Rozbité okno

Rozbité okno https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91768/bmid_rozbite-okno-i1p-91768.jpg 5 742 119

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšetrovateľ Lincoln Rhyme s partnerkou Ameliou vyšetrujú vraždu, ktorú údajne spáchal Lincolnov bratranec. Zistia, že v minulosti došlo k niekoľkým podobným vraždám - páchatelia tvrdili, že sú nevinní, hoci na mieste činu sa našli "dokonalé" dôkazy. Rhymov tím si uvedomí, že ide o výsledok majstrovskej krádeže totožnosti a manipulácie. Keď zabijak odhalí totožnosť členov kriminalistického tímu, ze prenasledovateľov sa stane lovná zver...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Broken Window , 2008

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Deaver rozehrál opět famózní hru na kočku a myš. další s případů Lincolna Rhyma nezklamal, a i když rozbité okno je poněkud klidnější, je i velmi čtivé a udržel mou pozornost do poslední stránky.

Helianthus
10.11.2013 5 z 5

Další kniha od tohoto autora , která chytne na začátku a nepustí, postavy kolem Lincolna Rhyma prostě fungují.

Jajulle
05.11.2013 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, četla se velice dobře, mohla být trochu kratší - občas se mi zdála protahovaná, ale jinak super nápad a super kniha.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Další geniální kniha ze série "rhymovek". Povinná četba pro všechny, kteří existují na sociálních sítích a kteří si nedávají pozor na své údaje...
Rozbité okno je skvělou detektivkou, zajímavou, nápaditou, nevšední, napínavou až do posledního okamžiku. Námět a základní myšlenka (založená na potenciálu informačních databází, konkrétně pak vycházející z představy důsledného sledování všech lidí a sestavování jejich úplných profilů včetně pohybu minutu po minutě) mi sice přišla až moc paranoidní, ale co my vlastně víme??
Protože mám detektivky s Lincolnem Rhymem ráda, dávám (i přes jisté výhrady k nadsazenosti tématu) plný počet bodů. Jeffery Deaver čtivé a komplikované detektivky prostě umí, to se musí nechat:)

Val
20.06.2013 5 z 5

Další výborná. Jeffery Deaver je bezesporu geniální. Kniha je sice svým způsobem neuvěřitelně děsivá, ale stejně tak neuvěřitelně čtivá. Každopádně mám z něčeho podobného vyloženě husí kůži. Doporučuju :-)

hardrock
22.05.2013 5 z 5

Veľký brat nás sleduje. všetkých...

lanusinka
06.04.2013 5 z 5

Asi nejlepší Rhymovka, opravdu se mi moc líbilo hlavní téma i to, jak s ním Deaver pracoval...

Katuska001
23.12.2012 5 z 5

Úžasný román, napětí od začátku do konce. Až jde mráz po zádech z toho jak je člověk "pod dohledem" díky technice.

Monisek.B
12.11.2012 4 z 5

Taphle se mi libia o fous vic, nez ta predchozi... Uz zbyva jen jeden dil a mam prectenou celou serii... :-)

Kůstka
11.11.2012 4 z 5

Šla jsem na to fikaně. Nechala jsem si tuhle docela i bichli na dny, kdy jsem doma a vím, že se nikam nechystám (vždycky u sebe musím mít knížku, ať jdu kamkoli). A zvládla jsem ji za 3 dny. A je to možná dobře, protože kdybych ji četla třeba týden, tak by mě asi přestala bavit.. Hlavně ty dlouhé popisy zabezpečení systému SSD - ne, prostě se tam nelze dostat bez hesel, to nejde.. A docela i lituju, že jsem sérii Lincolna Rhyma nečetla popořadě.. Ono to na sebe sice nijak nenavazuje, ale jsou tam i nějaké zmínky o těch předchozích dílech. Docela jsem zírala, kde se tam vzala nějaká Pam. :)) No ale to bych se v knihovně načekala, tahle mě zrovna zaujala a nebylo to zas tak špatné.

sabca
14.04.2012 5 z 5

Knížka mě zaujala od začátku až do konce. Je hrozné si představit jak počítačová technika může obrátit proti každému z nás.

čef
19.02.2012 5 z 5

Kvalitní detektivka s posláním. Velký bratr je za dveřmi.

WEIL
09.10.2011

Nelíbí se mi, že autor použil už tak provařený motiv z knihy "Modrá Sféra". Proč? Došla mu inspirace? Chtěl prodat knihu lidem co o tom nic neví a vydávat ji za originál? ....Naivní, a především zastaralé při pohledu na současnost a práci s daty, a především - což je problém největší - lidi se nemění a problém není v toku informací, ale jak co chápat, jak se k čemu stavět a v tom se žádná revoluce nikdy dít nebude.

kittyna
03.09.2011 5 z 5

Tato knížka je jedna z nejpovedenějších. Je zde krásně popsáno, jak lze velmi snadno využít informací, které na sebe člověk nechtěně prozradí - ať už v bance, nebo už i jen při svém narození. Nejhorší na tom je, že s tím není možné nic udělat.

Využívání těchto informací je velmi zajímavá myšlenka - a zničit tím někomu život, myslím, že to až tak nereálné není.

Lincoln Rhyme se svými dokonalými dedukcemi opět boduje. Knížky s ním v hlavní roli jsou mé nejoblíbenější. Vřele doporučuji přečíst. Lehce vyděsí, ale hlavně nadchne.

Corehead
12.08.2011 5 z 5

Teda,ufff!Parádní knížka.Zatím nejlepší od Deavera,a to jsem jich už pár přečetl a špatná nebyla ani jedna :-).Ovšem tohle!Normálně jsem po přečtení (ono mě to chytlo už během čtení) šel zatáhnout žaluzie.Tedy,jestli tohle je možné,sbírat data a potom si s nima dělat co chci,likvidovat cíleně cizí životy na jakýkoliv způsob,brr,jímá mě děs a hrůza.Strašná moc nad lidma.Nejsem naivní a věřím,že data jsou zneužívána,jenom doufám,že ne v takovém měřítku a hlavně k těmto účelům.Brilantně napsáno, těšil jsem se na každou další stránku.Silně znepokojující kniha a i poučná.Zásadně už neodpovídám na jakékoliv marketingové akce.Nikdy!

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Velmi dobrá kniha, propracovaný příběh, čtivé, napínavé, prostě a jednoduše skvělá detektivka. Hlavní motto případu jsou informace, respektive vrah má informace a ty využívá či lépe řečeno zneužívá, vždy na někoho vraždu svede. Točí se to kolem krádeže identit a moderních nástrah současného informačního věku. Určitě ne nereálné a velmi odstrašující a k zamyšlení.

st.me
26.03.2011 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Příběh je skvěle napsaný (jako obvykle) a nabitý akcí od začátku až do konce.Během čtení jsem se neubránila myšlenkám, jak spoléháme na to co je v počítači a jak jsou informace o nás snadno dohledatelné. Až z toho mrazí.

Pernak
01.01.2011 5 z 5

Napínavé jako vždy. Lincoln Rhyme je skvělé čtení. Už se těším na další.

Andrys
30.11.-0001 4 z 5

Jsem ráda, že autor použil podobné téma jako v Modré sféře. Je to děsivé, jak moc spoléháme na informace v elektronické podobě.