Rozbité okno

Rozbité okno https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91768/bmid_rozbite-okno-i1p-91768.jpg 5 742 119

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšetrovateľ Lincoln Rhyme s partnerkou Ameliou vyšetrujú vraždu, ktorú údajne spáchal Lincolnov bratranec. Zistia, že v minulosti došlo k niekoľkým podobným vraždám - páchatelia tvrdili, že sú nevinní, hoci na mieste činu sa našli "dokonalé" dôkazy. Rhymov tím si uvedomí, že ide o výsledok majstrovskej krádeže totožnosti a manipulácie. Keď zabijak odhalí totožnosť členov kriminalistického tímu, ze prenasledovateľov sa stane lovná zver...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Broken Window , 2008

Skripi
24.08.2015 5 z 5

Super, odporúčam... :)

Šárka345
04.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, opravdu čteno jedním dechem. Ale opravdu mrazí z pocitu, že vše fikce rozhodně nebude.....

ondrash77
03.05.2015

Když něco děláte často, dříve či později se neubráníte opakování zaběhnutých postupů, zkrátka se začnete opakovat. To se stává mnoha autorům včetně Jeffreyho Deavera. Pokud znáte více než dvě jeho knihy, jste ve značné nevýhodě. Můžete si být jisti, že u některých scén budete zhruba vědět, co bude následovat nebo jakým směrem se dějová linie vydá.

rose
02.03.2015 4 z 5

Hodně děsivá tématika, tím spíš, že to není zase až taková fikce. V dnešní době kamer, čipů, odposlechů a elektronických vynálezů je možné všechno. Dobře se to čte, i když je to občas trošku dlouhé. Ústřední dvojice Lincoln/Amélie jsou opět skvělí.

technolog
26.02.2015 5 z 5

Ani tato kniha mě nezklamala. Spis budu smutný až dočtu všechny volné pokračování.

Luciga
25.02.2015 4 z 5

Opět nové, naprosto neotřelé téma. Deaver mne prozatím vždy dokázal tématem překvapit. A i když to není jedna z těch lepších jež jsem od autora četla, tak stejně hodnotím vysoko :). Zajímavé, napínavé, tentokrát nepřekombinované (za to chválím). Prostě dobrá detektivka na pár večerů.

Figol
10.02.2015 4 z 5

Asi před deseti lety jsem četla Sběratele kostí a byla jsem totálně nadšená a chtěla další Deaverovy knihy. Bohužel jsem tehdy žádnou jinou nesehnala a postupně jsem úplně zapomněla, že někdo takový existuje. A když se před pár týdny tahle kniha objevila u mě doma, nevěnovala jsem tomu větší pozornost. Tedy až do chvíle, než mi secvaklo, že je to stejný Deaver jako před lety. Tak jsem se do knihy s chutí pustila a musím říct, že mě kniha mile potěšila. Skvěle se četla, děj plynul a já za dva dny ani nevěděla, jak se stalo, že jsem na poslední straně. Téma informačních technologií, ztráty soukromí, krádeží identity... mě zajímá a musím říct, že po přečtení ve mě zůstal dost nepříjemný pocit a víra v to, že si Deaver většinu informací prostě vycucal z prstu. Jinak je to skvěle poskládaná mozaika, které snad ani nelze nic vytknout. I přesto však dávám jenom čtyři hvězdy-asi proto, že po dřívějším nadšení ze Sběratele kostí jsem prostě čekala něco málo víc.

Ennie
22.01.2015 4 z 5

Souhlasím s Wally, na jednu stranu mi to přijde fakt dobré! (Pro ty, kteří čtou poprvé knížku od Jefferyho z dané série.) Ale třeba v téhle knížce mi to přišlo až moc. Stačí napsat jednou, ale tady to zmiňoval víckrát, a jak už čtete skoro "8" ze série... Nečtu je po pořade :D - Tak jak se k nim zrovna dostanu (knihovna, knihkupectví). Akorát občas koukám, že mě s těmi zvraty ještě překvapí :D. Většinou už ho mám "přečteného" a přesně to čekám. Tahle knížka mě tedy nutila přemýšlet i o dnešním světě - internet!

