Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60036/bmid_iluze-hM2-60036.jpg 4 1217 171

Případy Lincolna Rhyma série

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím série vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Vanished Man , 2003

Jiparis
07.10.2020 4 z 5

Ikdyž hodně napínavé , celkově mi vadila velká překombinovanost. Kdyby Deaver trochu ubral, vůbec by to nevadilo.

ydnac
27.08.2020 5 z 5

Skvělé, jako vždy :-)

shelma
17.08.2020 4 z 5

Konec příběhu zbytečně moc překombinovaný, jinak zase skvělý Deaver.

patricia8137
13.08.2020 5 z 5

Opäť skvelé čítanie. Piaty diel zo série začína napínavo. Kladne hodnotím prepojenie mágie a zločinu, príbeh je dobre čitateľný a čitateľ je stále v napätí. Páči sa mi ako má Deaver v každej knihe do detailu premyslený dej, zápletku, opis postáv, okolia. Knihu hodnotím 5 ⭐.

Svamburger
28.07.2020 4 z 5

Deaver mě touto knihou vrátil do mých dětských let, kdy jsem se zatajeným dechem v televizi sledoval show Davida Copperfielda. Hlavní záporák mě zaujal na první dobrou. S něčím podobným jsem se dosud nesetkal. I postava mladé iluzionistky byla sympatická - fungovala jako skvělý průvodce ve světě kouzel. Deaver se prostě skvěle čte a nedovolí vám, abyste to předem uhodli a zkazili si konečný dojem. Občas je ta jeho překombinovanost už trochu na hraně a těžko uvěřitelná. U tohoto příběhu mě to ke konci místy otravovalo. Některé postavy měli víc štěstí než rozumu. Vypravěči hrála náhoda až příliš často do karet. Jako například (spoiler): zpackaný atentát na právníka, za které mohlo neprůstřelné sklo v kancelářích budovy. Dále pak pomatený "cirkus" kolem cirkusu a Lincolnovo zázračné vyváznutí z plamenů. Jedno se mu musí ale nechat – zmást čtenáře, to on tedy opravdu umí. Po dočtení této knihy budu na iluzionisty pohlížet trochu jinýma očima. Pěkné řemeslo.

vera4669
28.06.2020 4 z 5

Další díl a tentokrát o hvězdičku méně i když bylo to skvělé, ne, že ne, jen těch kouzel a iluze bylo už chvilkama moc, méně je někdy více, každopádně se těším na další kousek

pedobro
26.05.2020 4 z 5

Jak je napsáno níže, trošku moc kouzel, až jsem měla chvílemi pocit, že se ztrácím :o) Ale přesto se mi kniha líbila. Díky letošní výzvě jsem si objevila Sběratele kostí, který mě nadchnul a začala jsem číst další "Rhymeovky" jak jdou za sebou. Iluze je tudíž moje 5. setkání s Deaverem a dnes jsem si z knihovny donesla další 2 pokračování :o) Já tu sérii prostě pokořím :o)

tulip131
31.03.2020 2 z 5

Příběh byl na můj vkus moc kouzelnický, spousta proměnných, to co se zdálo vyřešené, rázem bylo úplně jinak, ke konci už toho bylo vážně až moc. To co se událo Amelii s její zkouškou, tak to bylo jak že skutečného života.

Edlik
22.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila víc než díl předešlý. Těch twistu tady bylo možná až moc:-) Ale nachytat jsem se nechal. Doufám, že i další díl bude minimálně stejně dobrý.

Schamila
10.03.2020 4 z 5

Hm, co vše dokáže "iluze", děs a hrůza, člověk si už někdy při čtení i sám vytvářel své iluze, představoval si, co za tím je, kdo za tím je, co přijde, kdo v tom má prsty, hodně zapeklité dílko, ale dobré, stojí za přečtení...

Pumpkin
12.12.2019 5 z 5

Mám ráda sérii s Amelií a Lincolnem...prostředí iluzí a triků tomu dodává šťávu. No a to stálé kroutění děje, to je prostě něco na co si u tohoto spisovatele musíte zvyknout.

Ava365
11.12.2019 4 z 5

Slušný thriller, plný zvratů, ale bohužel - na mě trochu z oblasti "sci fi". Těžko uvěřit, že by jeden člověk tohle vše svedl. Ale třeba se mýlím. :)

Vlak7
08.11.2019 4 z 5

Napínavé a překvapivé až do konce. Vzhůru na další díl s AS a LR.

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

DickBach
03.09.2019 4 z 5

Jakooo dobrý. Bohužel jenom dobrý. Za mně moc překombinované. Kdyby byla kniha souborem povídek, pak si napětím asi uhryžu nehty až k zápěstí, takhle to byla projížďka na centryfůze těsně po opulentním obědu.... :o)

Dizzy3
29.08.2019 4 z 5

Určitě kniha stojí za přečtení, ale hvězdičku srážím za překombinovanost - sem tam mi to přišlo až moc přitažené za vlasy a pro mne zbytečné natahování děje. U této knihy jsem bohužel nebyla tak "zažraná" jako u předchozích. Moje top zatím stále zůstává 1. a 3. kniha

harmonny
22.08.2019

Perfektní, jako vždy.

Merlinit
08.07.2019 5 z 5

Prokombinované, vtipné, zábavné, Deaver v plném lesku!

jprst
07.06.2019 5 z 5

Tohle jsem si opět užil, ostatně jako ostatní Deaverovy knihy, které jsem dosud přečetl. A kvůli tomu už začínám mít pocit, zda nepřestávám být při hodnocení jeho knih dostatečně objektivní.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Kouzelník, to vážně? Kroutila jsem hlavou, co je vše možné nechat zmizet, ukázat a přesvědčit k iluzi. Co se skrývá v mozku vraha, jak čeho dosáhnout svých schopností. Děsivé.