduje napjatou a ponurou atmosféru, příběh je navíc nebývale pestrý a čtenář netuší, co ho čeká na další stránce. A to platí i v případě, že víte kdo je vrah. 90%

marlowe
28.01.2013 4 z 5

Nevím... Na pět hvězdiček mi tam něco chybělo - ostatně jako u všech autorových knížek. A na druhé straně tam naopak možná něco přebývalo. Snad určitý stupeň vykonstruovanosti...

antonio13
13.01.2013 5 z 5

Řekl bych stěžejní dílo tohoto autora, které bylo i zfilmováno.
Samozřejmě kniha je daleko lepší než film, i když i ten byl parádní.
Určitě doporučuji všem kteří mají rádi dobrou knihu.

lanusinka
07.01.2013 5 z 5

Moc pěkné a líbí se mi jak to mezi Sachsovou a Rhymem jiskří....

AdaVinculin
27.12.2012 5 z 5

Naprosto nejlepší knížka od Jeffryho Deavera, tedy aspoň pro mě!

Petulik13
13.12.2012 5 z 5

Určitě doporučuji k přečtení.

Ben Nevis
04.12.2012 3 z 5

Kdysi jsem viděla film, a tak jsem neváhala přečíst knížku, když jsem na ni narazila. Čte se sama a zároveň vzdělává v oblasti plně ochrnutých lidí.
Příběh je napínavý, vyšetřování přímo honička, protože pachatel chrlí oběti každých pár hodin. Deaver se nenechal svazovat realitou policejní práce, a tak hlavní důkazy chrlí mobilní analyzátory materiálů v sekundách.
Konec je ale už přeháňka, protože se autor nemohl rozhodnout, jestli píše detektivku nebo thriller. Motivace pachatele a jiných jsou skryté, i když jim vidíme přímo do hlavy.

martousek
03.12.2012 5 z 5

Moje první knížka, kde jsem se s Lincolnem setkala a musím říct, že asi nejlepší. Mám přečtené jen případy, kde je hlavním hrdinou právě Lincoln Rhyme, na jiné ještě nepřišla řada.

Ormos Atalia
02.12.2012

Tak tenhle příběh v čele s Lincolnem Rhymem mě dostal. Čtivá knížka, napínavý příběh, zkrátka všechno na 1 s * :-)

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

První od Deavera a hned skvělá. :)) Čekala jsem, že to bude taková saďárna, že kolikrát nebudu moct ani usnout (nejlepší je pro mě totiž čtení těsně před spaním), ale ne, fakt se mi to líbilo a nijak mi nevadilo ohledávání těla se seškvařenou kůží až na kost. :) A vrah by mě fakt nenapadl ani náhodou. Jo a.. zamilovala jsem si Lincolna!