PonížilováA
16.10.2014 4 z 5

Jedna z mých slabých stránek je, že si přečtu knihu a teprve po roce píši recenzi na mém oblíbeném webu databaze. Ale nevím co mám psát o téhle knize, kterou jsem četla už před rokem.. vždy čtu knihy, které mi někdo doporučí, nebo si přečtu jejich recenze, ale deavera mám ráda jako spisovatele.. Takže na 100% vím, že tato kniha byla SUPER.. :D

Ormos Atalia
04.10.2014 5 z 5

Opět parádní příběh, který mě nezklamal.

badinka4
27.08.2014 5 z 5

Opět skvělý příběh.... :-)

wally
27.07.2014 4 z 5

Jak takhle čtu jednu Rhymeovku od druhé, tak začínám mít pocit, že knížky od J. Deavera nemají slabinu....vždycky skvělý příběh, krásně vygradované napětí, nečekané zvraty (někdy už až moc, ale zatím to nevadí...) a oblíbené postavy se kterými se už kamarádím :-)) To co mi začíná pomalu vadit...a teď mne budete mít za blázna...je to, jak musím knížku po knížce číst věci, které už dávno vím a které mne už otravují...tj. třeba jak Rhyme přišel k svému ochrnutí, co je Lockhartův zákon, že Sachsová je ´šlapákova dcera´ a jak k této přezdívce přišla atd...je toho už moc. Chápu, že ne každý čtenář přijde a čte Deavera od začátku, ale.... Tak jdeme dál na Hořící drát :-))

dalia1769
24.05.2014 5 z 5

Dobrá detektivka, nepřipadala mi slabší než jiné díly, užila jsem si ji. Zajímalo by mne, nakolik je obdobné sledování jednotlivců a sběr dat skutečností a nakolik je to fikce. Každopádně je to zneklidňující... Potěšily i nové informace z Lincolnova mládí a o jeho rodině.

sioux
05.05.2014 5 z 5

Moje první setkání s Deaverem. Nevím, proč jsme se tak dlouho míjeli. A velká spokojenost. Sice mám raději jiné typ hrdinů než postiženého geniálního Rhyma, ale líbí se mi, že není ublížený a lítostivý, ale silný a cynický.

koki.veru
04.02.2014 3 z 5

Kniha opět s Lincolnem, která podle mě ale nebyla tak dobrá jako ostatní knihy. Trošku mě odradilo prostředí knihy - počítače a informace.

kamenak
30.01.2014 3 z 5

Pro mne zlomová kniha z této série. Bohužel ve špatném...
Samozřejmě kniha byla opět čtivá, pěkný spád.
Ale po odborné stránce (počítačová problematika) naprosto neuvěřitelně odfláknutá. Většina technických věcí nesmyslná.
U dřívějších knížek se mi líbilo, že se člověk mohl dozvědět něco i z různých oborů vědy. Ve světle této knihy mám pochybnosti a obávám se, že jsem se možná dozvěděl dost velké nepřesnost a možná i výmysly...

Dominika P.
23.01.2014 3 z 5

Místy rozvláčná až jsem měla chvilkama pocit, že mě to vlastně už nebaví číst. Dlouho jsem od něj nic nečetla, jeho starší knihy mi přišli lepší. Tahle mi přišla taková průměrná.

Nelly
21.01.2014 4 z 5

Dobré počteníčko, i když to není nejlepší Deaverův počin. Zajímavé téma pro dnešní dobu.

michalka S.
20.01.2014 4 z 5

Moje první setkaní s tímto autorem .Kniha byla celkem zajímavá.

evafort
07.01.2014 5 z 5

Skvělá, jedna z těch hodně povedených, téma se mi líbilo.